Ocena użytkowników:

Płyta główna Z96S MAIN BOARD REV 2.0G Asus S96S – podstawowe informacje

Płyta główna Z96S MAIN BOARD REV 2.0G Asus S96S

Płyta główna Z96S MAIN BOARD REV 2.0G Asus S96S

 • Przeznaczona do laptopów: ASUS
 • Segment: mobilny, (laptopy)
 • Kompatybilna z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Najczęstsze problemy:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Możliwości naprawy: duże – rozpoznaliśmy sporą liczbę usterek, stworzyliśmy skuteczne metody usuwania usterek.
 • Wsparcie serwisowe: wciąż działa (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna Z96S MAIN BOARD REV 2.0G Asus S96S – schemat blokowy

Wzorzec blokowy pozwoli nam w prosty sposób rozeznać się w zasadzie zasady działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) a dodatkowo pozwoli łatwiej zrozumieć rozkład na indywidualne role realizowane przez poszczególny moduł. Przy jego pomocy dowiemy się które podzespoły odpowiadają np. za kontrolę wtyczek USB (ang. Universal Serial Bus), kontrolowanie HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych a także wszelkich pozostałych urządzeń peryferyjnych. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, iż diagram blokowy obrazuje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy jednostkowymi układami – faktycznie fizyczne rozlokowanie danych modułów na płycie głównej jest całkiem inne.

Płyta główna Z96S MAIN BOARD REV 2.0G Asus S96S

Płyta główna Z96S MAIN BOARD REV 2.0G Asus S96S – schemat blokowy pokazujący zasadę działania płyty.

Płyta główna Z96S MAIN BOARD REV 2.0G Asus S96S – naprawa

Naprawa większości awarii występujących samorzutnie:

Ta płyta główna odznacza się wysokim współczynnikiem sukcesywnośći napraw, oznacza to, iż w razie samorzutnej, powtarzalnej (zazwyczaj przypadłość fabryczna) usterki – wypracowano już dużo efektywnych i trwałych sposobów naprawy.  Zazwyczaj napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są usterki sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek wywołanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo udanej naprawy takiego rodzaju usterek jest niezależny od rodzaju płyty głównej, w głównej mierze dlatego, że każde zalanie płynem bądź każdy upadek albo uderzenie może przynieść różnego rodzaju spektrum uszczerbków. To wszystko będzie zależne od tego w którym miejscu dojdzie ciecz, ile jej będzie albo z jakiej wysokości bądź pod jakim kątem sprzęt upadnie. Zależnie od toku tego incydentu zakres usterek może być mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna Z96S MAIN BOARD REV 2.0G Asus S96S – przykładowe naprawy

Wszelkie u dołu widoczne nagrania są realizowane w naszym serwisie laptopów i przedstawiamy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym opisie. Płyta główna Z96S MAIN BOARD REV 2.0G Asus S96S jest z technicznego punktu widzenia mocno zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych filmikach, więc jak można się domyślić realizowanie przy niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna Z96S MAIN BOARD REV 2.0G Asus S96S – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, jednak w tym temacie napiszemy za chwilę) jest krokiem skrajnym kiedy jakiekolwiek sposoby naprawy nie dadzą pozytywnego skutku. Czemu jest to skrajny krok? Z tego powodu, że jest to częstokroć kosztowna naprawa (ceny płyt głównych potrafią czasami sięgać do 1000 zł.), usunięcie mankamentu z płyty nierzadko jest o wiele mniej obciążające budżet. Jednakże nie sposób zanegować, iż zdarzają się naprawy, w których zakup nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne albowiem bywają awarie, gdzie cena końcowa naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie konsternuje i wówczas zakup nowej jest naturalnie racjonalnym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Kupno nieużywanej płyty:

Nabycie nowej płyty jest sensowne wtedy, kiedy obecna płyta zepsuła się na tyle, że albo dojdziemy do wniosku, że jest nie do uratowania bądź całkowity koszt jej przywrócenia do działania przekracza ceną zakupu nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Lecz w ogromnej części płyt naprawa usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis, w którym naprawiamy zapewni nam poprawne wykonanie usługi udzielając na nią gwarancji.

Kupno używanej płyty:

Można by pozornie mieć wrażenie, iż atutem tego rodzaju rozwiązania problemu jest w szczególności cena (aczkolwiek nie w każdym przypadku). Jednakże powinno się rozważać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa uszkodzeniu, to najprawdopodobniej jest ona obciążona usterką, która prawdopodobnie jest powtarzalną wadą fabryczną i istnieje wielkie niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką chcesz zakupić – tego samego rodzaju wada może ukazać się ponownie w takim przypadku możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę oraz na jej powtórną naprawę. Tymczasem gdy płytę zalałeś, notebook spadał ewentualnie płyta uległa uszkodzeniu w wszelki inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – w takim przypadku zakup używanej płyty wydaje się mieć większy sens, jednak przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj cenę usunięcia problemu z ceną zakupu płyty.

Więcej na ten temat powiedzieliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna Z96S MAIN BOARD REV 2.0G Asus S96S. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna Z96S MAIN BOARD REV 2.0G Asus S96S. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Awarii z Płyta główna Z96S MAIN BOARD REV 2.0G Asus S96S

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj