Ocena użytkowników:

Płyta główna NGHMB1000 – B02 ASUS Lamborghini VX2 – niezbędne informacje

Płyta główna NGHMB1000 – B02 ASUS Lamborghini VX2

Płyta główna NGHMB1000 – B02 ASUS Lamborghini VX2

 • Stosowana w laptopach: ASUS
 • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
 • Dla procesorów: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Najczęściej występujące awarie:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Możliwości naprawy: duże – odkryliśmy sporą liczbę usterek, opracowaliśmy cechujące się dużą skutecznością metody usuwania usterek.
 • Wsparcie serwisowe: aktywne (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna NGHMB1000 – B02 ASUS Lamborghini VX2 – schemat blokowy

Model blokowy pozwoli nam łatwiej odnaleźć się w regule zasady działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) i ułatwi wyobrazić sobie segmentację na pojedyncze role realizowane przez dany element. Patrząc na niego będziemy w sposób prosty mogli zobaczyć które urządzenia odpowiadają np. za osbługę złączy USB (ang. Universal Serial Bus), realizowanie kontroli HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych i wszystkich pozostałych modułów peryferyjnych. Dobrze pamiętać jednak, iż model blokowy ilustruje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy osobnymi komponentami – naprawdę fizyczne położenie danych podzespołów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna NGHMB1000 – B02 ASUS Lamborghini VX2

Płyta główna NGHMB1000 – B02 ASUS Lamborghini VX2 – schemat blokowy przedstawiający budowę płyty głównej laptopa.

Płyta główna NGHMB1000 – B02 ASUS Lamborghini VX2 – naprawa

Skuteczne rozwiązanie dużej części wad występujących samorzutnie:

Ten typ płyty głównej odznacza się wysokim współczynnikiem sukcesywnośći napraw, czyli, iż w sytuacji samorzutnej, powtarzającej się seryjnie (z reguły niedoskonałość fabryczna) usterki – wypracowano już dużo wydajnych i długotrwałych sposobów usuwania awarii.  Na ogół napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są dysfunkcje sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek z winy użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo sukcesu naprawy tych usterek w ogóle nie zależy od typu płyty głównej, w głównej mierze ponieważ każde zalanie lub każdy upadek albo uderzenie może wywołać różnego rodzaju spektrum uszkodzeń. To wszystko będzie zależne od tego gdzie wcieknie ciecz, jaka będzie jej objętość albo z jakiej wysokości ewentualnie pod jakim kątem notebook upadnie na grunt. Zależnie od toku tego incydentu zakres usterek może być mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna NGHMB1000 – B02 ASUS Lamborghini VX2 – przykłady napraw

Wszelkie niżej widoczne filmy są nagrywane w w naszym serwisie i opisujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym opisie. Płyta główna NGHMB1000 – B02 ASUS Lamborghini VX2 jest konstrukcyjnie mocno zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych filmikach, tak więc realizowanie na niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych filmach.

Płyta główna NGHMB1000 – B02 ASUS Lamborghini VX2 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, jednakże o tym za chwilę) jest krokiem radykalnym kiedy wszelkie próby usunięcia problemu zawiodą. Czemu jest to radykalna decyzja? Ano dlatego, że jest to nieraz kosztowny zabieg (ceny płyt głównych potrafią nieraz dochodzić do 1000 zł.), usunięcie wady z płyty często jest o wiele łagodniejsze dla portfela. Niemniej nie sposób zanegować, iż mogą się zdarzyć przypadki, w których nabycie nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne gdyż bywają przypadki, gdzie kosztorys naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie konsternuje i w takim przypadku nabycie nowej jest oczywiście rozważnym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Kupienie nieużywanej płyty:

Zakupienie nowej płyty jest sensowne wtedy, kiedy obecna płyta zepsuła się do takiego stopnia, że albo stwierdzimy, że jest nienaprawialna lub wysokość kosztów jej naprawy przekracza cenę nowej płyty – to logiczne. Lecz w ogromnej części przypadków usunięcie usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym decydujemy się wykonać naprawę zapewni nam poprawne wykonanie usługi udzielając na nią gwarancji.

Nabycie używanej płyty:

Zdawać by się mogło, iż dobrą cechą takiego rozwiązania jest w szczególności cena (chociaż nie w każdym przypadku). Mimo to powinno się mieć na uwadze kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uszkodziła się samoistnie, to najprawdopodobniej posiada ona usterkę, będącą często powtarzającą się wadą fabryczną i istnieje spore zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką planujesz zakupić – ta sama wada może może się powtórzyć ponownie wtedy możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę oraz na jej kolejną naprawę. Tymczasem gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, notebook spadał albo płyta uszkodziła się w każdy inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – wówczas nabycie używanej płyty wydaje się mieć większy sens, mimo to przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj cenę naprawy z ceną zakupu płyty.

Więcej o tym zagadnieniu powiedzieliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna NGHMB1000 – B02 ASUS Lamborghini VX2. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna NGHMB1000 – B02 ASUS Lamborghini VX2. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

97%

Problemów z Płyta główna NGHMB1000 – B02 ASUS Lamborghini VX2

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj