Ocena użytkowników:

Płyta główna F70SL MAIN BOARD REV 2.0 ASUS F70SL – podstawowe informacje

Płyta główna F70SL MAIN BOARD REV 2.0 ASUS F70SL

Płyta główna F70SL MAIN BOARD REV 2.0 ASUS F70SL

 • Stosowana w komputerach przenośnych: ASUS
 • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
 • Współpracuje z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Częste usterki:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Szanse na udaną naprawę: duże – rozpoznaliśmy sporą liczbę usterek, opracowaliśmy skuteczne metody usuwania usterek.
 • Wsparcie serwisowe: aktywne (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna F70SL MAIN BOARD REV 2.0 ASUS F70SL – schemat blokowy

Wzorzec blokowy da nam szansę łatwiej rozeznać się w regule działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) oraz ułatwi wyobrazić sobie rozkład na indywidualne role spełniane przez poszczególny element. Dzięki niemu dowiemy się które urządzenia odpowiadają np. za osbługę portów USB (ang. Universal Serial Bus), kontrolę dysków twardych jak i również wszelkich pozostałych modułów peryferyjnych. Pamiętać jednak należy, iż model blokowy ilustruje tylko ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi komponentami – tak naprawdę fizyczne położenie danych komponentów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna F70SL MAIN BOARD REV 2.0 ASUS F70SL

Płyta główna F70SL MAIN BOARD REV 2.0 ASUS F70SL – schemat blokowy pokazujący budowę płyty głównej laptopa.

Płyta główna F70SL MAIN BOARD REV 2.0 ASUS F70SL – naprawa

Skuteczne rozwiązanie większości awarii zdarzających się samorzutnie:

Ten typ płyty głównej wyróżnia się dobrym stosunkiem naprawialności do występujących awarii, czyli, iż w sytuacji samorzutnej, często występującej (zwykle przypadłość fabryczna) usterki – opisano już mnóstwo wydajnych i trwałych procedur naprawy.  W większości wypadków napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są usterki sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek z winy użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik sukcesu naprawy takiego rodzaju usterek ani trochę nie jest zależny rodzaju płyty głównej, w głównej mierze ponieważ każde pojedyncze zalanie płynem lub każdy upadek albo uderzenie może wywołać inne spektrum uszkodzeń. Wszystko zależy od tego w którym miejscu wleje się ciecz, jaka będzie jej objętość albo z z ilu centymetrów ewentualnie pod jakim kątem komputer upadnie na grunt. Zależnie od toku tego rodzaju incydentu zakres usterek może okazać się mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna F70SL MAIN BOARD REV 2.0 ASUS F70SL – przykładowe naprawy

Wszelkie u dołu widoczne nagrania są nagrywane w w naszym serwisie i opisujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym opisie. Płyta główna F70SL MAIN BOARD REV 2.0 ASUS F70SL jest konstrukcyjnie mocno zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych filmach, tak więc realizowanie na niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych filmach.

Płyta główna F70SL MAIN BOARD REV 2.0 ASUS F70SL – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, lecz o tym za chwilę) jest krokiem skrajnym w momencie gdy wszelakie próby naprawy zawiodą. Z jakiego powodu jest to skrajny krok? Dlatego, że jest to nierzadko kosztowny zabieg (ceny płyt głównych potrafią czasem sięgać do 1000 zł.), usunięcie wady z płyty nierzadko jest o wiele łagodniejsze dla portfela. Choć nie sposób wyprzeć się, iż zdarzają się przypadki, w których zakup nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne ponieważ zdarzają się awarie, w jakich kosztorys naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie odstrasza i wówczas zakup nowej jest naturalnie racjonalnym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Kupno nieużywanej płyty:

Zakup nowej płyty jest sensowne wtedy, kiedy obecna płyta odmówiła współpracy do takiego stopnia, że albo dojdziemy do wniosku, że jest nie do uratowania tudzież kwota jej przywrócenia do działania przekracza ceną zakupu nowej płyty – to logiczne. Jednakże w sporej części przypadków usunięcie usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis, w którym naprawiamy da nam gwarancję na taką naprawę.

Kupno używanej płyty:

Zdawać by się mogło, iż dobrą cechą takiego typu rozwiązania problemu jest w głównej mierze cena (jednak nie w każdym przypadku). Aczkolwiek trzeba rozważać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa awarii, to jest wielce możliwe, że jest ona obciążona usterką, która jest często powtarzającą się wadą fabryczną i istnieje duże zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar zakupić – tego samego rodzaju awaria może dać o sobie znać wówczas możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę a także na jej kolejną naprawę. Tymczasem gdy płytę zalałeś, notebook spadał ewentualnie płyta uległa uszkodzeniu w każdy inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – w takim przypadku zakup używanej płyty wydaje się mieć większy sens, mimo to przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj koszt usunięcia problemu z ceną nabycia płyty.

Więcej o tym zagadnieniu opisaliśmy w naszym innym wpisie

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna F70SL MAIN BOARD REV 2.0 ASUS F70SL. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna F70SL MAIN BOARD REV 2.0 ASUS F70SL. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

97%

Awarii z Płyta główna F70SL MAIN BOARD REV 2.0 ASUS F70SL

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj