Ocena użytkowników:

Płyta główna ASUS F3SV 08G23FV0023G M.B. REV 2.3 ASUS F3SV – podstawowe informacje

Płyta główna ASUS F3SV 08G23FV0023G M.B. REV 2.3 ASUS F3SV

Płyta główna ASUS F3SV 08G23FV0023G M.B. REV 2.3 ASUS F3SV

 • Dla notebooków: ASUS
 • Rodzaj urządzenia: mobilny, (laptopy)
 • Dla procesorów: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Częste usterki:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Szanse powodzenia naprawy: duże – rozpoznaliśmy większość usterek, opracowaliśmy skuteczne metody usuwania usterek.
 • Wsparcie serwisowe: aktywne (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna ASUS F3SV 08G23FV0023G M.B. REV 2.3 ASUS F3SV – schemat blokowy

Wzorzec blokowy da nam szansę w prosty sposób rozeznać się w zasadzie działania podstawowych elementów płyty (ang. motherboard lub mainboard) a dodatkowo pozwoli łatwiej zrozumieć rozkład na pojedyncze role realizowane przez poszczególny element. Dzięki niemu będziemy w sposób prosty mogli zobaczyć które części odpowiadają np. za osbługę złączy USB, realizowanie kontroli HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych a także wszystkich pozostałych urządzeń peryferyjnych. Dobrze pamiętać jednak, iż model blokowy prezentuje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi układami – tak naprawdę fizyczne umieszczenie danych podzespołów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna ASUS F3SV 08G23FV0023G M.B. REV 2.3 ASUS F3SV

Płyta główna ASUS F3SV 08G23FV0023G M.B. REV 2.3 ASUS F3SV – schemat blokowy pokazujący zasadę działania płyty głównej laptopa.

Płyta główna ASUS F3SV 08G23FV0023G M.B. REV 2.3 ASUS F3SV – naprawa

Naprawa dużej części wad występujących samorzutnie:

Ta płyta główna wyróżnia się dużą naprawialnością, czyli, iż w momencie samorzutnej, powtarzającej się seryjnie (zwykle niedoskonałość fabryczna) usterki – stworzono już sporo wydajnych i długotrwałych sposobów naprawy.  W większości wypadków napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są wady sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek wywołanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik udanej naprawy takiego rodzaju usterek w ogóle nie zależy od rodzaju płyty głównej, w głównej mierze ponieważ każde osobne zalanie bądź każdy upadek albo uderzenie może przynieść inne spektrum uszczerbków. To wszystko będzie zależne od tego gdzie dopłynie ciecz, jaka będzie jej objętość albo z jakiej wysokości bądź pod jakim kątem komputer upadnie. Zależnie od postępu tego rodzaju incydentu zakres uszkodzeń może okazać się ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna ASUS F3SV 08G23FV0023G M.B. REV 2.3 ASUS F3SV – przykładowe naprawy

Wszelkie niżej pokazywane filmy są nagrywane w w naszym serwisie i opisujemy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym opisie. Płyta główna ASUS F3SV 08G23FV0023G M.B. REV 2.3 ASUS F3SV jest konstrukcyjnie ogromnie zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych materiałach wideo, więc jak można się domyślić realizowanie przy niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna ASUS F3SV 08G23FV0023G M.B. REV 2.3 ASUS F3SV – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, jednak o tym kilka zdań dalej) jest krokiem radykalnym w momencie gdy jakiekolwiek próby przywrócenia płyty do działania zawiodą. Z jakiego powodu jest to skrajny krok? Dlatego, że jest to nierzadko zabieg bardzo drogi (ceny płyt głównych potrafią czasami dochodzić do 1000 zł.), usunięcie mankamentu z płyty często jest o wiele mniej obciążające budżet. Jednakże nie można wyprzeć się, iż występują przypadki, w których zakup nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne dlatego że zdarzają się awarie, gdzie cena końcowa naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie odstrasza i wobec tego zakup nowej jest oczywiście racjonalnym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Kupno nowej płyty:

Zakupienie nowej płyty opłaca się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy nasza płyta odmówiła współpracy na tyle, że albo dojdziemy do wniosku, że jest nie do wskrzeszenia tudzież wysokość kosztów jej naprawy sporo przewyższa cenę nabycia nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Aczkolwiek w ogromnej części przypadków naprawa usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym decydujemy się wykonać naprawę zapewni nam poprawne wykonanie usługi udzielając na nią gwarancji.

Nabycie używanej płyty:

Można by pozornie mieć wrażenie, iż dobrą cechą takiego rozwiązania jest w szczególności cena (aczkolwiek nie zawsze). Mimo to trzeba uwzględniać istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uszkodziła się samoistnie, to istnieje duże ryzyko, że posiada ona usterkę, będącą powtarzalną wadą fabryczną i istnieje znaczne zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar zakupić – ta sama wada może ukazać się ponownie wtedy możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę oraz na jej powtórną naprawę. Jednakże gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, notebook spadał albo płyta uległa uszkodzeniu w obojętnie jaki inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – wówczas zakup używanej płyty jest bardziej uzasadnione, pomimo tego przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj koszt naprawy z kwotą zakupu płyty.

Więcej o tym zagadnieniu powiedzieliśmy w naszym innym wpisie

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna ASUS F3SV 08G23FV0023G M.B. REV 2.3 ASUS F3SV. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna ASUS F3SV 08G23FV0023G M.B. REV 2.3 ASUS F3SV. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Awarii z Płyta główna ASUS F3SV 08G23FV0023G M.B. REV 2.3 ASUS F3SV

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj