Ocena użytkowników:

Płyta główna A7T NHIMB1100-E03 ASUS A7T – niezbędne informacje

Płyta główna A7T NHIMB1100-E03 ASUS A7T

Płyta główna A7T NHIMB1100-E03 ASUS A7T

 • Przeznaczona do laptopów: ASUS
 • Rodzaj urządzenia: mobilny, (laptopy)
 • Kompatybilna z procesorami: AMD (Sempron, Athlon, Turion)
 • Najczęstsze problemy:uszkodzenia mostków (w szczególności mostków północnych}, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Szanse na udaną naprawę: duże – rozpoznaliśmy sporą liczbę usterek, opisaliśmy skuteczne metody naprawy.
 • Wsparcie: wciąż działa (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna A7T NHIMB1100-E03 ASUS A7T – schemat blokowy

Model blokowy da nam szansę łatwiej rozeznać się w zasadzie zasady działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) i przedstawi rozkład na indywidualne role spełniane przez poszczególny moduł. Patrząc na niego dowiemy się które urządzenia odpowiadają np. za osbługę portów USB (ang. Universal Serial Bus), realizowanie kontroli HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych i wszelkich pozostałych modułów peryferyjnych. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, iż diagram blokowy wizualizuje tylko ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi podzespołami – tak naprawdę fizyczne położenie konkretnych podzespołów na płycie głównej jest całkiem inne.

Płyta główna A7T NHIMB1100-E03 ASUS A7T

Płyta główna A7T NHIMB1100-E03 ASUS A7T – schemat blokowy obrazujący zasadę działania płyty.

Płyta główna A7T NHIMB1100-E03 ASUS A7T – naprawa

Skuteczne rozwiązanie większości awarii występujących samorzutnie:

Ten typ płyty głównej wyróżnia się dużymi szansami naprawy, oznacza to, iż w wypadku samorzutnej, notorycznie pojawiającej się (zazwyczaj przypadłość fabryczna) usterki – zredagowano już sporo wydajnych i długotrwałych procedur naprawy.  W większości wypadków napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są usterki sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek wywołanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik udanej naprawy tych usterek w ogóle nie zależy od typu płyty głównej, w głównej mierze ponieważ każde pojedyncze zalanie lub każdy wstrząs albo uderzenie może wywołać różnego typu spektrum uszkodzeń. Wszystko będzie zależne od tego w jakim rejonie dopłynie ciecz, ile jej będzie ewentualnie z jakiej wysokości bądź pod jakim kątem komputer upadnie. Zależnie od obrotu takiego incydentu zakres uszkodzeń może być mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna A7T NHIMB1100-E03 ASUS A7T – naprawy wzorcowe

Wszelkie u dołu widoczne nagrania są realizowane w naszym serwisie laptopów i ukazujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym wpisie. Płyta główna A7T NHIMB1100-E03 ASUS A7T jest z technicznego punktu widzenia mocno zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych materiałach wideo, więc jak można się domyślić realizowanie na niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna A7T NHIMB1100-E03 ASUS A7T – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, jednakże o tym kilka zdań dalej) jest krokiem radykalnym w momencie gdy jakiekolwiek próby przywrócenia płyty do działania zawiodą. Czemu jest to skrajny krok? Dlatego, że jest to częstokroć kosztowna decyzja (ceny płyt głównych potrafią nieraz dochodzić do 1000 zł.), usunięcie mankamentu z płyty nierzadko jest o wiele łagodniejsze dla portfela. Niemniej jednak nie można wyprzeć się, iż występują przypadki, w których zakup nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne bowiem bywają przypadki, w jakich kosztorys naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie odstrasza i wobec tego zakup nowej jest rzecz jasna sensownym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Kupienie nieużywanej płyty:

Zakup nowej płyty opłaca się wtedy, kiedy nasza płyta odmówiła współpracy na tyle, że albo stwierdzimy, że jest nie do uratowania tudzież kwota jej naprawy przekracza ceną zakupu nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Aczkolwiek w ogromnej części przypadków usunięcie usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis, w którym naprawiamy zapewni nam poprawne wykonanie usługi udzielając na nią gwarancji.

Nabycie używanej płyty:

Zdawać by się mogło, iż atutem takiego rozwiązania problemu jest szczególnie cena (jednakże nie zawsze). Mimo to trzeba uwzględniać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa uszkodzeniu, to bardzo prawdopodobne, że jest ona obciążona usterką, która jest często ukazującą się wadą fabryczną i istnieje wielkie niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar nabyć – tego samego rodzaju wada może może się powtórzyć ponownie toteż możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę oraz na jej kolejną naprawę. Jednakże gdy płytę zalałeś, komputer spadał czy też płyta uległa uszkodzeniu w wszelki inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – wówczas zakup używanej płyty jest bardziej uzasadnione, lecz przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj koszt naprawy z ceną zakupu płyty.

Więcej na ten temat powiedzieliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna A7T NHIMB1100-E03 ASUS A7T. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna A7T NHIMB1100-E03 ASUS A7T. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Problemów z Płyta główna A7T NHIMB1100-E03 ASUS A7T

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj