Ocena użytkowników:

Płyta główna A7S Main Board REV 2.1 08G27AS0021W ASUS G2S A7S – bazowe informacje

Płyta główna A7S Main Board REV 2.1 08G27AS0021W ASUS G2S A7S

Płyta główna A7S Main Board REV 2.1 08G27AS0021W ASUS G2S A7S

 • Stosowana w laptopach: ASUS
 • Rodzaj urządzenia: mobilny, (laptopy)
 • Współpracuje z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Najczęstsze problemy:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Możliwości naprawy: duże – rozpoznaliśmy sporą liczbę usterek, opracowaliśmy skuteczne metody naprawy.
 • Wsparcie serwisowe: wciąż działa (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna A7S Main Board REV 2.1 08G27AS0021W ASUS G2S A7S – schemat blokowy

Wzorzec blokowy pozwoli nam łatwiej odnaleźć się w regule zasady działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) a dodatkowo ułatwi wyobrazić sobie segmentację na pojedyncze role spełniane przez poszczególny moduł. Przy jego użyciu łatwiej zrozumiemy które części odpowiadają np. za kontrolę wtyczek USB, realizowanie kontroli HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych i wszystkich pozostałych urządzeń peryferyjnych. Dobrze pamiętać jednak, iż diagram blokowy wizualizuje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy osobnymi komponentami – naprawdę fizyczne umieszczenie danych modułów na płycie głównej jest kompletnie inne.

Płyta główna A7S Main Board REV 2.1 08G27AS0021W ASUS G2S A7S

Płyta główna A7S Main Board REV 2.1 08G27AS0021W ASUS G2S A7S – schemat blokowy przedstawiający budowę płyty głównej laptopa.

Płyta główna A7S Main Board REV 2.1 08G27AS0021W ASUS G2S A7S – naprawa

Skuteczna naprawa większości wad występujących samorzutnie:

Ten typ płyty głównej wyróżnia się wysokim współczynnikiem sukcesywnośći napraw, oznacza to, iż w wypadku samorzutnej, notorycznie pojawiającej się (z reguły przypadłość fabryczna) usterki – stworzono już sporo działających i długotrwałych sposobów naprawy.  Z reguły napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są mankamenty sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek spowodowanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo udanej naprawy tego typu usterek jest niezależny od typu płyty głównej, w głównej mierze dlatego, że każde zalanie lub każdy upadek albo uderzenie może wywołać inne spektrum uszkodzeń. To wszystko zależy od tego w jakim rejonie wcieknie ciecz, jaka będzie jej objętość ewentualnie z jakiej wysokości bądź pod jakim kątem notebook upadnie na grunt. Zależnie od toku tego incydentu zakres usterek może okazać się mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna A7S Main Board REV 2.1 08G27AS0021W ASUS G2S A7S – przykładowe naprawy

Wszelkie u dołu widoczne nagrania są realizowane w w naszym serwisie i przedstawiamy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym wpisie. Płyta główna A7S Main Board REV 2.1 08G27AS0021W ASUS G2S A7S jest konstrukcyjnie mocno zbliżona do płyt opisywanych w poniższych filmikach, tak więc realizowanie na niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna A7S Main Board REV 2.1 08G27AS0021W ASUS G2S A7S – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, jednak w tym temacie napiszemy za chwilę) jest krokiem skrajnym kiedy wszelakie sposoby przywrócenia płyty do działania zawiodą. Z jakiego powodu jest to skrajny krok? Z tego powodu, że jest to nierzadko kosztowna decyzja (ceny płyt głównych potrafią nieraz sięgać do 1000 zł.), usunięcie problemu z płyty często jest o wiele tańsze. Niemniej nie sposób wyprzeć się, iż zdarzają się przypadki, w których zakup nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne albowiem zdarzają się przypadki, gdzie cena końcowa naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie konsternuje i wówczas zakup nowej jest naturalnie przemyślanym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Zakupienie nowej płyty:

Nabycie nowej płyty jest sensowne wtedy, kiedy stara płyta odmówiła współpracy do takiego stopnia, że albo jest nie do uratowania lub całkowity koszt jej przywrócenia do działania sporo przewyższa cenę nowej płyty – to logiczne. Aczkolwiek w sporej części płyt naprawa usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis, w którym decydujemy się wykonać naprawę zapewni nam poprawne wykonanie usługi udzielając na nią gwarancji.

Kupno używanej płyty:

Można by pozornie mieć wrażenie, iż atutem takiego rozwiązania jest w szczególności cena (aczkolwiek nie zawsze). Jednakże trzeba rozważać istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uszkodziła się samoistnie, to jest wielce możliwe, że posiada ona usterkę, będącą często powtarzającą się wadą fabryczną i istnieje znaczne niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką planujesz nabyć – ta sama wada może może się powtórzyć ponownie wtedy możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę a także na jej kolejną naprawę. Tymczasem gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, notebook spadał czy też płyta uszkodziła się w obojętnie jaki inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – wówczas zakup używanej płyty wydaje się mieć większy sens, niemniej jednak przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj cenę naprawy z ceną nabycia płyty.

Więcej na ten temat opisaliśmy w naszym innym artykule:

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna A7S Main Board REV 2.1 08G27AS0021W ASUS G2S A7S. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna A7S Main Board REV 2.1 08G27AS0021W ASUS G2S A7S. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

98%

Awarii z Płyta główna A7S Main Board REV 2.1 08G27AS0021W ASUS G2S A7S

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj