Ocena użytkowników:

Płyta główna 08G27AK0020Q REV 2.0 ASUS A7K – bazowe informacje

Płyta główna 08G27AK0020Q REV 2.0 ASUS A7K

Płyta główna 08G27AK0020Q REV 2.0 ASUS A7K

 • Stosowana w laptopach: ASUS
 • Segment: mobilny, (laptopy)
 • Kompatybilna z procesorami: AMD (Sempron, Athlon, Turion)
 • Często spotykane uszkodzenia:uszkodzenia mostków (w szczególności mostków północnych}, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Możliwości naprawy: duże – rozpoznaliśmy większość usterek, opracowaliśmy skuteczne metody usuwania usterek.
 • Wsparcie serwisowe: aktywne (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna 08G27AK0020Q REV 2.0 ASUS A7K – schemat blokowy

Diagram blokowy da nam szansę łatwiej rozeznać się w regule działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) i ułatwi wyobrazić sobie segmentację na pojedyncze role spełniane przez dany moduł. Przy jego użyciu łatwiej zrozumiemy które urządzenia odpowiadają np. za kontrolę interfejsu USB, kontrolę HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych i wszystkich pozostałych modułów peryferyjnych. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, iż szkic blokowy prezentuje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy jednostkowymi podzespołami – tak naprawdę fizyczne rozlokowanie konkretnych modułów na płycie głównej jest kompletnie inne.

Płyta główna 08G27AK0020Q REV 2.0 ASUS A7K

Płyta główna 08G27AK0020Q REV 2.0 ASUS A7K – schemat blokowy pokazujący budowę płyty.

Płyta główna 08G27AK0020Q REV 2.0 ASUS A7K – naprawa

Naprawa dużej części wad występujących samorzutnie:

Ten typ płyty głównej wyróżnia się pokaźnym współczynnikiem efektywności napraw, oznacza to, iż w sytuacji samorzutnej, notorycznie pojawiającej się (zwykle usterka fabryczna) usterki – wypracowano już mnóstwo działających i trwałych procedur usuwania awarii.  Z reguły napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są mankamenty sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek z winy użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik sukcesu naprawy takiego rodzaju usterek ani trochę nie jest zależny typu płyty głównej, głównie dlatego, że każde osobne zalanie lub każdy upadek albo uderzenie może przynieść różnego typu spektrum uszkodzeń. Wszystko będzie zależne od tego w którym miejscu wleje się ciecz, jaka będzie jej objętość ewentualnie z z ilu centymetrów ewentualnie pod jakim kątem komputer spadnie na ziemię. Zależnie od postępu takiego incydentu zakres uszkodzeń może okazać się mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 08G27AK0020Q REV 2.0 ASUS A7K – przykłady napraw

Wszelkie u dołu pokazywane nagrania są nagrywane w naszym serwisie laptopów i przedstawiamy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym opisie. Płyta główna 08G27AK0020Q REV 2.0 ASUS A7K jest z technicznego punktu widzenia mocno zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych filmikach, tak więc realizowanie przy niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych filmach.

Płyta główna 08G27AK0020Q REV 2.0 ASUS A7K – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, jednak o tym kilka zdań dalej) jest krokiem radykalnym w momencie gdy wszelakie próby naprawy nie dadzą pozytywnego skutku. Czemu jest to skrajny krok? Ano dlatego, że jest to nieraz kosztowna naprawa (ceny płyt głównych potrafią czasami dochodzić do 1000 zł.), usunięcie mankamentu z płyty nierzadko jest o wiele mniej obciążające budżet. Chociaż nie sposób wyprzeć się, iż są przypadki, w których zakup nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne dlatego że zdarzają się przypadki, w jakich kosztorys naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie konsternuje i wobec tego zakup nowej jest rzecz jasna sensownym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Zakupienie nowej płyty:

Nabycie nowej płyty ma jakikolwiek sens wtedy, kiedy obecna płyta odmówiła współpracy na tyle, że albo dojdziemy do wniosku, że jest nienaprawialna tudzież kwota jej przywrócenia do działania o wiele przekracza ceną zakupu nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Aczkolwiek w licznej części przypadków usunięcie usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym decydujemy się wykonać naprawę da nam gwarancję na taką naprawę.

Kupno używanej płyty:

Zdawać by się mogło, iż zaletą takiego rozwiązania jest w głównej mierze cena (jednak nie w każdym przypadku). Niemniej jednak trzeba rozważać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa awarii, to jest wielce możliwe, że posiada ona usterkę, która prawdopodobnie jest powtarzalną wadą fabryczną i istnieje spore niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką chcesz zakupić – ta sama awaria może może się powtórzyć ponownie w takim przypadku możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę oraz na jej kolejną naprawę. Jednakże gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, notebook spadał ewentualnie płyta uległa uszkodzeniu w każdy inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – wówczas zakup używanej płyty jest bardziej uzasadnione, lecz przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj koszt naprawy z kwotą nabycia płyty.

Więcej na ten temat opisaliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 08G27AK0020Q REV 2.0 ASUS A7K. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 08G27AK0020Q REV 2.0 ASUS A7K. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

98%

Problemów z Płyta główna 08G27AK0020Q REV 2.0 ASUS A7K

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj