Ocena użytkowników:

Płyta główna 08G21GS0020W ASUS G1S – niezbędne informacje

Płyta główna 08G21GS0020W ASUS G1S

Płyta główna 08G21GS0020W ASUS G1S

 • Stosowana w laptopach: ASUS
 • Rodzaj urządzenia: mobilny, (laptopy)
 • Współpracuje z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Częste usterki:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Szanse powodzenia naprawy: duże – odkryliśmy dużą część usterek, stworzyliśmy cechujące się dużą skutecznością metody usuwania usterek.
 • Wsparcie serwisowe: aktywne (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna 08G21GS0020W ASUS G1S – schemat blokowy

Model blokowy da nam szansę łatwiej rozeznać się w zasadzie działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) i ułatwi wyobrazić sobie rozkład na indywidualne role realizowane przez dany moduł. Przy jego pomocy dowiemy się które części odpowiadają np. za osbługę złączy USB, realizowanie kontroli dysków twardych i wszelkich pozostałych modułów peryferyjnych. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, iż diagram blokowy prezentuje tylko ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi komponentami – naprawdę fizyczne położenie konkretnych podzespołów na płycie głównej jest całkiem inne.

Płyta główna 08G21GS0020W ASUS G1S

Płyta główna 08G21GS0020W ASUS G1S – schemat blokowy pokazujący budowę płyty.

Płyta główna 08G21GS0020W ASUS G1S – naprawa

Skuteczne rozwiązanie większości wad występujących samorzutnie:

Ta płyta główna cechuje się dużą naprawialnością, oznacza to, iż w razie samorzutnej, powtarzającej się seryjnie (w większości wypadków niedoskonałość fabryczna) usterki – wypracowano już sporo działających i trwałych procedur naprawy.  Na ogół napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są dysfunkcje sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek wywołanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo udanej naprawy tych usterek jest niezależny od typu płyty głównej, głównie ponieważ każde zalanie płynem bądź każdy wstrząs albo uderzenie może przynieść różnego rodzaju spektrum uszczerbków. Wszystko będzie zależne od tego w jakim rejonie dojdzie ciecz, ile jej będzie albo z jakiej wysokości ewentualnie pod jakim kątem sprzęt upadnie na grunt. Zależnie od toku tego incydentu zakres uszkodzeń może być mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 08G21GS0020W ASUS G1S – przykładowe naprawy

Wszelkie u dołu pokazywane nagrania są realizowane w w naszym serwisie i pokazujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym wpisie. Płyta główna 08G21GS0020W ASUS G1S jest z technicznego punktu widzenia mocno zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych materiałach wideo, więc jak można się domyślić realizowanie przy niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna 08G21GS0020W ASUS G1S – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, jednakże o tym za moment) jest krokiem skrajnym kiedy jakiekolwiek sposoby naprawy zawiodą. Z jakiego powodu jest to skrajny krok? Dlatego, że jest to nieraz kosztowny zabieg (ceny płyt głównych potrafią nieraz sięgać do 1000 zł.), usunięcie problemu z płyty nierzadko jest o wiele tańsze. Niemniej jednak nie sposób wyprzeć się, iż zdarzają się naprawy, w których nabycie nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne jako że zdarzają się przypadki, w jakich kosztorys naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie konsternuje i wobec tego nabycie nowej jest naturalnie sensownym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Kupno nowej płyty:

Nabycie nowej płyty ma jakikolwiek sens tylko i wyłącznie wtedy, kiedy nasza płyta zepsuła się na tyle, że albo stwierdzimy, że jest nienaprawialna tudzież wysokość kosztów jej naprawy przekracza cenę nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Jednakże w licznej części przypadków naprawa usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis, w którym decydujemy się wykonać naprawę da nam gwarancję na taką naprawę.

Nabycie używanej płyty:

Wydawać by się mogło, iż zaletą takiego typu rozwiązania problemu jest w szczególności cena (aczkolwiek nie w każdym przypadku). Niemniej jednak trzeba rozważać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa awarii, to istnieje duże ryzyko, że jest ona obciążona usterką, będącą często powtarzającą się wadą fabryczną i istnieje wielkie zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką planujesz nabyć – tego samego rodzaju wada może może się powtórzyć ponownie wtedy możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę a także na jej powtórną naprawę. Za to gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, notebook spadał albo płyta uległa uszkodzeniu w wszelki inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – to nabycie używanej płyty wydaje się mieć większy sens, jednak przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj koszt naprawy z kwotą zakupu płyty.

Więcej na ten temat opisaliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 08G21GS0020W ASUS G1S. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 08G21GS0020W ASUS G1S. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

97%

Awarii z Płyta główna 08G21GS0020W ASUS G1S

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj