Ocena użytkowników:

Płyta główna NCWGO LA-5481P MB.N6702.001 REV 1.0 Acer Emachines G627 – bazowe informacje

Płyta główna NCWGO LA-5481P MB.N6702.001 REV 1.0 Acer Emachines G627

Płyta główna NCWGO LA-5481P MB.N6702.001 REV 1.0 Acer Emachines G627

 • Stosowana w laptopach: Acer
 • Rodzaj urządzenia: mobilny, (laptopy)
 • Działa z procesorami: AMD (Sempron, Athlon, Turion)
 • Często spotykane uszkodzenia:uszkodzenia mostków (najczęściej mostków północnych}, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Możliwości naprawy: duże – rozpoznaliśmy większość usterek, opisaliśmy skuteczne metody naprawy.
 • Wsparcie serwisowe: wciąż działa (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna NCWGO LA-5481P MB.N6702.001 REV 1.0 Acer Emachines G627 – schemat blokowy

Model blokowy pozwoli nam w prosty sposób odnaleźć się w regule zasady działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) a dodatkowo przedstawi rozkład na indywidualne role realizowane przez poszczególny moduł. Przy jego pomocy będziemy w sposób prosty mogli zobaczyć które podzespoły odpowiadają np. za kontrolę złączy USB, realizowanie kontroli HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych i wszelkich pozostałych urządzeń peryferyjnych. Pamiętać jednak należy, iż szkic blokowy wizualizuje tylko ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi podzespołami – faktycznie fizyczne położenie konkretnych komponentów na płycie głównej jest kompletnie inne.

Płyta główna NCWGO LA-5481P MB.N6702.001 REV 1.0 Acer Emachines G627

Płyta główna NCWGO LA-5481P MB.N6702.001 REV 1.0 Acer Emachines G627 – schemat blokowy pokazujący budowę płyty.

Płyta główna NCWGO LA-5481P MB.N6702.001 REV 1.0 Acer Emachines G627 – naprawa

Naprawa dużej części wad występujących samorzutnie:

Ten typ płyty głównej wyróżnia się dużymi szansami naprawy, czyli, iż w wypadku samorzutnej, powtarzającej się seryjnie (w większości wypadków przypadłość fabryczna) usterki – opisano już mnóstwo działających i długotrwałych procedur naprawy.  Z reguły napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są mankamenty sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek z winy użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo sukcesu naprawy takiego rodzaju usterek ani trochę nie jest zależny typu płyty głównej, głównie ponieważ każde zalanie bądź każdy upadek albo uderzenie może przynieść inne spektrum uszczerbków. To wszystko będzie zależne od tego gdzie dopłynie ciecz, jaka będzie jej objętość czy też z jakiej wysokości bądź pod jakim kątem notebook spadnie na ziemię. Zależnie od obrotu tego incydentu zakres usterek może okazać się ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna NCWGO LA-5481P MB.N6702.001 REV 1.0 Acer Emachines G627 – przykładowe naprawy

Wszelkie niżej pokazywane filmy są realizowane w w naszym serwisie i opisujemy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym wpisie. Płyta główna NCWGO LA-5481P MB.N6702.001 REV 1.0 Acer Emachines G627 jest konstrukcyjnie ogromnie zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych filmikach, tak więc realizowanie na niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych filmach.

Płyta główna NCWGO LA-5481P MB.N6702.001 REV 1.0 Acer Emachines G627 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, jednakże o tym za chwilę) jest krokiem skrajnym kiedy wszelkie sposoby usunięcia problemu nie dadzą pozytywnego skutku. Czemu jest to radykalna decyzja? Dlatego, że jest to częstokroć zabieg bardzo drogi (ceny płyt głównych potrafią czasami sięgać do 1000 zł.), usunięcie problemu z płyty nierzadko jest o wiele mniej obciążające budżet. Niemniej jednak nie można zanegować, iż zdarzają się przypadki, w których zakup nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne ponieważ zdarzają się awarie, gdzie kosztorys naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie odstrasza i w takim przypadku zakup nowej jest naturalnie rozważnym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Zakupienie nowej płyty:

Zakup nowej płyty jest sensowne tylko i wyłącznie wtedy, kiedy obecna płyta odmówiła posłuszeństwa do takiego stopnia, że albo stwierdzimy, że jest nie do wskrzeszenia tudzież kwota jej przywrócenia do działania o wiele przekracza ceną zakupu nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Aczkolwiek w ogromnej części płyt usunięcie usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym decydujemy się wykonać naprawę udzieli nam na taką usługę gwarancji.

Nabycie używanej płyty:

Zdawać by się mogło, iż pozytywną stroną tego rodzaju rozwiązania jest w szczególności cena (aczkolwiek nie w każdym przypadku). Mimo to powinno się rozważać istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uszkodziła się samoistnie, to istnieje duże ryzyko, że jest ona obciążona usterką, która jest często powtarzającą się wadą fabryczną i istnieje spore zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką chcesz nabyć – tego samego rodzaju awaria może ukazać się ponownie w takim przypadku możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę a także na jej powtórną naprawę. Jednakże gdy płytę zalałeś, komputer spadał czy też płyta uszkodziła się w każdy inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – wówczas zakup używanej płyty jest bardziej uzasadnione, mimo to przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj koszt naprawy z ceną zakupu płyty.

Więcej na ten temat powiedzieliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna NCWGO LA-5481P MB.N6702.001 REV 1.0 Acer Emachines G627. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna NCWGO LA-5481P MB.N6702.001 REV 1.0 Acer Emachines G627. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Problemów z Płyta główna NCWGO LA-5481P MB.N6702.001 REV 1.0 Acer Emachines G627

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj