Ocena użytkowników:

Płyta główna MBRLB0P003 AAB70 REV 2.0 08N1-0NW3J00 Acer Aspire 7250 – niezbędne informacje

Płyta główna MBRLB0P003 AAB70 REV 2.0 08N1-0NW3J00 Acer Aspire 7250

Płyta główna MBRLB0P003 AAB70 REV 2.0 08N1-0NW3J00 Acer Aspire 7250

 • Przeznaczona do laptopów: Acer
 • Rodzaj urządzenia: mobilny, (laptopy)
 • Kompatybilna z procesorami: AMD (Sempron, Athlon, Turion)
 • Częste usterki:uszkodzenia mostków (najczęściej mostków północnych}, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Szanse na udaną naprawę: duże – rozpoznaliśmy sporą liczbę usterek, stworzyliśmy cechujące się dużą skutecznością metody usuwania usterek.
 • Wsparcie serwisowe: wciąż działa (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna MBRLB0P003 AAB70 REV 2.0 08N1-0NW3J00 Acer Aspire 7250 – schemat blokowy

Model blokowy pozwoli nam łatwiej rozeznać się w zasadzie zasady działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) oraz pozwoli łatwiej zrozumieć rozkład na pojedyncze role realizowane przez poszczególny element. Za jego pośrednictwem będziemy w sposób prosty mogli zobaczyć które części odpowiadają np. za osbługę złączy USB (ang. Universal Serial Bus), realizowanie kontroli HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych jak i również wszystkich zewnętrznych modułów peryferyjnych. Dobrze pamiętać jednak, iż model blokowy wizualizuje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy osobnymi podzespołami – faktycznie fizyczne umieszczenie konkretnych podzespołów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna MBRLB0P003 AAB70 REV 2.0 08N1-0NW3J00 Acer Aspire 7250

Płyta główna MBRLB0P003 AAB70 REV 2.0 08N1-0NW3J00 Acer Aspire 7250 – schemat blokowy obrazujący budowę płyty.

Płyta główna MBRLB0P003 AAB70 REV 2.0 08N1-0NW3J00 Acer Aspire 7250 – naprawa

Naprawa większości awarii występujących samorzutnie:

Ta płyta główna odznacza się dobrym stosunkiem naprawialności do występujących awarii, oznacza to, iż w razie samorzutnej, często występującej (zazwyczaj przypadłość fabryczna) usterki – zredagowano już dużo wydajnych i długotrwałych procedur naprawy.  W większości wypadków napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są dysfunkcje sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek wywołanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik udanej naprawy tego typu usterek ani trochę nie jest zależny marki płyty głównej, głównie dlatego, że każde zalanie płynem bądź każdy upadek albo uderzenie może wywołać inne spektrum uszkodzeń. Wszystko zależy od tego w którym miejscu dopłynie ciecz, jaka będzie jej objętość czy też z jakiej wysokości ewentualnie pod jakim kątem notebook spadnie na ziemię. Zależnie od obrotu tego rodzaju incydentu zakres usterek może okazać się ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna MBRLB0P003 AAB70 REV 2.0 08N1-0NW3J00 Acer Aspire 7250 – przykładowe naprawy

Wszelkie niżej widoczne filmy są realizowane w naszym serwisie laptopów i pokazujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym opisie. Płyta główna MBRLB0P003 AAB70 REV 2.0 08N1-0NW3J00 Acer Aspire 7250 jest konstrukcyjnie ogromnie zbliżona do płyt opisywanych w poniższych filmach, więc jak można się domyślić realizowanie przy niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna MBRLB0P003 AAB70 REV 2.0 08N1-0NW3J00 Acer Aspire 7250 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, lecz w tym temacie napiszemy za chwilę) jest krokiem skrajnym podczas gdy wszelakie próby usunięcia problemu zawiodą. Z jakiego powodu jest to skrajny krok? Dlatego, że jest to nieraz kosztowny zabieg (ceny płyt głównych potrafią czasami sięgać do 1000 zł.), usunięcie mankamentu z płyty często jest o wiele tańsze. Chociaż nie sposób wyprzeć się, iż zdarzają się przypadki, w których zakup nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne albowiem zdarzają się awarie, w jakich kosztorys naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie konsternuje i wówczas zakup nowej jest oczywiście sensownym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Kupienie nowej płyty:

Nabycie nowej płyty ma jakikolwiek sens wtedy, kiedy obecna płyta odmówiła współpracy na tyle, że albo dojdziemy do wniosku, że jest nie do wskrzeszenia bądź koszt jej naprawy o wiele przekracza cenę nabycia nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Lecz w licznej części płyt naprawa usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis, w którym naprawiamy da nam gwarancję na taką naprawę.

Nabycie używanej płyty:

Zdawać by się mogło, iż pozytywną stroną tego rodzaju rozwiązania problemu jest w głównej mierze cena (chociaż nie w każdym przypadku). Aczkolwiek powinno się rozważać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uszkodziła się samoistnie, to istnieje duże ryzyko, że jest ona obciążona usterką, która jest powtarzalną wadą fabryczną i istnieje wielkie niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką chcesz nabyć – tego samego rodzaju wada może może się powtórzyć ponownie wówczas możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę oraz na jej powtórną naprawę. Za to gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, notebook spadał albo płyta uszkodziła się w każdy inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – wówczas zakup używanej płyty wydaje się mieć większy sens, lecz przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj koszt naprawy z ceną zakupu płyty.

Więcej o tym zagadnieniu opisaliśmy w naszym innym artykule:

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna MBRLB0P003 AAB70 REV 2.0 08N1-0NW3J00 Acer Aspire 7250. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna MBRLB0P003 AAB70 REV 2.0 08N1-0NW3J00 Acer Aspire 7250. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Problemów z Płyta główna MBRLB0P003 AAB70 REV 2.0 08N1-0NW3J00 Acer Aspire 7250

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj