Ocena użytkowników:

Płyta główna MBRDC06002 DA0ZQ1MB8F0 Acer Aspire Timeline X 4820TG – bazowe informacje

Płyta główna MBRDC06002 DA0ZQ1MB8F0 Acer Aspire Timeline X 4820TG

Płyta główna MBRDC06002 DA0ZQ1MB8F0 Acer Aspire Timeline X 4820TG

 • Dla notebooków: Acer
 • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
 • Współpracuje z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Często spotykane uszkodzenia:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Szanse powodzenia naprawy: duże – rozpoznaliśmy sporą liczbę usterek, stworzyliśmy skuteczne metody naprawy.
 • Wsparcie serwisowe: wciąż działa (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna MBRDC06002 DA0ZQ1MB8F0 Acer Aspire Timeline X 4820TG – schemat blokowy

Diagram blokowy pozwoli nam w prosty sposób odnaleźć się w regule działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) a dodatkowo ułatwi wyobrazić sobie rozkład na indywidualne role spełniane przez poszczególny moduł. Za jego pośrednictwem łatwiej zrozumiemy które części odpowiadają np. za osbługę wtyczek USB, kontrolę dysków twardych a dodatkowo wszystkich pozostałych urządzeń peryferyjnych. Dobrze pamiętać jednak, iż model blokowy wizualizuje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy jednostkowymi podzespołami – tak naprawdę fizyczne umieszczenie konkretnych podzespołów na płycie głównej jest całkiem inne.

Płyta główna MBRDC06002 DA0ZQ1MB8F0 Acer Aspire Timeline X 4820TG

Płyta główna MBRDC06002 DA0ZQ1MB8F0 Acer Aspire Timeline X 4820TG – schemat blokowy obrazujący budowę płyty głównej laptopa.

Płyta główna MBRDC06002 DA0ZQ1MB8F0 Acer Aspire Timeline X 4820TG – naprawa

Skuteczne rozwiązanie dużej części wad zdarzających się samorzutnie:

Ta płyta główna odznacza się wysokim współczynnikiem sukcesywnośći napraw, czyli, iż w sytuacji samorzutnej, często powtarzającej się (z reguły przypadłość fabryczna) usterki – opisano już sporo działających i trwałych sposobów usuwania awarii.  W większości wypadków napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są mankamenty sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek spowodowanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik udanej naprawy tych usterek nie zależy w żadnym stopniu rodzaju płyty głównej, w głównej mierze ponieważ każde osobne zalanie lub każdy wstrząs albo uderzenie może przynieść inne spektrum uszczerbków. Wszystko będzie zależne od tego w jakim rejonie wcieknie ciecz, ile jej będzie ewentualnie z z ilu centymetrów bądź pod jakim kątem notebook upadnie na grunt. Zależnie od toku takiego incydentu zakres uszkodzeń może być ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna MBRDC06002 DA0ZQ1MB8F0 Acer Aspire Timeline X 4820TG – przykładowe naprawy

Wszelkie u dołu przedstawiane materiały są realizowane w naszym serwisie laptopów i opisujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym opisie. Płyta główna MBRDC06002 DA0ZQ1MB8F0 Acer Aspire Timeline X 4820TG jest z technicznego punktu widzenia ogromnie zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych filmikach, tak więc realizowanie na niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna MBRDC06002 DA0ZQ1MB8F0 Acer Aspire Timeline X 4820TG – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, jednakże o tym za chwilę) jest krokiem radykalnym w momencie gdy jakiekolwiek próby naprawy zawiodą. Z jakiego powodu jest to skrajny krok? Z tego powodu, że jest to nieraz zabieg bardzo drogi (ceny płyt głównych potrafią czasem sięgać do 1000 zł.), usunięcie problemu z płyty nierzadko jest o wiele mniej obciążające budżet. Niemniej jednak nie można zanegować, iż są przypadki, w których zakup nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne bo zdarzają się przypadki, w jakich cena końcowa naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie odstrasza i wobec tego zakup nowej jest naturalnie rozważnym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Kupno nowej płyty:

Zakup nowej płyty ma jakikolwiek sens wtedy, kiedy stara płyta odmówiła posłuszeństwa na tyle, że albo jest nie do wskrzeszenia lub wysokość kosztów jej naprawy o wiele przekracza cenę nabycia nowej płyty – to logiczne. Aczkolwiek w sporej części przypadków usunięcie usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis, w którym decydujemy się wykonać naprawę zapewni nam poprawne wykonanie usługi udzielając na nią gwarancji.

Kupno używanej płyty:

Zdawać by się mogło, iż dobrą cechą takiego rozwiązania problemu jest głównie cena (jednak nie zawsze). Jednakże powinno się rozważać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uszkodziła się samoistnie, to najprawdopodobniej jest ona obciążona usterką, która prawdopodobnie jest często powtarzającą się wadą fabryczną i istnieje duże niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar zakupić – tego samego rodzaju awaria może ukazać się ponownie wtedy możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę oraz na jej kolejną naprawę. Jednakże gdy płytę zalałeś, notebook spadał ewentualnie płyta uszkodziła się w wszelki inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – w takim przypadku zakup używanej płyty wydaje się mieć większy sens, niemniej jednak przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj cenę naprawy z ceną zakupu płyty.

Więcej o tym zagadnieniu opisaliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna MBRDC06002 DA0ZQ1MB8F0 Acer Aspire Timeline X 4820TG. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna MBRDC06002 DA0ZQ1MB8F0 Acer Aspire Timeline X 4820TG. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

97%

Problemów z Płyta główna MBRDC06002 DA0ZQ1MB8F0 Acer Aspire Timeline X 4820TG

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj