Ocena użytkowników:

Płyta główna KALG0 LA-4495P Acer Aspire 4736G – bazowe informacje

Płyta główna KALG0 LA-4495P Acer Aspire 4736G

Płyta główna KALG0 LA-4495P Acer Aspire 4736G

 • Stosowana w komputerach przenośnych: Acer
 • Rodzaj urządzenia: mobilny, (laptopy)
 • Działa z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Najczęstsze problemy:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Szanse powodzenia naprawy: duże – rozpoznaliśmy dużą część usterek, opisaliśmy skuteczne metody naprawy.
 • Wsparcie: wciąż działa (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna KALG0 LA-4495P Acer Aspire 4736G – schemat blokowy

Wzorzec blokowy pozwoli nam łatwiej rozeznać się w regule działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) oraz przedstawi segmentację na indywidualne role realizowane przez dany moduł. Patrząc na niego łatwiej zrozumiemy które podzespoły odpowiadają np. za osbługę złączy USB (ang. Universal Serial Bus), kontrolowanie dysków twardych jak i również wszelkich zewnętrznych modułów peryferyjnych. Dobrze pamiętać jednak, iż szkic blokowy wizualizuje tylko ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi układami – tak naprawdę fizyczne umieszczenie danych komponentów na płycie głównej jest kompletnie inne.

Płyta główna KALG0 LA-4495P Acer Aspire 4736G

Płyta główna KALG0 LA-4495P Acer Aspire 4736G – schemat blokowy przedstawiający budowę płyty głównej laptopa.

Płyta główna KALG0 LA-4495P Acer Aspire 4736G – naprawa

Skuteczna naprawa dużej części awarii występujących samorzutnie:

Ta płyta główna cechuje się dobrym stosunkiem naprawialności do występujących awarii, czyli, iż w razie samorzutnej, notorycznie pojawiającej się (zazwyczaj usterka fabryczna) usterki – opisano już dużo działających i długotrwałych sposobów naprawy.  Na ogół napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są mankamenty sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek wywołanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik udanej naprawy tych usterek jest niezależny od rodzaju płyty głównej, w głównej mierze dlatego, że każde zalanie płynem bądź każdy wstrząs albo uderzenie może przynieść różnego rodzaju spektrum uszkodzeń. To wszystko będzie zależne od tego gdzie wcieknie ciecz, ile jej będzie czy też z jakiej wysokości bądź pod jakim kątem sprzęt upadnie. Zależnie od postępu tego rodzaju incydentu zakres usterek może być mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna KALG0 LA-4495P Acer Aspire 4736G – przykłady napraw

Wszelkie niżej pokazywane materiały są nagrywane w naszym serwisie laptopów i demonstrujemy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym wpisie. Płyta główna KALG0 LA-4495P Acer Aspire 4736G jest konstrukcyjnie mocno zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych filmach, więc jak można się domyślić realizowanie na niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna KALG0 LA-4495P Acer Aspire 4736G – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, jednakże w tym temacie napiszemy za chwilę) jest krokiem skrajnym podczas gdy wszelkie próby usunięcia problemu nie dadzą pozytywnego skutku. Czemu jest to radykalna decyzja? Dlatego, że jest to nierzadko kosztowna naprawa (ceny płyt głównych potrafią nieraz dochodzić do 1000 zł.), usunięcie problemu z płyty często jest o wiele łagodniejsze dla portfela. Niemniej nie można wyprzeć się, iż występują naprawy, w których nabycie nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne bo bywają awarie, w jakich cena końcowa naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie konsternuje i wówczas nabycie nowej jest rzecz jasna racjonalnym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Kupno nowej płyty:

Zakupienie nowej płyty opłaca się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy nasza płyta odmówiła posłuszeństwa do takiego stopnia, że albo jest nienaprawialna bądź wartość jej naprawy sporo przewyższa cenę nabycia nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Jednakże w licznej części przypadków usunięcie usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym decydujemy się wykonać naprawę da nam gwarancję na taką naprawę.

Kupno używanej płyty:

Wydawać by się mogło, iż pozytywną stroną takiego rozwiązania problemu jest w głównej mierze cena (jednakże nie w każdym przypadku). Jednakże trzeba rozważać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uszkodziła się samoistnie, to istnieje duże ryzyko, że jest ona obciążona usterką, która jest powtarzalną wadą fabryczną i istnieje spore niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką chcesz zakupić – tego samego rodzaju awaria może ukazać się ponownie wówczas możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę oraz na jej powtórną naprawę. Za to gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, notebook spadał czy też płyta uszkodziła się w wszelki inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – w takim przypadku nabycie używanej płyty jest bardziej uzasadnione, jednak przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj cenę usunięcia problemu z ceną zakupu płyty.

Więcej na ten temat powiedzieliśmy w naszym innym wpisie

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna KALG0 LA-4495P Acer Aspire 4736G. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna KALG0 LA-4495P Acer Aspire 4736G. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Awarii z Płyta główna KALG0 LA-4495P Acer Aspire 4736G

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj