Ocena użytkowników:

Płyta główna DA0ZR8MB8E0 REV E Acer Aspire 5553 5553G – niezbędne informacje

Płyta główna DA0ZR8MB8E0 REV E Acer Aspire 5553 5553G

Płyta główna DA0ZR8MB8E0 REV E Acer Aspire 5553 5553G

 • Używana w laptopach: Acer
 • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
 • Dla procesorów: AMD (Sempron, Athlon, Turion)
 • Najczęstsze problemy:uszkodzenia mostków (w szczególności mostków północnych}, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Możliwości naprawy: duże – odkryliśmy sporą liczbę usterek, stworzyliśmy cechujące się dużą skutecznością metody usuwania usterek.
 • Wsparcie serwisowe: wciąż działa (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna DA0ZR8MB8E0 REV E Acer Aspire 5553 5553G – schemat blokowy

Model blokowy pozwoli nam łatwiej rozeznać się w regule działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) oraz ułatwi wyobrazić sobie rozkład na indywidualne role realizowane przez poszczególny moduł. Przy jego pomocy łatwiej zrozumiemy które podzespoły odpowiadają np. za osbługę interfejsu USB, kontrolowanie HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych a dodatkowo wszystkich zewnętrznych urządzeń peryferyjnych. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, iż szkic blokowy ilustruje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi komponentami – tak naprawdę fizyczne rozlokowanie konkretnych podzespołów na płycie głównej jest kompletnie inne.

Płyta główna DA0ZR8MB8E0 REV E Acer Aspire 5553 5553G

Płyta główna DA0ZR8MB8E0 REV E Acer Aspire 5553 5553G – schemat blokowy przedstawiający budowę płyty.

Płyta główna DA0ZR8MB8E0 REV E Acer Aspire 5553 5553G – naprawa

Skuteczna naprawa większości wad występujących samorzutnie:

Ta płyta główna wyróżnia się dużą naprawialnością, oznacza to, iż w razie samorzutnej, powtarzającej się seryjnie (na ogół usterka fabryczna) usterki – zredagowano już dużo działających i trwałych sposobów naprawy.  Na ogół napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są dysfunkcje sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek wywołanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo sukcesu naprawy tego typu usterek jest niezależny od marki płyty głównej, głównie ponieważ każde osobne zalanie lub każdy upadek albo uderzenie może wywołać różnego typu spektrum uszczerbków. Wszystko zależy od tego gdzie dojdzie ciecz, ile jej będzie ewentualnie z jakiej wysokości bądź pod jakim kątem sprzęt upadnie na grunt. Zależnie od postępu tego incydentu zakres usterek może być mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna DA0ZR8MB8E0 REV E Acer Aspire 5553 5553G – przykładowe naprawy

Wszelkie niżej widoczne materiały są realizowane w w naszym serwisie i pokazujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym opisie. Płyta główna DA0ZR8MB8E0 REV E Acer Aspire 5553 5553G jest konstrukcyjnie mocno zbliżona do płyt opisywanych w poniższych materiałach wideo, więc jak można się domyślić realizowanie przy niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych filmach.

Płyta główna DA0ZR8MB8E0 REV E Acer Aspire 5553 5553G – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, lecz o tym za chwilę) jest krokiem radykalnym podczas gdy jakiekolwiek próby przywrócenia płyty do działania nie dadzą pozytywnego skutku. Z jakiego powodu jest to radykalna decyzja? Z tego powodu, że jest to częstokroć zabieg bardzo drogi (ceny płyt głównych potrafią nieraz sięgać do 1000 zł.), usunięcie mankamentu z płyty nierzadko jest o wiele tańsze. Chociaż nie sposób wyprzeć się, iż są przypadki, w których nabycie nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne jako że zdarzają się usterki, gdzie cena końcowa naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie konsternuje i wobec tego nabycie nowej jest naturalnie racjonalnym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Zakupienie nieużywanej płyty:

Zakup nowej płyty jest sensowne tylko i wyłącznie wtedy, kiedy nasza płyta odmówiła współpracy na tyle, że albo jest nie do uratowania tudzież kwota jej naprawy sporo przewyższa cenę nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Aczkolwiek w ogromnej części przypadków naprawa usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym decydujemy się wykonać naprawę zapewni nam poprawne wykonanie usługi udzielając na nią gwarancji.

Kupno używanej płyty:

Zdawać by się mogło, iż pozytywną stroną takiego typu rozwiązania problemu jest w szczególności cena (jednak nie w każdym przypadku). Jednakże trzeba uwzględniać istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa awarii, to jest wielce możliwe, że jest ona obciążona usterką, która prawdopodobnie jest często ukazującą się wadą fabryczną i istnieje duże niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką chcesz nabyć – ta sama awaria może dać o sobie znać wtedy możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę a także na jej powtórną naprawę. Jednakże gdy płytę zalałeś, komputer spadał bądź płyta uległa uszkodzeniu w wszelki inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – w takim przypadku nabycie używanej płyty wydaje się mieć większy sens, jednakże przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj koszt usunięcia problemu z kwotą nabycia płyty.

Więcej na ten temat opisaliśmy w naszym innym wpisie

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna DA0ZR8MB8E0 REV E Acer Aspire 5553 5553G. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna DA0ZR8MB8E0 REV E Acer Aspire 5553 5553G. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Awarii z Płyta główna DA0ZR8MB8E0 REV E Acer Aspire 5553 5553G

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj