Ocena użytkowników:

Płyta główna DA0ZH6MB6E0 REV E Acer Ferrari One 200 – bazowe informacje

Płyta główna DA0ZH6MB6E0 REV E Acer Ferrari One 200

Płyta główna DA0ZH6MB6E0 REV E Acer Ferrari One 200

 • Dla notebooków: Acer
 • Rodzaj urządzenia: mobilny, (laptopy)
 • Kompatybilna z procesorami: AMD (Sempron, Athlon, Turion)
 • Najczęściej występujące awarie:uszkodzenia mostków (najczęściej mostków północnych}, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Możliwości naprawy: duże – rozpoznaliśmy dużą część usterek, stworzyliśmy skuteczne metody usuwania usterek.
 • Wsparcie: aktywne (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna DA0ZH6MB6E0 REV E Acer Ferrari One 200 – schemat blokowy

Wzorzec blokowy da nam szansę w prosty sposób odnaleźć się w zasadzie działania podstawowych elementów płyty (ang. motherboard lub mainboard) i przedstawi segmentację na indywidualne role spełniane przez poszczególny moduł. Patrząc na niego dowiemy się które podzespoły odpowiadają np. za kontrolę wtyczek USB, kontrolowanie dysków twardych a także wszelkich pozostałych modułów peryferyjnych. Dobrze pamiętać jednak, iż model blokowy prezentuje tylko ideowe połączenia pomiędzy osobnymi układami – faktycznie fizyczne położenie danych podzespołów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna DA0ZH6MB6E0 REV E Acer Ferrari One 200

Płyta główna DA0ZH6MB6E0 REV E Acer Ferrari One 200 – schemat blokowy obrazujący budowę płyty.

Płyta główna DA0ZH6MB6E0 REV E Acer Ferrari One 200 – naprawa

Skuteczna naprawa większości awarii zdarzających się samorzutnie:

Ta płyta główna wyróżnia się pokaźnym współczynnikiem efektywności napraw, czyli, iż w sytuacji samorzutnej, często powtarzającej się (zazwyczaj przypadłość fabryczna) usterki – zredagowano już dużo efektywnych i trwałych procedur usuwania awarii.  Z reguły napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są usterki sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek z winy użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik sukcesu naprawy tego typu usterek nie zależy w żadnym stopniu typu płyty głównej, w głównej mierze ponieważ każde pojedyncze zalanie płynem bądź każdy wstrząs albo uderzenie może wywołać inne spektrum uszczerbków. Wszystko będzie zależne od tego w jakim rejonie wcieknie ciecz, ile jej będzie ewentualnie z jakiej wysokości bądź pod jakim kątem sprzęt upadnie na grunt. Zależnie od toku takiego incydentu zakres uszkodzeń może być ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna DA0ZH6MB6E0 REV E Acer Ferrari One 200 – naprawy wzorcowe

Wszelkie niżej pokazywane nagrania są nagrywane w naszym serwisie laptopów i opisujemy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym opisie. Płyta główna DA0ZH6MB6E0 REV E Acer Ferrari One 200 jest z technicznego punktu widzenia ogromnie zbliżona do płyt opisywanych w poniższych materiałach wideo, więc jak można się domyślić realizowanie przy niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych filmach.

Płyta główna DA0ZH6MB6E0 REV E Acer Ferrari One 200 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, lecz w tym temacie napiszemy kilka zdań dalej) jest krokiem skrajnym kiedy wszelakie sposoby usunięcia problemu zawiodą. Z jakiego powodu jest to radykalna decyzja? Ano dlatego, że jest to częstokroć kosztowny zabieg (ceny płyt głównych potrafią czasami sięgać do 1000 zł.), usunięcie mankamentu z płyty nierzadko jest o wiele mniej obciążające budżet. Niemniej nie sposób wyprzeć się, iż zdarzają się przypadki, w których zakup nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne bowiem zdarzają się przypadki, gdzie kosztorys naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie konsternuje i w takim przypadku zakup nowej jest naturalnie racjonalnym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Kupno nieużywanej płyty:

Zakup nowej płyty jest sensowne wtedy, kiedy nasza płyta odmówiła współpracy na tyle, że albo stwierdzimy, że jest nie do uratowania lub wartość jej przywrócenia do działania o wiele przekracza ceną zakupu nowej płyty – to logiczne. Aczkolwiek w ogromnej części płyt usunięcie usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis, w którym naprawiamy udzieli nam na taką usługę gwarancji.

Kupno używanej płyty:

Można by pozornie mieć wrażenie, iż zaletą takiego rozwiązania jest w głównej mierze cena (aczkolwiek nie zawsze). Aczkolwiek powinno się mieć na uwadze istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uszkodziła się samoistnie, to najprawdopodobniej posiada ona usterkę, która prawdopodobnie jest powtarzalną wadą fabryczną i istnieje spore zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką planujesz zakupić – tego samego rodzaju awaria może ukazać się ponownie w takim przypadku możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę oraz na jej powtórną naprawę. Za to gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, notebook spadał bądź płyta uszkodziła się w obojętnie jaki inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – wówczas zakup używanej płyty jest bardziej uzasadnione, jednakże przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj cenę naprawy z kwotą zakupu płyty.

Więcej na ten temat opisaliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna DA0ZH6MB6E0 REV E Acer Ferrari One 200. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna DA0ZH6MB6E0 REV E Acer Ferrari One 200. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

98%

Awarii z Płyta główna DA0ZH6MB6E0 REV E Acer Ferrari One 200

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj