Ocena użytkowników:

Płyta główna DA0Z03MB6E0 MBAHS06001 REV E Acer Aspire 4520 – niezbędne informacje

Płyta główna DA0Z03MB6E0 MBAHS06001 REV E Acer Aspire 4520

Płyta główna DA0Z03MB6E0 MBAHS06001 REV E Acer Aspire 4520

 • Przeznaczona do laptopów: Acer
 • Segment: mobilny, (laptopy)
 • Kompatybilna z procesorami: AMD (Sempron, Athlon, Turion)
 • Często spotykane uszkodzenia:uszkodzenia mostków (w szczególności mostków północnych}, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Szanse na udaną naprawę: duże – rozpoznaliśmy większość usterek, opisaliśmy cechujące się dużą skutecznością metody naprawy.
 • Wsparcie serwisowe: aktywne (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna DA0Z03MB6E0 MBAHS06001 REV E Acer Aspire 4520 – schemat blokowy

Model blokowy da nam szansę łatwiej rozeznać się w zasadzie działania podstawowych elementów płyty (ang. motherboard lub mainboard) i pozwoli łatwiej zrozumieć segmentację na pojedyncze role realizowane przez poszczególny element. Za jego pośrednictwem dowiemy się które urządzenia odpowiadają np. za kontrolę złączy USB (ang. Universal Serial Bus), kontrolę HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych a dodatkowo wszystkich pozostałych urządzeń peryferyjnych. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, iż model blokowy wizualizuje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy jednostkowymi podzespołami – tak naprawdę fizyczne rozlokowanie danych podzespołów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna DA0Z03MB6E0 MBAHS06001 REV E Acer Aspire 4520

Płyta główna DA0Z03MB6E0 MBAHS06001 REV E Acer Aspire 4520 – schemat blokowy przedstawiający zasadę działania płyty głównej laptopa.

Płyta główna DA0Z03MB6E0 MBAHS06001 REV E Acer Aspire 4520 – naprawa

Naprawa dużej części awarii występujących samorzutnie:

Ten typ płyty głównej odznacza się dużymi szansami naprawy, oznacza to, iż w sytuacji samorzutnej, często powtarzającej się (przeważnie niedoskonałość fabryczna) usterki – zredagowano już mnóstwo wydajnych i długotrwałych sposobów usuwania awarii.  W większości wypadków napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są wady sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek z winy użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo udanej naprawy tych usterek ani trochę nie jest zależny typu płyty głównej, głównie dlatego, że każde osobne zalanie płynem bądź każdy wstrząs albo uderzenie może wywołać inne spektrum uszczerbków. Wszystko zależy od tego w jakim rejonie wcieknie ciecz, ile jej będzie czy też z jakiej wysokości ewentualnie pod jakim kątem notebook upadnie na grunt. Zależnie od postępu tego rodzaju incydentu zakres usterek może być ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna DA0Z03MB6E0 MBAHS06001 REV E Acer Aspire 4520 – naprawy wzorcowe

Wszelkie niżej przedstawiane filmy są realizowane w naszym serwisie laptopów i demonstrujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym wpisie. Płyta główna DA0Z03MB6E0 MBAHS06001 REV E Acer Aspire 4520 jest konstrukcyjnie ogromnie zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych filmikach, więc jak można się domyślić realizowanie na niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych filmach.

Płyta główna DA0Z03MB6E0 MBAHS06001 REV E Acer Aspire 4520 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, jednakże w tym temacie napiszemy za chwilę) jest krokiem skrajnym w momencie gdy jakiekolwiek sposoby przywrócenia płyty do działania zawiodą. Z jakiego powodu jest to radykalna decyzja? Z tego powodu, że jest to nierzadko kosztowna naprawa (ceny płyt głównych potrafią czasami sięgać do 1000 zł.), usunięcie wady z płyty nierzadko jest o wiele tańsze. Choć nie można zanegować, iż mogą się zdarzyć przypadki, w których zakup nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne dlatego że zdarzają się przypadki, gdzie cena końcowa naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie odstrasza i wówczas zakup nowej jest naturalnie rozważnym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Zakupienie nieużywanej płyty:

Zakupienie nowej płyty opłaca się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy obecna płyta odmówiła współpracy do takiego stopnia, że albo jest nie do uratowania bądź wysokość kosztów jej przywrócenia do sprawności sporo przewyższa cenę nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Jednakże w ogromnej części przypadków naprawa usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis, w którym naprawiamy zapewni nam poprawne wykonanie usługi udzielając na nią gwarancji.

Kupno używanej płyty:

Można by pozornie mieć wrażenie, iż pozytywną stroną takiego rozwiązania problemu jest szczególnie cena (jednakże nie zawsze). Mimo to powinno się mieć na uwadze istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uszkodziła się samoistnie, to istnieje duże ryzyko, że posiada ona usterkę, będącą często ukazującą się wadą fabryczną i istnieje spore niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką chcesz zakupić – tego samego rodzaju wada może dać o sobie znać wówczas możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę oraz na jej powtórną naprawę. Za to gdy płytę zalałeś, notebook spadał bądź płyta uległa uszkodzeniu w obojętnie jaki inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – wówczas zakup używanej płyty wydaje się mieć większy sens, niemniej jednak przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj koszt usunięcia problemu z kwotą nabycia płyty.

Więcej na ten temat powiedzieliśmy w naszym innym wpisie

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna DA0Z03MB6E0 MBAHS06001 REV E Acer Aspire 4520. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna DA0Z03MB6E0 MBAHS06001 REV E Acer Aspire 4520. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

98%

Awarii z Płyta główna DA0Z03MB6E0 MBAHS06001 REV E Acer Aspire 4520

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj