Ocena użytkowników:

W głośnikach laptopa słychać bardzo cichy oraz zniekształcony dźwięk

Po włączeniu muzyki, w głośnikach laptopa da się usłyszeć bardzo cichy oraz zniekształcony dźwięk, najczęściej o bardzo wysokiej tonacji. Nasz serwis laptopów przedstawi możliwe przyczyny oraz rozwiązania.

Możliwe przyczyny:

  1. Uszkodzone głośniki
  2. Uszkodzony wzmacniacz AUDIO
  3. Uszkodzenie kodeka (kontrolera) AUDIO

Możliwe rozwiązania:

  1. Uszkodzone głośniki – konieczna wymiana na nowe – usterka najczęściej objawia się „charczeniem” głośników. Naprawa możliwa do wykonania samodzielnie, jednak wymagana jest podstawowa wiedza na temat naprawy urządzeń elektronicznych oraz zalecane jest posiadanie instrukcji serwisowej do danego modelu laptopa, która ułatwi demontaż starych i montaż nowych głośników.
  2. Uszkodzenie wzmacniacza AUDIO – konieczna wymiana wzmacniacza – usterka najczęściej objawia się „charczeniem” głośników. Z racji tego, iż wzmacniacz AUDIO wbudowany jest w płytę główną laptopa, do jego wymiany wymagane są odpowiednie narzędzia, z tego powodu naprawa możliwa jest jedynie w serwisie laptopów.
  3. Uszkodzenie kodeka (kontrolera) AUDIO – konieczna wymiana kodeka (kontrolera). Kodek wbudowany jest w płytę główną laptopa, do jego wymiany wymagane są odpowiednie narzędzia, z tego powodu naprawa możliwa jest jedynie w serwisie laptopów.

Udaje się nam naprawić:

97%

tego typu usterek!

Poczytaj komentarze:

Zobacz też co inni użytkownicy piszą o tym problemie albo sam napisz.

Przejdź do KOMENTARZY

Zobacz co piszą inni albo sam napisz:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj