Szare paski na ekranie/szary ekran przy uruchamianiu laptopa

Jesteś tutaj:>>>Szare paski na ekranie/szary ekran przy uruchamianiu laptopa
Szare paski na ekranie/szary ekran przy uruchamianiu laptopa2017-04-02T08:52:36+00:00
Ocena użytkowników:
[Głosów:135    Średnia:4.9/5]

Szare paski na ekranie/szary ekran przy uruchamianiu laptopa

Uruchamiając laptopa na ekranie widać szare pionowe, bądź poziome pasy lub cały ekran jest w kolorze szarym, ewentualnie da się zauważyć zakłócenia. Nasz serwis laptopów przedstawia możliwe przyczyny oraz rozwiązania. Usterka często objawia się w ten sposób w laptopach marki ASUS z układem GeForce 8400,8600 oraz 9300.

grey screen szary ekran

Szare pasy oraz szary ekran. Najprawdopodobniej uszkodzenie układu graficznego.

szary ekran laptop

Szary ekran z widocznimi zniekształceniami. Uszkodzenie układu graficznego.

szary ekran laptop

Całkowicie szary ekran w laptopie. Najprawdopodobniej uszkodzenie matrycy.

Możliwe przyczyny:

 1. Uszkodzony układ graficzny
 2. Zimne luty pod układem graficznym
 3. Uszkodzona taśma matrycy
 4. Uszkodzona matryca

Możliwe rozwiązania:

 1. Uszkodzony układ graficzny – wymagana jest wymiana układu graficznego na fabrycznie nowy. Z racji tego, że większość układów graficznych we współczesnych laptopach jest montowana w technologii BGA, wymagane jest posiadanie specjalistycznej stacji do lutowania w technologii BGA. Naprawa możliwa do przeprowadzenia jedynie w serwisie laptopów. Zobacz więcej: Wymiana układu karty graficznej w laptopie.
 1. Zimne luty pod układem graficznym – wymagany jest reballing układu graficznego. Żeby wykonać reballing układu graficznego, należy dysponować specjalistycznym sprzętem do lutowania w technologii BGA. Naprawa możliwa do przeprowadzenia jedynie w serwisie laptopów. Zobacz więcej: Reballing układu graficznego *1.
 1. Uszkodzona taśma sygnałowa matrycy – wymagana jest wymiana taśmy na nową. Usterkę dodatkowo można zweryfikować poprzez poruszanie matrycą, jeśli przy poruszaniu zniekształcenia będą się zmieniać bądź znikać, z dużym prawdopodobieństwem taśma jest uszkodzona. Naprawa możliwa do wykonania samodzielnie, wymagana jest podstawowa wiedza na temat napraw urządzeń elektronicznych.
 1. Uszkodzona matryca – wymagana jest wymiana matrycy na nową. Naprawa możliwa do wykonania samodzielnie, wymagana jest podstawowa wiedza na temat napraw urządzeń elektronicznych.

Uwagi i zastrzeżenia:

 1. *1:W przypadku reballingu układu graficznego, należy upewnić się, że przyczyną występowania usterki są rzeczywiście zimne luty. Wiele serwisów wydaje błędną diagnozę wykonując reballing układu graficznego, który w rzeczywistości jest uszkodzony i nadaje się jedynie do wymiany. Reballing uszkodzonego układu graficznego rzeczywiście przywraca go do funkcjonowania, lecz jedynie na krótki okres czasu – z reguły kilka miesięcy. Takie układy najczęściej mają uszkodzoną wewnętrzną strukturę rdzenia.Działanie układu graficznego po reballingu spowodowane jest wystawieniem go na działanie wysokich temperatur, co chwilowo poprawia połączenia wewnątrz rdzenia. Podobny efekt można uzyskać podgrzewając chwilowo układ do temperatury około 100 stopni celcjusza. Tą wadą są najczęściej obarczone układy z serii GeForce firmy nVidia oraz w mniejszym stopniu układy AMD-ATI IGP.

Udaje się nam naprawić:

97%

tego typu usterek!

Poczytaj komentarze:

Zobacz też co inni użytkownicy piszą o tym problemie albo sam napisz.

Przejdź do KOMENTARZY

Zobacz co piszą inni albo sam napisz:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj

2 komentarze

 1. Julita 01-09-2013 w 00:08 - Odpowiedz

  Witam, posiadam laptopa Samsung NP510R5E (sprzet jest nowy, jeszcze na gwarancji). Po wlaczeniu laptopa na górze ekranu pojawil sie szary pasek o grubosci ok 2cm i biegnie wzdluz szerokosci ekranu. Opcje znajdujace sie w polu szarego paska dzialaja, ale problem tkwi w tym, ze najechac na nie myszka moge tylko po omacku. I to jest niesamowicie denerwujace i na dluzsza mete nie do zniesienia. Czy istniej jakis sposob by temu zaradzic na wlasna reke, czy lepiej dac sobie spokoj i oddac sprzet do serwisu?
  Z gory dziekuje!

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 31-10-2013 w 11:28 - Odpowiedz

   Witam.

   Z opisu usterki wynika, że może to być kwestia programowa czyli problemyz oprogramowaniem czego gwarancja nie wuzględni. Natomiast w przypadku wady (jeśli ten pasek jest skutkiem wady matrycy bądź taśmy matrycy) wtedy zalecam oddać sprzęt na reklamację – powinna być wuzględniona.

   Pozdrawiam.

Zostaw komentarz

ZIMOWA PROMOCJA!
Naprawa laptopów do 35% taniej!
Szczegóły promocji.



PROMOCJA DO KOŃCA GRUDNIA 2018!