Obraz przekłamany, zielonkawy, niebieskawy, czerwonawy

Jesteś tutaj:>>>Obraz przekłamany, zielonkawy, niebieskawy, czerwonawy
Obraz przekłamany, zielonkawy, niebieskawy, czerwonawy2017-04-02T08:52:36+00:00
Ocena użytkowników:
[Głosów:141    Średnia:4.7/5]

Obraz przekłamany, zielonkawy, niebieskawy, czerwonawy

Obraz na ekranie laptopa ma przekłamany kolor. Jest on wyświetlany w odcieniu barwy czerwonej, zielonej lub niebieskiej. Nasz serwis laptopów przedstawi możliwe przyczyny oraz rozwiązania.

laptop czerwony ekran

Czerwony ekran w laptopie. Uszkodzony układ graficzny.

czerwony obraz w laptopie

Czerwonany obraz na ekranie laptopa. Objaw uszkodzonej świetlówki.

zielony ekran laptop

Zielony ekran w laptopie. Objaw uszkodzenia układu graficznego.

Możliwe przyczyny:

 1. Uszkodzony układ graficzny
 2. Zimne luty pod układem graficznym
 3. Uszkodzona taśma matrycy
 4. Uszkodzona matryca
 5. Uszkodzona świetlówka matrycy

Możliwe rozwiązania:

 1. Uszkodzony układ graficzny – wymagana jest wymiana układu graficznego na fabrycznie nowy. Z racji tego, że większość układów graficznych we współczesnych laptopach jest montowana w technologii BGA, wymagane jest posiadanie specjalistycznej stacji do lutowania w technologii BGA. Naprawa możliwa do przeprowadzenia jedynie w serwisie laptopów. Zobacz więcej: Wymiana układu karty graficznej w laptopie.
 2. Zimne luty pod układem graficznym – wymagany jest reballing układu graficznego. Żeby wykonać reballing układu graficznego, należy dysponować specjalistycznym sprzętem do lutowania w technologii BGA. Naprawa możliwa do przeprowadzenia jedynie w serwisie laptopów. Zobacz więcej: Reballing układu graficznego *1.
 3. Uszkodzona taśma sygnałowa matrycy – wymagana jest wymiana taśmy na nową. Usterkę dodatkowo można zweryfikować poprzez poruszanie matrycą, jeśli przy poruszaniu kolory będą się zmieniać bądź wracać do normy, z dużym prawdopodobieństwem taśma jest uszkodzona. Naprawa możliwa do wykonania samodzielnie, wymagana jest podstawowa wiedza na temat napraw urządzeń elektronicznych.
 4. Uszkodzona matryca – wymagana jest wymiana matrycy na nową. Dodatkowo usterkę można zweryfikować ściskając górną część matrycy, jeśli kolory będą się zmieniać bądź powracać do normy, z dużym prawdopodobieństwem została uszkodzona matryca. Naprawa możliwa do wykonania samodzielnie, wymagana jest podstawowa wiedza na temat napraw urządzeń elektronicznych.
 5. Uszkodzona świetlówka matrycy – wymagana jest wymiana świetlówki na nową. Z racji czułości elementu jakim jest matryca laptopa, naprawa możliwa jest jedynie w serwisie laptopów.

Uwagi i zastrzeżenia:

 1. *1:W przypadku reballingu układu graficznego, należy upewnić się, że przyczyną występowania usterki są rzeczywiście zimne luty. Wiele serwisów wydaje błędną diagnozę wykonując reballing układu graficznego, który w rzeczywistości jest uszkodzony i nadaje się jedynie do wymiany. Reballing uszkodzonego układu graficznego rzeczywiście przywraca go do funkcjonowania, lecz jedynie na krótki okres czasu – z reguły kilka miesięcy. Takie układy najczęściej mają uszkodzoną wewnętrzną strukturę rdzenia.Działanie układu graficznego po reballingu spowodowane jest wystawieniem go na działanie wysokich temperatur, co chwilowo poprawia połączenia wewnątrz rdzenia. Podobny efekt można uzyskać podgrzewając chwilowo układ do temperatury około 100 stopni Celsjusza. Tą wadą są najczęściej obarczone układy z serii GeForce firmy nVidia oraz w mniejszym stopniu układy AMD-ATI IGP.

Udaje się nam naprawić:

96%

tego typu usterek!

Poczytaj komentarze:

Zobacz też co inni użytkownicy piszą o tym problemie albo sam napisz.

Przejdź do KOMENTARZY

Zobacz co piszą inni albo sam napisz:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj

23 komentarze

 1. Michał 01-12-2018 w 21:01 - Odpowiedz

  Podczas startu windowsa obraz jest czerwony, w momencie dojścia już do ekranu logowania i pulpitu na wyświetlaczu widać innego koloru piksele Laptop to Acer Aspire 7750
  Na ekranie podłączonym zewnętrznie wszystko jest ok

  (Została już wymieniona Taśma matrycy)

  • Kamil Janicki - serwisant 03-12-2018 w 10:11 - Odpowiedz

   Witam. Podejrzewałbym w tym laptopie kartę graficzną Radeon, jednak jeśli na zew. wyjściu wszystko jest OK to niekoniecznie musi być to karta grafiki (aczkolwiek wykluczyć jej nie można). Abym mógł dokładniej określić źródło problemu dobrze było by podesłać jakieś zdjęcie przedstawiające usterkę. Pozdrawiam.

 2. exsitepremium@interia.pl 14-10-2018 w 12:17 - Odpowiedz

  samsung np510r5e – zielony obraz na matrycy,przez zewnętrzny monitor przez hdmi wszysko ok,obraz wyświetla się prawidłowo.
  Odrzucam taśmę matrycy i samą matrycę. (sprawdzone),co może być przyczyną?

  • Kamil Janicki - serwisant 15-10-2018 w 10:16 - Odpowiedz

   Witam. Przyczyną może być uszkodzony tor LVDS na płycie głównej, ostatecznie może być to nawet uszkodzenie/odlutowanie się układu grafiki. Pozdrawiam.

 3. Szymon 06-10-2017 w 19:33 - Odpowiedz

  Witam mam laptopa firmy lenovo, w urzadzeniu czsami kolory zaczynaja letko zachodzic na żółtawo-pomarańczowy

  • Kamil Janicki - serwisant 09-10-2017 w 11:02 - Odpowiedz

   Witam. Uszkodzona może być matryca, taśma matrycy a może to po prostu być specjalna funkcja filtru światła niebieskiego, w którą wyposażone jest coraz więcej nowych laptopów, tabletów i smartfonów. Pozdrawiam.

 4. Dawid 22-08-2017 w 16:47 - Odpowiedz

  Witam mam problem, moje kolory na komputerze są jak by “przekłamane” zamiast czerwonego jest czarny ogólnie niektóre kolory trudno rozpoznac

  • Kamil Janicki - serwisant 25-08-2017 w 05:44 - Odpowiedz

   Dzień dobry. Ciężki mi będzie udzielić jednoznacznej odpowiedzi gdyż nie wiem czy jest to laptopa czy komputer stacjonarny. W każdym razie najbardziej podejrzane element to taśma matrycy/matryca w przypadku laptopa lub kabel monitorowy/monitor w przypadku komputera stacjonarnego. Pozdrawiam.

 5. Arkadiusz 17-02-2017 w 17:39 - Odpowiedz

  Witam mam problem podczas oglądania filmów itp. obraz wygląda tak jakby na normalny został nałożony zielony filtr ale jest tak nie na całym monitorze ale w okienku w którym jest otwarty film , proszę o pomoc

  • Kamil Janicki - serwisant 20-04-2017 w 07:51 - Odpowiedz

   Wygląda to na problem z kodekami video. Sugeruję zainstalować inną wersję kodeków lub zmienić odtwarzacz filmów. Pozdrawiam.

 6. kuba 20-12-2014 w 12:21 - Odpowiedz

  Witam. Mam laptopa Asus K50C. Mój problem polega na tym, że mam zielony obraz zamazane napisy, przebarwienia ale to pojawia się sporadycznie i na ogół jak przeniosę laptopa lub dłuższy czas był nieużywany. Czasem w trakcie użytkowania pojawia się taki problem i po ok 2 godzinach wszystko wraca do normy. Co mogło się stać i jak to sprawdzić? Czy są jakieś poradniki dla takich laptopów?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 02-01-2015 w 10:19 - Odpowiedz

   Witam serdecznie.

   Podane zachowania i objawy świadczą o uszkodzeniu taśmy matrycy. Wymiana taśmy powinna rozwiązać problem.

   Pozdrawiam.

 7. Adam 24-10-2014 w 11:27 - Odpowiedz

  Zapomniałem dodać model laptopa, to HP Pavilion dv3-4050sp. Uogólniając pytanie, czy można stwierdzić, że jeżeli na zewnętrznym monitorze obraz wyświetlany jest poprawnie a na matrycy laptopa dzieją się cuda to problem nie leży w karcie graficznej?

 8. Adam 24-10-2014 w 10:56 - Odpowiedz

  Witam, w moim laptopie obraz jest zielony ale na podłączonym zewnętrznym monitorze obraz jest widoczny normalnie. Logika podpowiadała by, że to tylko taśma. Czy jest taka możliwość, że to jednak coś poważniejszego niż taśma? Z góry dzięki za pomoc.

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 02-01-2015 w 15:06 - Odpowiedz

   Witam serdecznie.

   Owszem może to być problem z taśmą, ale równie dobrze może to być uszkodzenie matrycy. Najłatwiej będzie to stwierdzić podmieniając podzespoły. Karta graficzna teoretycznie też może powodować takie problemy lecz w praktyce zdarza się to bardzo rzadko.

   Pozdrawiam.

 9. kovi 10-08-2014 w 21:51 - Odpowiedz

  witam mam problem z laptopem gdy oglądam filmy w malym okienku wszystko jez ok ale jak dam na pełny ekran wyskakuje mi film w kolorach zielonkawo czeronych trochę jakby sepia. co mogę zrobić z tym problemem ??

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 11-08-2014 w 06:17 - Odpowiedz

   Witam serdecznie.

   Prawdopodobnie jest to problem z odtwarzaczem filmów lub z kodekami. Proszę spróbować na innym odtwarzaczu lub jeśli to nie pomoże – zainstalować inne kodeki.

   Pozdrawiam.

 10. Artur 09-08-2014 w 23:31 - Odpowiedz

  Witam! Od trzech dni jestem w posiadaniu nowo zakupionego Asusa X550CC. Zauważyłem, że w porównaniu z moim innym laptopem, obraz w Asusie jest lekko czerwony. Z przeglądarką internetową jest w miarę ok, ale podczas korzystania z takich programów jak 3DMax, Zmodeller 1.07b kolor biały jest u mnie kremowy, gdzie w podanych programach powinien być właśnie biały. Ekran startowy także wpada w lekko czerwony odcień i czasami na dosłownie sekundę potrafi się przestawić i ekran wygląda tak, jak powinien, ale niestety tylko na tą jedną sekundę. Czym to może być spowodowane? Jestem kompletnie zielony, jeżeli chodzi o dane techniczne komputera.

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 11-08-2014 w 06:36 - Odpowiedz

   Witam serdecznie.

   Powodów takiego stanu może być kilka:

   -Problem z taśmą matrycy, która z powodu uszkodzenia powoduje przekłamania obrazu.
   -Problem z samą matrycą, która z posiada wadę w takiej właśnie postaci
   -Problem programowy – jakaś aplikacja, która zmienia ustawienia kolorów (proszę spróbować skalibrować kolory ręcznie w ustawieniach sterownika graficznego)

   Żeby wykluczyć problem sprzętowy, proponuję uruchomić laptopa na jakimś innym systemie operacyjnym (np. Ubuntu Live) i sprawdzić czy jest jakaś różnica w wyświetlanym obrazie. Jeśli problem będzie nadal występował, można spróbować zgłosić reklamację do firmy ASUS oczywiście, jeśli laptop jest objęty okresem gwarancyjnym.

   Pozdrawiam.

 11. Ewelina 20-07-2013 w 18:36 - Odpowiedz

  Witam,
  Posiadam laptopa Asus x101ch i w ostatnim czasie podczas ogadania na nim filmu obraz na ekranie zrobił się zielony(nie cały to bardzije paski i plamy). Jednak po kilku godzinach wszystko wróciło do normy , jednak zauważyłam że wszystko jest okej jeśli ustawię matrycę laptopa w odpowiedni sposób jeśli zmienię pozycję matrycy obraz znów staje się zielony(dokładnie plamy i brak naturalnych rzeczywistych kolorów obrazów).W związku z tym chciałabym się zapytać jaka jest tego przyczyna,czy to wina matrycy bądź taśmy?I czym to mogło być spowodowane , w sensie , że jeśli oddam go na gwarancje zostanie ona przyjęta?A dodatkowym pytaniem jest czy jeśli nic z tym nie zrobię ,nie będę próbowała naprawić czy może się stan laptopa pogorszyć czy poprostu będę go dalej musiała ustawić pod odpowiednim kątem?:)Dziękuje za wszelkie rozwianie moich wątpliwości

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 29-07-2013 w 08:19 - Odpowiedz

   Prawdopodobnie mamy do czynienia z przetarciem taśmy, lecz niewykluczona jest matryca. Póki co laptopa można używać w takim stanie lecz zaleca się podjęcie kroków naprawczych gdyż w pewnym momencie ekran może całkowicie przestać wyświetlać obraz. W kwestii gwarancji proszę zapytać autoryzowany serwis firmy ASUS.

   Pozdrawiam.

 12. Ola 01-03-2013 w 13:34 - Odpowiedz

  Witam! Ostatnio ekran mojego laptopa kompletnie zwariował! Jest z firmy Toshiba, mam go od pięciu lat, pół roku temu stracił gwarancję. Kiedy poruszam ekranem, robi się zielony lub różowy i bardzo ciężko, o ile w ogóle, jest go przywrócić do normalnego stanu. Jaki może być powód usterki? Ile będzie kosztowała naprawa w serwisie?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 03-05-2013 w 15:54 - Odpowiedz

   Przyczyną jest uszkodzenie taśmy sygnałowej lub matrycy. Koszt zależny od uszkodzonego komponentu – od 150 do 350 zł. Dokładna wycena możliwa jest po diagnozie w serwisie.

Zostaw komentarz

ZIMOWA PROMOCJA!
Naprawa laptopów do 35% taniej!
Szczegóły promocji.PROMOCJA DO KOŃCA STYCZNIA 2019!