Obraz przekłamany, zielonkawy, niebieskawy, czerwonawy

Jesteś tutaj:>>>Obraz przekłamany, zielonkawy, niebieskawy, czerwonawy
Obraz przekłamany, zielonkawy, niebieskawy, czerwonawy 2017-04-02T08:52:36+00:00
Ocena użytkowników:
[Głosów:136    Średnia:4.8/5]

Obraz przekłamany, zielonkawy, niebieskawy, czerwonawy

Obraz na ekranie laptopa ma przekłamany kolor. Jest on wyświetlany w odcieniu barwy czerwonej, zielonej lub niebieskiej. Nasz serwis laptopów przedstawi możliwe przyczyny oraz rozwiązania.

laptop czerwony ekran

Czerwony ekran w laptopie. Uszkodzony układ graficzny.

czerwony obraz w laptopie

Czerwonany obraz na ekranie laptopa. Objaw uszkodzonej świetlówki.

zielony ekran laptop

Zielony ekran w laptopie. Objaw uszkodzenia układu graficznego.

Możliwe przyczyny:

 1. Uszkodzony układ graficzny
 2. Zimne luty pod układem graficznym
 3. Uszkodzona taśma matrycy
 4. Uszkodzona matryca
 5. Uszkodzona świetlówka matrycy

Możliwe rozwiązania:

 1. Uszkodzony układ graficzny – wymagana jest wymiana układu graficznego na fabrycznie nowy. Z racji tego, że większość układów graficznych we współczesnych laptopach jest montowana w technologii BGA, wymagane jest posiadanie specjalistycznej stacji do lutowania w technologii BGA. Naprawa możliwa do przeprowadzenia jedynie w serwisie laptopów. Zobacz więcej: Wymiana układu karty graficznej w laptopie.
 2. Zimne luty pod układem graficznym – wymagany jest reballing układu graficznego. Żeby wykonać reballing układu graficznego, należy dysponować specjalistycznym sprzętem do lutowania w technologii BGA. Naprawa możliwa do przeprowadzenia jedynie w serwisie laptopów. Zobacz więcej: Reballing układu graficznego *1.
 3. Uszkodzona taśma sygnałowa matrycy – wymagana jest wymiana taśmy na nową. Usterkę dodatkowo można zweryfikować poprzez poruszanie matrycą, jeśli przy poruszaniu kolory będą się zmieniać bądź wracać do normy, z dużym prawdopodobieństwem taśma jest uszkodzona. Naprawa możliwa do wykonania samodzielnie, wymagana jest podstawowa wiedza na temat napraw urządzeń elektronicznych.
 4. Uszkodzona matryca – wymagana jest wymiana matrycy na nową. Dodatkowo usterkę można zweryfikować ściskając górną część matrycy, jeśli kolory będą się zmieniać bądź powracać do normy, z dużym prawdopodobieństwem została uszkodzona matryca. Naprawa możliwa do wykonania samodzielnie, wymagana jest podstawowa wiedza na temat napraw urządzeń elektronicznych.
 5. Uszkodzona świetlówka matrycy – wymagana jest wymiana świetlówki na nową. Z racji czułości elementu jakim jest matryca laptopa, naprawa możliwa jest jedynie w serwisie laptopów.

Uwagi i zastrzeżenia:

 1. *1:W przypadku reballingu układu graficznego, należy upewnić się, że przyczyną występowania usterki są rzeczywiście zimne luty. Wiele serwisów wydaje błędną diagnozę wykonując reballing układu graficznego, który w rzeczywistości jest uszkodzony i nadaje się jedynie do wymiany. Reballing uszkodzonego układu graficznego rzeczywiście przywraca go do funkcjonowania, lecz jedynie na krótki okres czasu – z reguły kilka miesięcy. Takie układy najczęściej mają uszkodzoną wewnętrzną strukturę rdzenia.Działanie układu graficznego po reballingu spowodowane jest wystawieniem go na działanie wysokich temperatur, co chwilowo poprawia połączenia wewnątrz rdzenia. Podobny efekt można uzyskać podgrzewając chwilowo układ do temperatury około 100 stopni Celsjusza. Tą wadą są najczęściej obarczone układy z serii GeForce firmy nVidia oraz w mniejszym stopniu układy AMD-ATI IGP.

Udaje się nam naprawić:

96%

tego typu usterek!

Przykłady naprawy usterki:

Poczytaj komentarze:

Zobacz też co inni użytkownicy piszą o tym problemie albo sam napisz.

Przejdź do KOMENTARZY

Zobacz co piszą inni albo sam napisz:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj

19 Komentarze w "Obraz przekłamany, zielonkawy, niebieskawy, czerwonawy"

avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | brak
Szymon
Gość

Witam mam laptopa firmy lenovo, w urzadzeniu czsami kolory zaczynaja letko zachodzic na żółtawo-pomarańczowy

Dawid
Gość

Witam mam problem, moje kolory na komputerze są jak by “przekłamane” zamiast czerwonego jest czarny ogólnie niektóre kolory trudno rozpoznac

Arkadiusz
Gość

Witam mam problem podczas oglądania filmów itp. obraz wygląda tak jakby na normalny został nałożony zielony filtr ale jest tak nie na całym monitorze ale w okienku w którym jest otwarty film , proszę o pomoc

kuba
Gość

Witam. Mam laptopa Asus K50C. Mój problem polega na tym, że mam zielony obraz zamazane napisy, przebarwienia ale to pojawia się sporadycznie i na ogół jak przeniosę laptopa lub dłuższy czas był nieużywany. Czasem w trakcie użytkowania pojawia się taki problem i po ok 2 godzinach wszystko wraca do normy. Co mogło się stać i jak to sprawdzić? Czy są jakieś poradniki dla takich laptopów?

Adam
Gość

Zapomniałem dodać model laptopa, to HP Pavilion dv3-4050sp. Uogólniając pytanie, czy można stwierdzić, że jeżeli na zewnętrznym monitorze obraz wyświetlany jest poprawnie a na matrycy laptopa dzieją się cuda to problem nie leży w karcie graficznej?

Adam
Gość

Witam, w moim laptopie obraz jest zielony ale na podłączonym zewnętrznym monitorze obraz jest widoczny normalnie. Logika podpowiadała by, że to tylko taśma. Czy jest taka możliwość, że to jednak coś poważniejszego niż taśma? Z góry dzięki za pomoc.

kovi
Gość

witam mam problem z laptopem gdy oglądam filmy w malym okienku wszystko jez ok ale jak dam na pełny ekran wyskakuje mi film w kolorach zielonkawo czeronych trochę jakby sepia. co mogę zrobić z tym problemem ??

Artur
Gość

Witam! Od trzech dni jestem w posiadaniu nowo zakupionego Asusa X550CC. Zauważyłem, że w porównaniu z moim innym laptopem, obraz w Asusie jest lekko czerwony. Z przeglądarką internetową jest w miarę ok, ale podczas korzystania z takich programów jak 3DMax, Zmodeller 1.07b kolor biały jest u mnie kremowy, gdzie w podanych programach powinien być właśnie biały. Ekran startowy także wpada w lekko czerwony odcień i czasami na dosłownie sekundę potrafi się przestawić i ekran wygląda tak, jak powinien, ale niestety tylko na tą jedną sekundę. Czym to może być spowodowane? Jestem kompletnie zielony, jeżeli chodzi o dane techniczne komputera.

Ewelina
Gość

Witam,
Posiadam laptopa Asus x101ch i w ostatnim czasie podczas ogadania na nim filmu obraz na ekranie zrobił się zielony(nie cały to bardzije paski i plamy). Jednak po kilku godzinach wszystko wróciło do normy , jednak zauważyłam że wszystko jest okej jeśli ustawię matrycę laptopa w odpowiedni sposób jeśli zmienię pozycję matrycy obraz znów staje się zielony(dokładnie plamy i brak naturalnych rzeczywistych kolorów obrazów).W związku z tym chciałabym się zapytać jaka jest tego przyczyna,czy to wina matrycy bądź taśmy?I czym to mogło być spowodowane , w sensie , że jeśli oddam go na gwarancje zostanie ona przyjęta?A dodatkowym pytaniem jest czy jeśli nic z tym nie zrobię ,nie będę próbowała naprawić czy może się stan laptopa pogorszyć czy poprostu będę go dalej musiała ustawić pod odpowiednim kątem?:)Dziękuje za wszelkie rozwianie moich wątpliwości

Ola
Gość

Witam! Ostatnio ekran mojego laptopa kompletnie zwariował! Jest z firmy Toshiba, mam go od pięciu lat, pół roku temu stracił gwarancję. Kiedy poruszam ekranem, robi się zielony lub różowy i bardzo ciężko, o ile w ogóle, jest go przywrócić do normalnego stanu. Jaki może być powód usterki? Ile będzie kosztowała naprawa w serwisie?

wpDiscuz