Migające podświetlenie ekranu laptopa

Jesteś tutaj:>>>Migające podświetlenie ekranu laptopa
Migające podświetlenie ekranu laptopa2017-04-02T08:52:36+00:00
Ocena użytkowników:
[Głosów:134    Średnia:4.9/5]

Migające podświetlenie ekranu laptopa

W laptopie miga podświetlenie matrycy. W niektórych przypadkach podświetlenie miga przy poruszaniu matrycą bądź przy dociskaniu laptopa w poszczególnych miejscach. Nasz serwis laptopów przedstawia możliwe przyczyny oraz rozwiązania.

Możliwe przyczyny:

 1. Uszkodzona świetlówka matrycy
 2. Uszkodzenie inwertera
 3. Uszkodzenie układu sterującego podświetleniem
 4. Uszkodzona taśma sygnałowa matrycy
 5. Uszkodzone gniazdo matrycy w płycie głównej

Możliwe rozwiązania:

 1. Uszkodzona świetlówka matrycy – wymagana jest wymiana świetlówki na nową. Z racji czułości elementu jakim jest matryca laptopa, naprawa możliwa jest jedynie w serwisie laptopów.
 2. Uszkodzenie inwertera – w przypadku wymiany na nowy możliwa samodzielna naprawa, wymagana jest podstawowa wiedza na temat napraw urządzeń elektronicznych. W przypadku próby naprawy inwertera zalecane jest przeprowadzenie jej w serwisie laptopów.
 3. Uszkodzenie układu sterującego podświetleniem – z uwagi na złożoność i wrażliwość takiego układu, który jest najczęściej zintegrowany z płytą główną laptopa, wymagana jest naprawa w serwisie laptopów.
 4. Uszkodzona taśma sygnałowa matrycy – wymagana jest wymiana taśmy na nową. Usterkę dodatkowo można zweryfikować poprzez poruszanie matrycą, jeśli przy poruszaniu podświetlenie będzie się zmieniać bądź znikać, z dużym prawdopodobieństwem taśma jest uszkodzona. Naprawa możliwa do wykonania samodzielnie, wymagana jest podstawowa wiedza na temat napraw urządzeń elektronicznych.
 5. Uszkodzone gniazdo matrycy na płycie głównej – wymagane przelutowanie gniazda matrycy. Ze względu na wrażliwość elementów elektronicznych laptopa, zaleca się wykonanie naprawy gniazda w serwisie laptopów.

Udaje się nam naprawić:

97%

tego typu usterek!

Poczytaj komentarze:

Zobacz też co inni użytkownicy piszą o tym problemie albo sam napisz.

Przejdź do KOMENTARZY

Zobacz co piszą inni albo sam napisz:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj

19 komentarzy

 1. Edyta 17-11-2018 w 16:15 - Odpowiedz

  Miga mi ekran w laptopie wczesniej byl niebieski ekran a terz sam napis lenovo w ciaz miga co moge zrobic

  • Kamil Janicki - serwisant 19-11-2018 w 08:50 - Odpowiedz

   Niestety ten opis usterki jest zbyt ubogi abym mógł udzielić jakiejś pomocy. Sugeruję zgłosić się po pomoc do jakiegoś lokalnego serwisu komputerowego. Pozdrawiam.

 2. Tomek 31-05-2018 w 13:23 - Odpowiedz

  Mam laptopa asus r553lb. Mam problem z mrugającym ekranem. Ekran mruga gdy np. na youtube widzę różne filmy z czarnym tłem. Też jest duży problem gdy jestem w biosie – wtedy mruga cały pas dolny i górny. bios mój jest starego typu – szaro niebieski. Jaka to może być usterka ?

  • Kamil Janicki - serwisant 04-06-2018 w 10:08 - Odpowiedz

   Witam. Sądząc po opisanych objawach, problem tkwi prawdopodobnie w uszkodzone matrycy lub taśmie matrycy, lecz bez zobaczenia tego na własne oczy i diagnozy w serwisie nie będę w stanie więcej powiedzieć. Pozdrawiam.

 3. Paweł 26-05-2018 w 06:06 - Odpowiedz

  Witam, mam problem z matryca w laptopie Dell Inspiron 5423. Obraz miga i jest i jest czarnobiały, po chiwli problem ustaje i znowu powraca. Możesz pomóc? Poniżej linki do tego co udało mi się udokumentować.

  https://images84.fotosik.pl/1079/d64a42002518ad47med.jpg
  https://www.youtube.com/watch?v=1zQq7JLT1So&feature=youtu.be

  • Kamil Janicki - serwisant 28-05-2018 w 15:41 - Odpowiedz

   Witam. Prawdopodobnie jest to problem z matrycą, dla pewności proszę w trakcie występowania problemu poruszać klapą matrycy i ew. delikatnie ją poodginać – jeśli problem się nasili lub ustąpi to mamy potwierdzenie uszkodzenia matrycy (z mniejszym prawdopodobieństwem może być to uszkodzenie taśmy matrycy lub karty grafiki Radeon). Pozdrawiam.

   • Paweł 28-05-2018 w 18:48 - Odpowiedz

    Dziękuję i pozdrawiam.

 4. Piotr 27-03-2018 w 21:35 - Odpowiedz

  Witam, mam problem z migającym ekranem w laptopie “Lenovo ideapad 100″… Gdy lekko zamknę ekran od laptopa to zaczyna mrugać, gdy go wyprostuje to przestaje mrugać. Ogólnie jak się rusza ekranem od laptopa to mruga i czasami też sam po prostu zaczyna mrugać… Ale po chwili przestaje. Może ktoś coś wie na ten temat? Pomoże coś?

  Proszę o napisanie odpowiedzi.
  Pozdrawiam :)

  • Kamil Janicki - serwisant 29-03-2018 w 17:08 - Odpowiedz

   Witam. Takie objawy oznaczają z dużym prawdopodobieństwem uszkodzenie taśmy matrycy. Po wymianie taśmy wszystko powinno wrócić do normy. Pozdrawiam.

 5. Grzegorz 11-08-2017 w 10:33 - Odpowiedz

  Witam,
  Mam problem z laptopem Hyperbook SL403 (CLEVO P640HK1).
  Podczas korzystania z laptopa miga ekran (gaśnie i zapala). Widzę że podczas gaśnięcia ekranu, gaśnie również podświetlenie matrycy (jest to zauważalne ze względu na lekkie uloty światła spod obudowy ekranu). Wraz ze zmniejszeniem jasności, migotanie ustępuje – maleje. Najczęściej ekran miga podczas maksymalizacji okien (bez względu na intensywność podświetlenia).
  Problem nie występuje na oddzielnym monitorze. Sterowniki obu kart przeinstalowane. Dodam iż nawet w biosie obraz znika na 0,5 sek. co jakiś czas.
  Nie stwierdziłem różnic podczas ruszania klapą ekranu.
  Czy to wina taśmy ekranu czy może płyty głównej?

  • Kamil Janicki - serwisant 16-08-2017 w 05:39 - Odpowiedz

   Witam. Z opisanych objawów ciężko jednoznacznie wskazać winowajce. Jednak z naszego doświadczenia wynika, że za taki stan rzeczy najczęściej odpowiada uszkodzona matryca, rzadziej jest to wina płyty głównej. Sprzęt jest dosyć “świeży” więc w naszej bazie usterek praktycznie nie mamy żadnych informacji na jego temat. Jeśli laptop jest jeszcze na gwarancji sugeruję po prostu zgłosić problem i żądać usunięcia problemu w ramach obowiązującej gwarancji (o ile jeszcze obowiązuje). Pozdrawiam.

 6. justaza 14-01-2015 w 14:36 - Odpowiedz

  Witam ekran mi gaśnie lub zapala gdy poruszam ekran w czasie otwierania lub zamykania często musze ustawić w konkretnej pozycji żeby było widać co jest na nim :-) cl mogę z tym zrobić ktoś mi powiedział ze czymś można popsikac bo nienstykaja się jakie blaszki :-P nie znam się wogule

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 14-01-2015 w 17:33 - Odpowiedz

   Witam. Za taki stan rzeczy najprawdopodobniej odpowiada problem z taśmą łączącą ekran laptopa z jego płytą główną. Prawdopodobnie taśma ta ma gdzieś przerwę w połączeniu. Wymiana tej taśmy na nową powinna rozwiązać problem. Pozdrawiam.

 7. cmyk 15-11-2014 w 19:35 - Odpowiedz

  Witam.Miga ekran w laptopie na czarno od gory okolo 6 cm podczas poruszania sie na necie w dol strony lub w gore. co to moze byc??

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 02-01-2015 w 12:33 - Odpowiedz

   Witam serdecznie.

   Podane objawy nie są jednoznaczne, być może jest to problem ze sterownikiem karty graficznej, samą kartą graficzną a może zwyczajny problem z renderowaniem stron przez przeglądarkę. Na sam początek proponuje sprawdzić czy problem występuje na innej przeglądarce, jeśli tak, następnym krokiem jest przeinstalowanie sterowników do karty graficznej. Jeśli to nie rozwiąże problemu, raczej konieczna będzie wizyta w serwisie.

   Pozdrawiam.

 8. wojt 20-01-2014 w 17:26 - Odpowiedz

  Mam problem z migającą matrycą miga tylko przy otwieraniu bądź zamykaniu laptopa . Po wykreceniu matrycy wszystko ok ruszam góra dół wszystko ok . po przykręceniu do obudowy problem pojawia sie na nowo .

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 21-01-2014 w 08:28 - Odpowiedz

   Witam.

   Prawdopodobnie spowodowane jest to uszkodzeniem taśmy matrycy – będąc w obudowie poddana jest ona większym naprężeniom stąd prawdopodobnie problemy po włożeniu matrycy do obudowy.

   Pozdrawiam.

 9. Wdaro 29-08-2013 w 15:28 - Odpowiedz

  Mam problem z migającym ekranem w laptopie Lenovo g570 otóż po przeinstalowaniu systemu win7 ekran nie migał lecz po zainstalowaniu najnowszego sterownika do karty graficznej ATI zaczął wariować. Gdy zmniejsze jasność ekranu miga wtedy intensywniej. Dodam jeszcze że przy podłączonym ekranie zewnętrznym wszystko jest ok nic nie miga.

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 08-10-2013 w 07:00 - Odpowiedz

   Jest to prawdopodobnie problem ze sterowaniem jasnością ekraniu. Problem ten lezy albo w układzie sterującym, w zasilaniu podświetlenia lub w samej świetlówce. Dalsza diagnoza możliwa jest jedynie w serwisie laptopów.

Zostaw komentarz

ZIMOWA PROMOCJA!
Naprawa laptopów do 35% taniej!
Szczegóły promocji.PROMOCJA DO KOŃCA GRUDNIA 2018!