Migające podświetlenie ekranu laptopa

Jesteś tutaj:>>>Migające podświetlenie ekranu laptopa
Migające podświetlenie ekranu laptopa 2017-04-02T08:52:36+00:00
Ocena użytkowników:
[Głosów:134    Średnia:4.9/5]

Migające podświetlenie ekranu laptopa

W laptopie miga podświetlenie matrycy. W niektórych przypadkach podświetlenie miga przy poruszaniu matrycą bądź przy dociskaniu laptopa w poszczególnych miejscach. Nasz serwis laptopów przedstawia możliwe przyczyny oraz rozwiązania.

Możliwe przyczyny:

  1. Uszkodzona świetlówka matrycy
  2. Uszkodzenie inwertera
  3. Uszkodzenie układu sterującego podświetleniem
  4. Uszkodzona taśma sygnałowa matrycy
  5. Uszkodzone gniazdo matrycy w płycie głównej

Możliwe rozwiązania:

  1. Uszkodzona świetlówka matrycy – wymagana jest wymiana świetlówki na nową. Z racji czułości elementu jakim jest matryca laptopa, naprawa możliwa jest jedynie w serwisie laptopów.
  2. Uszkodzenie inwertera – w przypadku wymiany na nowy możliwa samodzielna naprawa, wymagana jest podstawowa wiedza na temat napraw urządzeń elektronicznych. W przypadku próby naprawy inwertera zalecane jest przeprowadzenie jej w serwisie laptopów.
  3. Uszkodzenie układu sterującego podświetleniem – z uwagi na złożoność i wrażliwość takiego układu, który jest najczęściej zintegrowany z płytą główną laptopa, wymagana jest naprawa w serwisie laptopów.
  4. Uszkodzona taśma sygnałowa matrycy – wymagana jest wymiana taśmy na nową. Usterkę dodatkowo można zweryfikować poprzez poruszanie matrycą, jeśli przy poruszaniu podświetlenie będzie się zmieniać bądź znikać, z dużym prawdopodobieństwem taśma jest uszkodzona. Naprawa możliwa do wykonania samodzielnie, wymagana jest podstawowa wiedza na temat napraw urządzeń elektronicznych.
  5. Uszkodzone gniazdo matrycy na płycie głównej – wymagane przelutowanie gniazda matrycy. Ze względu na wrażliwość elementów elektronicznych laptopa, zaleca się wykonanie naprawy gniazda w serwisie laptopów.

Udaje się nam naprawić:

97%

tego typu usterek!

Poczytaj komentarze:

Zobacz też co inni użytkownicy piszą o tym problemie albo sam napisz.

Przejdź do KOMENTARZY

Zobacz co piszą inni albo sam napisz:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj

10 Komentarze w "Migające podświetlenie ekranu laptopa"

avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | brak
Grzegorz
Gość

Witam,
Mam problem z laptopem Hyperbook SL403 (CLEVO P640HK1).
Podczas korzystania z laptopa miga ekran (gaśnie i zapala). Widzę że podczas gaśnięcia ekranu, gaśnie również podświetlenie matrycy (jest to zauważalne ze względu na lekkie uloty światła spod obudowy ekranu). Wraz ze zmniejszeniem jasności, migotanie ustępuje – maleje. Najczęściej ekran miga podczas maksymalizacji okien (bez względu na intensywność podświetlenia).
Problem nie występuje na oddzielnym monitorze. Sterowniki obu kart przeinstalowane. Dodam iż nawet w biosie obraz znika na 0,5 sek. co jakiś czas.
Nie stwierdziłem różnic podczas ruszania klapą ekranu.
Czy to wina taśmy ekranu czy może płyty głównej?

justaza
Gość

Witam ekran mi gaśnie lub zapala gdy poruszam ekran w czasie otwierania lub zamykania często musze ustawić w konkretnej pozycji żeby było widać co jest na nim :-) cl mogę z tym zrobić ktoś mi powiedział ze czymś można popsikac bo nienstykaja się jakie blaszki :-P nie znam się wogule

cmyk
Gość

Witam.Miga ekran w laptopie na czarno od gory okolo 6 cm podczas poruszania sie na necie w dol strony lub w gore. co to moze byc??

wojt
Gość

Mam problem z migającą matrycą miga tylko przy otwieraniu bądź zamykaniu laptopa . Po wykreceniu matrycy wszystko ok ruszam góra dół wszystko ok . po przykręceniu do obudowy problem pojawia sie na nowo .

Wdaro
Gość

Mam problem z migającym ekranem w laptopie Lenovo g570 otóż po przeinstalowaniu systemu win7 ekran nie migał lecz po zainstalowaniu najnowszego sterownika do karty graficznej ATI zaczął wariować. Gdy zmniejsze jasność ekranu miga wtedy intensywniej. Dodam jeszcze że przy podłączonym ekranie zewnętrznym wszystko jest ok nic nie miga.

wpDiscuz