Laptop nie uruchamia się, zachowuje się jakby nie miał żadnego zasilania

Jesteś tutaj:Strona główna>Baza wiedzy>Najczęstsze usterki w laptopach (zestawienie ogólne).>Laptop nie uruchamia się, zachowuje się jakby nie miał żadnego zasilania
Laptop nie uruchamia się, zachowuje się jakby nie miał żadnego zasilania 2017-04-02T08:52:36+00:00
Ocena użytkowników:
[Głosów:17    Średnia:2.8/5]

Laptop nie uruchamia się, zachowuje się jakby nie miał żadnego zasilania.

Po naciśnięciu przycisku włączenia laptop nie reaguje, zachowuje się jakby zupełnie nie posiadał żadnego źródła zasilania. W niektórych przypadkach nie zapala się nawet dioda sygnalizująca podłączenie zasilania. Z racji wielu możliwości przyczyn tej usterki, nasz serwis laptopów opisze w tym miejscu tylko te najczęściej spotykane przyczyny oraz metody ich naprawy.

Możliwe przyczyny:

 1. Uszkodzenie zasilacza
 2. Uszkodzenie gniazda zasilającego
 3. Uszkodzenie bezpiecznika
 4. Uszkodzenie głównej przetwornicy zasilania
 5. Uszkodzenie kontrolera KBC
 6. Uszkodzenie kości lub wsadu BIOS

Możliwe rozwiązania:

 1. Uszkodzenie zasilacza – w tym przypadku diagnoza i naprawa tego uszkodzenia nie powinna sprawiać żadnych problemów. Wystarczy podmienić zasilacz na inny. Jeśli laptop zacznie działać normalnie – mamy przyczynę usterki. Naprawa jak najbardziej możliwa do przeprowadzenia samodzielnie.
 2. Uszkodzenie gniazda zasilającego – konieczna wymiana gniazda na nowe (ewentualnie przelutowanie go). Usterkę można dodatkowo stwierdzić uruchamiając laptopa z naładowanej baterii, jednak nie daje to 100% pewności o uszkodzeniu gniazda bowiem tak samo objawiać mogą się inne uszkodzenia obwodu zasilania. Ze względu na wrażliwość elementu jakim jest płyta główna w której zamontowane jest gniazdo zasilania, naprawa możliwa jest jedynie w serwisie laptopów.
 3. Uszkodzenie bezpiecznika – konieczna wymiana bezpiecznika na nowy. Usterkę można dodatkowo stwierdzić uruchamiając laptopa z naładowanej baterii, jednak nie daje to 100% pewności o uszkodzeniu bezpiecznika bowiem tak samo objawiać mogą się inne uszkodzenia obwodu zasilania. Ze względu na wrażliwość elementu jakim jest płyta główna w której zamontowany jest bezpiecznik, naprawa możliwa jest jedynie w serwisie laptopów.
 4. Uszkodzenie głównej przetwornicy zasilania – konieczna wymiana przetwornicy lub naprawa poszczególnych jej elementów. Przetwornica jest bardzo złożonym układem elektronicznym, do jej naprawy wymagana jest odpowiednia wiedza i narzędzia. Z tego powodu naprawa przetwornicy możliwa jest jedynie w serwisie laptopów.
 5. Uszkodzenie kontrolera KBC – konieczna wymiana kontrolera na nowy. Dodatkowo można uwiarygodnić tą diagnozę, gdy laptop nie daje żadnych oznak życia za równo z zasilacza jak i z baterii. Ze względu na sposób montażu kontrolera oraz jego delikatna strukturę, jego wymiana możliwa jest jedynie w serwisie laptopów.
 6. Uszkodzenie kości lub wsadu BIOS – konieczna wymiana kości BIOS lub jej przeprogramowanie. W przypadku gdy zapala się dioda zasilania po podłączeniu zasilacza – z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić uszkodzenie kości BIOS lub jej wsadu. Ze względu na sposób montażu kości BIOS oraz jej wrażliwą strukturę, a w przypadku uszkodzonego wsadu – konieczność posiadania programatora – wymiana lub przeprogramowanie kości BIOS możliwe jest jedynie w serwisie laptopów.

Udaje się nam naprawić:

95%

tego typu usterek!

Poczytaj komentarze:

Zobacz też co inni użytkownicy piszą o tym problemie albo sam napisz.

Przejdź do KOMENTARZY

Zobacz co piszą inni albo sam napisz:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj

9 Komentarze w "Laptop nie uruchamia się, zachowuje się jakby nie miał żadnego zasilania"

avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | brak
Mariusz
Gość

Witam laptop Lenovo r60 laptopa nie idzie wogóle włączyć żadna dioda się nie pali jakby było brak zasilania ale na stacji dokodujacej jest zasilanie bo tam diody się pala ale na laptopie już nie

Acer
Gość

Witam. Mam problem z acer aspiracje e1-570. Laptop Podłączony do prądu nie ładuje baterii ani nie działa pod prądem. Co mogło się zepsuć?

Jasiek
Gość

Witam czy przy Pomiarach MOFSETÓW-8 pomiar względem masy powinien być pomiędzy masą Napięcia Wejsciowego a Drenami czy pomiędzy bramką o Drenami i źródłem ?

Bartłomiej
Gość

Dzień dobry,
Wczoraj moja dziewczyna niechcacy oblala wlaczony i otwarty laptop wodą. Widzac to pdrazu podnioslem laptop i obruciłem go do góry nogami a dziewczyna odlaczyla zasilacz. Pozniej odrazu zaczela wycierac laptopa a ja trzymalem go do gory nogami. Niestety laptop sie wylaczyl zanim sam zdążyłem go wyłączyć. Wytarlismy go do sucha na klawiaturę polozylismy papierowe reczniki i zamknelismy laptopa. Po okolo 20 godzinach dziewczyna probowala go włączyć z bateri jednak bez skutku. W tej chwili dalej go suszymy. Nie podlaczalismy zasilacza. Co może sie stać w takiej sytuacji z laptopem?

mateusz
Gość

Witam. Mam asusa x553m, ostatnio kolega podłączył ipod pod mojego asusa jak się ladowal i się asus od tamtej pory jest matwy, nie chce się włączyć ,nic nie trybi. Proszę pomóżcie bo jestem zielony w temacie. Z góry dziękuję

wpDiscuz