Ocena użytkowników:

Laptop nie uruchamia się, zachowuje się jakby nie miał żadnego zasilania.

Po naciśnięciu przycisku włączenia laptop nie reaguje, zachowuje się jakby zupełnie nie posiadał żadnego źródła zasilania. W niektórych przypadkach nie zapala się nawet dioda sygnalizująca podłączenie zasilania. Z racji wielu możliwości przyczyn tej usterki, nasz serwis laptopów opisze w tym miejscu tylko te najczęściej spotykane przyczyny oraz metody ich naprawy.

Możliwe przyczyny:

 1. Uszkodzenie zasilacza
 2. Uszkodzenie gniazda zasilającego
 3. Uszkodzenie bezpiecznika
 4. Uszkodzenie głównej przetwornicy zasilania
 5. Uszkodzenie kontrolera KBC
 6. Uszkodzenie kości lub wsadu BIOS

Możliwe rozwiązania:

 1. Uszkodzenie zasilacza – w tym przypadku diagnoza i naprawa tego uszkodzenia nie powinna sprawiać żadnych problemów. Wystarczy podmienić zasilacz na inny. Jeśli laptop zacznie działać normalnie – mamy przyczynę usterki. Naprawa jak najbardziej możliwa do przeprowadzenia samodzielnie.
 2. Uszkodzenie gniazda zasilającego – konieczna wymiana gniazda na nowe (ewentualnie przelutowanie go). Usterkę można dodatkowo stwierdzić uruchamiając laptopa z naładowanej baterii, jednak nie daje to 100% pewności o uszkodzeniu gniazda bowiem tak samo objawiać mogą się inne uszkodzenia obwodu zasilania. Ze względu na wrażliwość elementu jakim jest płyta główna w której zamontowane jest gniazdo zasilania, naprawa możliwa jest jedynie w serwisie laptopów.
 3. Uszkodzenie bezpiecznika – konieczna wymiana bezpiecznika na nowy. Usterkę można dodatkowo stwierdzić uruchamiając laptopa z naładowanej baterii, jednak nie daje to 100% pewności o uszkodzeniu bezpiecznika bowiem tak samo objawiać mogą się inne uszkodzenia obwodu zasilania. Ze względu na wrażliwość elementu jakim jest płyta główna w której zamontowany jest bezpiecznik, naprawa możliwa jest jedynie w serwisie laptopów.
 4. Uszkodzenie głównej przetwornicy zasilania – konieczna wymiana przetwornicy lub naprawa poszczególnych jej elementów. Przetwornica jest bardzo złożonym układem elektronicznym, do jej naprawy wymagana jest odpowiednia wiedza i narzędzia. Z tego powodu naprawa przetwornicy możliwa jest jedynie w serwisie laptopów.
 5. Uszkodzenie kontrolera KBC – konieczna wymiana kontrolera na nowy. Dodatkowo można uwiarygodnić tą diagnozę, gdy laptop nie daje żadnych oznak życia za równo z zasilacza jak i z baterii. Ze względu na sposób montażu kontrolera oraz jego delikatna strukturę, jego wymiana możliwa jest jedynie w serwisie laptopów.
 6. Uszkodzenie kości lub wsadu BIOS – konieczna wymiana kości BIOS lub jej przeprogramowanie. W przypadku gdy zapala się dioda zasilania po podłączeniu zasilacza – z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić uszkodzenie kości BIOS lub jej wsadu. Ze względu na sposób montażu kości BIOS oraz jej wrażliwą strukturę, a w przypadku uszkodzonego wsadu – konieczność posiadania programatora – wymiana lub przeprogramowanie kości BIOS możliwe jest jedynie w serwisie laptopów.

Udaje się nam naprawić:

95%

tego typu usterek!

Poczytaj komentarze:

Zobacz też co inni użytkownicy piszą o tym problemie albo sam napisz.

Przejdź do KOMENTARZY

Zobacz co piszą inni albo sam napisz:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj