Laptop nie uruchamia się, zachowuje się jakby nie miał żadnego zasilania

Jesteś tutaj:>>>Laptop nie uruchamia się, zachowuje się jakby nie miał żadnego zasilania
Laptop nie uruchamia się, zachowuje się jakby nie miał żadnego zasilania2017-04-02T08:52:36+00:00
Ocena użytkowników:
[Głosów:134    Średnia:4.3/5]

Laptop nie uruchamia się, zachowuje się jakby nie miał żadnego zasilania.

Po naciśnięciu przycisku włączenia laptop nie reaguje, zachowuje się jakby zupełnie nie posiadał żadnego źródła zasilania. W niektórych przypadkach nie zapala się nawet dioda sygnalizująca podłączenie zasilania. Z racji wielu możliwości przyczyn tej usterki, nasz serwis laptopów opisze w tym miejscu tylko te najczęściej spotykane przyczyny oraz metody ich naprawy.

Możliwe przyczyny:

  1. Uszkodzenie zasilacza
  2. Uszkodzenie gniazda zasilającego
  3. Uszkodzenie bezpiecznika
  4. Uszkodzenie głównej przetwornicy zasilania
  5. Uszkodzenie kontrolera KBC
  6. Uszkodzenie kości lub wsadu BIOS

Możliwe rozwiązania:

  1. Uszkodzenie zasilacza – w tym przypadku diagnoza i naprawa tego uszkodzenia nie powinna sprawiać żadnych problemów. Wystarczy podmienić zasilacz na inny. Jeśli laptop zacznie działać normalnie – mamy przyczynę usterki. Naprawa jak najbardziej możliwa do przeprowadzenia samodzielnie.
  2. Uszkodzenie gniazda zasilającego – konieczna wymiana gniazda na nowe (ewentualnie przelutowanie go). Usterkę można dodatkowo stwierdzić uruchamiając laptopa z naładowanej baterii, jednak nie daje to 100% pewności o uszkodzeniu gniazda bowiem tak samo objawiać mogą się inne uszkodzenia obwodu zasilania. Ze względu na wrażliwość elementu jakim jest płyta główna w której zamontowane jest gniazdo zasilania, naprawa możliwa jest jedynie w serwisie laptopów.
  3. Uszkodzenie bezpiecznika – konieczna wymiana bezpiecznika na nowy. Usterkę można dodatkowo stwierdzić uruchamiając laptopa z naładowanej baterii, jednak nie daje to 100% pewności o uszkodzeniu bezpiecznika bowiem tak samo objawiać mogą się inne uszkodzenia obwodu zasilania. Ze względu na wrażliwość elementu jakim jest płyta główna w której zamontowany jest bezpiecznik, naprawa możliwa jest jedynie w serwisie laptopów.
  4. Uszkodzenie głównej przetwornicy zasilania – konieczna wymiana przetwornicy lub naprawa poszczególnych jej elementów. Przetwornica jest bardzo złożonym układem elektronicznym, do jej naprawy wymagana jest odpowiednia wiedza i narzędzia. Z tego powodu naprawa przetwornicy możliwa jest jedynie w serwisie laptopów.
  5. Uszkodzenie kontrolera KBC – konieczna wymiana kontrolera na nowy. Dodatkowo można uwiarygodnić tą diagnozę, gdy laptop nie daje żadnych oznak życia za równo z zasilacza jak i z baterii. Ze względu na sposób montażu kontrolera oraz jego delikatna strukturę, jego wymiana możliwa jest jedynie w serwisie laptopów.
  6. Uszkodzenie kości lub wsadu BIOS – konieczna wymiana kości BIOS lub jej przeprogramowanie. W przypadku gdy zapala się dioda zasilania po podłączeniu zasilacza – z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić uszkodzenie kości BIOS lub jej wsadu. Ze względu na sposób montażu kości BIOS oraz jej wrażliwą strukturę, a w przypadku uszkodzonego wsadu – konieczność posiadania programatora – wymiana lub przeprogramowanie kości BIOS możliwe jest jedynie w serwisie laptopów.

Udaje się nam naprawić:

95%

tego typu usterek!

Poczytaj komentarze:

Zobacz też co inni użytkownicy piszą o tym problemie albo sam napisz.

Przejdź do KOMENTARZY

Zobacz co piszą inni albo sam napisz:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj

41 komentarzy

  1. Anna 26-11-2018 w 20:16 - Odpowiedz

    Dzień dobry, po zaniku prądu ze strony elektrowni, laptop niepracujący podpięty pod ładowarkę,po powrocie prądu nie uruchamia się, jakby nie żył. Po rozebraniu i wypięciu wszystkich złącz, ponownym skręceniu rusza z przestawioną godziną. Natomiast gdy laptop pracuje na ładowarce i w tym momencie jest zanik prądu, przełączy się na baterię i działa dalej.

    • Kamil Janicki - serwisant 27-11-2018 w 14:39 - Odpowiedz

      Witam. Niestety przy tego typu objawach ciężko jest mi zdalnie wskazać przyczynę problemu a tym bardziej dokonać wyceny naprawy. Więcej będę mógł powiedzieć dopiero po diagnozie w serwisie. Diagnoza jest bezpłatna. Sporo pomogło by też podanie modelu laptopa.

      • Anna 27-11-2018 w 19:38 - Odpowiedz

        Lenovo B5400

        • Kamil Janicki - serwisant 03-12-2018 w 10:05 - Odpowiedz

          Wygląda na to, że problemy mogą być 3: zawieszający się układ RTC wtedy może być konieczne programowanie wsadu EC/BIOS, uszkodzone tranzystory kluczujące układu ładowania baterii, uszkodzony sam układ ładowania baterii. Podejrzewam, że może być konieczna wizyta w serwisie. Pozdrawiam.

  2. Gosia 06-11-2018 w 17:03 - Odpowiedz

    Witam, laptop fujitsu e754 nie reaguje na klawisz power,zero reakcji ,jedynie podłączenie ładowarki ładuje baterie.

    • Kamil Janicki - serwisant 07-11-2018 w 16:46 - Odpowiedz

      Witam. Przyczyn może być wiele: uszkodzony wsad BIOS, uszkodzony wsad EC, zwarcie na płycie głównej oraz wiele innych. Niestety bez diagnozy niewiele mogę z tego miejsca pomóc. Diagnoza w naszym serwisie jest bezpłatna. Pozdrawiam.

  3. Norbert 05-11-2018 w 06:44 - Odpowiedz

    Witam, mój problem polega na tym że laptop córki (Lenovo ideapad 110 ) po podłączeniu do ładowarki w ogóle nie reaguje. Działał normalnie potem został odłączony i nie był używany przez ok 3 tygodnie. Dziwna sprawa laptop ma około roku i był mało używany. Po podłaczeniu ładowarki nie ma żadnej reakcji, diody też się nie świecą.

    • Kamil Janicki - serwisant 05-11-2018 w 19:29 - Odpowiedz

      Witam. Przyczyn może być kilka – zwarcie w układzie zasilania, uszkodzony zasilacz, uszkodzone gniazdo zasilania a ostatecznie w czarnym scenariuszu może to nawet być jakieś poważniejsze uszkodzenie płyty głównej. Bez diagnozy ciężko coś więcej stwierdzić. Diagnoza jest w naszym serwisie bezpłatna. Pozdrawiam.

  4. Krzysiek 15-10-2018 w 08:06 - Odpowiedz

    Witam, mam problem z odpaleniem laptopa – ASUS x55. Otóż objawy wyglądają następująco: po podłączeniu zasilania zapalają się diody zasilania oraz baterii (bateria nie działa już jakieś 2 miesiące), więc raczej nie ona jest przyczyną…Dodatkowo, po podłączeniu zasilania słychać, ale to bardzo słabo, bo trzeba przyłożyć ucho do laptopa :) i słychać delikatny dźwięk/pisk, świadczący, że gdzieś ten prąd dociera…jestem w kropce, bo pracuję na co dzień na komputerze, a ten mi sprawił niespodziewanie psikusa…czy Pana zdaniem to wina zasilania, czy raczej coś innego? Komputer w ogóle nie reaguje na przycisk power.

    Pozdrawiam

    • Kamil Janicki - serwisant 15-10-2018 w 10:20 - Odpowiedz

      Witam. Przy takich objawach można za równo podejrzewać układ zasilania jak i np. uszkodzenie mostu PCH. W każdym razie jakiś prawdopodobnie zwarty element blokuje start laptopa, jednak ze względu na mnogość elementów na płycie głównej laptoap ciężko jest mi wskazac co to konkretnie może być. Więcej mógłbym powiedzieć po diagnozie w serwisie. Diagnoza jest bezpłatna.

  5. Nikodem 02-10-2018 w 07:54 - Odpowiedz

    Witam

    Mam Asusa R751JB.

    Problem polega na tym, że czasami nie chce się uruchomić. Muszę wielokrotnie przyciskać przycisk zasilania i po kilkunastu sekundach albo nawet kilku minutach się włącza.
    Drugi problem pojawił się niedawno. Za każdym razem po uruchomieniu komputer się nie ładuje. Pracuje na baterii. Wtedy wielokrotnie odłączam kabel zasilający i za którymś razem zadziała. Rozpoczęcie ładowania następuje w losowym momencie, na przykład kiedy wpinam wtyczkę do komputera albo do gniazdka albo nawet nic akurat nie dotykam.

    Proszę o sugestie co może być przyczyną
    Dziękuję

    • Kamil Janicki - serwisant 03-10-2018 w 05:33 - Odpowiedz

      Witam. Z opisu mogę jedynie wywnioskować tyle, że problem jest w okolicy gniazda zasilania lub elektronice z nim związanej. Niestety zdalne zgadywanie co to może być jest raczej mało możliwe, więcej będzie można się dowiedzieć po diagnozie w serwisie. Diagnoza jest bezpłatna. Pozdrawiam.

  6. Seba 02-08-2018 w 23:50 - Odpowiedz

    Witam,
    Proszę o pomoc w diagnozie. Laptop po naciśnięciu przycisku “power on” resetuje się po niecałej sekundzie (tuż po pokazaniu się logo Samsunga) i tak w kółko. Czasami po kilku/kilkunastu “resetach” odpala się i działa później w pełni prawidłowo. Próbowałem wszystkich konfiguracji (laptop na baterii, laptop na podłączonej baterii do ładowania, laptop tylko na zasilaczu) i za każdym razem zdarzało się to co opisuję więc bateria i zasilacz wydają się sprawne. Co według Pana może być przyczyną i jaki może być koszt naprawy? Uprzejmie proszę o dokładny opis prawdopodobnej awarii.

    • Kamil Janicki - serwisant 06-08-2018 w 14:42 - Odpowiedz

      Witam. Prawdopodobnie wynika to z tego, że laptop ma problem z wykryciem dysku twardego przy starcie. Większość w miarę nowych laptopów tak się zachowuje gdy nie wykryje dysku twardego. Wynikać to może z wielu rzeczy ale najbardziej prawdopodobna jest awaria samego dysku lub awaria przejściówki łączącej dysk z płytą główną laptopa (o ile taką zastosowano – nie we wszystkich laptopach występuje takie rozwiązanie). Z tego miejsca mogę tylko tyle powiedzieć, aby wiedzieć więcej wymagana była by diagnoza. Pozdrawiam.

  7. Dawid 11-04-2018 w 12:14 - Odpowiedz

    witam

    Pacjent: DELL INSPIRON 5567 gwarancja minęła miesiąc temu
    Pewnego dnia wentylator zaczął wydawać dziwne dźwieki , przez co postanowiłem go przeczyścić.

    Wg instrukcji dell rozebrałem obudowę i przeszedłem do wentylatora .

    -odpiąłem i odkręciłem wentylator od płyty

    Kiedy wydostałem sam wentylator okazało sie , żę do niego jest przyklejona tasiemka
    https://www.ebay.pl/itm/GENUINE-DELL-15-5565-15-5567-SERIES-POWER-BUTTON-BOARD-NBX0001YY00-LS-D802P/183140250674?hash=item2aa4027432:g:vLQAAOSwiflasqQE

    oczywiście musiałem coś popsuć. Wyrwałem ją z pinów.
    Teraz by daną tasiemka wsadzić z powrotem musiałem praktycznie cala płytę wyciągnąć. I od nowa wg instrukcji zrobiłem to.
    Przyszła próba włączenia laptopa , a tu nic .
    1.dioda nie świeci po podłączeniu zasilacza ( zasilacz na pewno działa , gdyż chwile przed rozebraniem lapka był używany)
    2. Po naciśnięciu power również laptop nie reaguje

    (dodam również,że mogłem spartaczyć , gdyż na początku próbowałem wsadzić tasiemkę bez odkręcania całej płyty głównej delikatnie ją naginając.Nie udało się za ciasno było.
    Kiedy poczytałem trochę na ten temat to zrozumiałem , że mogło to wpłynąć na jej sprawność , ale niekoniecznie

    Jakieś sugestie cóż tu można zrobić, jakie podjąć dalsze kroki wskrzeszenia laptopa ?

    • Kamil Janicki - serwisant 13-04-2018 w 08:23 - Odpowiedz

      Witam. Niestety nie jestem w stanie wiele pomóc gdyż nie było mnie przy rozkładaniu ani składaniu tego laptopa a podejrzewam, że po prostu gdzieś na tym etapie popełniono błąd. Bez diagnozy na miejscu w serwisie nie będę w stanie wiele powiedzieć. Jedynie mogę zasugerować jeszcze raz wszystko rozłożyć i dokładnie oraz uważnie złożyć. Pozdrawiam.

  8. Kamil 27-02-2018 w 10:44 - Odpowiedz

    Pacjent Lenovo G710 – Po wymianie zepsutej płyty głównej laptop uruchamia się sam po podłączeniu go do zasilania ale – dioda ładowania baterii miga na pomarańczowo a ekran jest czarny. Próba wyłączenia laptopa przyciskiem powoduje że wyłącza się na 0.1s i włącza ponownie, a bateria się nie ładuje.

    • Kamil Janicki - serwisant 28-02-2018 w 17:57 - Odpowiedz

      Wygląda na to, że wstawiona płyta główna również jest niesprawna. Jednak sugeruję w miarę możliwości wykluczyć podzespoły takie jak procesor czy pamięć RAM. Pozdrawiam.

  9. Kuba 28-01-2018 w 14:52 - Odpowiedz

    Otóż mam problem z prawdopodobnie zasilaczem w laptopie Lenovo g70-80.Dzisiaj rano działało wszystko dobrze,ale po włączeniu go o godzinie 14 zasilacz nie ładował baterii,a jak wyjąłem baterię nie chciał się włączyć.

    • Kamil Janicki - serwisant 29-01-2018 w 09:40 - Odpowiedz

      Witam. Skoro podejrzewa Pan problem z zasilaczem, to chyba najłatwiej będzie podmienić zasilacz na inny aby to wykluczyć. Jeśli to nie pomoże, to prawdopodobnie mamy do czynienia z uszkodzonym gniazdem zasilania. Pozdrawiam.

  10. Filip 26-11-2017 w 10:49 - Odpowiedz

    Witam, problem z Dell 5545 z AMD A10-7300. Podczas pracy nagle przygasł ekran i zorientowałem się, że przestał wykrywać źródło zasilania. Nie ma symbolu wtyczki na ikonce baterii w pasku i nie świeci się dioda ładowania. Dodam, że bateria jest martwa od roku i trzyma jakieś 3 minuty. Kompa wyłączyłem ręcznie, zanim padła bateria, czyli na baterii działa. Zasilacz sprawny, bo działa z moim drugim laptopem dell i świeci się dioda na kostce. Gdy to się stało, miałem uruchomiony OCCT i AMD overclock + grę – tylko do podglądu temperatury, nic nie było zmieniane. Program AMD pokazał o 3 stopnie przekroczenie temperatury granicznej procka (co było normą przy odpalonych grach), a OCCT pokazał temperaturę 73 stopni – czyli graniczna była wykrywana na 70 stopni, a specyfikacja procka wskazuje 102 stopnie jako max, więc nic nadzwyczajnego. Wg specyfikacji procka, turboboost jest do 3,2GHz, natomiast mój fabrycznie jest ustawiony na 2,7GHz, więc też bezpiecznie. Nie wiem, czy ma to coś wspólnego z zasilaniem, czy to tylko zbieg okoliczności…

    Jakieś sugestie odnośnie awarii i szacunkowy koszt?

    • Kamil Janicki - serwisant 28-11-2017 w 07:18 - Odpowiedz

      Dzień dobry. Podany opis choć obszerny to drogą dedukcji sprowadza do banalnej usterki, czyli prawdopodobnie uszkodzonego gniazda zasilania. Jeśli to tylko gniazdo, koszt nie będzie duży, po wycenę zapraszam do kontaktu telefonicznego: 787-615-336 lub na email – biuro@expressit.pl . Pozdrawiam.

  11. Wojtek 30-09-2017 w 10:45 - Odpowiedz

    Witam. Mam problem z niedawno zakupionym laptopem Asus GL553VD.
    Laptop wyłącza się (odcina mu zasilanie) po podłączeniu kabla zasilania, na baterii działa normalnie. Przy wyłączonym laptopie bateria ładuje się. Każda próba podłączenia kabla zasilania skutkuje natychmiastowym wyłączeniem się sprzętu. Czym może być to spowodowane? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

    • Kamil Janicki - serwisant 04-10-2017 w 10:53 - Odpowiedz

      Dzień dobry. Wydaje mi się, że szkoda czasu na zgadywanie co to może być ponieważ jak mniemam laptop i tak jest na gwarancji więc najlepiej będzie zgłosić reklamację i prawdopodobnie problem zostanie usunięty nieodpłatnie a my nawet domyślając się, co może być problemem i tak nic z tym nie zarobimy z powodu plomb gwarancyjnych. Jedyne co mogę zasugerować to sprawdzić jak laptop zachowuje się na innym, kompatybilnym zasilaczu. Pozdrawiam.

  12. Mariusz 29-09-2017 w 20:46 - Odpowiedz

    Witam, mam problem z układem zasilania w Acer V3-571G. Laptop nie reaguje za włącznik zasilania. Czasem uda się go uruchomić, wówczas laptop działa beż żadnych problemów. Częściej jednak nie daje się w ogóle uruchomić laptopa. Jaki jest orientacyjny koszt naprawy?

    • Kamil Janicki - serwisant 04-10-2017 w 10:50 - Odpowiedz

      Dzień dobry. Problemem może być tylko sam włącznik, który np. jest zabrudzony i nie za każdym razem “łapie” a problem może być poważniejszy np. wadliwy tranzystor na płycie głównej, który nie zawsze się poprawnie otwiera. Niestety zdalnie nie mam możliwości dokładnego określenia przyczyny ani kosztów tego uszkodzenia. Diagnoza jest bezpłatna, więc w każdej chwili można zrezygnować z naprawy bez ponoszenia jej kosztów.

  13. Pawel 29-09-2017 w 19:11 - Odpowiedz

    Witam
    Dzisiaj zabrałem laptopa do znajomego, gdy wysiadalem lekko obilem torbą o samochód, wróciłem do domu, a on na nic nie reagował,żadne diody się nie palily itd…. Jest jakaś szansa, że nie wszystko stracone? Acer Aspire e5-574

    • Kamil Janicki - serwisant 04-10-2017 w 10:44 - Odpowiedz

      Dzień dobry. W takich okolicznościach możliwości jest naprawę mnóstwo. Od banałów typu poluzowany kabel/tasiemka po poważniejsze rzeczy typu pęknięcie na płycie głównej a bez zbadania laptopa w serwisie ciężko jest mi zgadywać co to dokładnie może być. Ale mimo wszystko, podejrzewam, że laptop jest do uratowania tylko jakie będą tego koszty, nie jestem w stanie określić bez szczegółowej diagnozy. Pozdrawiam.

  14. Oskar 09-09-2017 w 21:51 - Odpowiedz

    Witam mam pewien problem , mój laptop lenovo 100-15 ibd przestał reagować na przycisk power kilka dni wcześniej swiecila dioda baterii teraz nic , dodam , ze gniazdo zasilania jest uszkodzone , popalone widać to na 1 pinie podlaczylem z ciekawości ładowarkę i ruszył , ale 5 sekund później zaczęło smierdzic spalonym plastikiem i to bardzo , po odłączeniu zasilania dalej działał mimo to , ze bateria w ogóle się nie ładuje oczywiście szybko go wyłączyłem. Całe gniazdko dalej śmierdzi , ładowarka jest Nowa oryginalna lenovo kupiona kilka tyg temu dodał , ze poprzednia ładowarka podróbka bardzo się grzala i osiagala wysokie temperatury , nie mieszkam w Polsce dlatego zwracam się do państwa tu , czy jest szansa , ze poszło tylko gniazdko zasilania

    Przepraszam za drugi komentarz, ale nie dopisalem , ze laptop uruchomił się do wpisu hasła i sam go wyłączyłem ze względu na ogromny smród a jakiś czas wcześniej przed tym jak jeszcze “działał” uruchamial się do pulpitu i gasl po 30 sekundach jakby nagle odcielo mu się zasilanie .

    • Kamil Janicki - serwisant 11-09-2017 w 11:41 - Odpowiedz

      Dzień dobry. W takim stanie jest jeszcze szansa, że będzie to tylko wymiana gniazda, jednak radzę nie używać laptopa ani nie podłączać zasilania dopóki gniazdo nie zostanie wymienione gdyż skończyć się to może dużo większą awarią niż teraz. Sugeruję oddać laptopa do dobrego serwisu u Pana na miejscu i to jak najszybciej. Pozdrawiam.

  15. Roger 06-06-2017 w 19:57 - Odpowiedz

    Dotyczy: ASUS X553M
    Co jakiś czas, po wyłączeniu i próbie ponownego włączenia, laptop zachowuje się jakby nie miał zasilania, wciskanie włącznika nie daje żadnego efektu. Jedynym wyjściem jest odłączenie baterii i ponowne jej włączenie. Wtedy laptop działa przez jakiś czas jak nowy. Co może być przyczyną? Bo mam już dość częstego rozbierania.

    • Kamil Janicki - serwisant 07-06-2017 w 06:51 - Odpowiedz

      Witam. Przyczyną takiego zachowania może być zawieszający się zegar RTC a co za tym idzie może być to spowodowane uszkodzonym wsadem BIOS, uszkodzoną kością BIOS lub nawet jakimś uszkodzeniem elementu układu RTC. Jako, że jest to układ dość złożony to naprawa w domowych warunkach będzie raczej niewykonalna. Pozdrawiam.

  16. Mariusz 11-01-2017 w 06:19 - Odpowiedz

    Witam laptop Lenovo r60 laptopa nie idzie wogóle włączyć żadna dioda się nie pali jakby było brak zasilania ale na stacji dokodujacej jest zasilanie bo tam diody się pala ale na laptopie już nie

    • Kamil Janicki - serwisant 19-04-2017 w 13:25 - Odpowiedz

      Witam. Na podstawie opisanych objawów wnioskować można, że problem jest w uszkodzeniu zasilania na płycie głównej laptopa gdyż za równo z zasilacza jak i ze stacji dokującej laptop nie chce się włączyć. Niestety bez dokładniejszego rozpoznania problemu w serwisie nie będę w stanie określić gdzie może leżeć problem. Pozdrawiam.

  17. Acer 19-12-2016 w 16:42 - Odpowiedz

    Witam. Mam problem z acer aspiracje e1-570. Laptop Podłączony do prądu nie ładuje baterii ani nie działa pod prądem. Co mogło się zepsuć?

  18. Jasiek 15-10-2016 w 18:23 - Odpowiedz

    Witam czy przy Pomiarach MOFSETÓW-8 pomiar względem masy powinien być pomiędzy masą Napięcia Wejsciowego a Drenami czy pomiędzy bramką o Drenami i źródłem ?

    • Kamil Janicki - serwisant 19-04-2017 w 07:55 - Odpowiedz

      Nie bardzo rozumiem to pytanie. Proszę je jeszcze raz sprecyzować.

  19. Bartłomiej 26-07-2016 w 14:30 - Odpowiedz

    Dzień dobry,
    Wczoraj moja dziewczyna niechcacy oblala wlaczony i otwarty laptop wodą. Widzac to pdrazu podnioslem laptop i obruciłem go do góry nogami a dziewczyna odlaczyla zasilacz. Pozniej odrazu zaczela wycierac laptopa a ja trzymalem go do gory nogami. Niestety laptop sie wylaczyl zanim sam zdążyłem go wyłączyć. Wytarlismy go do sucha na klawiaturę polozylismy papierowe reczniki i zamknelismy laptopa. Po okolo 20 godzinach dziewczyna probowala go włączyć z bateri jednak bez skutku. W tej chwili dalej go suszymy. Nie podlaczalismy zasilacza. Co może sie stać w takiej sytuacji z laptopem?

    • Kamil Janicki - serwisant 13-04-2017 w 07:04 - Odpowiedz

      Witam. Na wstępie powiem, że postąpili Państwo słusznie po incydencie lecz jak widać było to za mało. Niestety zalanie jest tego typu usterką, że każde jest inne gdyż bierze w nim udział inny rodzaj cieczy oraz wlewa sie ona w różnych miejscach przez co zdalnie ciężko cokolwiek rozpoznać. Niestety konieczna będzie wizyta w serwisie ale z racji dobrego postępowania po zalaniu możliwe, ze sprzęt uda się uratować. Pozdrawiam.

  20. mateusz 07-04-2015 w 17:08 - Odpowiedz

    Witam. Mam asusa x553m, ostatnio kolega podłączył ipod pod mojego asusa jak się ladowal i się asus od tamtej pory jest matwy, nie chce się włączyć ,nic nie trybi. Proszę pomóżcie bo jestem zielony w temacie. Z góry dziękuję

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów 15-05-2015 w 14:03 - Odpowiedz

      Witam serdecznie. W tym przypadku można podejrzewać, że urządzenie podłączone pod port USB spowodowało awarię. W najlepszym wypadku będzie to usterka związana z linią +5VS czyli z linią zasilającą USB w gorszym – uszkodzenie mostka odpowiadającego za kontrolę portów USB. W każdym bądź razie raczej nie obejdzie się bez wizyty w serwisie laptopów. Pozdrawiam.