Kolorowe paski, pionowe poziome. Zmieniają się przy poruszaniu matrycą

Jesteś tutaj:>>>Kolorowe paski, pionowe poziome. Zmieniają się przy poruszaniu matrycą
Kolorowe paski, pionowe poziome. Zmieniają się przy poruszaniu matrycą 2017-04-02T08:52:36+00:00
Ocena użytkowników:
[Głosów:138    Średnia:4.8/5]

Kolorowe paski, pionowe poziome. Zmieniają się przy poruszaniu matrycą.

Na ekranie laptopa pojawiły się kolorowe pionowe lub poziome paski. Zmieniają się one lub znikają przy poruszaniu matrycą laptopa. Nasz serwis laptopów prezentuje możliwe przyczyny oraz rozwiązania.

paski na ekranie

Paski na ekranie. Uszkodzona taśma lub matryca.

paskie na ekranie

Inny rodzaj pasków na ekranie. Uszkodzenie taśmy lub matrycy.

Paski na ekranie laptopa

Paski zasłaniające 1/3 ekranu laptopa. Prawdopodobnie uszkodzenie matrycy.

Możliwe przyczyny:

  1. Uszkodzona taśma sygnałowa matrycy
  2. Uszkodzona matryca

Możliwe rozwiązania:

  1. Uszkodzona taśma sygnałowa matrycy – wymagana jest wymiana taśmy na nową. Usterkę dodatkowo można zweryfikować poprzez poruszanie matrycą, jeśli przy poruszaniu zniekształcenia będą się zmieniać bądź znikać, z dużym prawdopodobieństwem taśma jest uszkodzona. Naprawa możliwa do wykonania samodzielnie, wymagana jest podstawowa wiedza na temat napraw urządzeń elektronicznych.
  2. Uszkodzona matryca – wymagana jest wymiana matrycy na nową. Usterkę dodatkowo można zweryfikować poruszając matrycą. Jeśli przy poruszaniu zniekształcenia będą się zmieniać bądź znikać, z dużym prawdopodobieństwem uszkodzona jest matryca. Dodatkowo przy uszkodzeniu matrycy występują pionowe lub poziome paski, które mogą się zmieniać bądź znikać gdy naciskamy górną część matrycy. Naprawa możliwa do wykonania samodzielnie, wymagana jest podstawowa wiedza na temat napraw urządzeń elektronicznych.

Udaje się nam naprawić:

98%

tego typu usterek!

Poczytaj komentarze:

Zobacz też co inni użytkownicy piszą o tym problemie albo sam napisz.

Przejdź do KOMENTARZY

Zobacz co piszą inni albo sam napisz:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj

5 Komentarze w "Kolorowe paski, pionowe poziome. Zmieniają się przy poruszaniu matrycą"

avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | brak
Janicka Bożena
Gość

Witam, mój komp to ASUS F3Sseries Duo T7250 stary typ i już wysłużony właśnie pojawiły się paski pionowe kolorowe ( prawdopodobnie uszkodzenie matrycy) , jeszcze działa i można na nim pracować ,ale to jest jakieś utrudnienie co robić ? proszę o radę… pozdrawiam Bożena Janicka

Jacek
Gość

Witam. Na moim laptopie pojawiły się owe pionowe paski w kolorach niebieskim, seledynowym i czerwonym – gdy nacisnę dół matrycy paski znikają. Wcześniej po dotknięciu znikały ale teraz już towarzyszą mi na stałe. Zakładam, że to matryca ale po cichu liczę, że to jednak taśma. Jaka jest cena naprawy w obu przypadkch i może wiecie gdzie w Warszawie zrobić to najtaniej i najsolidniej?

optim i mus
Gość

Witam mam male pytanko co do tasmy sygnalowej matrycy czy jeszcze sa takie cuda dostepne do OPTIMUS SMART MDC1500 ? i jezeli sa dostepne to w jakich cenach one sa??

wpDiscuz