Kolorowe paski, pionowe poziome. Zmieniają się przy poruszaniu matrycą

Jesteś tutaj:>>>Kolorowe paski, pionowe poziome. Zmieniają się przy poruszaniu matrycą
Kolorowe paski, pionowe poziome. Zmieniają się przy poruszaniu matrycą2017-04-02T08:52:36+00:00
Ocena użytkowników:
[Głosów:141    Średnia:4.8/5]

Kolorowe paski, pionowe poziome. Zmieniają się przy poruszaniu matrycą.

Na ekranie laptopa pojawiły się kolorowe pionowe lub poziome paski. Zmieniają się one lub znikają przy poruszaniu matrycą laptopa. Nasz serwis laptopów prezentuje możliwe przyczyny oraz rozwiązania.

paski na ekranie

Paski na ekranie. Uszkodzona taśma lub matryca.

paskie na ekranie

Inny rodzaj pasków na ekranie. Uszkodzenie taśmy lub matrycy.

Paski na ekranie laptopa

Paski zasłaniające 1/3 ekranu laptopa. Prawdopodobnie uszkodzenie matrycy.

Możliwe przyczyny:

 1. Uszkodzona taśma sygnałowa matrycy
 2. Uszkodzona matryca

Możliwe rozwiązania:

 1. Uszkodzona taśma sygnałowa matrycy – wymagana jest wymiana taśmy na nową. Usterkę dodatkowo można zweryfikować poprzez poruszanie matrycą, jeśli przy poruszaniu zniekształcenia będą się zmieniać bądź znikać, z dużym prawdopodobieństwem taśma jest uszkodzona. Naprawa możliwa do wykonania samodzielnie, wymagana jest podstawowa wiedza na temat napraw urządzeń elektronicznych.
 2. Uszkodzona matryca – wymagana jest wymiana matrycy na nową. Usterkę dodatkowo można zweryfikować poruszając matrycą. Jeśli przy poruszaniu zniekształcenia będą się zmieniać bądź znikać, z dużym prawdopodobieństwem uszkodzona jest matryca. Dodatkowo przy uszkodzeniu matrycy występują pionowe lub poziome paski, które mogą się zmieniać bądź znikać gdy naciskamy górną część matrycy. Naprawa możliwa do wykonania samodzielnie, wymagana jest podstawowa wiedza na temat napraw urządzeń elektronicznych.

Udaje się nam naprawić:

98%

tego typu usterek!

Poczytaj komentarze:

Zobacz też co inni użytkownicy piszą o tym problemie albo sam napisz.

Przejdź do KOMENTARZY

Zobacz co piszą inni albo sam napisz:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj

5 komentarzy

 1. Janicka Bożena 07-09-2013 w 08:48 - Odpowiedz

  Witam, mój komp to ASUS F3Sseries Duo T7250 stary typ i już wysłużony właśnie pojawiły się paski pionowe kolorowe ( prawdopodobnie uszkodzenie matrycy) , jeszcze działa i można na nim pracować ,ale to jest jakieś utrudnienie co robić ? proszę o radę… pozdrawiam Bożena Janicka

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 31-10-2013 w 11:41 - Odpowiedz

   Witam serdecznie.

   W tych laptopach znany jest problem z wadliwym układem nVidia GeFroce 8600M GS (G86-770-A2). Prawdopodobnie ten układ jest źródłem problemów czyli pasków i istnieje prawdopodobieńtwo że niebawem laptop całkowicie odmówi posłuszeństwa. Aby skutecznie naprawić usterkę układ nalezy wymienić na fabrycznie nowy. Jest to możliwe w naszym serwisie. Na naprawę udzielamy 12 msc. Gwarancji. Po więcej szczegółów zapraszam do kontaktu.

   Pozdrawiam.

 2. Jacek 24-03-2013 w 00:20 - Odpowiedz

  Witam. Na moim laptopie pojawiły się owe pionowe paski w kolorach niebieskim, seledynowym i czerwonym – gdy nacisnę dół matrycy paski znikają. Wcześniej po dotknięciu znikały ale teraz już towarzyszą mi na stałe. Zakładam, że to matryca ale po cichu liczę, że to jednak taśma. Jaka jest cena naprawy w obu przypadkch i może wiecie gdzie w Warszawie zrobić to najtaniej i najsolidniej?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 03-05-2013 w 15:51 - Odpowiedz

   Koszt naprawy od 150 do 350 zł zależnie od uszkodzonego podzespołu (taśma lub matryca). Co do drugiego pytania niestety nie jestem w stanie pomóc.

 3. optim i mus 02-02-2013 w 13:18 - Odpowiedz

  Witam mam male pytanko co do tasmy sygnalowej matrycy czy jeszcze sa takie cuda dostepne do OPTIMUS SMART MDC1500 ? i jezeli sa dostepne to w jakich cenach one sa??

Zostaw komentarz

ZIMOWA PROMOCJA!
Naprawa laptopów do 35% taniej!
Szczegóły promocji.PROMOCJA DO KOŃCA GRUDNIA 2018!