Gra tylko jeden głośnik w laptopie

Gra tylko jeden głośnik w laptopie2017-04-02T08:52:36+00:00
Ocena użytkowników:
[Głosów:2    Średnia:5/5]

Gra tylko jeden głośnik w laptopie

W laptopie słychać dźwięk tylko z jednego głośnika. Nasz serwis laptopów przedstawi możliwe przyczyny oraz rozwiązania.

Możliwe przyczyny:

 1. Uszkodzone głośniki
 2. Uszkodzony wzmacniacz AUDIO
 3. Uszkodzenie kodeka (kontrolera) AUDIO
 4. Złe ustawienie balansu w systemie

Możliwe rozwiązania:

 1. Uszkodzone głośniki – konieczna wymiana na nowe – naprawa możliwa do wykonania samodzielnie, jednak wymagana jest podstawowa wiedza na temat naprawy urządzeń elektronicznych oraz zalecane jest posiadanie instrukcji serwisowej do danego modelu laptopa, która ułatwi demontaż starych i montaż nowych głośników. Dodatkowo można się upewnić co do słuszności diagnozy, podłączając głośniki lub słuchawki do gniazda słuchawkowego, jeśli dźwięk będzie grał w obu kanałach, z dużym prawdopodobieństwem uszkodzeniu uległ jeden z głośników.
 2. Uszkodzenie wzmacniacza AUDIO – konieczna wymiana wzmacniacza. Z racji tego, iż wzmacniacz AUDIO wbudowany jest w płytę główną laptopa, do jego wymiany wymagane są odpowiednie narzędzia, z tego powodu naprawa możliwa jest jedynie w serwisie laptopów. Dodatkowo można się upewnić co do słuszności diagnozy, podłączając głośniki lub słuchawki do gniazda słuchawkowego, jeśli dźwięk będzie grał tylko w jednym kanale, z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić uszkodzenie wzmacniacza AUDIO.
 3. Uszkodzenie kodeka (kontrolera) AUDIO – konieczna wymiana kodeka (kontrolera). Kodek wbudowany jest w płytę główną laptopa, do jego wymiany wymagane są odpowiednie narzędzia, z tego powodu naprawa możliwa jest jedynie w serwisie laptopów. Dodatkowo można się upewnić co do słuszności diagnozy, podłączając głośniki lub słuchawki do gniazda słuchawkowego, jeśli dźwięk będzie grał tylko w jednym kanale, z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić uszkodzenie uszkodzenie kodeka (kontrolera) AUDIO.
 4. Złe ustawienie balansu w systemie – należy otworzyć ustawienia głośności oraz upewnić się, czy suwak balansu jest w środkowej pozycji.

Udaje się nam naprawić:

99%

tego typu usterek!

Poczytaj komentarze:

Zobacz też co inni użytkownicy piszą o tym problemie albo sam napisz.

Przejdź do KOMENTARZY

Zobacz co piszą inni albo sam napisz:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj

5 komentarzy

 1. piter 17-07-2015 w 12:05 - Odpowiedz

  witam. mam pytanie? w czasie odtwarzania filmów słychać wyraźnie dźwięk z prawego głośnika i jakby ze środka laptopa. balans nic nie pomaga.lewego jak by wogole nie było. na słuchawkach jest ok. co możne być przyczyną?-laptop to:Compaq 6910p

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 16-12-2015 w 07:39 - Odpowiedz

   Witam. Jeśli ustawienia balansu nic nie zmieniają a na słuchawkach wszystko działa poprawnie to najprawdopodobniej po prostu uszkodzony jest głośnik i trzeba go wymienić, lub też uszkodzony jest przewód łączący go z płytą główną. Z mniejszym prawdopodobieństwem jest to uszkodzenie wzmacniacza AUDIO (dokładniej mówiąc lewego kanału dla wyjścia głośnikowego), wtedy konieczna jest wymiana wzmacniacza AUDIO. Pozdrawiam.

 2. myka 09-12-2014 w 17:00 - Odpowiedz

  Podczas słuchania muzyki nagle przestał grać lewy głośnik. Gdy sprawdzam głośniki w konfiguracji głośników w menadżer realtek hd audio lewym głośniku słychać cichy dźwięk. Żadnych ustawień nie zmieniałam, a po podłączeniu słuchawek w obu słychać taką samą głośność. Co to może być? Da się to naprawić samemu? Mój laptop to Samsung R540

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 02-01-2015 w 10:51 - Odpowiedz

   Witam serdecznie.

   Przyczyny mogą być dwie:

   -Uszkodzenie głośnika – wtedy jego wymiana jest możliwa w domowych warunkach
   -Uszkodzenie lewego wyjścia wzmacniacza AUDIO – wtedy wymiana możliwa jest jedynie w warunkach serwisowych

   Pozdrawiam.

 3. myka 09-12-2014 w 16:58 - Odpowiedz

  Podczas słuchania muzyki nagle przestał grać lewy głośnik. Gdy sprawdzam głośniki w konfiguracji głośników w menadżer realtek hd audio lewym głośniku słychać cichy dźwięk. Żadnych ustawień nie zmieniałam, a po podłączeniu słuchawek w obu słychać taką samą głośność. Co to może być? Da się to naprawić samemu?

Zostaw komentarz

ZIMOWA PROMOCJA!
Naprawa laptopów do 35% taniej!
Szczegóły promocji.PROMOCJA DO KOŃCA GRUDNIA 2018!