Gra tylko jeden głośnik w laptopie

Gra tylko jeden głośnik w laptopie 2017-04-02T08:52:36+00:00
Ocena użytkowników:
[Głosów:2    Średnia:5/5]

Gra tylko jeden głośnik w laptopie

W laptopie słychać dźwięk tylko z jednego głośnika. Nasz serwis laptopów przedstawi możliwe przyczyny oraz rozwiązania.

Możliwe przyczyny:

  1. Uszkodzone głośniki
  2. Uszkodzony wzmacniacz AUDIO
  3. Uszkodzenie kodeka (kontrolera) AUDIO
  4. Złe ustawienie balansu w systemie

Możliwe rozwiązania:

  1. Uszkodzone głośniki – konieczna wymiana na nowe – naprawa możliwa do wykonania samodzielnie, jednak wymagana jest podstawowa wiedza na temat naprawy urządzeń elektronicznych oraz zalecane jest posiadanie instrukcji serwisowej do danego modelu laptopa, która ułatwi demontaż starych i montaż nowych głośników. Dodatkowo można się upewnić co do słuszności diagnozy, podłączając głośniki lub słuchawki do gniazda słuchawkowego, jeśli dźwięk będzie grał w obu kanałach, z dużym prawdopodobieństwem uszkodzeniu uległ jeden z głośników.
  2. Uszkodzenie wzmacniacza AUDIO – konieczna wymiana wzmacniacza. Z racji tego, iż wzmacniacz AUDIO wbudowany jest w płytę główną laptopa, do jego wymiany wymagane są odpowiednie narzędzia, z tego powodu naprawa możliwa jest jedynie w serwisie laptopów. Dodatkowo można się upewnić co do słuszności diagnozy, podłączając głośniki lub słuchawki do gniazda słuchawkowego, jeśli dźwięk będzie grał tylko w jednym kanale, z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić uszkodzenie wzmacniacza AUDIO.
  3. Uszkodzenie kodeka (kontrolera) AUDIO – konieczna wymiana kodeka (kontrolera). Kodek wbudowany jest w płytę główną laptopa, do jego wymiany wymagane są odpowiednie narzędzia, z tego powodu naprawa możliwa jest jedynie w serwisie laptopów. Dodatkowo można się upewnić co do słuszności diagnozy, podłączając głośniki lub słuchawki do gniazda słuchawkowego, jeśli dźwięk będzie grał tylko w jednym kanale, z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić uszkodzenie uszkodzenie kodeka (kontrolera) AUDIO.
  4. Złe ustawienie balansu w systemie – należy otworzyć ustawienia głośności oraz upewnić się, czy suwak balansu jest w środkowej pozycji.

Udaje się nam naprawić:

99%

tego typu usterek!

Poczytaj komentarze:

Zobacz też co inni użytkownicy piszą o tym problemie albo sam napisz.

Przejdź do KOMENTARZY

Zobacz co piszą inni albo sam napisz:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj

5 Komentarze w "Gra tylko jeden głośnik w laptopie"

avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | brak
piter
Gość

witam. mam pytanie? w czasie odtwarzania filmów słychać wyraźnie dźwięk z prawego głośnika i jakby ze środka laptopa. balans nic nie pomaga.lewego jak by wogole nie było. na słuchawkach jest ok. co możne być przyczyną?-laptop to:Compaq 6910p

myka
Gość

Podczas słuchania muzyki nagle przestał grać lewy głośnik. Gdy sprawdzam głośniki w konfiguracji głośników w menadżer realtek hd audio lewym głośniku słychać cichy dźwięk. Żadnych ustawień nie zmieniałam, a po podłączeniu słuchawek w obu słychać taką samą głośność. Co to może być? Da się to naprawić samemu? Mój laptop to Samsung R540

myka
Gość

Podczas słuchania muzyki nagle przestał grać lewy głośnik. Gdy sprawdzam głośniki w konfiguracji głośników w menadżer realtek hd audio lewym głośniku słychać cichy dźwięk. Żadnych ustawień nie zmieniałam, a po podłączeniu słuchawek w obu słychać taką samą głośność. Co to może być? Da się to naprawić samemu?

wpDiscuz