Ocena użytkowników:

Ekran podzielony na 4, 6 lub więcej części

Ekran w laptopie jest podzielony na 4, 6 lub więcej części.Nasz serwis laptopów przedstawia możliwe przyczyny oraz rozwiązania.

ekran podzielony na 6 części

Ekran podzielony na 6 części z widocznymi artefaktami. Objaw uszkodzenia układu graficznego.

ekran podzielony na 2

Ekran podzielony na 2 części. Objaw uszkodzenia układu graficznego.

ekran podzielony na 6

Ekran podzielony na 6 części. Objaw uszkodzenia układu graficznego.

Możliwe przyczyny:

  1. Uszkodzenie układu graficznego
  2. Zimne luty pod układem graficznym
  3. Uszkodzona matryca

Możliwe rozwiązania:

  1. Uszkodzony układ graficzny – wymagana jest wymiana układu graficznego na fabrycznie nowy. Z racji tego, że większość układów graficznych we współczesnych laptopach jest montowana w technologii BGA, wymagane jest posiadanie specjalistycznej stacji do lutowania w technologii BGA. Naprawa możliwa do przeprowadzenia jedynie w serwisie laptopów. Zobacz więcej: Wymiana układu karty graficznej w laptopie.
  2. Zimne luty pod układem graficznym – wymagany jest reballing układu graficznego. Żeby wykonać reballing układu graficznego, należy dysponować specjalistycznym sprzętem do lutowania w technologii BGA. Naprawa możliwa do przeprowadzenia jedynie w serwisie laptopów. Zobacz więcej: Reballing układu graficznego *1.
  3. Uszkodzona matryca – wymagana wymiana na nową. Możliwa samodzielna naprawa, wymagana jest podstawowa znajomość napraw urządzeń elektronicznych.

 

Uwagi i zastrzeżenia:

  1. *1: W przypadku reballingu układu graficznego, należy upewnić się, że przyczyną występowania usterki są rzeczywiście zimne luty. Wiele serwisów wydaje błędną diagnozę wykonując reballing układu graficznego, który w rzeczywistości jest uszkodzony i nadaje się jedynie do wymiany. Reballing uszkodzonego układu graficznego rzeczywiście przywraca go do funkcjonowania, lecz jedynie na krótki okres czasu – z reguły kilka miesięcy. Takie układy najczęściej mają uszkodzoną wewnętrzną strukturę rdzenia.Działanie układu graficznego po reballingu spowodowane jest wystawieniem go na działanie wysokich temperatur, co chwilowo poprawia połączenia wewnątrz rdzenia. Podobny efekt można uzyskać podgrzewając chwilowo układ do temperatury około 100 stopni celcjusza. Tą wadą są najczęściej obarczone układy z serii GeForce firmy nVidia oraz w mniejszym stopniu układy AMD-ATI IGP.

Udaje się nam naprawić:

98%

tego typu usterek!

Poczytaj komentarze:

Zobacz też co inni użytkownicy piszą o tym problemie albo sam napisz.

Przejdź do KOMENTARZY

Zobacz co piszą inni albo sam napisz:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj