Ekran podzielony na 4, 6 lub więcej części

Jesteś tutaj:>>>Ekran podzielony na 4, 6 lub więcej części
Ekran podzielony na 4, 6 lub więcej części2017-04-02T08:52:36+00:00
Ocena użytkowników:
[Głosów:12    Średnia:4.2/5]

Ekran podzielony na 4, 6 lub więcej części

Ekran w laptopie jest podzielony na 4, 6 lub więcej części.Nasz serwis laptopów przedstawia możliwe przyczyny oraz rozwiązania.

ekran podzielony na 6 części

Ekran podzielony na 6 części z widocznymi artefaktami. Objaw uszkodzenia układu graficznego.

ekran podzielony na 2

Ekran podzielony na 2 części. Objaw uszkodzenia układu graficznego.

ekran podzielony na 6

Ekran podzielony na 6 części. Objaw uszkodzenia układu graficznego.

Możliwe przyczyny:

 1. Uszkodzenie układu graficznego
 2. Zimne luty pod układem graficznym
 3. Uszkodzona matryca

Możliwe rozwiązania:

 1. Uszkodzony układ graficzny – wymagana jest wymiana układu graficznego na fabrycznie nowy. Z racji tego, że większość układów graficznych we współczesnych laptopach jest montowana w technologii BGA, wymagane jest posiadanie specjalistycznej stacji do lutowania w technologii BGA. Naprawa możliwa do przeprowadzenia jedynie w serwisie laptopów. Zobacz więcej: Wymiana układu karty graficznej w laptopie.
 2. Zimne luty pod układem graficznym – wymagany jest reballing układu graficznego. Żeby wykonać reballing układu graficznego, należy dysponować specjalistycznym sprzętem do lutowania w technologii BGA. Naprawa możliwa do przeprowadzenia jedynie w serwisie laptopów. Zobacz więcej: Reballing układu graficznego *1.
 3. Uszkodzona matryca – wymagana wymiana na nową. Możliwa samodzielna naprawa, wymagana jest podstawowa znajomość napraw urządzeń elektronicznych.

 

Uwagi i zastrzeżenia:

 1. *1: W przypadku reballingu układu graficznego, należy upewnić się, że przyczyną występowania usterki są rzeczywiście zimne luty. Wiele serwisów wydaje błędną diagnozę wykonując reballing układu graficznego, który w rzeczywistości jest uszkodzony i nadaje się jedynie do wymiany. Reballing uszkodzonego układu graficznego rzeczywiście przywraca go do funkcjonowania, lecz jedynie na krótki okres czasu – z reguły kilka miesięcy. Takie układy najczęściej mają uszkodzoną wewnętrzną strukturę rdzenia.Działanie układu graficznego po reballingu spowodowane jest wystawieniem go na działanie wysokich temperatur, co chwilowo poprawia połączenia wewnątrz rdzenia. Podobny efekt można uzyskać podgrzewając chwilowo układ do temperatury około 100 stopni celcjusza. Tą wadą są najczęściej obarczone układy z serii GeForce firmy nVidia oraz w mniejszym stopniu układy AMD-ATI IGP.

Udaje się nam naprawić:

98%

tego typu usterek!

Poczytaj komentarze:

Zobacz też co inni użytkownicy piszą o tym problemie albo sam napisz.

Przejdź do KOMENTARZY

Zobacz co piszą inni albo sam napisz:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj

5 komentarzy

 1. Szymon 07-06-2015 w 15:22 - Odpowiedz

  Witam mam problem ze swoim laptopem hp pavilion dv6500. Problem polega na tym ze ekran jest podzielony tak jakby na 6 mniejszych ekranow. Problem pojawil sie z dnia na dzien i problem z ekranem pojawia sie odrazu po wlaczeniu zaraz jak sie pojawi logo hp.

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 16-12-2015 w 10:30 - Odpowiedz

   Witam. Tak jak zostało to opisane w artykule – jest to standardowy objaw uszkodzenia układu graficznego. Układ po prostu trzeba wymienić na nowy. Pozdrawiam.

 2. Bodzio 13-02-2014 w 09:26 - Odpowiedz

  Mi pomogło po usunieciu sterowników karty graficznej i ponownym ich wgraniu.

 3. staszek265 26-09-2013 w 21:39 - Odpowiedz

  Witam posiadam laptopa marki toshiba a 105-s4284 i mam z nim taki problem ze na matrycy wyswietla cztery małe ekrany (pulpity) mozna normalnie uzytkowc nie wyłącza się nie wiesza tylko błąd wyswietlania na wszystkich czterech porusza sie myszka i mozna klikac i na wszystkich jest to samo,tak jest od razu po włączeniu w biosie również po podpięciu zewnętrznego monitora obraz jest wyswietlany prawidłowo wiec chyba grafka bedzie ok jesli mieliscie taki przypadek to prosze pomóżcie zlokalizować usterkę ponieważ wymiana układu graficznego nie wchodzi w grę (koszty)

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 04-11-2013 w 07:21 - Odpowiedz

   Witam serdecznie.

   Przyczyną oprócz układu grafiocznego może być także uszkodzenie matrtycy. Aby usterkę zdiagnozować należy podstawić inną sprawną matrycę. Jeśli to nie rozwiąże problemu przyczyną najprawdopodobniej jest układ graficzny.

   Koszt nowej matrycy to 300 zł wraz z montażem.
   Koszt wymiany układu na nowy to 350 zł.

   Ceny na październik 2013

   Gwarancja na naprawę – 12 miesięcy. Po więcej szczegółów zapraszam do kontaktu z naszym serwisem laptopów.

Zostaw komentarz

ZIMOWA PROMOCJA!
Naprawa laptopów do 35% taniej!
Szczegóły promocji.PROMOCJA DO KOŃCA GRUDNIA 2018!