Brak podświetlenia matrycy/ekranu laptopa

Jesteś tutaj:>>>Brak podświetlenia matrycy/ekranu laptopa
Brak podświetlenia matrycy/ekranu laptopa 2017-04-02T08:52:36+00:00
Ocena użytkowników:
[Głosów:4    Średnia:4.5/5]

Brak podświetlenia matrycy/ekranu laptopa

W laptopie nie ma podświetlenia ekranu. Obraz jest ledwie widoczny, da się go zauważyć patrząc na matrycę pod światło. Nasz serwis laptopów przedstawi możliwe przyczyny oraz rozwiązania.

Możliwe przyczyny:

  1. Uszkodzena świetlówka matrycy
  2. Uszkodzenie inwertera
  3. Uszkodzenie układu sterującego podświetleniem

Możliwe rozwiązania:

  1. Uszkodzona świetlówka matrycy – wymagana jest wymiana świetlówki na nową. Z racji czułości elementu jakim jest matryca laptopa, naprawa możliwa jest jedynie w serwisie laptopów.
  2. Uszkodzenie inwertera – w przypadku wymiany na nowy możliwa samodzielna naprawa, wymagana jest podstawowa wiedza na temat napraw urządzeń elektronicznych. W przypadku próby naprawy inwertera zalecane jest przeprowadzenie jej w serwisie laptopów.
  3. Uszkodzenie układu sterującego podświetleniem – z uwagi na złożoność i wrażliwość takiego układu, który jest najczęściej zintegrowany z płytą główną laptopa, wymagana jest naprawa w serwisie laptopów.

Udaje się nam naprawić:

96%

tego typu usterek!

Poczytaj komentarze:

Zobacz też co inni użytkownicy piszą o tym problemie albo sam napisz.

Przejdź do KOMENTARZY

Zobacz co piszą inni albo sam napisz:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj

2 Komentarze w "Brak podświetlenia matrycy/ekranu laptopa"

avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | brak
Kiniaw18
Gość

Mam laptopa Hp Compaq 650 – B0Y92EA
I mam problem z podświetleniem matrycy. Chodzi o to że matryca wymieniana przez głupotę była z wsadzoną baterią. I oczywiście coś się stało lub nie. W laptopie po wymianie matrycy nie było podświetlania. Teraz została wymieniona taśma do matrycy i podświetlenie jest teraz ale słabe i delikatnie mruga . W dodatku tylko wtedy gdy laptop jest podłączony pod ładowarkę. Gdy tylko odłączę ładowarkę matryca robi się ciemna. W opcjach zasilania jasność ustawiona jest na 50% ale gdy przestawię ją na 100% matryca robi się całą ciemna. W dodatku gdy komputer jest włączany gdy windows się ładuje to wygląda tak jakby matryca była tylko podświetlana od dołu.
Co może dolegać laptopowi? Po prostu matryca jest uszkodzona czy może coś gorszego?

wpDiscuz