Brak obrazu na matrycy po uruchomieniu laptopa

Jesteś tutaj:>>>Brak obrazu na matrycy po uruchomieniu laptopa
Brak obrazu na matrycy po uruchomieniu laptopa2017-04-02T08:52:36+00:00
Ocena użytkowników:
[Głosów:472    Średnia:4.5/5]

Brak obrazu na matrycy po uruchomieniu laptopa

Jeśli uruchamiasz laptopa, zaświecają się kontrolki, słychać pracę wentylatora oraz dysków twardych a mimo to nie pojawia się obraz (ew. podświetla się matryca bez obrazu), bądź też nie widać obrazu ale słychać dźwięk logowania do systemu, zobacz możliwe przyczyny i możliwości ich naprawy.

Możliwe przyczyny:

  1. Uszkodzona karta graficzna
  2. Zimne luty pod układem graficznym
  3. Uszkodzona taśma matrycy
  4. Uszkodzona matryca

Możliwe rozwiązania:

  1. Uszkodzona karta graficzna – wymiana karty graficznej na nową. Ze względu na konstrukcję laptopa, karta graficzna najczęściej wlutowana jest w płytęgłówną, tak więc jej wymiana wymaga specjalistycznego sprzętu. Naprawa możliwa jedynie w serwisie. Zobacz więcej – Wymiana karty graficznej w laptopie.
  2. Zimne luty pod układem graficznym – wymagany jest reballing układu graficznego. Ze względu na złożoność i skomplikowanie tego procesu, naprawa możliwajest jedynie w serwisie laptopów. Zobacz więcej – Reballing BGA. *1
  3. Uszkodzona taśma matrycy – możliwość samodzielnej wymiany, jednak wymagana jest minimalna znajomość zasad zachowania ostrożności przy naprawachurządzeń elektronicznych.
  4. Uszkodzona matryca – możliwość samodzielnej wymiany, jednak wymagana jest minimalna znajomość zasad zachowania ostrożności przy naprawach urządzeńelektronicznych, należy także pamiętać aby dobrać odpowiedni typ matrycy, ponieważ różnią się one między sobą najczęściej złączem i jego umiejscowieniem, typem podświetlenia (CCFL, LED) a także niektóre matryce posiadają wsad EEPROM – wtedy należy nabyć identyczny model matrycy, gdyż inna może być z danym laptopem niekompatybilna.

Uwagi i zastrzeżenia:

  1. *1 – W przypadku reballingu układu graficznego, należy upewnić się, że przyczyną występowania usterki są rzeczywiście zimne luty. Wiele serwisów wydaje błędną diagnozęwykonując reballing układu graficznego, który w rzeczywistości jest uszkodzony i nadaje się jedynie do wymiany. Reballing uszkodzonego układu graficznego rzeczywiście przywraca godo funkcjonowania, lecz jedynie na krótki okres czasu – z reguły kilka miesięcy. Takie układy najczęściej mają uszkodzoną wewnętrzną strukturę rdzenia.Działanie układu graficznegopo reballingu spowodowane jest wystawieniem go na działanie wysokich temperatur, co chwilowo poprawia połączenia wewnątrz rdzenia. Podobny efekt można uzyskać podgrzewając chwilowoukład do temperatury około 100 stopni celcjusza. Tą wadą są najczęściej obarczone układy z serii GeForce firmy nVidia oraz w mniejszym stopniu układy AMD-ATI IGP.

Udaje się nam naprawić:

94%

tego typu usterek!

Poczytaj komentarze:

Zobacz też co inni użytkownicy piszą o tym problemie albo sam napisz.

Przejdź do KOMENTARZY

Zobacz co piszą inni albo sam napisz:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj

202 komentarze

  1. Piotr 09-12-2018 w 22:40 - Odpowiedz

    Samsung RF711 GT540 grafika . Laptop pracuje cały czas włączony i jest okej żadnych artefaktów itp. W przypadku kiedy się rozładuje lub przegrzeje i wyłączy , ponowne włączenie jest prawidłowe. Ale jak podczas włączania znowu się wyłączy to czarny ekran wentylator i musi postać wyłączony czasami godzinę czasami dwa dni . Taka sytuacja już dóbry rok ale trzeba coś z tym zrobić . Już się naczytałem ze i ram i procek albo grafika . Jest w nim i7 i jedna pamięć 4gb. Czy ta grafika jest dostępna w sprzedaży jeszcze ? Pozdrawiam

    • Kamil Janicki - serwisant 10-12-2018 w 12:02 - Odpowiedz

      Witam. Co do usterki to niestety z tego miejsca nie określę co to może być – za taki stan rzeczy może odpowiadać zbyt wiele czynników abym mógł to stwierdzić bez obejrzenia i zdiagnozowania laptopa w serwisie. Taka diagnoza jest u nas bezpłatna. Co do dostępności grafiki – tak jest ona jeszcze dostępna. Pozdrawiam.

  2. Jacek 04-12-2018 w 18:52 - Odpowiedz

    witam dzis kupilemacer nitro 5 po chwili pracy zawiesil sie teraz po wlaczeniu wyswietla czarny ekran jest cisza swieci sie tylko włącznik i klawiatuyra

    • Kamil Janicki - serwisant 05-12-2018 w 14:22 - Odpowiedz

      Witam. Niestety zdalnie ciężko jest mi stwierdzić co może być przyczyną tego problemu. Ale skoro laptop został kupiony niedawno to sądzę, że objęty jest jeszcze gwarancją producenta. Sugeruję zgłosić do niego reklamację. Pozdrawiam.

  3. wiktoros 29-11-2018 w 15:20 - Odpowiedz

    Po uruchomieniu laptop działa bez zarzutu, ale tylko BEZ baterii, tzn. przy wyjętej baterii. Po włożeniu baterii matryca nie świeci (komputer działa w tle), niezależnie, czy mamy podpięty kabel zasilający, czy nie. Czy wymiana baterii może usunąć usterkę? Toshiba Satellite C55-A-1F6, Windows 8.1

    • Kamil Janicki - serwisant 03-12-2018 w 10:09 - Odpowiedz

      Dzień dobry. Niestety ciężko powiedzieć czy wymiana baterii rozwiąże problem bo równie dobrze takie zachowanie może powodować uszkodzenie sekcji ładowania baterii na płycie głównej laptopa. Żeby nie wydać na marne pieniędzy na baterię sugeruję znaleźć okoliczny serwis, który podejmie się stwierdzenia gdzie leży problem. Mi z tego miejsca ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć a nie chcę narażać Pana na niepotrzebne wydanie pieniędzy na baterię. Pozdrawiam.

  4. Angrzej 23-11-2018 w 20:38 - Odpowiedz

    witam
    mam della inspirion 5010 po wyłączeniu jak chciałem go następnego dnia włączyć nie wyświetla obrazu słychać pracę wentylatora ale ekran czarny ,

    • Kamil Janicki - serwisant 26-11-2018 w 14:50 - Odpowiedz

      Witam. Prawdopodobnie padła w nim karta grafiki co w tych modelach jest bardzo popularną przypadłością. Po wymianie grafiki na nową laptop zazwyczaj wraca do życia. W kwestii dokładnych kosztów proszę kontaktować się z nami mailowo (biuro@expressit.pl) lub telefonicznie (787-615-336). Kosztów celowo nie podajemy w komentarzach gdyż ceny części zmieniają się dynamicznie głównie w zależności od kursy waluty. Pozdrawiam.

  5. Milosz 17-11-2018 w 07:25 - Odpowiedz

    Witam
    Mam problem z laptopem lenovo legion u 520 wlaczylem go i zaczelem grac po chwili zacial mi sie i go wylaczylem przytrzymujac guzik a teraz jak go wlaczam to slysze dzwiek wentylatora a obraz sie nie pokazuje

    • Kamil Janicki - serwisant 19-11-2018 w 08:49 - Odpowiedz

      Witam. Ciężko jest mi z tego miejsca określić co się mogło stać tym bardziej, że jest to względnie świeży sprzęt i nie mieliśmy na serwisie zbyt wielu sztuk aby móc mieć sprofilowane jakieś konkretne usterki. Czy przypadkiem ten laptop nie jest jeszcze objęty gwarancją producenta? Jeśli tak to sugeruję z niej skorzystać i zgłosić problem do serwisu Lenovo. Pozdrawiam.

  6. Łukasz 09-11-2018 w 16:39 - Odpowiedz

    Witam mam problem z laptopem DELL T7570 na początku był obraz potem zaczęło znikać trzeba było zamykać laptopa i otwierać, no i teraz w ogóle nie wyświetla się nic na ekranie nawet jak podłączę pod monitor też nic

    • Kamil Janicki - serwisant 13-11-2018 w 08:50 - Odpowiedz

      Witam. Podane objawy wskazują na problem z taśmą matrycy, z mniejszym prawdopodobieństwem jest to problem z matrycą. Jednak zastanawia brak obrazu na wyjściu zewnętrznym. Niestety bez diagnozy w serwisie ciężko mi więcej stwierdzić. Diagnoza jest bezpłatna. Pozdrawiam.

  7. Damian 09-11-2018 w 07:10 - Odpowiedz

    Witam serdecznie,
    mam problem z podświetleniem matrycy w laptopie Asus. Przy włączeniu laptopa matryca przez chwilę działa poprawnie, tj wyświetla się napis Asus, natomiast jak doczyta się system i następuje przejście do ekranu logowania, podświetlenie znika jedynie pod światło minimalnie coś widać. Dopiero po kilkukrotnym z rzędu uśpieniu i wybudzeniu wraca podświetlenie matrycy. W czym może być problem, czy jest to uszkodzony inwerter czy problem może tkwić gdzie indziej? Pozdrawiam

  8. PG 08-11-2018 w 13:06 - Odpowiedz

    Witam.
    Problem jest tego typu. Kiedy włączam laptopa Acer aspire 5530 nie ma obrazu. Załączają się wentylatory, hdd, diody świecą, nie ma obrazu (czarny ekran). Kiedy podłączam pod monitor z PC obraz jest wyświetlany normalnie natomiast na matrycy laptopa co jakiś czas pojawia się na 1 sekundę obraz np przy kliknięciu przycisku uśpienia lub gdy wzbudzam laptopa z uśpienia. Co może być przyczyną?

    • Kamil Janicki - serwisant 13-11-2018 w 08:10 - Odpowiedz

      Witam. Problemem może być uszkodzona matryca albo podświetlenie matrycy, może to też być wadliwa taśma matrycy. Rozumiem, że na monitorze z laptopa można normalnie korzystać i nie sprawia on żadnych problemów? Jeśli tak, to sugeruję się skupić na rzeczach, które przedstawiłem na początku zdania. Pozdrawiam.

  9. Michał 03-09-2018 w 08:20 - Odpowiedz

    Witam, rok temu w trakcie pracy na laptopie przestał wyświetlać się obraz ponieważ mam drugiego laptopa tego po prostu zamknąłem i odłożyłem do szafy. W zeszłym miesiącu spróbowałem włączyć laptopa, ku mojemu zdziwieniu obraz zaczął się wyświetlać tylko że po jakimś czas ponownie nastąpiła taka sama awaria i obraz znowu przestał się wyświetlać ( dodam tylko że laptop strasznie grzał się przed obiema awariami )

    • Kamil Janicki - serwisant 03-09-2018 w 16:17 - Odpowiedz

      Witam. Może to być awaria karty grafiki, jednak dużo więcej byłbym w stanie powiedzieć gdybym poznał markę i model tego laptopa. Pozdrawiam.

      • Mateusz 08-10-2018 w 11:21 - Odpowiedz

        Witam, mam ten sam pronlem. Laptop lenovo G510. Napoczatku sie przegrzewal. Oczscilem go z skurzu i zeby moc go uruchomić to reset i reset. Moze byc tak, ze po 4 dniach odpali albo po tym jak dziala pare godzin i zrobie mu reset. Oczywiscie nie mam obrazu i co gorsze nie idzie tez obraz przez HDMI. Podejrzewam na 100% karte graficzną ale tez moze byc zimne luty i rebaling.i mam go od nowosci juz jakies 4 lata

        • Kamil Janicki - serwisant 08-10-2018 w 16:16 - Odpowiedz

          Witam. W tym przypadku sądząc po objawach rzeczywiście może być to wina karty grafiki. Zazwyczaj po wymianie grafiki taki laptop wraca do życia i posłuży jeszcze kilka następnych lat :) Pozdrawiam.

  10. Krzysztof 17-08-2018 w 17:48 - Odpowiedz

    WItam. U mnie jest problem (?) tego typu. Kupiłem nowego laptopa HP Omen X, raz na 3-4 razy po uruchomieniu, podświetla się klawiatura, system normalnie startuje, ale nie ma obrazu. Dopiero jak zamknę klapkę i po kilku sekundach otworzę, obraz pojawia się normalnie. Czy to jakiś błąd systemu może być, czy po prostu reklamować laptopa? Wkurzające to jest trochę, tym bardziej, że za laptopa wydałem ponad 9 tysięcy. Wolałbym żeby jednak działał jak należy.

    Proszę o podpowiedzi co robić. HP OMEN X i7-7820HK/16GB/256+1TB/W10/GTX1070 120Hz

    Pozdrawiam,
    Krzysztof

    • Kamil Janicki - serwisant 21-08-2018 w 06:08 - Odpowiedz

      Witam. Prawdopodobnie jest to problem z obsługą czujnika HALLa (czujnik zamknięcia pokrywy). Na początek sugeruję zaktualizować BIOS, jeśli to nie pomoże – można laptopa reklamować, jednak radzę udokumentować usterkę na filmie gdyż serwisy często odrzucają takie reklamacje gdyż nie mogą wywołać problemy (pisał Pan, że problem nie zawsze występuje). Pozdrawiam.

      • Krzysztof 24-08-2018 w 21:03 - Odpowiedz

        2 dni po wpisie zaktualizował mi się Windows i problem magicznie ustąpił. W razie gdyby jednak problem powrócił, zastosuję się do Pańskiej podpowiedzi z filmikiem – ma Pan rację.
        Dziękuję serdecznie za odpowiedź.

        Pozdrawiam serdecznie!

  11. Dawid 16-05-2018 w 11:02 - Odpowiedz

    Witam, mój problem polega na tym iż po wymianie matrycy w lenovo g505 ta matryca się nie włącza. Po podłączeniu poprzedniej matrycy która była rozlana ale było widać że się świeci po uruchomieniu też nie reaguje. Podpięcie go przez d-sub monitor pokazuje brak sygnału. Czy to możliwe że uszkodziłem jakimś cudem taśmę podczas wymiany?

    • Kamil Janicki - serwisant 17-05-2018 w 06:33 - Odpowiedz

      Witam. Jeśli przed wymianą matrycy działało a po wymianie nie działa to drogą najprostszej dedukcji dochodzimy do wniosku, że jedynym momentem gdzie coś mogło się popsuć jest moment wymiany matrycy tak więc sugeruję wszystko jeszcze raz dokładnie sprawdzić. Mam nadzieję, że wymiana była przeprowadzana z odłączona baterią i zasilaczem. Pozdrawiam.

    • patryk 27-08-2018 w 20:41 - Odpowiedz

      jak Ci się nie uda ogarnąć tematu, to skontaktuj się z serwisem lenovo, może przez telefon uda Ci się dowiedzieć co i jak. parę razy udało mi się tak rozwiązać moje problemy z lapem.

  12. Paweł 07-05-2018 w 12:51 - Odpowiedz

    Witam.
    Ja mam problem z komputerem Windows Surface. Czasami zdarza się tak że po wybudzeniu z hibernacji ekran pozostaje czarny, podłączenie pod monitor i na monitorze jest obraz a w ustawieniach widać “pokaz tylko na drugim monitorze” . Czasami uda się w opcjach włączyć “duplikuj” a czasami po wyborze tej opcji ekran monitora na chwile gaśnie i po chwili powraca w “pokaz tylko na drugim monitorze”.
    Restart systemu i wszystko działa na ekranie wbudowanym oraz na monitorze. Jakiś pomysł ?

    • Kamil Janicki - serwisant 09-05-2018 w 06:11 - Odpowiedz

      Witam. Prawdopodobnie jest to problem na poziomie software, ale czy jest to poziom BIOS czy poziom sterowników – ciężko stwierdzić gdyż problem jest nietypowy a sprzęt mało popularny i w naszym serwisie nie mieliśmy do czynienia z takim przypadkiem. Zaczął bym od wykluczania metodą prób i błędów, od aktualizacji BIOS poprzez aktualizację lub zmianę wersji sterowników do karty graficznej, chipsetu itp. Pozdrawiam.

  13. Daniel 05-05-2018 w 18:02 - Odpowiedz

    Witam. Ja mam następujący problem. Otóż dostałem laptopa w rozliczeniu uszkodzonego. Nie ładował się system. Szybko zdiagnozowałem ze uszkodzeniu uległ dysk. Lecz pojawił się drugi problem. Otóż laptop na 20 włączeń, 2 razy pokaże normalnie obraz, a 18 razy jest czarny ekran a laptop chodzi. Niestety nie sprawdzałem jeszcze na zewnętrznym monitorze. Laptop Asus K50DE

    • Kamil Janicki - serwisant 07-05-2018 w 05:49 - Odpowiedz

      Witam. Za takie zachowanie w tym laptopie z dużym prawdopodobieństwem odpowiada mostek północny, który jest już na wykończeniu. Jego wymiana na nowy powinna rozwiązać problem. Pozdrawiam.

  14. Sławek 14-04-2018 w 19:38 - Odpowiedz

    Witam. Mam dość wiekowego już laptopa HP Compaq 6720s. Niedawno pojawił się problem z ekranem – po kilku minutach pracy komputera ekran nagle gaśnie. Kiedy poświecę na niego latarką, to widać zarys pulpitu, kursor, ikony, otwierane foldery, itp. Komputer działa normalnie, tylko ekran nie świeci. Po restarcie to samo – parę minut jest OK, potem ekran gaśnie.
    Podłączyłem laptopa do TV kablem RGB – w momencie podłączenia ekran wrócił do normy (włączył się), na TV też się pojawił obraz z komputera. Po odłączeniu kilka minut ekran włączony i znów gaśnie.
    Na czym może polegać problem? I jaki może być koszt naprawy?

    • Kamil Janicki - serwisant 16-04-2018 w 15:54 - Odpowiedz

      Witam. Opisany problem najprawdopodobniej wskazuje na problem ze świetlówką matrycy, z załączaniem podświetlenia albo na problem z inwerterem. W każdym razie oscylujemy wokół układu podświetlenia matrycy. Koszt może być różny zależnie od rodzaju uszkodzenia. W kwestii dokładnych kosztów proszę kontaktować się z nami mailowo (biuro@expressit.pl) lub telefonicznie (787-615-336). Kosztów celowo nie podajemy w komentarzach gdyż ceny części zmieniają się dynamicznie. Pozdrawiam.

  15. waldek 24-03-2018 w 16:54 - Odpowiedz

    hp pavilon dv6 laptop działa na zasilaczu a po odpieciu zasilacza ginie obraz a wszystki działa

    • Kamil Janicki - serwisant 29-03-2018 w 17:06 - Odpowiedz

      Proszę jeszcze raz sformułować to pytanie, gdyż nic z niego nie zrozumiałem. Pozdrawiam.

  16. Krystian 13-03-2018 w 11:30 - Odpowiedz

    Witam, podczas reinstalacji systemu windows 7 na laptopie Toshiba L650 zniknął obraz. Po ponownym uruchomieniu laptopa obraz nadal się nie wyświetla, próbowałem również podłączyć go kablem do innego monitora, niestety bez efektów.

    • Kamil Janicki - serwisant 14-03-2018 w 06:49 - Odpowiedz

      Witam. Jeśli laptop jest z procesorem AMD to prawdopodobnie mamy do czynienia z awarią mostka północnego co jest częstą przypadłością w platformach AMD. Po wymianie mostka laptop powinien wrócić do żywych. Natomiast jeśli laptop jest na procesorze Intel, to możliwe, że mamy do czynienia z awarią karty grafiki albo uszkodzeniem wsadu BIOS. Pozdrawiam.

  17. Wiktor 12-03-2018 w 16:36 - Odpowiedz

    Witam, posiadam laptop acer nitro 5 od 2 tygodni przy uruchomieniu przez 5min ekran jest czarny później normalnie się uruchamia, jaka może być przyczyna ?

    • Kamil Janicki - serwisant 14-03-2018 w 06:47 - Odpowiedz

      Dzień dobry. Może być to spowodowane wieloma rzeczami, np. problem z dyskiem twardym, uszkodzenie regionu ME w BIOSie, niestety zdalnie ciężki mi będzie pomóc gdyż taka ekspertyza wymaga wykonania odpowiednich czynności diagnostycznych w serwisie. Pozdrawiam.

  18. artur 10-03-2018 w 06:14 - Odpowiedz

    Jaką konfiguracją klawiszy zrobić test matrycy w laptopie dell studio 1550

    • Kamil Janicki - serwisant 14-03-2018 w 07:29 - Odpowiedz

      W laptopach serii DELL STUDIO jest to zazwyczaj kombinacja Fn + D. Wciskamy ją a potem uruchamiamy laptopa – powinien się wtedy rozpocząć test matrycy. Pozdrawiam.

  19. Patryk 03-03-2018 w 12:17 - Odpowiedz

    Witam, kilka dni temu zainstalowałem AMD Catalyst i zniknał mi obraz z LCD laptopa i pokazuje sie tylko na TV. Wszelkie przełączanie i próby duplikacje ekranu nie działają, co zrobić?

  20. Adrian 23-02-2018 w 18:39 - Odpowiedz

    Witam,
    W około 6 letnim laptopie przestał się wyświetlać obraz. Laptop uruchamia się, słychać wentylator, zapalają się diody. Brak obrazu, także podłączając TV przez HDMI. Jest to HP Pavilion dv7 z kartą AMD.

    • Kamil Janicki - serwisant 27-02-2018 w 06:53 - Odpowiedz

      Dzień dobry. W takich przypadkach, szczególnie w laptopach na procesorach AMD – oznacza to uszkodzenie mostka północnego. Po jego wymianie laptop powinien wrócić do życia. Pozdrawiam.

  21. Ilona 18-02-2018 w 09:18 - Odpowiedz

    Witam. Mam juz mój laptop 3 lata i teraz spotkał mnie problem z laptopem Asus. Jak wlącze słyszę jak chodzi, diody sie świecą leczekran jest czarny.Co mogło być tą przyczyną?

    • Kamil Janicki - serwisant 19-02-2018 w 06:31 - Odpowiedz

      Przyczyn może być bardzo dużo. Bez znajomości dokładnego modelu laptopa (nie podano go w pytaniu) nie jestem w stanie choćby przybliżyć się do przyczyny problemu. Pozdrawiam.

  22. Krzysztof 06-01-2018 w 10:30 - Odpowiedz

    Witam.Mam pewien problem z laptopem Toshiba A350 .Laptop nie uruchamia się całkowicie,tzn.słychać wentylator,włączają się diody włącznika,zasilania sieciowego,ładowania akumulatora.Słychać dysk ,lecz dioda nie migocze,napęd również próbuje się uruchomić-brak oczywiście obrazu.Przekładałem pamięć do różnych portów,wymieniłem płytę główną(allegro)-bez rezultatu.
    czy może to być defekt kart graficznej…Proszę o pomoc

    • Kamil Janicki - serwisant 08-01-2018 w 18:19 - Odpowiedz

      Witam. Jeśli w laptopie jest karta firmy ATI (Radeon) to najprawdopodobniej jej awaria jest przyczyną problemów. Wymiana karty prawdopodobnie rozwiąże problem. Pozdrawiam.

  23. karol 15-11-2017 w 23:06 - Odpowiedz

    Witam. Mam stary sprzęt acer aspire one d250. Stoi na nim win 10 i linux ubuntu 16.04 na mate. Podczas uruchamiania, na wyświetlaczu wbudowanym nie widać ekranu startu BIOS ani też meni grub z wyborem systemu. Po uruchomieniu linuxa (jest domyślnym systemem) wszystko jest cacy. Pulpit widać wszystko działa. Jednak na windzie nic się nie wyświetla. Matryca jest tylko podświetlona. Po podłączeniu TV przez VGA widać na TV jak startuje BIOS oraz grub z meni wyboru systemu oraz windowski pulpit, ale tylko na TV. Matryca na laptopie nadal tylko podświetlona???? Jakieś sugestie?

    • Kamil Janicki - serwisant 16-11-2017 w 15:03 - Odpowiedz

      Witam. Ciężko zdalnie stwierdzić co to dokładnie może być, ale logika podpowiada, że może być to matryca, taśma matrycy albo karta grafiki – generalnie coś na torze wideo od karty grafiki począwszy kończąc na matrycy, jednak bez diagnozy na miejscu więcej nie jestem w stanie powiedzieć. Pozdrawiam.

  24. Kasia 30-10-2017 w 19:55 - Odpowiedz

    Witam, na monitorze lenovo g570 pojawily sie czerwone plamki , zresetowalam komputer, problem sie pojawil po paru minutach, zresetowalam jeszcze raz i już monitor jest jasny i nic nie wyświetla. Po włączeniu słychać że pracuje, połączyłam kablem hdmi do telewizora i wszystko działa. Co mogło sie popsuc ? Dziękuję z góry.

    • Kamil Janicki - serwisant 02-11-2017 w 14:53 - Odpowiedz

      Witam. Prawdopodobnie uszkodziła się taśma matrycy lub sama matryca. Najlepiej będzie uszkodzony element wymienić na nowy, jednak przed zakupem taśmy lub matrycy sugeruję udać się do lokalnego serwisu w celu potwierdzenia źródła problemu. Pozdrawiam.

  25. Magda 28-10-2017 w 13:21 - Odpowiedz

    Hej, w moim Asusie podczas grania ekran powiększył się, gra się wyłączyła i nic nie mogłam zrobić, kiedy naciskałam jakieś przyciski. Dlatego wyłączyłam sprzęt, a kiedy znowu go włączyłam wszystkie diody się zaświeciły słychać że pracuje ale ekran pozostaje czarny ( dodam że wcześniej pokazywały się komunikaty że karta graficzna nie działa poprawnie, ale to było bardzo rzadko). Kiedy zamkne komputer i go ponownie otworze pokazuje się logo asus i logo windows z kręcące kółko na dole a potem ekran jakby przełącza się i robi się czarny(widać że jest podświetlony) i w lewym dolnym rogu miga znaczek zasięgu internetu. Nie mam.pojęcia co to może być, a laptop jest mi potrzebny do szkoły. Pozdrawiam

    • Kamil Janicki - serwisant 30-10-2017 w 13:48 - Odpowiedz

      Witam. Z przedstawionego opisu wynika, że problemem może być karta grafiki, jednak ze względu na to, że nie podano dokładnego modelu laptopa nie będę w stanie nic więcej powiedzieć. Pozdrawiam.

  26. Norb 23-10-2017 w 14:53 - Odpowiedz

    Hej, w moim HP Pavilion Seria G pray wlaczeniu ekran jest czarny tyle że podswietlony , dysk pracuję. Probowalem odpalic biosa niestety ekran poza tym że się podswietli wciąż jest czarny. Czy to wina karty ?

    • Kamil Janicki - serwisant 24-10-2017 w 09:38 - Odpowiedz

      Tak, może być to wina uszkodzonej karty grafiki. Pozdrawiam.

  27. Rafal 11-10-2017 w 19:15 - Odpowiedz

    Witam oddałem laptopa dell m6700 do naprawy. I powiedzieli mi ze trzeba naprawić płytę główną a koszt to 800 zł.
    Wydaje mi się to sporo za dużo ponieważ nowa tyle kosztuje.
    Co pan o tym myśli?

    • Kamil Janicki - serwisant 19-10-2017 w 13:41 - Odpowiedz

      Dzień dobry. Ciężki mi się jakkolwiek wypowiedzieć na ten temat gdyż nie wiem co się na owej płycie zepsuło, a od tego uzależniony jest koszt naprawy. Pozdrawiam.

  28. Anna 08-10-2017 w 17:03 - Odpowiedz

    Dzień dobry,
    posiadam od ponad roku laptop lenovo Ideapad 700. Po uruchomieniu zaczął się problem z matrycą. Komputer nigdy mi nie spadł i nie wiem o co chodzi. Wyświetlacz w zależności od ułożenia jest czarny, z paskami mieniącymi się lub działa bez zarzutu. Zależy jak ułoży się klapkę. Może ktoś orientuje się jaki jest problem ze sprzętem. Laptop jest na gwarancji, ale na razie nie będę mogła go oddać przez najbliższe 3-4 miesiące.
    Za odpowiedź z góry dziękuję.

    • Kamil Janicki - serwisant 09-10-2017 w 11:08 - Odpowiedz

      Witam. Problemem prawdopodobnie jest uszkodzona taśma matrycy lub matryca. Niestety nie da się samodzielnie nic z tym zrobić, trzeba wymienić uszkodzony element. Pozdrawiam.

  29. Rafal 08-10-2017 w 10:01 - Odpowiedz

    Witam ponownie dell m6700.
    Doszło do sytuacji ze laptop się włącza i jest tylko czarne tło. Znalazłem pewien (włączając laptopa i przytrzymując przycisk D) wtedy test wyświetla kolory.
    Po teście znowu tylko czarne tło.
    Podłączyłem pod monitor i tez nic nie działa. Tylko czarne tło. Proszę o pomoc.

    • Kamil Janicki - serwisant 09-10-2017 w 11:07 - Odpowiedz

      Witam. Takie zachowanie świadczy prawdopodobnie o uszkodzeniu wsad BIOS lub wsadu EC lub obu na raz. Jeśli moje przypuszczenia się potwierdzą, po zaprogramowaniu BIOS lub EC laptop powinien wrócić do życia. Pozdrawiam.

  30. Marcin 08-10-2017 w 09:14 - Odpowiedz

    Witam mam problem z czarnym ekranem laptop lenovo y700 gdy jest uruchomiony i swiece latarka w monitor widze na monitorze ikony itp..po podlonczeniu do innego monitoru jest wszystko ok obraz jest czysty wyrazny laptop mam teraz w belgi i do servisu oddam go w listopadzie pytanie czy moge nadal korzystać z niego na innym monitorze bez obaw ze pogorsze jego stan

    • Kamil Janicki - serwisant 09-10-2017 w 11:04 - Odpowiedz

      Witam. Za taki stan rzeczy prawdopodobnie odpowiada uszkodzona taśma matrycy lub matryca. Z laptopa w takiej postaci można korzystać bez obaw, jednak zalecam nie ruszać za bardzo klapą matrycy, gdyż jeśli pęknięta jest taśma matrycy, może ona doprowadzić do zwarcia i uszkodzenia laptopa. Pozdrawiam.

    • Marcin 30-10-2017 w 14:27 - Odpowiedz

      witam problem został rozwiązany dzisiaj zadzwoniłem do serwisu lenovo pan po usłyszeniu objawów dokładnie takich samych jak pisałem na forum. pan serwisu poprosił mnie aby 60s trzymał przycisk włączenia po upływie tego czasu laptop włonczyłem do zasilania i monitor działa okazało sie ze to nie uszkodzona matryca ani podswietlenie tylko zbyt duże zgromadzenie energii na …….nie pamietam nazwy tego podzespolu mało wazne liczy sie tylko to ze nie musialem wymieniac matrycy ani podswietlenia pozdrawia

  31. Justyna 25-09-2017 w 14:30 - Odpowiedz

    Witam, od około 3 lat posiadam laptop Lenovo IdeaPad G500H. Mój problem jest następujący: po włączeniu urządzenia nie dochodzi do “całkowitego działania ekranu” (nic na nim nie widać) pomimo, że słychać dżwięki typowe przy włączaniu, a ekran po chwili jest jaśniejszy. Czasem udawało się włączyć laptopa kombinując z podłączaniem zasialcza (np. laptop, gdy początkowo był podłączony do zasilania nie działał -ekran się prawidłowo nie włączał-, po czym jak go wyłączyłam, odłączyłam od zasilania i ponownie włączyłam działał)
    Problem pojawił się około rok temu, a laptop wtedy wylądował w serwisie (niestety nie pamiętam co dokładnie serwisant mówił o przyczynie tych zjawisk i co zrobił z laptopem). W każdym razie problem znikł na ok 7 miesięcy po czym ponownie, teraz, się pojawił. Proszę o pomoc i prawdopodobną przyczynę usterki. Pozdrawiam :)

    • Kamil Janicki - serwisant 26-09-2017 w 13:45 - Odpowiedz

      Witam. Jeśli laptop posiada kartę Radeon (jest to jednak zależne od wersji) to prawdopodobnie ona może być przyczyną i jej wymiana na nową powinna rozwiązać problem. Jednak istnieje prawdopodobieństwo, że za taki stan rzeczy odpowiadać może uszkodzona matryca albo taśma matrycy. Niestety bez dokładnych oględzin laptopa w serwisie nie będę w stanie więcej powiedzieć. Pozdrawiam.

  32. Dawid 22-09-2017 w 11:17 - Odpowiedz

    witam. Podczas uruchamiania komputera matryca sie odpala ale nie wyświetla kolorów w sensie mam cały czarny ekran. podczas gdy uruchamiam na kablu hdmi podłączonym do Tv lub monitora wszystko jest spoko. Czego może być to wina. Czasami zdarzało się ze podczas oglądania filmu bądź grania na ekranie pojawiały sie szare kreski na matrycy ale po chwili to ustawał

    • Kamil Janicki - serwisant 25-09-2017 w 12:05 - Odpowiedz

      Witam. Przyczyną najprawdopodobniej jest uszkodzenie matrycy albo taśmy matrycy. Po wymianie uszkodzonego elementu wszystko powinno wrócić do normy. Pozdrawiam.

  33. Rafal 18-09-2017 w 08:52 - Odpowiedz

    Witam. Moj laptop nie wyswietla kiedy monitor jest odchylony do tylu w stosunku do klawiatury. Jeszcze miesiac temu problem byl tylko przy maksymalnym wychyleniu ale postepuje i teraz dziala juz tylko pod katem 90 stopni (lub blizej klawiatury). Cos nie laczy?

    • Kamil Janicki - serwisant 18-09-2017 w 11:31 - Odpowiedz

      Tak, prawdopodobnie uszkodzona jest taśma matrycy, z mniejszym prawdopodobieństwem matryca. Po wymianie uszkodzonego elementu wszystko powinno wrócić do normy. Pozdrawiam.

  34. Rafal 11-09-2017 w 13:33 - Odpowiedz

    Witam mam problem z m6700. A dokładnie włączam go i widać czarny ekran. Czasem po kilku próbach się włączył. Ale teraz nie. Dysk słychać ze działa. Karta się sypnela?

    • Kamil Janicki - serwisant 18-09-2017 w 07:26 - Odpowiedz

      Dzień dobry. Możliwe, że uszkodzona jest karta grafiki, ale również możliwe jest uszkodzenie wsadu BIOS lub np. pamięci RAM. Domyślam się, że chodzi o laptopa DELL model M6700 (w pytaniu nie podano marki), jeśli tak to widzę, że jest to bardzo nowy laptop, więc możliwe, że jest jeszcze objęty gwarancja producenta. Jeśli tak jest to sugeruję z niej skorzystać i zgłosić reklamację. Pozdrawiam.

  35. Nygulka 09-09-2017 w 15:24 - Odpowiedz

    Witam! Mam laptopa z firmy ACER. Mam problem ponieważ nie ma obrazu… (cały czas czarny ekran), raz przy wlączeniu pokazało się logo swojej firmy. (wiadomo, jak w laptopach) i ekran zgas i laptop pikną 2 razy. (wyglądało to tak: “piip”, “piiip”). co mam zrobić?

    • Kamil Janicki - serwisant 11-09-2017 w 11:36 - Odpowiedz

      Witam. Najłatwiej będzie chyba zgłosić się po pomoc do lokalnego serwisu, gdyż tutaj nawet nie podano modelu laptopa ni jego specyfikacji a opis błędu jest bardzo lakoniczny, więc ciężko mi będzie w jakikolwiek sposób pomóc. Pozdrawiam.

  36. Stefan 29-07-2017 w 22:46 - Odpowiedz

    Witam! Mam od niedawna laptop lenovo yoga 300. Do tej pory działał bez zarzutów jednak dziś po włączeniu go i kilku minutach użytkowania ( przeglądanie internetu ), nagle pokazał się czarny ekran z białą strzałka i nie znika. Jedyne co moge zrobić to ‘ pojeździc ‘ kirsorem po ekranie. Laptop nadal dziala,wszystki ikonki prawidlowo sie swieca, jednk niema obrazu, ani nie da sie go wylaczyc. Jaka moze byc przyczyna? Pozdrawiam

    • Kamil Janicki - serwisant 02-08-2017 w 06:07 - Odpowiedz

      Witam. Podejrzewam, że po prostu system się “zawiesił” a jako że laptopa nie da się wyłączyć (chociaż dłuższe przytrzymanie włącznika powinno to zrobić) to należy zaczekać do całkowitego rozładowania baterii aż laptopa się wyłączy. Po ponownym włączeniu wszystko powinno wrócić do normy. Pozdrawiam.

  37. Damian 26-07-2017 w 14:47 - Odpowiedz

    Witam laptop lenovo g570 wymieniona matryca, laptop działa tylko przez kabel hdmi. Co może być przyczyna ? Pozdrawiam

    • Kamil Janicki - serwisant 27-07-2017 w 05:15 - Odpowiedz

      Witam. Problemem może być np. źle wpięta lub uszkodzona taśma matrycy. Jeśli matryca jest 100% sprawna to sugeruję sprawdzić taśmę. Istnieje też ryzyko, że w trakcie montażu nowej matrycy doszło do uszkodzenia jej obsługi na płycie głównej (np. uszkodziło się zasilanie matrycy lub sygnał ją załączający). Nie można też wykluczyć, że nowa matryca jest po prostu uszkodzona lub niekompatybilna. Jak widać przyczyn może być kilka i ciężko mi określić z tego miejsca co dokładnie powoduje problem. Pozdrawiam.

  38. Kamil 17-07-2017 w 14:56 - Odpowiedz

    Witam. Posiadam komputer Acer Aspire V 15 i gdy włączam komputer słyszę wentylator oraz klawiatura jest podświetlana ale nie widzę obrazu ani kursora. Po restarcie komputera przez dłuższe wciśnięcie włącznika po wczytaniu widzę Obraz i pulpit ale potem za kolejnym włączeniem laptopa znowu coś się psuje. Proszę o odpowiedź

    • Kamil Janicki - serwisant 17-07-2017 w 19:41 - Odpowiedz

      Witam. Laptop jest dość nowy i jak do tej pory nie mieliśmy w serwisie zbyt wiele tych sprzętów tak więc ciężko mi określić co to może być. Jedyne co mi przychodzi na myśl dopasowując zachowanie laptopa do okoliczności w jakich ono występuje to problem z obsługą stanów zasilania a za ich kontrolę odpowiada most PCH. Może to też być problem ze wsadem BIOS – może warto wykonać jego aktualizację. Niestety bez osobistego obejrzenia sprzętu nie będę w stanie więcej powiedzieć. Jako że laptop jest względnie nowy to może jest jeszcze na gwarancji i warto z niej skorzystać? Pozdrawiam.

  39. Kamil 28-06-2017 w 10:31 - Odpowiedz

    Witam serdecznie posiadam laptop MSI 16j5 resetowalem bios przez wyjęcie baterii z laptopa lecz po tej czynności gdy chce odpalić komputer jest tylko czarny ekran laptop przez chwilę pracuje nie słychać żadnych dźwięków systemu i po kilku sekundach przechodzi w stan uśpienia

    • Kamil Janicki - serwisant 04-07-2017 w 09:45 - Odpowiedz

      Witam. Dwie najbardziej prawdopodobne przyczyny to uszkodzenie wsadu BIOS lub zbyt niskie napięcie bateryjki RTC. Istniej też możliwość, że po prosty coś się uszkodziło/poluzowało przy rozkładaniu laptopa. Zdalnie ciężko jest mi to stwierdzić. Jednak najmniej inwazyjne na tę chwilę będzie zmierzenie napięcia baterii RTC ewentualnie przeprogramowanie BIOS. Pozdrawiam.

  40. Maciej 22-06-2017 w 16:07 - Odpowiedz

    Witam w laptopie po wlaczeniu przycisku zasilania slychac prace dysku i tylko dysku oraz kieszeni dvd po za tym nic sie nie dzieje. Ekran i wentylator nawet nie drgna .Zapomnialem dopisac Asus k72dr

    • Kamil Janicki - serwisant 27-06-2017 w 10:47 - Odpowiedz

      Witam. W tych laptopach najczęściej za taki stan rzeczy odpowiadał mostek północny na drugim miejscu pod względem awaryjności była karta graficzna Radeon. Ogromna część tych laptopów po wymianie wspomnianych elementów działała poprawnie i podejrzewam, że może tak być również w tym przypadku. Pozdrawiam.

  41. Radek 08-06-2017 w 14:20 - Odpowiedz

    Witam, mam nowy komputer (dell inspiron 15 5567) teoretycznie wszystko powinno dobrze chodzić, ale kiedy wyłączy mi się ekran laptop nie pokazuje się obraz, dopiero kiedy podłączę monitor drugi to pojawia się obraz na laptopie lub nawet nie chce się włączyć komputer i tylko slychac wentylator na najwyższych obrotach, komputer wyslałem na gwarancje wyminili podobno plyte główną, wentylator wczoraj wrócił zainstalowałem system (oryginalny) Windows 10 i znowu to samo. Czego to może być wina czy może lepiej znowu wysłać na gwarancje?

    • Kamil Janicki - serwisant 13-06-2017 w 14:36 - Odpowiedz

      Prawdopodobnie problemem jest układ zarządzając przełączaniem źródła sygnału Video, ale jako że wymaga to ingerencji w elektronikę a laptop jest na gwarancji to sugeruję go po prostu jeszcze raz odesłać. Pozdrawiam.

  42. Bolo 06-06-2017 w 01:45 - Odpowiedz

    Witam laptop Samsung rv515 podczas korzystania z laptopa obraz zgasl po ponownym uruchomieniu dziala tylko na telewizorze (hdmi) wystapily problemy z klawiatura czesc klawiszy nie dziala reszta po nacisnieciu wyswietla inne litery niz przypisane klawiatura ekranowa dziala bez zarzutu menadzer urzadzen nie wykrywa karty graficznej wykonalem format proba zainstalowania sterownikow od karty ze strony producenta konczy sie niebieskim ekranem po ponownym sformatowaniu komputer dziala poprzez hdmi karta graficzna sie nie wyswietla i problem z klawiatura jak wyzej opisalem

    • Kamil Janicki - serwisant 06-06-2017 w 11:08 - Odpowiedz

      Takie objawy najczęściej świadczą o uszkodzenie karty grafiki. Jeśli rzeczywiście tak jest to kartę należy wymienić na nową i wszystko powinno wrócić do normy. Natomiast co do problemów z klawiaturą, ciężko połączyć te 2 usterki ze sobą, podejrzewam, że po prostu klawiatura jest uszkodzona a to że uszkodziła się ona w tym samym momencie co karta grafiki to zbieg okoliczności. Pozdrawiam.

      • Bolo 06-06-2017 w 12:01 - Odpowiedz

        Dziekuje za szybka odpowiedz zakladajac ze zostala uszkodzona karta graficzna i konieczna jest wymiana jaki koszt takiej naprawy samsung rv515 Pozdrawiam

        • Kamil Janicki - serwisant 06-06-2017 w 12:42 - Odpowiedz

          W kwestii kosztów proszę kontaktować się z nami mailowo (biuro@expressit.pl) lub telefonicznie (787-615-336). Kosztów celowo nie podajemy w komentarzach gdyż ceny części zmieniają się dynamicznie głównie w zależności od kursy waluty. Pozdrawiam.

  43. Piotr 05-06-2017 w 14:31 - Odpowiedz

    Witam ma laptop samsung rv 510 laptop nie pokazje ovrazy a diody sie świecą co mam zrobić

    • Kamil Janicki - serwisant 06-06-2017 w 10:46 - Odpowiedz

      Witam. Takie zachowanie najczęściej świadczy o awarii wbudowanej karty graficznej. Jedyne co można w takim przypadku zrobić to wymienić kartę grafiki na nową, lecz w tym akurat laptopie jest ona lutowana do płyty głównej i konieczna może być pomoc specjalistycznego serwisu laptopów. Pozdrawiam.

  44. Grzesiek 16-05-2017 w 20:18 - Odpowiedz

    Witam posiada laptopa Toshiba satellite l670-1e0 i problem jest taki,ze czasem może działać 2 godziny a dziś np podczas włączenia zalaczyl się do Windows i nagle paski po długości ekranu podczas wyłączenia i włączenia ponownego czarny ekran lecz zauważyłem,ze jak tylko się włącza laptopa po przestoju nocnym to wentylator szybko chodzi i go słychać a do tego czuć jak wyrzuca ciepłe powietrze. co może bym objawem??

    • Kamil Janicki - serwisant 18-05-2017 w 12:06 - Odpowiedz

      Witam. Taki objaw to z dużym prawdopodobieństwem zwiastun nadchodzącej awarii układu graficznego Radeon, gdy laptop całkowicie odmówi posłuszeństwa, wtedy konieczna będzie wymiana układu grafiki na nowy. Pozdrawiam.

  45. mmmm 14-05-2017 w 20:34 - Odpowiedz

    emacchines g640 co jakiś czas się nie włączała matryca teraz przestała się włączać podłączeniu monitora zewnętrznego obraz jest laptop chodzi normalnie kolega odłączał mi z ze swojego laptopa a ma taki sam matrycę z taśmą i to samo brak obrazu i podświetlania

    • Kamil Janicki - serwisant 18-05-2017 w 12:04 - Odpowiedz

      Witam. Możliwe, że problem leży w zasilaniu matrycy po stronie płyty głównej, lecz nie można w tym przypadku wykluczyć też awarii bloku LVDS w układzie graficznym a to oznacza konieczność wymiany karty grafiki na nową. Niestety zdalnie mam ograniczone możliwości diagnostyczne więc nie będę w stanie powiedzieć więcej. Pozdrawiam.

  46. Grzesiek 12-05-2017 w 13:04 - Odpowiedz

    Ostatnio podczas uruchomienia laptopa zaczął migać ekran na kolor siwy i czarny, z tego co zauważyłem matryca nie jest zniszczona. Jeszcze wczoraj laptop działał prawidłowo. Model laptopa to Samsung RF511.

    • Kamil Janicki - serwisant 18-05-2017 w 11:45 - Odpowiedz

      Witam. Zdalnie ciężko mi odpowiedzieć jednoznacznie co może być przyczyną takiego zachowania. Najbardziej prawdopodobne przyczyny to uszkodzenie matrycy, uszkodzenie taśmy matrycy bądź awaria karty graficznej, lecz bez możliwości rozpoznania usterki na miejscu nic więcej nie będę w stanie powiedzieć.

  47. Anna 11-04-2017 w 17:20 - Odpowiedz

    Ostatnio jeden z moich starych laptopów po próbie włączenia uruchamiał się (słychać wentylator, palą się diody), aczkolwiek z wyłączeniem ekranu. Nie mogę podłączyć go do wejścia HDMI, ponieważ owego nie posiada. Niby mam też inne laptopy, ale do tego mam wielki sentyment i bardzo chciałabym go naprawić.)

    • Kamil Janicki - serwisant 21-04-2017 w 07:05 - Odpowiedz

      Witam. Nie podano modelu laptopa tak więc ciężko będzie mi cokolwiek wywnioskować. Zapraszam w takim przypadku do kontaktu telefonicznego z naszym serwisem: 787-615-336. Pozdrawiam.

  48. Łukasz 22-03-2017 w 16:52 - Odpowiedz

    Witam. Otóż jestem posiadaczem laptopa Hp nw9440 i mam problem z ekranem. Gdy laptop uruchamia podświetla się jedynie matryca. Nie słychać uruchamiania systemu gdyż laptop jest wysuszony. Po paru minutach pracy laptop zaczyna wydawać z siebie dziwne dźwięki i ponownie się uruchamia. Proszę o pomoc.

    • Kamil Janicki - serwisant 20-04-2017 w 12:54 - Odpowiedz

      W tym laptopie zastosowano układ graficzny nVIdia Quadro FX1500 i to na niej bym skupił uwagę gdyż laptop zachowujący się w ten sposób najczęściej ma uszkodzoną kartę nVidia. Po jej wymianie wszystko powinno wrócić do normy. Pozdrawiam.

  49. jerryxyz 21-03-2017 w 09:14 - Odpowiedz

    Witam.
    W asusie k56c przy próbie włączenia ekran się podświetla ale pozostaje czarny. System się włącza. Po podpięciu zewnętrznego monitora wszystko działa. Wyjąłem HDD i próbowałem włączyć laptop. Co dziwne w jednej pozycji ekranu, gdy jest rozchylony o jakieś 45 stopni włącza się BIOS, wtedy mogę rozchyli albo zamknąć laptopa i cały czas działa. Ale jak wyłączę i próbuje włączyć przy innym rozchyleniu klapy to już tylko ekran się podświetla. Na ekranie nie ma żądnych artefaktów. Co może być przyczyną takie stanu rzeczy?
    pozdrawiam

    • Kamil Janicki - serwisant 20-04-2017 w 12:46 - Odpowiedz

      Witam. Przy takich objawach najbardziej prawdopodobne jest uszkodzenie taśmy matrycy, mniej prawdopodobne jest uszkodzenie samej matrycy. Najprościej będzie to stwierdzić poprzez podmianę w.w elementów. Pozdrawiam.

  50. Daniel 22-02-2017 w 15:02 - Odpowiedz

    Witam,
    Mam problem z Lenovo Z565. System startuje wszystko wydaje się działać prawidłowo jednak matryca działa jakby bez podświetlenia.
    Świecąc latarką w matrycę widać pulpit. Co z tym fantem ? Opłaca się naprawiać takie uszkodzenie ? Koszt matrycy niemal równy wartości laptopa. Ile by kosztowało usunięcie usterki u Państwa ? Od razu nadmienię że dostałem tego laptopa a w zasadzie uratowałem go od “śmieci” Na pewno ktoś przy nim dłubał bo patrząc od spodu brakuje śrubek… Proszę o pomoc

    • Kamil Janicki - serwisant 20-04-2017 w 08:02 - Odpowiedz

      Brak podświetlenia matrycy niekoniecznie musi świadczyć o jej uszkodzeniu gdyż za podświetlenie odpowiedzialnych jest jeszcze kilka innych elementów takich jak taśma matrycy lub nawet coś na płycie głównej (bezpiecznik, układ załączający sygnał podświetlenia). Tak więc zdalnie ciężko określić jakikolwiek koszt, na sam początek trzeba by było stwierdzić gdzie faktycznie leży problem lecz jak wspomniałem – bez laptopa na miejscu ciężko cokolwiek stwierdzić. Pozdrawiam.

  51. Patryk 17-02-2017 w 22:59 - Odpowiedz

    Witam, mam problem z laptopem. Po włączeniu ekran jest czarny, jednak laptop działa i po podłączeniu kabla HDMI obraz wyświetla się na innym monitorze. Jeśli jednak po naciśnięciu przycisku włączania laptopa zamknę od razu klapę i otworzę za chwilę, to monitor działa normalnie. Proszę o diagnozę.

    • Kamil Janicki - serwisant 20-04-2017 w 07:56 - Odpowiedz

      Witam. Nie mając laptopa przed sobą ciężko mi będzie postawić jakąkolwiek diagnozę, jedyne co mi z tego miejsca przychodzi na myśl to uszkodzony/nie w pełni sprawny czujnik zamknięcia pokrywy. Lecz jako, że nie znam modelu laptopa to na tym moje przypuszczenia się kończą. Pozdrawiam.

  52. Slodko-gorzka 24-12-2016 w 19:00 - Odpowiedz

    Witam mam starego laptopa Acer aczkolwiek jest bardzo dobry . Gdy go próbowałam włączyć ekran wcale nie reagował tylko słychać jak laptop “chodzi” w dodatku teraz nie chce się wyłączyć
    Ps. Czy to może być przez to ze umylam ekran płynem do szyb?

    • Kamil Janicki - serwisant 19-04-2017 w 11:44 - Odpowiedz

      Umycie ekranu płynem do szyb raczej nie ma z awarią nic wspólnego, chyba, że było go na tyle dużo, że wlał się do wnętrza laptopa, wtedy jak najbardziej mogło to spowodować awarię. Jednak dopóki nie poznam dokładnego modelu laptopa niewiele będę mógł powiedzieć. Pozdrawiam.

  53. Krzysztof 16-12-2016 w 19:55 - Odpowiedz

    Witam
    Mam Asus G751JY, miałem wysokie temperatury, więc zmieniłem pastę termoprzewodzaca i złożyłem lapka, po czym był tylko czarny ekran, na tv wszystko ok, możliwe że kabel łączący ekran trochę przygniotlem i obstawialem to
    Więc dałem do serwisu i oni mi powiedzieli ze padły pamięci karty graficznej, bo nie było temopadow ale jak rozbieralem była tylko pasta termoprz tak czy siak obraz na zewnętrznym ekranie jest
    Poszedłem do domu i chciałem podłączyć do tv, ale nie było obrazu i brał reakcji wentylatorów, więc wróciłem do serwisu i okazało się że tylko bios wchodzi. A win 10 nie chce
    Więc podsumowując werdykt serwisu padł gpu, ale dlaczego jest obraz, teraz tylko bios i wtedy wentylatory działają
    Ja dalej obstawiam że eDP lub w tym kierunku bym całował
    Jest możliwość że GPU pomimo że jest obraz na zewnętrznym ekranie?

    • Kamil Janicki - serwisant 19-04-2017 w 11:36 - Odpowiedz

      Awaria GPU jest bardzo mało prawdopodobna w tym przypadku. Wspomniano o przygnieceniu taśmy matrycy przy składaniu laptopa i w tym kierunku bym podążał, lecz jeśli uszkodzona taśma wywołała zwarcie to uszkodzona może być również matryca jak i coś na płycie głównej, lecz zdalnie ciężko stwierdzić co to dokładnie może być. Pozdrawiam.

  54. Mirosław 26-11-2016 w 09:56 - Odpowiedz

    Witam mam dwa laptopy do naprawy; HP Pavilon dv5 – 1003nr w którym była już “naprawiana grafika” która po kilku miesiącach znów nie działa i Laptop MacBook Pro A1260 w którym była już “naprawiana grafika” która po kilku miesiącach znów nie działa. Jaki byłby koszt naprawy czyli wymianę na nową grafikę (nie regenerowaną).
    Pozdrawiam

    • Kamil Janicki - serwisant 19-04-2017 w 10:40 - Odpowiedz

      Witam. W sprawie ceny wymiany układu zapraszam do osobistego kontaktu pod nr tel 787615336 lub biuro@expressit.pl. Celowo nie podajemy ceny układu w komentarzach, gdyż wahają się one dosyć często główne w zależności od kursu waluty. Pozdrawiam.

  55. Gosia 20-11-2016 w 14:59 - Odpowiedz

    Witam , mam problem z laptopem marki Asus. Po uruchomieniu wyswietla sie jedynie nazwa “Asus” po czym laptop pozostaje tylko podswietlony.

    • Kamil Janicki - serwisant 19-04-2017 w 10:37 - Odpowiedz

      Witam. Przy takim zachowaniu często uszkodzony okazuje się system operacyjny lub nawet dysk twardy. Na początek sugerowałbym zacząć od próby instalacji systemu od nowa. Pozdrawiam.

  56. Justin 22-10-2016 w 05:22 - Odpowiedz

    Witam mam laptopa lenovo thinkpad t61 t series i mam problem po włączeniu laptopa wszystko dziala ale matryca nie chce wyświetlać obrazu nie jest to spowodowane uszkodzeniem invertera . Matryca ma kolor czrno szary tak jak by cos podświetlało ale nie wiem co po prostu nie ma obrazu proszę o jak najszybsza pomoc!!!!

    • Kamil Janicki - serwisant 19-04-2017 w 08:59 - Odpowiedz

      Witam. Podane objawy wskazują na uszkodzenie karty grafiki nVidia, tym bardziej, że w tych modelach laptopów problem ten jest bardzo popularny. Po wymianie karty grafiki na nową laptop powinien dostać drugie życie.

  57. Aleksander 16-10-2016 w 09:41 - Odpowiedz

    Witam serdecznie
    Mam laptopa Lenovo Y700. Jakiś miesiąc temu czyściłem go – do czyszczenia używam chusteczek do okularów, czyszczę delikatnie i przy wyłączonym komputerze. Po czyszczeniu komputer odpalał się, ale matryca była bardzo ciemna, właściwie nic nie było widać. Po podłączeniu do telewizora przez HDMI wszystko się wyświetla, ale matryca była nadal ciemna. Jako, że komputer był na gwarancji, wysłałem go do serwisu. Wrócił po tygodniu z notatką, że wszystko jest sprawne – i faktycznie komputer działał. W karcie napisano, że serwisant uruchomił go i od razu wszystko grało.
    Dziś, po około miesiącu, znów czyściłem komputer, identycznie ściereczką do okularów i mam identyczną sytuację – komputer działa, ale matryca nie wyświetla obrazu (obraz jest ledwie widoczny, trzeba bardzo wysilić wzrok, żeby zobaczyć kontury obrazu).
    O co tu chodzi? Jest to pewna prawidłowość…

    • Kamil Janicki - serwisant 19-04-2017 w 08:07 - Odpowiedz

      Witam. Podane objawy świadczą o tym, że nie ma Pan podświetlenia matrycy a za odpowiadać mogą co najmniej 3 rzeczy: uszkodzone zasilanie/załączanie podświetlenia na płycie głównej, uszkodzenie taśmy matrycy bądź nawet uszkodzenie samej matrycy, lecz jako, że rzecz występuje po złożeniu laptopa być może po prostu powodem jest niedokładne podłączenie taśmy matrycy do płyty głównej. Sugeruję to sprawdzić przy następnym składaniu. Pozdrawiam.

  58. Bartek 07-06-2016 w 16:14 - Odpowiedz

    Witam mam problem z laptopem Samsung RV510.
    Chodzil sobie na spokojnie, “surfowalem” po necie, i nagle ekran zrobil sie (SZARO-ROZOWY) zadnych paskow.. CALY EKRAN BYL W JEDNYM KOLORZE. BEZ ZADNYCH PASKOW ETC. Poczekalem chwile na tym ekranie nic sie nie zmienilo, to wylaczylem laptopa. Po wlaczeniu ekran czarny (nie wiem czy system sie wlacza bo wyciszony byl laptop systemowo). Prosze o jak najszybsza pomoc :)

    • Kamil Janicki - serwisant 24-06-2016 w 07:09 - Odpowiedz

      Witam. W tych laptopach znany jest problem z psującymi się kartami graficznymi i podejrzewam, że w Pana laptopie też wystąpił ten sam problem. Jedynym rozwiązaniem w takim wypadku byłaby wymiana karty graficznej na nową, ale ze względu na złożoność takiego procesu podejrzewam, że będzie Pan musiał skorzystać z pomocy serwisu laptopów. Pozdrawiam.

  59. Aleks 26-09-2015 w 06:14 - Odpowiedz

    Gdzie się znajduje wasz serwis ?? W jakich miastach?

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów 09-12-2015 w 20:08 - Odpowiedz

      Witam Nasz serwis znajduje się w Brzegu w województwie opolskim natomiast zasięgiem działania obejmujemy całą Polskę. Możemy wysłać kuriera po odbiór sprzętu w dowolne wskazane miejsce wystarczy zgłosić zlecenie telefonicznie lub przez naszą stronę internetową. Pozdrawiam.

  60. Aleks 26-09-2015 w 06:06 - Odpowiedz

    Witam.Mam Asusa.Nie pamiętam pełnej nnazwy.W każdy razie jest nowy z przed 2 lat .Po włączeniu laptopa nie świeci się przycisk od włączania i wyłączania laptopa, nie słychać aby komputer pracował , świeci się tylko dioda żarówki w lewym dolnym rogu, a po podłączeniu do zasilania świeci się ze laptop jest ładowany.i nic wiecej .Ekran jest czarny .Stało się to gdy chciałem uruchomić gre .wyświetlił
    się wtedy jakiś komunikat ale nizdazylem pprzeczytać bo ekran stał się czarny. Proszę o pomoc .

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów 09-12-2015 w 20:14 - Odpowiedz

      Witam. Przedstawione objawy mogą wskazywać na przykład na uszkodzenie się wsadu BIOS lub kości Bios. Może to być również problem z układem zasilania płyty głównej laptopa. Bez podania dokładnego modelu laptopa nie mogę z tego miejsca więcej pomóc. W celu poznania większej ilości szczegółów polecam zgłosić się do serwisu laptopów Pozdrawiam.

  61. Gość 122 25-08-2015 w 13:00 - Odpowiedz

    Grałem na laptopie po czym chciałem wyjść z bitwy ale kiedy chciałem to zrobić ekran stał się czarny. Wyłączyłem to przyciskiem żeby jej chodził odpiełem zasilanie na ok 10 min po czym włączyłem nadal było tak samo diody się palą wentylatory słyszę ale nie odpala

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów 13-12-2015 w 13:09 - Odpowiedz

      Wiele pomogło by podanie dokładnego modelu laptopa, bez tego mogę jedynie domniemać, że w trakcie gry mogło dojść do przegrzania się jakiegoś podzespołu i jego uszkodzenia, najczęściej w takich okolicznościach uszkodzeniu ulega karta graficzna, mostek północny, rzadziej procesor. Pozdrawiam.

  62. Paweł 06-08-2015 w 06:23 - Odpowiedz

    Witam
    Problem następujący:
    po podłączeniu ładowania matryca robi się czarna, po odłączeniu wszystko wraca do normy i swobodnie można pracować na komputerze.
    Zaczęło się po aktualizacji do win10 :)
    Pozdrawiam

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów 14-12-2015 w 12:41 - Odpowiedz

      Witam. Jest to problem z zarządzaniem energią przez Windows 10. Nie ma na to bezpośredniego rozwiązania. Trzeba będzie poczekać na aktualizację sterowników dla tego systemu albo wrócić do poprzedniej wersji Windows. Pozdrawiam.

  63. Anonimowa 13-03-2015 w 20:57 - Odpowiedz

    Witam. Mam problem z laptopem z firmy Toshiba. Ma on piec lat. Byl naprawiany dwa razy bo sie przegrzewal i musialam kupic podstawke z wiatrakiem ale mniejsza z tym. Moj problem jest taki ze siedzialam sobie dzien jak co dzoen na laptopie mialam wlaczona gre i przegladarke. I nagle zapadla ciennosc. Wyswietlaja sie tylko diody od laptopa i nic wiecwj. Ekran jest czarny odpielam go od gniazdka zasilania i odpielam wiatrak zeby aie wulaczyl albo z przegrzania albo z braku energii. Aha nie napisalam o yym ze laptop dalej wydaje dzwieki tak jakby dalej dzialal. Nie wiem co mam zrobic. Dioda pokazuje juz od ilka minut ze zaraz laptop aie wylacY ale on caly czas dziala!!!!! Nie wiem co mam robic.. mama mnie zzabije :( zaraz ide apav i sprawdE rano czy w laptopie dalej swieca diody. Ale obawiam sie ze dalej bd działać. . Chce wiedziec co się stało. I jak go wylaczyc ;-; jak jeat juz zniszcOny matrca czy cos to pierfykne w nim mlotkiem.. proszę o odpowiedź

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów 02-08-2015 w 18:15 - Odpowiedz

      Witam. W laptopie prawdopodobnie uszkodziła się matryca, podświetlenie matrycy albo taśma matrycy – w każdym razie któryś z elementów odpowiadających za wyświetlanie obrazu. Wnioskuje to po tym, że słychać normalne dźwięki pracy komputera lecz nie widać obrazu. Najprawdopodobniej będzie konieczna wymiana któregoś z wymienionych elementów. Pozdrawiam.

  64. Ja 10-02-2015 w 11:58 - Odpowiedz

    Witam mam problem z laptopem samsung na poczatku sie załaczalo wszystko z casem troszke dluzej i wyswietlal sie komunikat cos takiego ze system windows ma za malo pamieci i cos tam jescze po resecie zalaczal sie a teraz po wlaczeniu jest czarny obraz wentylatory chodza pala sie kontrolki i nic sie niewyswietla …co moze byc przyczyna i jakie to sa koszty naprawy

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów 13-05-2015 w 12:00 - Odpowiedz

      Witam. Podano zbyt mało informacji abym mógł określić konkretną przyczynę problemu. Prosiłbym o podanie przede wszystkim dokładnego modelu laptopa. Na tę chwilę mogę tylko domyślać się, że może być to problem z pamięcią RAM lub kartą graficzną. Pozdrawiam.

  65. adam 20-01-2015 w 09:42 - Odpowiedz

    Laptop toshiba satellite l850-1jz. Kładąc sie spac zamknąłem laptop normalnie przez zamknięcie systemu a rano jak włączylem go to obraz nie reaguje. Ciągle czarny. Laptop włączony bo słychać komunikaty z pulpitu. Nawet loga toshiby nie widać. Co zrobic i ile by to kosztowało?

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów 21-01-2015 w 22:16 - Odpowiedz

      Witam. Najbardziej prawdopodobne przyczyny to uszkodzenie matrycy, uszkodzenie taśmy matrycy lub nawet uszkodzenie układy graficznego. W przypadku każdej z tych usterek, uszkodzony element należy wymienić na nowy. Koszt może wahać się od 150 do nawet 450 zł. w zależności od rozległości i rodzaju uszkodzenia. Pozdrawiam.

      • adam 27-01-2015 w 08:49 - Odpowiedz

        z serwisie komputerowym powiedzieli ze to karta graficzna. podłączyłem zewnętrzny monitor i nie działa więc mają racje. co mam z robić z kartą graficzną. posiadam w laptopie radeon 7670m i chce ja wymienic. jak to zrobic i na jaka?

  66. beny 02-01-2015 w 19:36 - Odpowiedz

    witam mam problem z model machin-es g620 a wiec komputer odpala ale nic nie wyświetla matryca świeci ale nic nie wyświetla tylko czarny obraz.

    czasami w ogóle matryca się nie podświetla

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów 02-01-2015 w 19:59 - Odpowiedz

      Witam serdecznie. W tym laptopie zastosowano układ BGA hybrydowy MCP77MH-A2 który należy do układów awaryjnych a jego uszkodzenie powoduje podane właśnie objawy. Najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie wymiana tego chipu na fabrycznie nowy. Pozdrawiam.

  67. Kasia 17-12-2014 w 14:42 - Odpowiedz

    Witam posiadam laptopa Lenovo G510 nowy ma cztery miesiące. Problem jest taki, że ekran został uderzony i obraz rozlał się i powstały kolorowe linie i paski. Laptop działał dobrze bo na części ekranu wszystko było widać. Wymieniliśmy matrycę na nową i komputer działał przez parę minut. Zrobiła się automatyczna aktualizacja po ktorej komputer się włączył bo bylo słychać dzwięk dzialającego komputera diody się swiecą a ekran jest czarny tylko mozna go rozjaśnić i przyciemnić. Wyłączam komuter i włączam a ekran dalej jest czarny. Po podłączeniu do telewizora wszystko działa. Dziś oddalam do spradzenia servisantowi i on powiedział, że matryca jest ok taśma również i najprawdopodobniej jest to karta graficzna. Wszystko stało sie po podłączeniu nowej matrycy która chwilę działała dobrze. Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów 02-01-2015 w 10:24 - Odpowiedz

      Witam serdecznie.

      Na podstawie podanych objawów (o ile diagnoza serwisanta do którego oddała Pani laptopa jest rzetelna) można wnioskować, że problem tkwi po stronie bezpiecznika zasilającego aktywną część matrycy. Jednak bez dokładnych pomiarów nie będę w stanie więcej pomóc.

      Pozdrawiam.

  68. Dorian 16-12-2014 w 19:20 - Odpowiedz

    Witam,
    Mam problem z laptopem toshiba satellite a350. Matryca w nim szwankuje. Prawa dolna czesc matrycy robi jakby zwarcie po kilku sekundach poczulem zapach spalenizny. Laptop po odlaczeniu inwertera dziala na innym monitorze. A matryca po prostu jest czarna. Gdy podlaczam inwerter matryca na chwile zapala sie i gasi do takiego sropnia ze nie ma widac pulpitu systemu i wydaje dzwiek zwarcia w prawej dolnej stronie. Regulacja jasnosci nie dziala gdy zapali sie ekran. Pytanie czy zdazylem spalic juz bezpiecznik ns plycie glownej? Co jest przyczyna rego zachowania? Uszkodzony inwerter? A moze tasma matrycy? Jak mam dojsc do uszkodzonej rzeczy? Podejzewam ze padl inwerter.
    Pozdrawiam

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów 02-01-2015 w 10:29 - Odpowiedz

      Witam serdecznie.

      Podane objawy wskazują na uszkodzenie świetlówki matrycy a dokładniej mówiąc połączenia kabla zasilającego świetlówkę. Często spotykanym problemem w matrycach CCFL jest przepalanie się połączenia przy samej świetlówce co powoduje właśnie wydawanie dźwięków zwarcia (świetlówka zasilana jest napięciem 1500V więc ogromna różnica potencjałów powoduje iskrzenie nawet przy przerwanym połączeniu). Teoretycznie możliwa jest wymiana samej świetlówki ale jako, że najczęściej jest ona wbudowana w matrycę, zaleca się wymianę całej matrycy.

      Pozdrawiam.

  69. Grażyna 04-12-2014 w 17:11 - Odpowiedz

    Witam.
    Do p. Kamila :
    Laptop Toschiba Satellite C650D-11T – był podłączony. Chciałam podpiąć drukarkę – przez pomyłkę dotknęłam stykiem do wejścia internetowego i w tym momencie był trzask : wyłączył się bezpiecznik w moim mieszkaniu. Nie dał się włączyć. Wyłączyłąm laptopa; zasilacz ( oryginalny) był gorący i pod spodem środek laptopa był ciepły. Laptop nie włączył się tj. włączył się raczej, tylko był ciemny monitor ( trochę było widać, że działa). Co mogło się popsuć, jaki może być koszt naprawy.
    Nadmienię, że kilka dni wcześniej robiony był format dysku i nie byłam zadowolona, bo nadal chodził jak czołg.
    Będę wdzięczna za odpowiedź, za którą – dziękuję.

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów 02-01-2015 w 10:54 - Odpowiedz

      Witam serdecznie.

      Włożenie gniazda USB w gniazdo internetowe najprawdopodobniej spowodowało zwarcie stąd wyłączenie bezpieczników w mieszkaniu. W takim przypadku w laptopie mogło wystąpić rozległe zwarcie – z pewnością w karcie sieciowej a być może i na całej linii zasilającej 3,3V na płycie głównej laptopa. Zdalnie ciężko będzie mi określić rozległość uszkodzenia, niemniej jednak koszt może wahać się od 150 do nawet 400 zł.

      Pozdrawiam.

  70. Michał 23-11-2014 w 20:56 - Odpowiedz

    Witam, mam laptopa Samsung R525. Dzisiaj wieczorem podczas gry w GTA SA mój laptop wywalił dziwną grafikę. Użyłem kombinacji klawiszy ctrl+alt+delete i wtedy nastała ciemność. Teraz podczas uruchamiania komputera wywala mi zreformowany bios, a potem ciemność. Mówię o tym bo stało się to nagle i nie wiem co się stało. Mogę liczyć na jakąś pomoc ?

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów 02-01-2015 w 11:57 - Odpowiedz

      Witam serdecznie.

      Prawdopodobnie doszło do uszkodzenia układu BGA karty graficznej Radeon Mobility HD5470 o czym świadczą problemy z poprawnym wyświetlaniem obrazu. Jedynym rozsądnym i skutecznym rozwiązaniem jest wymiana układu BGA karty graficznej na fabrycznie nowy. Jednak wymiana taka jest niewykonalna w domowych warunkach i należy jej dokonać w specjalizowanym serwisie laptopów.

      Pozdrawiam.

  71. Wiktoria 123246 06-11-2014 w 09:49 - Odpowiedz

    Witam, dzisiaj chcialam wlaczyc laptopa (hp 6730s) lecz nie uruchamia mi sie matryca, laptopa tego mam juz 7 prawie 8 lat, zawsze dzialal bez problemu. Gdy z niego kozystalam byl na podstawce, aby sie nie zgrzewal, pewnego dnia na klawiature laptopa zlecial mi tablet i od tego dnia byly problemy z matryca (dokladnie na przycisk windowsa, nie wiem czy dobrze napisałam) raz sie uruchamiala a raz nie, czy mozna go naprawic bez oddania do serwisu?

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów 02-01-2015 w 13:47 - Odpowiedz

      Witam serdecznie.

      W tych laptopach znany jest problem z awaryjnym mostkiem północnym, którego awaria powoduje podane tutaj objawy.Wymiana mostka północnego jest operacją skomplikowaną wymagającą odpowiednich narzędzi oraz wiedzy i nie jest do przeprowadzenia w domowych warunkach.

      Pozdrawiam.

  72. michał 05-11-2014 w 12:54 - Odpowiedz

    Witam. Mam toshibe L755 na intelu. Wczoraj odmówiła posłuszeństwa. Włącza się ale niestety brak obrazu. Mogę wiedzieć jaki może być przybliżony koszt naprawy? Wyczytałem o rebalingu, ale czy w tym modelu jest sens czy raczej nowy układ. Jeśli tak to jakie koszt a w Państwa firmie?

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów 02-01-2015 w 13:53 - Odpowiedz

      Witam serdecznie.

      W tym laptopie niekoniecznie musiało dojść do uszkodzenia karty graficznej. Jeśli karta graficzna to też Intel – ich awaryjność jest bardzo niska. Prędzej typował bym uszkodzenie pamięci RAM bądź wsadu BIOS. Koszt takiej naprawy w naszym serwisie to od 150 do 450 zł. W cenę są wliczone części oraz robocizna. Naprawa objęta jest 12-miesięczną gwarancją.

      Pozdrawiam.

  73. Karolina 19-08-2014 w 11:43 - Odpowiedz

    Witam ,

    Mam mały problem z laptopem Samsung R60+, a mianowicie jakiś czas temu mama wyłączyła laptopa przyciskiem Power( tzn włącznikiem) , gdy miałam otworzonych dużo stron internetowych – bez ich zamykania i od tej pory zaczął on szwankować.
    Tzn po włączeniu nie chce się nieraz włączyć od razu strona startowa do logowania do systemu ( mam ustanowione hasło) , czekam nieraz z 15 minut i nic. Po wyłączeniu, bo chyba nie mam innej możliwości, przyciskiem Power , często się sytuacja zmienia i zaczyna działać poprawnie. Ale po kilku dniach gdy znowu chcę włączyć laptopa , sytuacja powtarza się.
    Nieraz też muszę czekać długo aż się zamknie po normalnym wylogowaniu z systemu ( tzn bez użycia przycisku do włączania).

    Proszę o radę co mu może być i czy w takiej sytuacji powinna udać się do serwisu bo wyłączając laptop przyciskiem do włączania mogę go bardziej spowolnić lub zepsuć? Pozdrawiam

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 25-08-2014 w 18:51 - Odpowiedz

      Witam serdecznie.

      Na odległość ciężko stwierdzić źródło problemu, lecz z dużą dozą prawdopodobieństwa, problem leży w warstwie programowej a dokładniej mówiąc w systemie operacyjnym. Nie jest zalecane wyłączanie laptopa “na krótko:” czyli przytrzymując przycisk Power. Zalecam udać się do lokalnego serwisu w celu usunięcia usterki.

      Pozdrawiam.

  74. beata 25-07-2014 w 13:25 - Odpowiedz

    Witam, ostatnio zaczął mi szwankować laptop (nowy, zamawiany w Anglii przez pcspecialist gdzieś na jesieni 2013 roku).
    Najpierw nie mogłam go włączyć. Wciskałam “power” i nic – na sekundę zapalały się diodki, ale laptop się nie uruchamiał.
    Po kilku godzinach i kolejnej próbie włączenia laptop w końcu ruszał i działał normalnie – aż do jego wyłączenia. (Dodam, że w tym przypadku włączył się, gdy odchyliłam bardziej ekran…
    Przy kolejnej próbie włączenia znów nie chciał się włączyć. Jednak po kilku godzinach zdecydował się zadziałać. Zmieniłam ustawienia przycisku power (z oszczędzania energii na normalne zalecane) i przez 2 dni laptop działał normalnie, włączał się od razu, żadnych problemów.
    Po tych dwóch dniach znowu przestał działać. W ogóle już nie chciał się włączyć.
    Pomyślałam, że przycisk power się zepsuł (trochę dziwnie się go naciska i wygląda na zdemolowany nieco) i na razie schowałam laptopa i czekam, bo dopiero w przyszłym tygodniu będę mogła go oddać do fachowców.
    Dzisiaj (laptop leżał nieruszany przez jakieś 3-4 dni) z ciekawości wcisnęłam “power” i laptop się uruchomił – zapaliły się wszystkie diodki, ruszył wentylator, pokazał się obraz ładowania systemu, po czym nagle system przestał się ładować i wyskoczył jakiś błąd (chyba coś z ładowaniem systemu było, nie pamiętam). Za chwilę napisy zniknęły i pojawiły się latające po ekranie kolorowe poziome kreski.
    Gdy wyłączyłam laptopa przyciskiem power i włączyłam go znowu, laptop się uruchamia, ale obrazu już nie ma – jest czarny ekran.

    Co może być nie tak? Przycisk power? Grafika? Matryca? Coś innego? (grafika NVIDIA)

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 31-07-2014 w 06:41 - Odpowiedz

      Witam serdecznie.

      Dziękuję za szczegółowy opis usterki – podane informacje są bardzo pomocne w diagnozie. Wynika z nich, że problemem za równo z uruchamianiem jak i kolorowymi poziomymi paskami a obecnie brakiem obrazu, spowodowany jest uszkodzeniem taśmy matrycy. Przemawia za tym reakcja laptopa na odchylanie ekrany (w pewnym kącie wychylenia w taśmie powstawało zwarcie, stąd problem z uruchamianiem), następnie kolorowe pasy – kolejny dowód na problem z taśmą sygnałową a obecny brak obrazu sugeruje, że taśma już całkowicie uległa uszkodzeniu. Najprawdopodobniej wymiana taśmy matrycy rozwiązała by problem na stałe.

      Dla potwierdzenia tej diagnozy, proszę podłączyć laptopa pod monitor zewnętrzny – jeśli obraz się pokaże, mamy kolejne potwierdzenie problemu z taśmą matrycy.

      Pozdrawiam.

  75. kaska13 16-07-2014 w 17:10 - Odpowiedz

    witam dzisiaj wloczylam laptopa dioda zapalila sie lecz ekran wogole nie wloczyl sie nie bylo zadnego obrazu zupelnie czarny ekran co moze byc przyczyno tej usterki podobno so takie klawisze ktore naraz sie wlancza i one rowniez powodujo wygaszenie ekranu tylko niestety nie wiem jakie to so klawisze ? prosze o pomoc

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 31-07-2014 w 07:01 - Odpowiedz

      Witam serdecznie.

      Podane objawy są zbyt ogólnikowe aby określić konkretną przyczynę usterki. Proszę podać chociaż model laptopa, wtedy będę mógł jakkolwiek odnieść się do sytuacji. Na chwilę obecną z takim zestawem informacji nie mogę za wiele pomóc.

      Pozdrawiam.

  76. Oli 15-07-2014 w 18:58 - Odpowiedz

    Hej Kamil,

    Mam laptopa lenovo od jakiegos czasu mam problem z wlaczaniem go. Naciska wlacznik po czym:
    1)albo laptop w ogole nie nie wlacza (czarny obraz) podczas naciskania slychac ze sie uruchamia i nagle wszystko jakby gasnie i nic sie nie dzieje
    2)albo sie uruchomi pisze ladowanie systemu windows i nie ukazuja sie ikony, widze tylko tapete i dziwne dzwieki (dziek 6 krotny przypominajacy rozladowujaca sie baterie) i nagle sie wylacza sam od siebie !!! pozniej ukazuje sie okno o jakims bledzie i ze jezeli widze ten blad po raz pierwszy to powinnam znowu uruchomic komputer.
    3)po 10 krotnym zmaganiu sie z wlaczaniem uruchamia sie i wszystko dziala.

    Robilam skanowanie przed 2 tygodniami i mialam jakies wirusy po czym przenioslam je do kwarantanny teraz robilam tez szybkie skanowanie na ewentualne wirusy nie wykryto nic, mam antywirusa avast

    W ogole sie nie znam na komputerach i nie ma mi kto pomoc, moze wiesz co to moze byc?

    Pozdrawiam,
    Oli

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 31-07-2014 w 07:20 - Odpowiedz

      Witam serdecznie.

      Bardzo pomocne było by podanie dokładnego modelu laptopa, bez tego mogę odpowiedzieć, ale tylko bardzo ogólnikowo.

      -Na sam początek proponuję upewnić się, czy ładowarka na pewno ładuje baterię poprawnie.
      -Kolejnym problemem może być uszkodzenie dysku twardego, dokładniej mówiąc mogły powstać BAD-SECTORY utrudniające odczyt danych z dysku.

      Niestety z tego miejsca nie będę w stanie więcej pomóc na podstawie podanych informacji.

      Pozdrawiam.

  77. Lordwejder 25-06-2014 w 13:16 - Odpowiedz

    Możliwa usterka braku obrazu przy uruchomieniu laptopa może też być spowodowana nieprawidłową pracą przełącznika/czujnika załączającego się w przypadku zamykania klapy ekranu. W niektórych modelach np. Fujitsu Amilo Pro trzeba wymienić mechaniczny przełącznik zlokalizowany koło zawiasów. Obecnie stosuje się zamiast przełączników mechanicznych wyzwalanych wypustką na obudowie matrycy układy magnetyczne.

  78. Lena 02-06-2014 w 16:48 - Odpowiedz

    Popsuta matryca czy karta graficzna?
    Witam. Mam problem z laptopem. Pewnego razu jak siedziałam na laptopie to nagle ekran zrobił mi się cały biały i zaczęło śmierdzieć z otworu wentylacyjnego tam gdzie powietrze leci. Po włączaniu laptopa ekran jest cały biały i tyle. Dałam do jednego serwisu żeby sprawdzić co się mogło popsuć, powiedzieli mi że spaliła się karta graficzna i naprawa to koszt 600-700zł i nie opłaca się go naprawiać. Mój brat dał do innego i powiedzieli że karta graficzna jest w b.dobrym stanie i popsuta jest matryca i koszt 470zł. Teraz to już nie wiem komu wierzyć, jak myślicie co mi mogło pójść? Zastanawiam się nad naprawą ale nie wiem co naprawić w końcu trzeba i czy jest to opłacalne? Mam laptopa toshiba A500-13c i ma już 4 lata, jeszcze nigdy mi się nie popsuł aż do teraz.
    Chciałam jeszcze dodać że od jakiegoś czasu miałam strasznie gorący laptop od spodu, te otwory wentylacyjne. Może to coś ma z tym wspólnego?
    Aha i w tym pierwszym serwisie powiedzieli mi, że ekran działa jedynie jak podłączy się do monitora, niestety nie spradzwałam bo nie mam kabla HDM żeby podłaczyć.

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 24-06-2014 w 09:25 - Odpowiedz

      Witam serdecznie.

      Na podstawie prostej dedukcji można stwierdzić: biały ekran oznacza brak zasilania matrycy, swąd spalenizny z wentylatora oznacza przepalenie się jakiegoś elementu – prawdopodobnie bezpiecznika zasilającego matrycę (ponieważ brak jest zasilania matrycy). Spalenie bezpiecznika mogło nastąpić wskutek jego wady albo wskutek zwarcia w matrycy. Tak więc: mamy albo jedynie spalony bezpiecznik, albo zwarcie w którymś z obszarów matrycy. Koszt maksymalny naprawy to koszt wymiany matrycy.

      Wymiana bezpiecznika to około 150 zł, zależnie od tego czy doszło do uszkodzenia samego bezpiecznika czy jeszcze jakiś dodatkowych elementów.

      Pozdrawiam.

  79. Mister123450 31-05-2014 w 09:58 - Odpowiedz

    Trzeba tu dodać, że należy także sprawdzić czy w trybie awaryjnym widać obraz. Po włączeniu trybu awaryjnego wejść w rozdzielczość ekranu i zobaczyć czy pisze “Ekran komputera przenośnego”, żeby nie pisało przypadkiem “Ekran monitora”. Wtedy trzeba z opcji Przywracanie systemu, system przywrócić do dnia, w którym nie było tego z ekranem. Błąd to może być złe wykrywanie ekranu laptopa, miałem tak gdy instalowałem sterowniki do AMD ale wyłączyłem laptop, bo za długo to trwało.
    Pozdrawiam. Michał.

  80. Szymon 25-05-2014 w 12:23 - Odpowiedz

    Witam mam problem wlaczam laptop wyskakuje ikonka starting windows laduje sie i po tym wyskakuje czarny obraz i nic nie ma dodam ze w laptopie nie ma matrycy i laptop jest odpalany na telewizorze ale tak samo jest i na monitorze dodatkowo powiem ze tryb awaryjny dziala normalnie a normalne uruchomienie systemu jest nie mozliwe
    Laptop to :Asus N61VG

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 28-05-2014 w 08:32 - Odpowiedz

      Witam serdecznie.

      Prawdopodobnie jest to usterka programowa a dokładniej mówiąc uszkodzenie systemu operacyjnego bądź jakiejś aplikacji startującej wraz z systemem, która skutecznie blokuje jego uruchomienie. Proszę spróbować uruchomić komputer w trybie awaryjnym (F8 przy starcie komputera) i wyłączyć wszystkie programy startowe. Jeśli komputer uruchomi się poprawnie, wtedy należy selektywnie eliminować kolejne aplikacje aż znajdziemy tą, która blokuje start.

      Jeśli jednak nie zmieni to w ogóle sytuacji być może jest to usterka sprzętowa a mianowicie awaria karty graficznej, która dezaktywuje się w momencie uruchomienia systemu gdy ładowany jest sterownik graficzny – takie zachowanie ewidentnie świadczy wtedy o awarii karty graficznej.

      Pozdrawiam.

  81. Lukadx 12-05-2014 w 19:18 - Odpowiedz

    Witam
    Posiadam laptopa Toshiba Satellite L850 mam z nim problem poniewaz laptop sie wlacza slychac dzwieki systemu ale matryca nawet sie nie wlacza, podlaczenie laptopa pod wyjscie HDMI i Dsub nie przynosi rezultatu. Laptop posiada grafike AMD Radeon HD 7670M.
    Pozdrawiam Lukasz

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 23-05-2014 w 08:31 - Odpowiedz

      Witam serdecznie.

      Problemem może być uszkodzona matryca lub jej taśma. Laptop może nie dawać obrazu na wyjścia zewnętrzne, gdyż matryca jest podłączona i widzi jej obecność lecz nie jest jej w stanie uruchomić. Niektóre laptopy dają obraz na wyjście zewnętrzne dopiero po odłączeniu taśmy matrycy.

      Pozdrawiam.

  82. Adam 02-05-2014 w 14:13 - Odpowiedz

    Witam chciał bym sie dowiedziec ile by kosztowała wymiana BGA w toshiba A300 karta ati 3470hd.Pozdrawiam

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 23-05-2014 w 07:50 - Odpowiedz

      Witam serdecznie.

      Koszt wymiany karty graficznej w laptopie TOSHIBA A300 to 420 zł. W cenę wchodzi usługa lutowania układu BGA oraz nowe części i 12-miesięczna gwarancja. Cena na maj 2014.

      Pozdrawiam.

  83. rajax 03-04-2014 w 21:26 - Odpowiedz

    Witam, jak mam zgrać eprom z matrycy w dell d630 ?

  84. Marian 26-03-2014 w 20:13 - Odpowiedz

    Witam.Posiadam laptopa HP Pavilion DV 6720ew . Świeci się matryca ale nie wyświetla obrazu. Na chwilę włącza się informacja “naprawa oprogramowania”-programowanie zaczyna szukać ale po kilku minutach obraz znika. Jako może być tego przyczyna? Pozdrawiam.

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 18-04-2014 w 10:47 - Odpowiedz

      Witam serdecznie.

      Prawdopodobnie jest to uszkodzenie systemu operacyjnego, proszę spróbować zainstalować system na nowo. UWAGA! Przed instalacją proszę zabezpieczyć wszystkie ważne dane, gdyż w trakcie instalacji może dojść do ich bezpowrotnego usunięcia.

      Pozdrawiam.

  85. Monika 20-02-2014 w 13:04 - Odpowiedz

    Witam,
    mam problem z laptopem. Niby się uruchamia (bo słychać wentylator itd), ale nie ma obrazu na monitorze.
    Wcześniej, gdy wystąpiła podobna sytuacja próbowałam włączyć F8 do skutku i ostatecznie obraz na ekranie się pojawił i wszystko chodziło bez zarzutów (zamykałam i uruchamiałam laptopa kilka razy i bez problemów obraz za każdym razem się pojawiał). Po dwóch tygodniach przerwy w pracy na laptopie, przy próbie uruchomienia, znowu nie ma obrazu, a wszystko startuje normalnie Dodam, że laptop na F8 już nie nie reaguje jak wcześniej.

    Laptop to lenovo z najnowszym windowsem

    Pozdrawiam

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 07-03-2014 w 10:19 - Odpowiedz

      Witam serdecznie.

      Przyczyn takiego stanu rzezy może być mnóstwo, począwszy od uszkodzonej pamięci RAM na uszkodzonym procesorze lub płycie głównej kończąc.

      Sądząc po opisie laptop jest stosunkowo nowy i może być jeszcze objęty gwarancją producenta – jeśli tak jest zalecam zgłosić tą usterkę firmie LENOVO i skorzystać z bezpłatnej reklamacji (gdyż prawdopodobnie jest to samoistna usterka nie spowodowana przez użytkownika).

      Pozdrawiam.

  86. hexaq 18-01-2014 w 15:18 - Odpowiedz

    Witam.Problem z laptopem f5m asus. jest taki.Laptop uruchamia się lecz nie ma obrazu(widać szary ekran ,później przechodzi w dwa odcienie szarości) na matrycy. Po odłączeniu matrycy i podłączeniu monitora pod laptopa widać uruchamianie się windowsa i normalne dzialanie.Matryca była wymieniana w tym okresie jak przestala działać poprzednia(tak myślałem że to była wina matrycy)ale jak się okazuje że to wina czegoś innego.O co kaman?

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 21-01-2014 w 08:59 - Odpowiedz

      Witam.

      W laptopach ASUS F5M występuje układ graficzny nVidia GeForce 6100, który należy do serii wadliwych układów BGA. Awaria ta objawia się w sposób opisany w powyższym komentarzu. Jedyną skuteczną metodą naprawy tej usterki jest wymiana tego układu na fabrycznie nowy pozbawiony wady fabrycznej. Naprawa taka możliwa jest w naszym serwisie. Po więcej szczegółów zapraszam do kontaktu z nami: 78-615-335.

      Pozdrawiam.

  87. Ania 02-01-2014 w 21:15 - Odpowiedz

    Mam laptopa lenovo N200 po włączeniu laptop działa tylko do momentu ” zapraszamy” i czarny ekran mam program Vista

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 03-01-2014 w 11:22 - Odpowiedz

      Witam.

      Najprawdopodobniej jakiś proces blokuje uruchomienie systemu. Zalecam wykonanie przywracania systemu do stanu np. sprzed tygodnia (lub kiedy ostatnio laptop działał poprawnie).

      Pozdrawiam.

  88. EDYTA 14-11-2013 w 19:29 - Odpowiedz

    Witam, po włączeniu laptopa zapalają się wszystkie diody, słychać dźwięk pracy komputera i logowania jednak nie pojawia się obraz. Nie jest tak za każdym razem, jednak bardzo często.Co może być przyczyną i ile może kosztować naprawa. Model laptopa hp Pavilion dv5

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 15-11-2013 w 10:49 - Odpowiedz

      Witam.

      Takie objawy skazywać mogą na uszkodzenie matrycy bądź tasmy matrycy – w mniejszym stopniu na uszkodzenie układu graficznego.

      Koszt naprawy są zależne od usterki, którą dokładnie będzie można stwierdzić dopiero po wykonaniu diagnozy w serwisie. Niemniej jednak wahają się od 150 do 440 zł.

      Pozdrawiam.

      • Adrian 06-06-2015 w 14:28 - Odpowiedz

        Witam jestem w posiadaniu toshiba satellite x250 siedzac na lapku zaczela mi migac matryca (nie 1 raz) uznałem ze restart kompa pomorze (nie 1 raz) no i tak zrobilem nastepnie odpalam i tu zdziwko slyszeodglos wentylatora diody sie pala glos logowania jest lecz niema obrazu. Rozebralem lapka na czesci 1 i sie przygladalem tasiemka i nic nie naderwane itd dodam ze juz 3 x wymienialem matryce w tym jeb lapku pewnie to znow to samo ale czy nie powinienem czegos zauwazyc ? na tasiemce itd prosze o szybka odpowiedz

        • Kamil Janicki - serwisant laptopów 16-12-2015 w 10:35 - Odpowiedz

          Witam. Jeśli wykluczył Pan matrycę to prawdopodobnie nie ona stanowi problem. Natomiast co do tasiemki, to wizualne oględziny nie zawsze pomogą cokolwiek stwierdzić a nawet często na tej podstawie nie da się nic stwierdzić, ponieważ wszystkie przewody tasiemki matrycy są schowane pod oplotem przez który nie da się zauważyć, czy jakaś konkretna żyła jest pęknięta. Mimo że wizualnie tasiemka wygląda w prządku to problem może tkwić w którejś z 30 żył jakie taka tasiemka posiada. Pozdrawiam.

  89. Sojw 19-09-2013 w 16:06 - Odpowiedz

    Witam,
    posiadam Toshiba Satellite L300D-12Y (oznaczenie płyty 6050A2175001-MB-A02) przestał wyświetlać obraz czytając informacje w internecie podgrzałem układ graficzny 216-0674024 lecz laptop dalej nie wstawał. Znalazłem info aby podgrzać mostka południowego i co dziwne laptop ożył włącza się za każdym razem nawet jak jest zimny. Jaka może być diagnoza? Właśnie testuję go pod obciążeniem jednak zastanawia mnie czy sprzęt będzie sprawny czy jednak SB do wymiany lub reballingu? Proszę o jakąś podpowiedź fachowca.

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 31-10-2013 w 14:24 - Odpowiedz

      Witam serdecznie.

      W tym wypadku jeśli po podgrzaniu mostu północnego laptop się uruchomił – z całą pewnością możemy mówić o uszkodzeniu mostu północnego który kwalifikuje się do wymiany na nowy (nie zalecamy reballingu gdyż ta naprawa jest nieskuteczna). Więc jeśli mowa o skutecznej naprwie – zalecamy wymiane mostka na nowy. Po więcej szczegółów zapraszam do kontaktu z naszym serwisem.

      Pozdrawaim.

  90. Adamek 24-08-2013 w 20:57 - Odpowiedz

    mam laptopa ASUS X50RL i jak go włączam to zawiesza się na ekranie startowym i nie idzie nic zrobic bo klawiatura też nie reaguje

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 26-08-2013 w 12:10 - Odpowiedz

      Prawdopodobnie doszło do uszkodzenia mostu północnego, który nie może zainicjować któregoś z urządzeń peryferyjnych stąd zatrzymanie się na procedurze POST co skutkuje stałym wyświetlaniem ekranu startowego. Jest to znany problem w tych laptopach. Jedyną skuteczną metodą jego naprawy jest wymiana układu BGA mostka południowego na nowy. Jest to możliwe w naszym serwisie. Po szczegóły proszę kontaktować się pod numerem: 787-615-335.

      Pozdrawiam.

  91. ... 02-04-2013 w 17:25 - Odpowiedz

    Witam!
    Wiem dokładnie co zrobić z tym problemem…ja oddałem komputer do naprawy właśnie dzisiaj wrócił a na ulotce pisało : Brak obrazu na matrycy po uruchomieniu laptopa.Wina karty graficznej.naprawa uwzględniona .
    naprawili mi to w tydzień lub dwa tygodnie. można to zrealizować samemu wystarczy rozkręcić laptopa i dokupić nową karte graficzną.
    To banał wiem ale tyle wystarczy.
    Pozdrawiam
    Mateusz Steńczak

  92. agnieszka wisniewska 15-02-2013 w 00:45 - Odpowiedz

    Posiadam samsunga S3520. Kiedy wlaczam laptopa slychac przez chwile jak zalacza sie wiatraczek i dzwiek wlaczenia ale niestety pozniej jest tylko cisza i brak obrazu. Kontrolki trzy od prawej dzialaja a dwie od lewej niestety nie( jedna z nich przy wlaczeniu na chwile sie zapala a potem juz nie dziala). Czy moglabym prosic o odpowiedz na moj email

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 03-05-2013 w 15:58 - Odpowiedz

      Prawdopodobnie doszło do uszkodzenia układu graficznego. Po szczegóły zapraszam do kontaktu z naszym serwisem.

  93. Kinga 08-02-2013 w 15:57 - Odpowiedz

    Kupiłam nowa kartę do Pavilion dv 9000- ten sam układ z ostatniej lini produkcyjnej rzekomo miał nie posiadać wady.Płyty sa identyczne 90005 us.
    Pochodził tylko 2 dni, po czym pojawiły sie paski, i ekran jest czarny. Nie startuje słychac tylko wentylatory, nie słychac załanczania sie Windows.
    Dodam ze płyta była sprowadzona z Usa – miała być juz bez wady.

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 13-02-2013 w 11:41 - Odpowiedz

      Witam serdecznie.

      Proszę się upewnić, czy aby na pewno układ posiadał rok produkcji powyżej 2009, gdyż najprawdopodobniej zakupiła Pani płytę z wadliwym układem z prostego powodu – na rynku nie ma dostępnych FABRYCZNIE NOWYCH płyt głównych do tych laptopów z poprawionymi układami. Jeśli już taką płytę spotkamy, jest ona po prostu odnawiana tzw. refrubrished.

      W każdym bądź razie – jeśli płyta była zakupiona jako nowa, powinna na nią być udzielona gwarancja – proszę zatem zareklamować towar u sprzedawcy.

      Pozdrawiam. Kamil Janicki.

  94. kwiatuszek 19-01-2013 w 16:47 - Odpowiedz

    Mój laptop to Asus f3s – laptop uruchamia sie tak jak jest napisane ale nic nie ma na ekranie i kręcą sie tylko wiatraki w srodku i widać pracę diód. Co to może być?

    • rafi 19-01-2013 w 16:49 - Odpowiedz

      Spróbuj wymienić ram u mnie pomogło ale mam laptopa Dell XPS M1530 – po wymianie jednek kostki laptop chodzi jak złoto do dzisiaj a miałem takie same objawy jak u ciebie. pozdr.

  95. robson 19-01-2013 w 09:37 - Odpowiedz

    Pomocy! Mam taki problem, ze jak włączam laptopa to uruchamia sie windows a jak już ma sie logować, to wywala mi czarny ekran i nic sie nie dzieje. Musze resetowac kompa. Mój lapek to hp pavilion DV9000. Czasami jak sie uruchamia to też są na nim niebieksie jakby kropki wzdłóż ekranu. Wie ktoś o co może chodzić?

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 19-01-2013 w 14:11 - Odpowiedz

      Witam serdecznie.

      Proszę podać dokładny model laptopa (znajduje się on na białej etykiecie pod spodem laptopa).

      Jednakże podane objawy mogą sugerować uszkodzenie układu graficznego, gdyż wchodząc do systemu ładuje się sterownik graficzny, który nie może być poprawnie wykonywany na uszkodzonym układzie graficznym. Został także wspomniany problem z kropkami przy uruchamianiu – jest to kolejny argument sugerujący uszkodzenie układu graficznego.

      Pozdrawiam. Kamil Janicki.

      • robson 19-01-2013 w 15:57 - Odpowiedz

        Witam. Model laptopa to HP Pavilion dv9870ew. Czytałem na emat wadliwych układów bga, czy mój laptop może mieć to samo?

        • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 19-01-2013 w 16:00 - Odpowiedz

          Witam serdecznie.

          W laptopie znajduje się układ graficzny GeForce 8600M (chip G86-770-A2) – znajduje się on na liście wadliwych układów BGA i najprawdopodobniej on jest przyczyną problemów z laptopem. Jedyną skuteczną metodą naprawy jest wymiana układy na nowy pozbawiony wady fabrycznej.

          Po więcej szczegółów proszę kontaktować się z naszym serwisem.

          Pozdrawiam. Kamil Janicki.

  96. Marcin 17-01-2013 w 21:42 - Odpowiedz

    Mam laptopa Acer Aspire 7520G. Było tak: grałem w GTA vice city i nagle laptop się zawiesił i na ekranie pojawiły się paski. Po zresetowaniu latpopa (musialem wcześniej wyjąć baterie i odłączyć od prądu żeby go w ogóle wyłącyć) laptop już nie uruchomił się. To znaczy jest tak jak tam wyżej napisane: “Jeśli uruchamiasz laptopa, zaświecają się kontrolki, słychać pracę wentylatora oraz dysków twardych”. Z tego co już się zorietnowałem to prawdopodbnie jest to wadliwa karta graficzna Nvidia Geforce którą mam w tym laptopie, jak mogę to potwierdzić lub czy ktoś może potwierdzić moje przypuszczenia?

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 19-01-2013 w 14:08 - Odpowiedz

      Witam serdecznie.

      Problemem może być uszkodzenie karty graficznej GeForce Go8400M – jest to znana usterka w tych modelach laptopów. Skuteczną forma naprawy jest wymiana uszkodzonego układu graficznego na nowy (ściślej mówiąc, układu BGA). Dodatkowo o uszkodzeniu karty świadczą objawy – czyli zawieszenie się laptopa w trakcie grania w grę 3D, czyli przy obciążeniu karty graficznej.

      Pozdrawiam. Kamil Janicki.

      • Krzysztof 14-11-2016 w 10:11 - Odpowiedz

        Witam.Mam problem z Toshiba satelite l850 1n3.Mianowicie temperatura w spoczynku wacha się pomiędzy 38 a 44 stopnie.Kiedy włączę film dochodzi nawet do 60 stopni.Cpu i Gpu są na tym samym ciepłowodzie.Cpu osiąga około 5 stopni więcej.Myślałem że to awaria ciepłowodów i wymieniłem wraz z pastą.(Układ chłodzący dwa układy z małym wiatraczkiem)Problem nie zniknął.Zauważyłem leniwą pracę wiatraka który kręci się wolniutko do czasu osiągnięcia znacznej temperatury.Później zmaga się z temperaturą i niebardzo mu to wychodzi.Podczas grania Gpu 68 Cpu wartości graniczne.Gpu po wymianie na nowy.O co chodzi?

        • Kamil Janicki - serwisant 19-04-2017 w 10:23 - Odpowiedz

          Witam. Wszystko jest jak najbardziej w normie. Po prostu laptopy z racji swoich rozmiarów mają mało wydajne układy chłodzenia tak wiec i temperatura pracy podzespołów jest wyższa względem np. komputera stacjonarnego. Niewiele da się z tym zrobić, ewentualnie można używać podkładek chłodzących. Pozdrawiam.