Brak obrazu na ekranie, laptop piszczy

Jesteś tutaj:>>>Brak obrazu na ekranie, laptop piszczy
Brak obrazu na ekranie, laptop piszczy 2017-04-02T08:52:36+00:00
Ocena użytkowników:
[Głosów:133    Średnia:4.9/5]

Brak obrazu na ekranie, laptop piszczy

Przy uruchamianiu na ekranie laptopa nie pojawia się żaden obraz, dodatkowo laptop piszczy wydając dźwięki – jeden krótki dwa długie (sygnał braku karty graficznej). W niektórych przypadkach da się słyszeć normalną pracę laptopa czyli dźwięk uruchamiania systemu itp… Usterka najczęściej objawia się w ten sposób w laptopach firmy HP oraz Acer. Nasz serwis laptopów przedstawia możliwe przyczyny oraz rozwiązania.

Możliwe przyczyny:

  1. Uszkodzony układ graficzny
  2. Zimne luty pd układem graficznym

Możliwe rozwiązania:

  1. Uszkodzony układ graficzny – wymagana jest wymiana układu graficznego na fabrycznie nowy. Z racji tego, że większość układów graficznych we współczesnych laptopach jest montowana w technologii BGA, wymagane jest posiadanie specjalistycznej stacji do lutowania w technologii BGA. Naprawa możliwa do przeprowadzenia jedynie w serwisie laptopów. Zobacz więcej: Wymiana układu karty graficznej w laptopie.
  2. Zimne luty pod układem graficznym – wymagany jest reballing układu graficznego. Żeby wykonać reballing układu graficznego, należy dysponować specjalistycznym sprzętem do lutowania w technologii BGA. Naprawa możliwa do przeprowadzenia jedynie w serwisie laptopów. Zobacz więcej: Reballing układu graficznego *1.

Uwagi i zastrzeżenia:

  1. *1:W przypadku reballingu układu graficznego, należy upewnić się, że przyczyną występowania usterki są rzeczywiście zimne luty. Wiele serwisów wydaje błędną diagnozę wykonując reballing układu graficznego, który w rzeczywistości jest uszkodzony i nadaje się jedynie do wymiany. Reballing uszkodzonego układu graficznego rzeczywiście przywraca go do funkcjonowania, lecz jedynie na krótki okres czasu – z reguły kilka miesięcy. Takie układy najczęściej mają uszkodzoną wewnętrzną strukturę rdzenia.Działanie układu graficznego po reballingu spowodowane jest wystawieniem go na działanie wysokich temperatur, co chwilowo poprawia połączenia wewnątrz rdzenia. Podobny efekt można uzyskać podgrzewając chwilowo układ do temperatury około 100 stopni celcjusza. Tą wadą są najczęściej obarczone układy z serii GeForce firmy nVidia oraz w mniejszym stopniu układy AMD-ATI IGP.

Udaje się nam naprawić:

96%

tego typu usterek!

Przykłady naprawy usterki:

Poczytaj komentarze:

Zobacz też co inni użytkownicy piszą o tym problemie albo sam napisz.

Przejdź do KOMENTARZY

Zobacz co piszą inni albo sam napisz:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj

7 Komentarze w "Brak obrazu na ekranie, laptop piszczy"

avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | brak
Aga
Gość

Witam Posiadam laptop AsusR510D win8.Problem polega na tym,że podczas uruchamiania laptop piszczy(są to krótkie dzwięki ale dość sporo koło 15_20) po czym włancza się tylko bios.Po czasie wyłancza się.Co to może być?Laptop jest na gwaranci a w biosie nie pisze o jakimś błędzie.Wszystko widzitzn ram dvd dysk procesor…..Proszę o pomoc.

Aga
Gość

Witam mam problem z laptopem asus R510D win8 .Kiedy włączam go nie odpala sie logo asus jak wcześniej laptop dziwnie piszczy(są to krótkie dzwięki) i włancza się tylko bios.

pawel
Gość

Dell inspiron 5720 intel core i5. Przy wlaczaniu laptopa jest czarny ekran i slychac 3 krotkie piski. Co moze byc przyczyna?

Krzysztof
Gość

Witam Posiadam laptopa marki Samsung R700.

Objawy uszkodzenia : system nie startuje jest czarny monitor i są na początku słyszalne dzwięki jeden długi i dwa krótkie.

Proszę o pomoc

wpDiscuz