Brak obrazu na ekranie, laptop piszczy

Jesteś tutaj:>>>Brak obrazu na ekranie, laptop piszczy
Brak obrazu na ekranie, laptop piszczy2017-04-02T08:52:36+00:00
Ocena użytkowników:
[Głosów:135    Średnia:4.9/5]

Brak obrazu na ekranie, laptop piszczy

Przy uruchamianiu na ekranie laptopa nie pojawia się żaden obraz, dodatkowo laptop piszczy wydając dźwięki – jeden krótki dwa długie (sygnał braku karty graficznej). W niektórych przypadkach da się słyszeć normalną pracę laptopa czyli dźwięk uruchamiania systemu itp… Usterka najczęściej objawia się w ten sposób w laptopach firmy HP oraz Acer. Nasz serwis laptopów przedstawia możliwe przyczyny oraz rozwiązania.

Możliwe przyczyny:

 1. Uszkodzony układ graficzny
 2. Zimne luty pd układem graficznym

Możliwe rozwiązania:

 1. Uszkodzony układ graficzny – wymagana jest wymiana układu graficznego na fabrycznie nowy. Z racji tego, że większość układów graficznych we współczesnych laptopach jest montowana w technologii BGA, wymagane jest posiadanie specjalistycznej stacji do lutowania w technologii BGA. Naprawa możliwa do przeprowadzenia jedynie w serwisie laptopów. Zobacz więcej: Wymiana układu karty graficznej w laptopie.
 2. Zimne luty pod układem graficznym – wymagany jest reballing układu graficznego. Żeby wykonać reballing układu graficznego, należy dysponować specjalistycznym sprzętem do lutowania w technologii BGA. Naprawa możliwa do przeprowadzenia jedynie w serwisie laptopów. Zobacz więcej: Reballing układu graficznego *1.

Uwagi i zastrzeżenia:

 1. *1:W przypadku reballingu układu graficznego, należy upewnić się, że przyczyną występowania usterki są rzeczywiście zimne luty. Wiele serwisów wydaje błędną diagnozę wykonując reballing układu graficznego, który w rzeczywistości jest uszkodzony i nadaje się jedynie do wymiany. Reballing uszkodzonego układu graficznego rzeczywiście przywraca go do funkcjonowania, lecz jedynie na krótki okres czasu – z reguły kilka miesięcy. Takie układy najczęściej mają uszkodzoną wewnętrzną strukturę rdzenia.Działanie układu graficznego po reballingu spowodowane jest wystawieniem go na działanie wysokich temperatur, co chwilowo poprawia połączenia wewnątrz rdzenia. Podobny efekt można uzyskać podgrzewając chwilowo układ do temperatury około 100 stopni celcjusza. Tą wadą są najczęściej obarczone układy z serii GeForce firmy nVidia oraz w mniejszym stopniu układy AMD-ATI IGP.

Udaje się nam naprawić:

96%

tego typu usterek!

Poczytaj komentarze:

Zobacz też co inni użytkownicy piszą o tym problemie albo sam napisz.

Przejdź do KOMENTARZY

Zobacz co piszą inni albo sam napisz:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj

7 komentarzy

 1. Aga 13-04-2015 w 10:54 - Odpowiedz

  Witam Posiadam laptop AsusR510D win8.Problem polega na tym,że podczas uruchamiania laptop piszczy(są to krótkie dzwięki ale dość sporo koło 15_20) po czym włancza się tylko bios.Po czasie wyłancza się.Co to może być?Laptop jest na gwaranci a w biosie nie pisze o jakimś błędzie.Wszystko widzitzn ram dvd dysk procesor…..Proszę o pomoc.

 2. Aga 12-04-2015 w 00:19 - Odpowiedz

  Witam mam problem z laptopem asus R510D win8 .Kiedy włączam go nie odpala sie logo asus jak wcześniej laptop dziwnie piszczy(są to krótkie dzwięki) i włancza się tylko bios.

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 15-05-2015 w 13:43 - Odpowiedz

   Witam serdecznie. Te piski to prawdopodobnie komunikat błędu. Proszę zliczyć ich ilość i czy są to dźwięki krótkie czy długie i na tej podstawie z tabeli błędów na stronie Asus będzie można wywnioskować czego dotyczy problem. Jednak z tego miejsca podejrzewa, że problem może dotyczyć dysku twardego. Jeśli laptop objęty jest jeszcze gwarancją, polecam zwrócić się do serwisu ASUS z reklamacją. Pozdrawiam.

 3. pawel 25-06-2014 w 16:46 - Odpowiedz

  Dell inspiron 5720 intel core i5. Przy wlaczaniu laptopa jest czarny ekran i slychac 3 krotkie piski. Co moze byc przyczyna?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 27-06-2014 w 09:01 - Odpowiedz

   Witam serdecznie.

   Trzy krótkie piski oznaczają ogólną usterkę płyty głównej, tak więc z tego miejsca trudno określić przyczynę problemu. Konieczna będzie diagnoza w serwisie, dopiero wtedy będzie można określić dokładną przyczynę problemu.

   Pozdrawiam.

 4. Krzysztof 25-05-2014 w 19:59 - Odpowiedz

  Witam Posiadam laptopa marki Samsung R700.

  Objawy uszkodzenia : system nie startuje jest czarny monitor i są na początku słyszalne dzwięki jeden długi i dwa krótkie.

  Proszę o pomoc

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 28-05-2014 w 08:38 - Odpowiedz

   Witam serdecznie.

   Podane objawy ewidentnie wskazują na uszkodzenie karty graficznej (GeFroce 8600M GS). Jest to znana usterka w tych modelach laptopów. Wymiana układu na nowy powinna rozwiązać problem.

   Pozdrawiam.

Zostaw komentarz

ZIMOWA PROMOCJA!
Naprawa laptopów do 35% taniej!
Szczegóły promocji.PROMOCJA DO KOŃCA GRUDNIA 2018!