Ocena użytkowników:

Brak dźwięku w głośnikach, jest na wyjściu słuchawkowym

W laptopie nie słychać dźwięku we wbudowanych głośnikach, natomiast po podłączeniu słuchawek do gniazda słuchawkowego, dźwięk jest obecny. Nasz serwis laptopów przedstawi możliwe przyczyny oraz rozwiązania.

Możliwe przyczyny:

  1. Uszkodzone głośniki
  2. Uszkodzone gniazdo słuchawkowe
  3. Uszkodzony układ logiczny przełączający źródło dźwięku
  4. Błąd sterownika systemowego

Możliwe rozwiązania:

  1. Uszkodzone głośniki – konieczna wymiana na nowe – naprawa możliwa do wykonania samodzielnie, jednak wymagana jest podstawowa wiedza na temat naprawy urządzeń elektronicznych oraz zalecane jest posiadanie instrukcji serwisowej do danego modelu laptopa, która ułatwi demontaż starych i montaż nowych głośników.
  2. Uszkodzone gniazdo słuchawkowe – konieczna wymiana gniazda na nowe. Uszkodzone gniazdo słuchawkowe może nie przełączać poprawnie obwodu odpowiedzialnego za wykrywanie podłączenia słuchawek, z tego powodu głośniki zostają wyciszone. Z racji konieczności posiadania odpowiednich narzędzi, wymiana gniazda słuchawkowego możliwa jest jedynie w serwisie laptopów.
  3. Uszkodzony układ logiczny przełączający źródło dźwięku – konieczna wymiana układu na nowy. Uszkodzony układ logiczny nie rozpoznaje poprawnie podłączania i odłączania kabla słuchawek w gnieździe słuchawkowym, z tego powodu głośniki mogą pozostawać wyciszone. Z racji konieczności posiadania odpowiednich narzędzi i wiedzy, wymiana układu możliwa jest jedynie w serwisie laptopów.
  4. Błąd sterownika systemowego – zalecane usunięcie starego sterownika oraz instalacja najnowszej wersji ze strony producenta. Naprawa możliwa do wykonania samodzielnie. Uszkodzony sterownik systemowy może nie rozpoznawać poprawnie podłączenia oraz odłączenia kabla w gnieździe słuchawkowym, w efekcie czego nie przełącza poprawnie źródła dźwięku.

Udaje się nam naprawić:

96%

tego typu usterek!

Poczytaj komentarze:

Zobacz też co inni użytkownicy piszą o tym problemie albo sam napisz.

Przejdź do KOMENTARZY

Zobacz co piszą inni albo sam napisz:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj