Ocena użytkowników:
Brak dźwięku w głośnikach, jest na wyjściu słuchawkowym
W laptopie nie słychać dźwięku we wbudowanych głośnikach, natomiast po podłączeniu słuchawek do gniazda słuchawkowego, dźwięk jest obecny. Nasz serwis laptopów przedstawi możliwe przyczyny oraz rozwiązania.
Możliwe przyczyny:
- Uszkodzone głośniki
- Uszkodzone gniazdo słuchawkowe
- Uszkodzony układ logiczny przełączający źródło dźwięku
- Błąd sterownika systemowego
Możliwe rozwiązania:
- Uszkodzone głośniki – konieczna wymiana na nowe – naprawa możliwa do wykonania samodzielnie, jednak wymagana jest podstawowa wiedza na temat naprawy urządzeń elektronicznych oraz zalecane jest posiadanie instrukcji serwisowej do danego modelu laptopa, która ułatwi demontaż starych i montaż nowych głośników.
- Uszkodzone gniazdo słuchawkowe – konieczna wymiana gniazda na nowe. Uszkodzone gniazdo słuchawkowe może nie przełączać poprawnie obwodu odpowiedzialnego za wykrywanie podłączenia słuchawek, z tego powodu głośniki zostają wyciszone. Z racji konieczności posiadania odpowiednich narzędzi, wymiana gniazda słuchawkowego możliwa jest jedynie w serwisie laptopów.
- Uszkodzony układ logiczny przełączający źródło dźwięku – konieczna wymiana układu na nowy. Uszkodzony układ logiczny nie rozpoznaje poprawnie podłączania i odłączania kabla słuchawek w gnieździe słuchawkowym, z tego powodu głośniki mogą pozostawać wyciszone. Z racji konieczności posiadania odpowiednich narzędzi i wiedzy, wymiana układu możliwa jest jedynie w serwisie laptopów.
- Błąd sterownika systemowego – zalecane usunięcie starego sterownika oraz instalacja najnowszej wersji ze strony producenta. Naprawa możliwa do wykonania samodzielnie. Uszkodzony sterownik systemowy może nie rozpoznawać poprawnie podłączenia oraz odłączenia kabla w gnieździe słuchawkowym, w efekcie czego nie przełącza poprawnie źródła dźwięku.
Udaje się nam naprawić:
96%
tego typu usterek!
Poczytaj komentarze:
Zobacz też co inni użytkownicy piszą o tym problemie albo sam napisz.
Przejdź do KOMENTARZY
Zobacz co piszą inni albo sam napisz:
0.00 zł Zobacz
Formularz zamówienia
Nazwa | Cena | |
---|---|---|
zł |
A w liuksie? Jak włączyć wewnętrzne głosniki jeśli są na black liście? Przez zewnętrzne głośniki gra i przez słuchawki też gra Problem z wewnętrznymi.Tylko nie piszcie ze walniete.
Witam. Niekiedy bywa tak, że układ dźwiękowy potrzebuje dedykowanego oprogramowania aby właściwie zarządzać źródłami sygnały. Niestety większość tego typu oprogramowania pisana jest po Windows dlatego mogą być problemy pod Linuksem. Sugeruję zapytać o ten problem na forum dotyczącym Pana dystrybucji Linuxa. Pozdrawiam.
tu jest film jak włączyć dźwięk https://www.youtube.com/watch?v=KyOP71Vq4wA