Brak dźwięku na wyjściu słuchawkowym, jest w głośnikach

Jesteś tutaj:>>>Brak dźwięku na wyjściu słuchawkowym, jest w głośnikach
Brak dźwięku na wyjściu słuchawkowym, jest w głośnikach2017-04-02T08:52:36+00:00
Ocena użytkowników:
[Głosów:3    Średnia:3/5]

Brak dźwięku na wyjściu słuchawkowym, jest w głośnikach

W laptopie nie słychać dźwięku po podłączeniu słuchawek lub głośników do gniazda słuchawkowego, natomiast we wbudowanych głośnikach, dźwięk jest obecny. Nasz serwis laptopów przedstawi możliwe przyczyny oraz rozwiązania.

Możliwe przyczyny:

 1. Uszkodzone gniazdo słuhawkowe
 2. Uszkodzony układ logiczny przełączający źródło dźwięku
 3. Błąd sterownika systemowego
 4. Niekompatybilny sterownik systemowy

Możliwe rozwiązania:

 1. Uszkodzone gniazdo słuchawkowe – konieczna wymiana gniazda na nowe. Uszkodzone gniazdo słuchawkowe może nie przełączać poprawnie obwodu odpowiedzialnego za wykrywanie podłączenia słuchawek, z tego powodu dźwięk nie zostaje przekierowany na słuchawki. Z racji konieczności posiadania odpowiednich narzędzi, wymiana gniazda słuchawkowego możliwa jest jedynie w serwisie laptopów.
 2. Uszkodzony układ logiczny przełączający źródło dźwięku – konieczna wymiana układu na nowy. Uszkodzony układ logiczny nie rozpoznaje poprawnie podłączania wtyczki w gnieździe słuchawkowym, z tego powodu dźwięk nie zostaje przekierowany na słuchawki. Z racji konieczności posiadania odpowiednich narzędzi i wiedzy, wymiana układu możliwa jest jedynie w serwisie laptopów.
 3. Błąd sterownika systemowego – zalecane usunięcie starego sterownika oraz instalacja najnowszej wersji ze strony producenta. Naprawa możliwa do wykonania samodzielnie. Uszkodzony sterownik systemowy może nie rozpoznawać poprawnie podłączenia oraz odłączenia kabla w gnieździe słuchawkowym, w efekcie czego nie przełącza poprawnie źródła dźwięku.
 4. Niekompatybilny sterownik systemowy – konieczna instalacja właściwego sterownika systemowego. Niekompatybilny sterownik dźwięku (np. domyślny sterownik zainstalowany przez system Windows) może nie rozpoznawać poprawnie układu dźwiękowego i nie przełącza poprawnie źródła dźwięku. Zaleca się instalacje najnowszej wersji sterownika od producenta karty dźwiękowej. Naprawa możliwa do wykonania samodzielnie.

Udaje się nam naprawić:

94%

tego typu usterek!

Poczytaj komentarze:

Zobacz też co inni użytkownicy piszą o tym problemie albo sam napisz.

Przejdź do KOMENTARZY

Zobacz co piszą inni albo sam napisz:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj

1 komenarz

 1. Marcin 13-10-2014 w 13:35 - Odpowiedz

  Witam chcialbym przedstawic moja sytaucje i prosic o rade. A mianowicie, dzwiek w glosnikach wbudowaanych jest jednak jest on bardzo cichy, ale tylko na niektorych aplikacjach (dzwieki systemowe sa glosniejsze), natomiast jak podlacze sluchawki reakcja laptopa jest taka ze informuje mnie o podlaczeniu i wyciszony jest dzwiek w laptopie natomiast w sluchawkach tego dzwieku nie ma. Co moze byc przyczyna? Pozdrawiam

Zostaw komentarz

ZIMOWA PROMOCJA!
Naprawa laptopów do 35% taniej!
Szczegóły promocji.PROMOCJA DO KOŃCA GRUDNIA 2018!