Ocena użytkowników:

Brak dźwięku na wyjściu słuchawkowym, jest w głośnikach

W laptopie nie słychać dźwięku po podłączeniu słuchawek lub głośników do gniazda słuchawkowego, natomiast we wbudowanych głośnikach, dźwięk jest obecny. Nasz serwis laptopów przedstawi możliwe przyczyny oraz rozwiązania.

Możliwe przyczyny:

  1. Uszkodzone gniazdo słuhawkowe
  2. Uszkodzony układ logiczny przełączający źródło dźwięku
  3. Błąd sterownika systemowego
  4. Niekompatybilny sterownik systemowy

Możliwe rozwiązania:

  1. Uszkodzone gniazdo słuchawkowe – konieczna wymiana gniazda na nowe. Uszkodzone gniazdo słuchawkowe może nie przełączać poprawnie obwodu odpowiedzialnego za wykrywanie podłączenia słuchawek, z tego powodu dźwięk nie zostaje przekierowany na słuchawki. Z racji konieczności posiadania odpowiednich narzędzi, wymiana gniazda słuchawkowego możliwa jest jedynie w serwisie laptopów.
  2. Uszkodzony układ logiczny przełączający źródło dźwięku – konieczna wymiana układu na nowy. Uszkodzony układ logiczny nie rozpoznaje poprawnie podłączania wtyczki w gnieździe słuchawkowym, z tego powodu dźwięk nie zostaje przekierowany na słuchawki. Z racji konieczności posiadania odpowiednich narzędzi i wiedzy, wymiana układu możliwa jest jedynie w serwisie laptopów.
  3. Błąd sterownika systemowego – zalecane usunięcie starego sterownika oraz instalacja najnowszej wersji ze strony producenta. Naprawa możliwa do wykonania samodzielnie. Uszkodzony sterownik systemowy może nie rozpoznawać poprawnie podłączenia oraz odłączenia kabla w gnieździe słuchawkowym, w efekcie czego nie przełącza poprawnie źródła dźwięku.
  4. Niekompatybilny sterownik systemowy – konieczna instalacja właściwego sterownika systemowego. Niekompatybilny sterownik dźwięku (np. domyślny sterownik zainstalowany przez system Windows) może nie rozpoznawać poprawnie układu dźwiękowego i nie przełącza poprawnie źródła dźwięku. Zaleca się instalacje najnowszej wersji sterownika od producenta karty dźwiękowej. Naprawa możliwa do wykonania samodzielnie.

Udaje się nam naprawić:

94%

tego typu usterek!

Poczytaj komentarze:

Zobacz też co inni użytkownicy piszą o tym problemie albo sam napisz.

Przejdź do KOMENTARZY

Zobacz co piszą inni albo sam napisz:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj