Wymiana mostka północnego w laptopie. Jak zdiagnozować uszkodzenia mostka północnego i jak wymienić.

Jesteś tutaj:>>Wymiana mostka północnego w laptopie. Jak zdiagnozować uszkodzenia mostka północnego i jak wymienić.

Wymiana mostka północnego w laptopie. Jak zdiagnozować uszkodzenia mostka północnego i jak wymienić.

Ten wpis posiada: 65 komentarzy
Ocena użytkowników:
[Głosów:89    Średnia:4/5]

216-0674026-mostek-polnocny-ati-igp-amd

Wymiana mostka północnego na nowy w laptopie

Kiedy, jak i gdzie?

Poradnik

 

 

Wymiana mostka północnego w laptopie – co to jest mostek północny?

Mostek północny jest jednym z głównych elementów składowych płyty głównej w laptopie. Jego funkcja i zadania jakie spełnia jest zależna od rodzaju konstrukcji i architektury płyty głównej w jakiej został zastosowany.

W pierwszych konstrukcjach laptopów pełnił co najmniej 2 lub 3 funkcje. Zasadniczo mostek północny był i jest po dziś dzień kontrolerem pamięci operacyjnej RAM a dodatkowo zarządza szyną PCI-Express, może też posiadać w sobie zintegrowany układ graficzny.

Istnieją konstrukcje oparte o architekturę, która do kontroli pamięci operacyjnej RAM wykorzystuje procesor główny, w którym zintegrowany jest specjalny kontroler, co znacznie odciąża mostek północny.

Można spotkać także mostki północne które nie posiadają ani kontrolera pamięci RAM ani zintegrowanego układu graficznego, pełnią one wtedy najczęściej rolę obsługi szyny PCI-Express oraz zarządzają komunikacją między procesorem głównym a resztą podzespołów laptopa.

Tak więc mostki północne można sklasyfikować na kilka kategorii:

 • Mostek północy z: kontrolerem pamięci RAM, kontrolerem szyny PCI-Express, zintegrowanym układem graficznym

 • Mostek północny z: kontrolerem pamięci RAM, kontrolerem szyny PCI-Express, bez zintegrowanego układu graficznego

 • Mostek północny z: kontrolerem szyny PCI-Express, bez kontrolera pamięci RAM, bez zintegrowanego układy graficznego

Powyższe warianty są tymi najczęściej spotykanymi, lecz poszczególne funkcje przeplatają się ze sobą na jeszcze kilka innych sposobów.

Tak wyglądają popularne i często spotykane mostki północne w laptopach:

SLA5T-LE82GM965mostek-polnocny-intel

Intel SLA5T-LE82GM965 – Mostek północny ze zintegrowaną kartą graficzną Intel Media Accelerator oraz z kontrolerem pamieći. Popularny w laptopach HP, ASUS, TOSHIBA.

216-0752001 - Mostek północny ze zintegrowaną kartą graficzną ATI Radeon HD4200/4250. Popularny w laptopach HP, ASUS, ACER, TOSHIBA, DELL.

216-0752001 – Mostek północny ze zintegrowaną kartą graficzną ATI Radeon HD4200/4250. Popularny w laptopach HP, ASUS, ACER, TOSHIBA.

216-0674026-mostek-polnocny-ati-igp-amd

216-0674026 – Mostek północny ze zintegrowaną kartą graficzną Radeon HD3200. Popularny w laptopach HP, ASUS, ACER, TOSHIBA, DELL

215-0674034-mostek-polnocny-ati-amd

215-0674034 – Mostek północny bez zintegrowanej karty graficznej i kontrolera. Popularny w laptopach HP, ASUS, TOSHIBA, DELL.

Wymiana mostka północnego w laptopie – kiedy wymienić mostek północny?

Wymiana mostka północnego na nowy powinna być przeprowadzona wtedy, gdy dojdzie do jego uszkodzenia i zacznie on sprawiać problemy z prawidłowym funkcjonowaniem laptopa. Najłatwiej poznać to po charakterystycznych objawach jakie towarzyszą uszkodzeniu mostka północnego. Objawy te w dużej części są zależne od producenta i modelu laptopa, gdyż każdy producent ma swój własny unikalny system komunikowania błędów, na przykład za pomocą sygnałów dźwiękowych, bądź migających diod LED, lecz niekiedy nawet laptop nie komunikuje nic, ale i tak są sposoby aby rozpoznać kiedy powinna być przeprowadzona wymiana mostka północnego na nowy.

Do najczęstszych objawów uszkodzenia mostka należą:

 • Migająca jednokrotnie DIODA CAP-LOCK (najczęściej w laptopach HP Pavilion DV5, DV6, DV7)
 • Sygnały dźwiękowe – 7 lub 8 razy. Gdy laptop zapiszczy w takiej sekwencji, prawdopodobnie uszkodzony jest mostek – dotyczy laptopów DELL.
 • Brak obrazu na ekranie, mimo że laptop pracuje (świecą się kontrolki, słychać szum wentylatorów). Najczęściej dotyczy laptopów ASUS (serie K50 i K70) oraz laptopów ACER, niekiedy też DELL i HP
 • Problemy z uruchamianiem – na przykład laptop uruchamia się dopiero za 10 razem – często spotykane w laptopach ASUS

 

Objawy te mogą także występować w innych markach laptopów niż te wyżej wymienione. Dodatkową podpowiedzią może być to, że powyższe objawy występują najczęściej w laptopach opartych o procesory firmy AMD.

Wymiana mostka północnego w laptopie – jak wymienić mostek północny?

Wymiana mostka północnego na nowy jest procedurą bardzo skomplikowaną, wymagającą posiadania specjalistycznej wiedzy i narzędzi i nie jest niestety możliwa do przeprowadzenia w domowych warunkach – z tym zadaniem najlepiej zwrócić się do specjalistycznego serwisu komputerowego posiadającego odpowiednie zaplecze techniczne.

Głównym powodem dla którego wymiana mostka jest rzeczą trudną, jest sposób jego montażu. Mostek północny jest to układ scalony w obudowie rodzaju BGA – najprościej mówiąc – lutuje się go do płyty głównej laptopa specjalnymi kuleczkami, które znajdują się pod nim. Kuleczki te muszą zostać doprowadzone wraz z mostkiem i płytą główną laptopa do temperatury ponad 200 stopni Celsjusza aby się roztopiły i utworzyły trwałe połączenie między mostkiem północnym a płytą główną laptopa.

 

Stacje na gorące powietrze (HOT-AIR)

Specjalna stacja lutownicza do montażu i demontażu układu BGA w tym mostków północnych.

Przekrój układu BGA wlutowanego na płytkę.

Tak wygląda przekrój przedstawiający mostek północny na górze, po środku kuleczki a pod spotem płytę główną laptopa.

wymiana mostka północnego w laptopie

Tak wygląda mostek północny widziany od spodu. Widać tutaj wyraźnie wiele małych kuleczek.

Ogólnie rzecz biorąc wymianę mostka północnego można by podzielić na kilka kroków:

 • Wymontowanie płyty głównej z laptopa

 • Montaż płyty głównej na stacji lutowniczej do układów BGA

 • Wylutowanie mostka północnego z płyty głównej laptopa

 • Wyczyszczenie pól lutowniczych na płycie głównej

 • Naniesienie topnika w celu ułatwienia wlutowania

 • Wlutowanie nowego mostka północnego

 • Zamontowanie płyty głównej w laptopie i przetestowanie

Poniżej przedstawiamy film nakręcony w naszym serwisie laptopów, z wymiany układu mostka północnego w laptopie ASUS K50:

Wymiana mostka północnego w laptopie – koszty, cena.

Wymiana mostka północnego w laptopie to procedura wymagająca sporego nakładu cierpliwości, umiejętności oraz czasu. Tak więc koszt samej usługi czyli robocizny w którą najczęściej wlicza się rozebranie laptopa, wylutowanie starego mostka północnego, wlutowanie nowego, złożenie oraz przetestowanie laptopa to najczęściej koszt oscylujący w granicach 150-200 zł.

Do tego należy doliczyć koszt samego mostka północnego, a cena zależna jest głównie od jego modelu. Może się ona wahać od 150 do nawet 250 zł zależnie od konkretnego modelu laptopa i zastosowanego w nim mostka.

Uśredniając, koszt wymiany mostka północnego na nowy oscyluje w przedziale od 300 do 450 zł.

Jest jeszcze jeden ważny czynnik na który trzeba zwrócić uwagę płacąc już kwoty powyżej 300 zł za naprawę – na taką usługę i sam mostek północny powinno się żądać co najmniej 12 miesięcy gwarancji.

UWAGA NA NIEUCZCIWE SERWISY – wymiana wymianie nie równa!

Poprzez stwierdzenie wymiana układu mostka północnego na nowy w laptopie, na myśl nasuwa się rzecz oczywista – stary układ wymontowujemy i na jego miejsce wstawiamy fabrycznie nowy. Dla większości klientów jak i rzetelnych serwisów jest to rzecz oczywista.

O ile ci pierwsi zawsze oczekują, że będą uczciwie potraktowani, to ci drudzy, czyli serwisy dość często bardzo rozszerzają i naciągają pojęcie nowości danej części.

Wiele razy w naszym serwisie mieliśmy do czynienia z klientami innych serwisów. Byli oni informowani, że w ich laptopach mostek północny wymieniono na nowy, udzielono na to 1 lub 3 w najlepszym przypadku 6 miesięcy gwarancji. Jak się potem okazywało, wiele serwisów ma bardzo specyficzną wizję określenia “nowy”:

WEDŁUG NIEKTÓRYCH SERWISÓW NOWY MOSTEK PÓŁNOCNY OZNACZA: wymontowanie starego mostka północnego a na jego miejsce wstawienie innego, też wymontowanego z innego laptopa. Z jednej strony patrząc faktycznie, jest to nowy mostek – ale jedynie nowy w laptopie, gdyż wcześniej go nigdy tam nie było, tak samo można by zamontować nasz uszkodzony do innego laptopa i twierdzić, że jest nowy – bo przecież wcześniej go tam nie było. TAK NAPRAWĘ JEST TO ZWYKŁE OSZUSTWO.

PRAWIDŁOWA I RZETELNA WYMIANA UKŁADU MOSTKA PÓŁNOCNEGO NA NOWY: tutaj nie ma nic skomplikowanego oprócz same procedury wymiany ;) Po prostu wymontowujemy stary układ i w jego miejsce wstawiamy fabrycznie nowy. Wtedy laptop posłuży nam jeszcze długi czas.

Najbardziej awaryjne modele mostków północnych

Poniżej przedstawiamy listę najbardziej awaryjnych mostków, które wymieniamy w naszym serwisie na nowe:

 • ATI AMD IGP 216-0674026
 • ATI AMD IGP 215-0674034
 • ATI AMD IGP 216-0674022
 • ATI AMD IGP 216-0674026
 • ATI AMD IGP 216-0752001
 • ATI AMD IGP 216-0772034
 • ATI AMD IGP 215-0752007
 • nVidia NF-SPP100-N-A2
 • nVidia NF-G6100-N-A2
 • nVidia NF-G6150-N-A2
 • nVidia MCP67M-A2
 • nVidia MCP67MV-A2
 • nVidia MCP77MV-A2
 • nVidia MCP67MD-A2
 • nVidia MCP77MH-A2
 • nVidia MCP79D-B2

Wyżej wymienione mostki północne występują w laptopach:

ASUS, Acer, Packard Bell, MSI, TOSHIBA, HP (Hewlett-Packard), HP Compaq, Compaq Presario, Aristo, Samsung, DELL

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
2017-07-17T20:12:03+00:00

About the Author:

Przez wiele lat główny technik i wdrożeniowiec wielu nowatorskich rozwiązań w Serwisie Laptopów Express IT. Autor wielu artykułów i filmów o tematyce serwisowania laptopów. Pasjonat i w sporej części samouk ale też certyfikowany technik montażu układów scalonych w obudowie BGA. Człowiek orkiestra - naprawia, pomaga, pisze, nagrywa - to dzięki niemu tysiące zainteresowanych osób poznało przyczyny i rozwiązania swoich problemów z laptopami.

65 Komentarze w "Wymiana mostka północnego w laptopie. Jak zdiagnozować uszkodzenia mostka północnego i jak wymienić."

avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | brak
Damian
Gość

Witam, posiadam laptopa Acer 6530g, który przestał się uruchomić. Po wciśnięciu przycisku zasilania startuje wentylator obraz się nie pojawia i po chwili następuje restart i tak cały czas. Kartę graficzną sprawdziłam w innym laptopie.Czy to wina mostka? Jeśli tak jaki koszt?

Miki
Gość

Dzień dobry! Posiadam laptopa HP Pavilion dv5 1150ew. Komputer uruchamia się, ale ekran jest czarny oraz miga dioda caps lock (jeden raz co 4 sekundy). Po podłączeniu zewnętrznego monitora również nie ma sygnału. Czy przyczyną usterki jest uszkodzony mostek północny? Jaki jest koszt nowej części oraz naprawy? Pozdrawiam!

Łukasz
Gość

Witam. Ile kosztuje wymiana mostka północnego w laptopie Hp dv9000 a dokładnie DV9201ca z grafiką Nvidia Go6150 ponieważ laptop nie raz lubi się totalnie zawiesić nie jest to wina dysku bo założyłem nowy SSD i wymieniłem procesor i może przez mostek nie działa mi 1 slot ram 4 piknięcia

Michał
Gość

Witam Mam problem z laptopem HP Pavilion dv7-3005ew Entertainment Notebook PC.
Po naciśnięciu przycisku zasilania laptop się uruchamia,świecą sie wszystkie kontrolki na panelu górnym, czarny ekran. kontrolka CapsLock mignie szybko tylko raz. Próba recovery bios nic nie daje. Laptop nie reaguje na skrót klawiszowy WinKey+B.
Jaki będzie koszt naprawy tego laptopa.

Mateusz
Gość

Witam, Posiadam HP Envy 360 15-w072nw, laptop uruchamia sie normalnie ale niepokoi mnie pojedyczne mrugniecie caps lock podczasu uruchamiania które nie występuje za każdym razem. Bardzo proszę o informacje co to może byc. dziekuje bardzo i pozdrawiam,

Łukasz
Gość

witam mam problem z moim laptopem HP ProBook 6555b otóż laptop wyłącza się pod nie wielkim obciążeniem temperatura procesora 50 stopni wentylator chodzi jak byłby opętany nie regularne zrywy bios najnowszy wyłącza się bez powodu nawet jak jest zimny nie raz nawet w biosie się wyłącza a nie kiedy nawet włączyć się nie chce artefakty pokazuje nawet w filmach 480p sterowniki się nie chcą instalować hibernuje się bez powodu ostatnio wariowały USB i panel dotykowy WIFI samo wylącza się oznacza to że most i grafika jest uszkodzona ?
ile laptop pożyć może ?
AMD P340
Ati mobility radeon hd 4250
4gb ddr3
Windows 10 x64 pro
250gb
LAPTOP HP 6555B

Gość
Gość

Witam,
rozwiązanie może być dość proste. W tym modelu HD4250 ma wspólny radiator z CPU. Tyle że… jest on niżej niż procek i oddziela go od radiatora milimetr pasty termoprzewodzącej. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie pasta wyschła i straciła właściwości. Wymiana pasty na CPU i zastąpienie jej termopadem na HD4250 rozwiązało wszystkie problemy.

Leon
Gość

Witam. laptop z 2011 roku Emachine G640. (płyta JE70-DN MB 09929-1 48,4HP01,011). Windows 10.
W czasie przeglądania internetu kilka zakładek w IE11 – błękitny ekran (nie mylić z bluescreenem), kontrolki na przycisku power, wifi oraz dysku się świecą. Komp nie reaguje więc go wyłączam przez przytrzymanie power.
Naciśnięcie przycisku włączenia powoduje jedynie zapalenie się kontrolki na tym przycisku oraz słychać wiatrak, nic więcej. Goła płyta (włącznik +podpięty zasilacz i ekran) startuje identycznie jak cały komp złożony

Patrycja
Gość

Mam problem z komputerem HP Pavilion g7 . Gdy go włączam ekran nie reaguje. Jest ciągle czarny, nie ma też kursora. Diody działają sprawnie. Komputer pracuje , zasilam go na kablu. Baterie też mam ale nie korzystam. Nie wiem czy to ma związek..ale przed tym problemem nie działało gniazdko w innym pokoju. Może i tu stało się tak, że komputer nie miał dostępu do prądu. Chociaż telewizor i inna elektronika działała. Nie znam się na takich tematach, proszę o pomoc! :(

Grzegorz
Gość

witam. Acer aspire 8942G-Model ZY9. Po nacisnieciu wlacznika zapalaja sie diody , podswietla klawiatura i po ok.1 sek wszystko gasnie. Po uplywie kolejnych kilku sekund wszystko sie powtarza , czyli wlacza i wylacza – wielokrotnie i samoczynnie . Klawiatura nie reaguje , przycisk ON/OFF tez nie – trzeba odlaczyc zasilanie. Ekran pozostaje czarny. Raz na kilkadziesiat prob ” zaskoczy” i wtedy laptop dziala normalnie. Czy w tym przypadku moze byc “winny” mostek północny ??? Jesli tak , to ile kosztowala by naprawa? Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Irek
Gość

Witam,
Asus K40A uruchamia sie, lecz ekran zostaje czarny. Po podłączeniu do zewnętrznego monitora jest to samo. Chyba mostek? Jaka cena z wymiana? Ile czasu Laptop u Was pozostanie? Czy jest możliwość naprawy na poczekaniu po ustaleniu terminu? Jestem z opolskiego.

Łukasz
Gość

HP DV6-3005SW

Laptop ostatnimi czasy podczas pracy zawieszal się i jedyną opcją było wyłączenie go i odczekanie 20-30min by móc go ponownie uruchomić. Wymieniane pasty przedtem oraz całkowite czyszczenie. Dziś odszedł na wieczny odpoczynek [°] Sygnalizacja jednokrotnym mignieciem caps locka w odstępach 3 sekundowych podczas uruchamiania, brak reakcji matrycy, praca wentylatora itp jest. Czy zawieszanie się laptopa podczas pracy było oznaką końcowej żywotności North Bridge? Ile czasu po wymianie mostu mógłby posłużyć mi laptop pomijając czas gwarancji oraz jak wygląda kosztorys tej usługi u Państwa?

Pozdrawiam

Ewelka
Gość

Hp pavilion g7. Uruchamia sie, lecz ekran zostaje czarny. Świeci sie kontrolka wifi na czerwono. To też mógłby być ten mostek???

gosc
Gość

Sytuacja tego typu laptop Compaq 615 po włączeniu ekran czarny migaja diody oraz caps lok, słychać wentylatory. Stawiam na walniety mostek północny. Cena wymiany. Za informację z góry dziękuję

Kacper
Gość

Witam posiadam taki sam laptop jak Pan Łukasz dwa posty nizej y50-70 i7 gtx960m mam podobny problem .
Jaki byłby koszt wymiany takiej karty graficznej na nową z montażem (załóżmy że to by było powodowane przez nią to chodzi o zintegrowaną kartę czy dedykowaną ?)

Wojciech
Gość

Witam, mam Toshiba satellite C55-1TF, który jak sie go włącza, diody sie palą ale ekran pozostaje czarny cały czas. po wciśnięciu caps-lock lub num.lock Nie zapala się diodka. Słychać szum wiatraka. Nigdy nie mialem z nim problemów. Czy może mi ktoś poradzić co się dzieje? Jeszcze będę próbował go włączać ale już 4 razy próbowałem i za każdym razem to samo. Proszę o jakaś rade pozdrawiam

Łukasz
Gość

Witam posiadam Lenovo y50-70 z gtx960m od 3 miesięcy mam migające paski na ekranie pojawiaja sie juz podczas uruchamiania systemu i sobie mrugają na pulpicie oraz jak ogladam filmy na yt albo laduje jakies strony albo jak rozciagam okno np. steam . Spotkał się Pan z takim czyms co to moze być . Przesyłam dwa filmy jak to u mnie wygląda.
https://www.youtube.com/watch?v=rLSyAk0QL74
https://www.youtube.com/watch?v=MXZrY4OhYFI

Piotr
Gość

Ile bedzie kosztowac wymiana mostka polnocnego w laptopie acer Aspire 5552g??pozdrawiam

Anonymous
Gość

Witam serdecznie, mam problem ze swoim laptopem HP pavilion dv6700, po włączeniu go wyświetla się komunikat OPERATING SYSTEM NOT FOUND a przy tym układ chłodzenia głośno pracuje i grzeje się co może być przyczyną takiej usterki

Jarek
Gość

Witam!
Mam taki problem w moim laptopie tj. HP Pavilion g6 – 1125sw że jak si e włączy to po jakimś czasie ekra się wyłącza i ie ma dzwięku, słychać tylko działanie wetylatora i nie swiecą się zadne diody tzn nie ma żadnych sygnałów świetlnych (Caps Lock) ani dzwiękowych, czarny ekran i tyle. Natomiast jak się nie włączy to jest czarny ekran wentylator działa i jest sygnał świetlny mianowicie dwa zaświecenia diody Caps Lock. Proszę o pomoc. Podejrzewam uszkodzony mostek północny

Paweł
Gość

Witam, po aktualizacji systemu z win 7 64 bit na win 10 64 bit 3 dni laptop pracował poprawnie a 4-go już nie chciał się zalogować do systemu. Po kilku godzinach wskoczył nieaktywny pulpit po czym został wyłączony przyciskiem power i następnie po włączeniu czarny ekran, diody świecą kilka sekund po czym się wyłącza. Dysk uszkodzony – uszkodzone sektory bez możliwości naprawy. Co jest przyczyną ze się nie włącza nawet bez dysku. Dwa razy tylko uruchomił się z możliwością wejścia do biosu, teraz cisza i ciemność

Jacek
Gość

Witam posiadam Asua K51AC otorz mam oto taki problem laptop niechce sie zaliczyć słychać tylko wentylator co moze być za przyczyna i jaki koszt. ewentualnej naprawy

Radek
Gość

Witam,

Hp ProBook 4525s nie startuje, po włączeniu ekran czarny, miga kontrolka Caps Locka 5 x.
Po takim włączeniu, komputer był podłączony do sieci przez kilka minut i zauważyłem, że bardzo nagrzał się z lewej strony, mniej więcej na wysokości procesora…
Dodam jeszcze, że wcześniej (ponad miesiąc czasu) po włączeniu nie zawsze chciał się włączyć, po kilku próbach dopiero zaskakiwał, a od czasu do czasu bez żadnego problemu.

Michal
Gość

Witam mam problem z laptopem acer aspire E1 571g . Problem w tym że aktualizowalem bios z zakładka advenced i zmieniłem coś w ustawieniach karty graficznej. Teraz laptop co chwile się rrstartuje ekran jest cały czas czarny i nie da się nawet nowego biosu wgrać . Bateria i reset CMOS tez nic nie dają proszę o pomoc pozdrawiam!

Lukas
Gość

Witam. Mam lenovo g575 i jest strasznie wonly nie moge nic uruchomic nawet na nowym systemia

kamil
Gość

Ile kosztowała by wymiana mostka północnego w HP pavilion dv6 3111sa

wojtek
Gość

Witam, mam lapka asus x52n i coś w nim padło, lapek włącza się lecz na ekranie nic nie wyskakuje, czy to da się jakoś naprawić, raz na 100prob się włączył ale nie na dlugo. A jak się da to dużo to wyniesie?

Aga
Gość

Witam posiadam laptopa Asus k50in. Problem polega na tym, że komputer nie włącza się za każdym razem. Czasami za 10-tym, 50-tym, lub dopiero po godzinie. Proszę o radę co może być nie tak. Czy to problem włącznika, czy już mostek nawala. Pozdrawiam!

Karol
Gość

Mam problem bo laptop ” nie widzi” karty sieciowej. Mój laptop to Asus f5m z 2007 roku

manekg
Gość

witam posiadam laptopa HP pavilion 6000 i mam problem z USB w menadzerze sprzetu nie ma konfliktu a USB nie działa jakikolwiek sprzet podepne do niego to nie działa zaznaczam ze jak myszke podepne to swieci w niej dioda prosze o rade pozdrawiam manekg

Rafał
Gość

Witam. Posiadam laptopa HP Pavilion dv6 3170ew moim problemem jest to że notebook bardzo szybko się nagrzewa i układ chłodzenia juz 5 minut po włączeniu pracuje na pełnych obrotach a cały sprzęt jest bardzo ciepły. Jeszcze wyższe temperatury przez które sprzęt się wyłącza towarzyszą one grą jak i przy przekazywaniu obrazu na TV np. przez kabel HDMI. Czy może być to wina mostka północnego? Bo z tego co wiem to znajduje się tuż pod radiatorem.

Arek
Gość

Witam! Po włączeniu mojego laptopta r540 samsung slychać pracę laptopa lecz jest czarny ekran czasem właczy się od razu czasem trzeba czekać kilkadziesiąt minut aż się wyłaczy sam po czym kolejny raz właczajac działa, co moze być przyczyna?

wpDiscuz