Ocena użytkowników:

Płyta główna M850 Main Board MBX-204 REV 1.1 Sony Vaio VGN-NW – bazowe informacje

Płyta główna M850 Main Board MBX-204 REV 1.1 Sony Vaio VGN-NW

Płyta główna M850 Main Board MBX-204 REV 1.1 Sony Vaio VGN-NW

 • Używana w laptopach: Sony VAIO
 • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
 • Kompatybilna z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Często spotykane uszkodzenia:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Możliwości naprawy: duże – rozpoznaliśmy większość usterek, stworzyliśmy cechujące się dużą skutecznością metody usuwania usterek.
 • Wsparcie: wciąż działa (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna M850 Main Board MBX-204 REV 1.1 Sony Vaio VGN-NW – schemat blokowy

Diagram blokowy da nam szansę w prosty sposób rozeznać się w regule działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) a dodatkowo przedstawi rozkład na pojedyncze role realizowane przez poszczególny element. Przy jego pomocy będziemy w sposób prosty mogli zobaczyć które części odpowiadają np. za osbługę złączy USB (ang. Universal Serial Bus), realizowanie kontroli dysków twardych jak i również wszelkich pozostałych urządzeń peryferyjnych. Dobrze pamiętać jednak, iż model blokowy prezentuje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi podzespołami – naprawdę fizyczne położenie konkretnych modułów na płycie głównej jest kompletnie inne.

Płyta główna M850 Main Board MBX-204 REV 1.1 Sony Vaio VGN-NW

Płyta główna M850 Main Board MBX-204 REV 1.1 Sony Vaio VGN-NW – schemat blokowy pokazujący zasadę działania płyty.

Płyta główna M850 Main Board MBX-204 REV 1.1 Sony Vaio VGN-NW – naprawa

Skuteczna naprawa dużej części awarii zdarzających się samorzutnie:

Ta płyta główna wyróżnia się dużymi szansami naprawy, oznacza to, iż w sytuacji samorzutnej, notorycznie pojawiającej się (w większości wypadków usterka fabryczna) usterki – zredagowano już mnóstwo wydajnych i trwałych procedur naprawy.  Na ogół napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są mankamenty sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek z winy użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik udanej naprawy tego typu usterek w ogóle nie zależy od rodzaju płyty głównej, w głównej mierze dlatego, że każde pojedyncze zalanie płynem bądź każdy upadek albo uderzenie może przynieść inne spektrum uszczerbków. To wszystko będzie zależne od tego gdzie wleje się ciecz, ile jej będzie czy też z z ilu centymetrów bądź pod jakim kątem komputer spadnie na ziemię. Zależnie od toku tego rodzaju incydentu zakres uszkodzeń może być ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna M850 Main Board MBX-204 REV 1.1 Sony Vaio VGN-NW – przykłady napraw

Wszelkie niżej pokazywane nagrania są realizowane w naszym serwisie laptopów i opisujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym opisie. Płyta główna M850 Main Board MBX-204 REV 1.1 Sony Vaio VGN-NW jest z technicznego punktu widzenia ogromnie zbliżona do płyt opisywanych w poniższych filmikach, tak więc realizowanie na niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych filmach.

Płyta główna M850 Main Board MBX-204 REV 1.1 Sony Vaio VGN-NW – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, jednak w tym temacie napiszemy kilka zdań dalej) jest krokiem radykalnym kiedy jakiekolwiek próby usunięcia problemu zawiodą. Czemu jest to skrajny krok? Ano dlatego, że jest to częstokroć zabieg bardzo drogi (ceny płyt głównych potrafią czasem dochodzić do 1000 zł.), usunięcie mankamentu z płyty często jest o wiele tańsze. Chociaż nie można wyprzeć się, iż mogą się zdarzyć przypadki, w których nabycie nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne dlatego że zdarzają się usterki, w jakich kosztorys naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie odstrasza i wówczas nabycie nowej jest rzecz jasna sensownym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Zakupienie nowej płyty:

Nabycie nowej płyty ma jakikolwiek sens tylko i wyłącznie wtedy, kiedy nasza płyta odmówiła posłuszeństwa do takiego stopnia, że albo stwierdzimy, że jest nienaprawialna bądź całkowity koszt jej przywrócenia do działania o wiele przekracza cenę nabycia nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Aczkolwiek w sporej części płyt naprawa usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis, w którym naprawiamy udzieli nam na taką usługę gwarancji.

Nabycie używanej płyty:

Zdawać by się mogło, iż atutem takiego typu rozwiązania problemu jest w szczególności cena (jednakże nie w każdym przypadku). Aczkolwiek trzeba uwzględniać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uszkodziła się samoistnie, to istnieje duże ryzyko, że jest ona obciążona usterką, która jest powtarzalną wadą fabryczną i istnieje spore zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar zakupić – tego samego rodzaju awaria może dać o sobie znać toteż możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę oraz na jej kolejną naprawę. Za to gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, komputer spadał czy też płyta uległa uszkodzeniu w obojętnie jaki inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – w takim przypadku nabycie używanej płyty wydaje się mieć większy sens, pomimo tego przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj koszt naprawy z ceną nabycia płyty.

Więcej o tym zagadnieniu powiedzieliśmy w naszym innym artykule:

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna M850 Main Board MBX-204 REV 1.1 Sony Vaio VGN-NW. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna M850 Main Board MBX-204 REV 1.1 Sony Vaio VGN-NW. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

97%

Problemów z Płyta główna M850 Main Board MBX-204 REV 1.1 Sony Vaio VGN-NW

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj