Ocena użytkowników:

Płyta główna QMLE4 LA-8863P REV 2.0 Samsung NP355E-NP355V – podstawowe informacje

Płyta główna QMLE4 LA-8863P REV 2.0 Samsung NP355E-NP355V

Płyta główna QMLE4 LA-8863P REV 2.0 Samsung NP355E-NP355V

 • Przeznaczona do laptopów: SAMSUNG
 • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
 • Dla procesorów: AMD (Sempron, Athlon, Turion)
 • Najczęstsze problemy:uszkodzenia mostków (w szczególności mostków północnych}, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Możliwości naprawy: duże – rozpoznaliśmy większość usterek, stworzyliśmy cechujące się dużą skutecznością metody naprawy.
 • Wsparcie serwisowe: aktywne (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna QMLE4 LA-8863P REV 2.0 Samsung NP355E-NP355V – schemat blokowy

Diagram blokowy da nam szansę w prosty sposób odnaleźć się w zasadzie działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) a dodatkowo przedstawi segmentację na pojedyncze role spełniane przez poszczególny moduł. Przy jego użyciu z łatwością dowiemy się które podzespoły odpowiadają np. za kontrolę wtyczek USB, kontrolę HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych a także wszystkich zewnętrznych urządzeń peryferyjnych. Pamiętać jednak należy, iż model blokowy ilustruje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy osobnymi podzespołami – naprawdę fizyczne umieszczenie danych modułów na płycie głównej jest kompletnie inne.

Płyta główna QMLE4 LA-8863P REV 2.0 Samsung NP355E-NP355V

Płyta główna QMLE4 LA-8863P REV 2.0 Samsung NP355E-NP355V – schemat blokowy pokazujący budowę płyty głównej laptopa.

Płyta główna QMLE4 LA-8863P REV 2.0 Samsung NP355E-NP355V – naprawa

Skuteczna naprawa dużej części awarii występujących samorzutnie:

Ta płyta główna wyróżnia się wysokim współczynnikiem sukcesywności napraw, czyli, iż w momencie samorzutnej, często występującej (zwykle usterka fabryczna) usterki – opisano już sporo wydajnych i trwałych sposobów usuwania awarii.  Z reguły napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są mankamenty sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek z winy użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo udanej naprawy takiego rodzaju usterek ani trochę nie jest zależny marki płyty głównej, w głównej mierze dlatego, że każde osobne zalanie płynem lub każdy wstrząs albo uderzenie może wywołać inne spektrum uszczerbków. To wszystko zależy od tego w jakim rejonie wcieknie ciecz, jaka będzie jej objętość albo z z ilu centymetrów ewentualnie pod jakim kątem komputer spadnie na ziemię. Zależnie od toku takiego incydentu zakres uszkodzeń może być mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna QMLE4 LA-8863P REV 2.0 Samsung NP355E-NP355V – naprawy wzorcowe

Wszelkie u dołu przedstawiane filmy są nagrywane w w naszym serwisie i pokazujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym wpisie. Płyta główna QMLE4 LA-8863P REV 2.0 Samsung NP355E-NP355V jest z technicznego punktu widzenia mocno zbliżona do płyt opisywanych w poniższych materiałach wideo, więc jak można się domyślić realizowanie przy niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna QMLE4 LA-8863P REV 2.0 Samsung NP355E-NP355V – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, lecz w tym temacie napiszemy za moment) jest krokiem radykalnym w momencie gdy wszelakie próby przywrócenia płyty do działania zawiodą. Z jakiego powodu jest to radykalna decyzja? Z tego powodu, że jest to nierzadko kosztowna decyzja (ceny płyt głównych potrafią czasami dochodzić do 1000 zł.), usunięcie wady z płyty często jest o wiele mniej obciążające budżet. Jednakże nie sposób wyprzeć się, iż mogą się zdarzyć przypadki, w których nabycie nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne gdyż bywają przypadki, gdzie cena końcowa naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie odstrasza i wówczas nabycie nowej jest naturalnie rozważnym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Zakupienie nowej płyty:

Nabycie nowej płyty opłaca się wtedy, kiedy nasza płyta zepsuła się do takiego stopnia, że albo dojdziemy do wniosku, że jest nienaprawialna tudzież całkowity koszt jej przywrócenia do działania sporo przewyższa ceną zakupu nowej płyty – to logiczne. Jednakże w sporej części płyt naprawa usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym decydujemy się wykonać naprawę da nam gwarancję na taką naprawę.

Kupno używanej płyty:

Zdawać by się mogło, iż zaletą takiego rozwiązania jest szczególnie cena (jednakże nie zawsze). Jednakże trzeba mieć na uwadze istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa uszkodzeniu, to istnieje duże ryzyko, że jest ona obciążona usterką, będącą często powtarzającą się wadą fabryczną i istnieje wielkie niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką chcesz zakupić – tego samego rodzaju awaria może może się powtórzyć ponownie wówczas możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę a także na jej powtórną naprawę. Z kolei gdy płytę zalałeś, notebook spadał ewentualnie płyta uszkodziła się w wszelki inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – wówczas nabycie używanej płyty wydaje się mieć większy sens, jednak przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj koszt naprawy z kwotą zakupu płyty.

Więcej na ten temat powiedzieliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna QMLE4 LA-8863P REV 2.0 Samsung NP355E-NP355V. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna QMLE4 LA-8863P REV 2.0 Samsung NP355E-NP355V. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Awarii z Płyta główna QMLE4 LA-8863P REV 2.0 Samsung NP355E-NP355V

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj