Ocena użytkowników:

Płyta główna Bremen-DR2-1G BA41-01572A Rev 1.1 Samsung R525 – podstawowe informacje

Płyta główna Bremen-DR2-1G BA41-01572A Rev 1.1 Samsung R525

Płyta główna Bremen-DR2-1G BA41-01572A Rev 1.1 Samsung R525

 • Przeznaczona do laptopów: SAMSUNG
 • Rodzaj urządzenia: mobilny, (laptopy)
 • Działa z procesorami: AMD (Sempron, Athlon, Turion)
 • Najczęstsze problemy:uszkodzenia mostków (w szczególności mostków północnych}, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Szanse na udaną naprawę: duże – odkryliśmy większość usterek, opracowaliśmy skuteczne metody naprawy.
 • Wsparcie serwisowe: wciąż działa (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna Bremen-DR2-1G BA41-01572A Rev 1.1 Samsung R525 – schemat blokowy

Diagram blokowy da nam szansę w prosty sposób odnaleźć się w regule działania podstawowych elementów płyty (ang. motherboard lub mainboard) oraz pozwoli łatwiej zrozumieć rozkład na indywidualne role realizowane przez poszczególny moduł. Za jego pośrednictwem będziemy w sposób prosty mogli zobaczyć które części odpowiadają np. za kontrolę wtyczek USB, kontrolę dysków twardych i wszystkich pozostałych urządzeń peryferyjnych. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, iż model blokowy wizualizuje tylko ideowe połączenia pomiędzy osobnymi podzespołami – naprawdę fizyczne położenie konkretnych podzespołów na płycie głównej jest kompletnie inne.

Płyta główna Bremen-DR2-1G BA41-01572A Rev 1.1 Samsung R525

Płyta główna Bremen-DR2-1G BA41-01572A Rev 1.1 Samsung R525 – schemat blokowy przedstawiający zasadę działania płyty.

Płyta główna Bremen-DR2-1G BA41-01572A Rev 1.1 Samsung R525 – naprawa

Skuteczne rozwiązanie dużej części awarii występujących samorzutnie:

Ten typ płyty głównej wyróżnia się wysokim współczynnikiem sukcesywności napraw, oznacza to, iż w wypadku samorzutnej, powtarzalnej (z reguły niedoskonałość fabryczna) usterki – wypracowano już mnóstwo działających i trwałych procedur naprawy.  Z reguły napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są dysfunkcje sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek wywołanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik udanej naprawy tego typu usterek nie zależy w żadnym stopniu rodzaju płyty głównej, głównie dlatego, że każde osobne zalanie płynem lub każdy upadek albo uderzenie może wywołać różnego typu spektrum uszkodzeń. Wszystko będzie zależne od tego w jakim rejonie dojdzie ciecz, ile jej będzie ewentualnie z jakiej wysokości ewentualnie pod jakim kątem komputer upadnie na grunt. Zależnie od postępu tego rodzaju incydentu zakres usterek może być mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna Bremen-DR2-1G BA41-01572A Rev 1.1 Samsung R525 – przykłady napraw

Wszelkie u dołu pokazywane filmy są realizowane w w naszym serwisie i przedstawiamy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym opisie. Płyta główna Bremen-DR2-1G BA41-01572A Rev 1.1 Samsung R525 jest z technicznego punktu widzenia mocno zbliżona do płyt opisywanych w poniższych filmikach, więc jak można się domyślić realizowanie na niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych filmach.

Płyta główna Bremen-DR2-1G BA41-01572A Rev 1.1 Samsung R525 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, jednakże w tym temacie napiszemy kilka zdań dalej) jest krokiem skrajnym kiedy jakiekolwiek próby usunięcia problemu zawiodą. Z jakiego powodu jest to skrajny krok? Ano dlatego, że jest to nierzadko kosztowna naprawa (ceny płyt głównych potrafią czasami sięgać do 1000 zł.), usunięcie problemu z płyty często jest o wiele łagodniejsze dla portfela. Chociaż nie sposób wyprzeć się, iż są przypadki, w których nabycie nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne bo zdarzają się awarie, w jakich kosztorys naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie odstrasza i wobec tego nabycie nowej jest rzecz jasna sensownym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Kupienie nieużywanej płyty:

Zakup nowej płyty ma jakikolwiek sens wtedy, kiedy stara płyta odmówiła posłuszeństwa do takiego stopnia, że albo dojdziemy do wniosku, że jest nienaprawialna bądź całkowity koszt jej przywrócenia do działania sporo przewyższa ceną zakupu nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Aczkolwiek w licznej części płyt usunięcie usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis, w którym naprawiamy da nam gwarancję na taką naprawę.

Kupno używanej płyty:

Można by pozornie mieć wrażenie, iż pozytywną stroną tego rodzaju rozwiązania problemu jest w szczególności cena (aczkolwiek nie zawsze). Aczkolwiek trzeba mieć na uwadze kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uszkodziła się samoistnie, to istnieje duże ryzyko, że posiada ona usterkę, która jest często powtarzającą się wadą fabryczną i istnieje wielkie zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar nabyć – tego samego rodzaju wada może może się powtórzyć ponownie toteż możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę oraz na jej powtórną naprawę. Tymczasem gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, notebook spadał czy też płyta uległa uszkodzeniu w wszelki inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – wówczas nabycie używanej płyty wydaje się mieć większy sens, mimo to przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj cenę usunięcia problemu z kwotą nabycia płyty.

Więcej o tym zagadnieniu opisaliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna Bremen-DR2-1G BA41-01572A Rev 1.1 Samsung R525. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna Bremen-DR2-1G BA41-01572A Rev 1.1 Samsung R525. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

97%

Problemów z Płyta główna Bremen-DR2-1G BA41-01572A Rev 1.1 Samsung R525

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj