Ocena użytkowników:

Płyta główna BA92-09017B A Samsung NP700Z5A – niezbędne informacje

Płyta główna BA92-09017B A Samsung NP700Z5A

Płyta główna BA92-09017B A Samsung NP700Z5A

 • Dla notebooków: SAMSUNG
 • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
 • Działa z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Często spotykane uszkodzenia:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Szanse na udaną naprawę: duże – rozpoznaliśmy sporą liczbę usterek, opracowaliśmy cechujące się dużą skutecznością metody usuwania usterek.
 • Wsparcie serwisowe: aktywne (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna BA92-09017B A Samsung NP700Z5A – schemat blokowy

Wzorzec blokowy da nam szansę w prosty sposób odnaleźć się w zasadzie działania podstawowych elementów płyty (ang. motherboard lub mainboard) i pozwoli łatwiej zrozumieć rozkład na indywidualne role spełniane przez dany element. Przy jego pomocy łatwiej zrozumiemy które urządzenia odpowiadają np. za kontrolę interfejsu USB, realizowanie kontroli HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych jak i również wszystkich pozostałych urządzeń peryferyjnych. Pamiętać jednak należy, iż diagram blokowy ilustruje tylko ideowe połączenia pomiędzy jednostkowymi komponentami – tak naprawdę fizyczne położenie danych podzespołów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna BA92-09017B A Samsung NP700Z5A

Płyta główna BA92-09017B A Samsung NP700Z5A – schemat blokowy przedstawiający zasadę działania płyty głównej laptopa.

Płyta główna BA92-09017B A Samsung NP700Z5A – naprawa

Skuteczne rozwiązanie większości awarii zdarzających się samorzutnie:

Ten typ płyty głównej cechuje się pokaźnym współczynnikiem efektywności napraw, czyli, iż w razie samorzutnej, notorycznie pojawiającej się (zwykle przypadłość fabryczna) usterki – zredagowano już mnóstwo działających i długotrwałych sposobów usuwania awarii.  Z reguły napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są wady sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek spowodowanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo sukcesu naprawy tych usterek ani trochę nie jest zależny typu płyty głównej, głównie dlatego, że każde pojedyncze zalanie płynem lub każdy wstrząs albo uderzenie może wywołać różnego rodzaju spektrum uszczerbków. To wszystko będzie zależne od tego w którym miejscu wcieknie ciecz, ile jej będzie czy też z z ilu centymetrów bądź pod jakim kątem notebook upadnie na grunt. Zależnie od toku takiego incydentu zakres usterek może okazać się mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna BA92-09017B A Samsung NP700Z5A – przykładowe naprawy

Wszelkie niżej widoczne materiały są realizowane w w naszym serwisie i demonstrujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym wpisie. Płyta główna BA92-09017B A Samsung NP700Z5A jest konstrukcyjnie mocno zbliżona do płyt opisywanych w poniższych filmach, tak więc realizowanie na niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna BA92-09017B A Samsung NP700Z5A – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, jednak o tym kilka zdań dalej) jest krokiem skrajnym w momencie gdy wszelkie próby usunięcia problemu zawiodą. Czemu jest to radykalna decyzja? Ano dlatego, że jest to nierzadko kosztowny zabieg (ceny płyt głównych potrafią nieraz dochodzić do 1000 zł.), usunięcie mankamentu z płyty często jest o wiele mniej obciążające budżet. Niemniej nie można zanegować, iż występują naprawy, w których zakup nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne bo bywają przypadki, w jakich cena końcowa naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie odstrasza i wówczas zakup nowej jest oczywiście rozważnym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Kupienie nieużywanej płyty:

Zakup nowej płyty opłaca się wtedy, kiedy stara płyta odmówiła posłuszeństwa na tyle, że albo jest nie do uratowania tudzież wysokość kosztów jej przywrócenia do sprawności o wiele przekracza cenę nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Aczkolwiek w ogromnej części płyt usunięcie usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym decydujemy się wykonać naprawę zapewni nam poprawne wykonanie usługi udzielając na nią gwarancji.

Nabycie używanej płyty:

Można by pozornie mieć wrażenie, iż dobrą cechą takiego typu rozwiązania problemu jest głównie cena (aczkolwiek nie w każdym przypadku). Mimo to trzeba mieć na uwadze istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uszkodziła się samoistnie, to istnieje duże ryzyko, że jest ona obciążona usterką, która prawdopodobnie jest często ukazującą się wadą fabryczną i istnieje spore niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką planujesz nabyć – tego samego rodzaju wada może dać o sobie znać w takim przypadku możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę a także na jej powtórną naprawę. Za to gdy płytę zalałeś, komputer spadał bądź płyta uległa uszkodzeniu w wszelki inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – to zakup używanej płyty wydaje się mieć większy sens, pomimo tego przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj cenę usunięcia problemu z ceną zakupu płyty.

Więcej o tym zagadnieniu powiedzieliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna BA92-09017B A Samsung NP700Z5A. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna BA92-09017B A Samsung NP700Z5A. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

98%

Problemów z Płyta główna BA92-09017B A Samsung NP700Z5A

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj