Ocena użytkowników:

Płyta główna BA92-06515A Bremen-M REV 1.4 Samsung E372 R730 – podstawowe informacje

Płyta główna BA92-06515A Bremen-M REV 1.4 Samsung E372 R730

Płyta główna BA92-06515A Bremen-M REV 1.4 Samsung E372 R730

 • Przeznaczona do laptopów: SAMSUNG
 • Segment: mobilny, (laptopy)
 • Działa z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Często spotykane uszkodzenia:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Szanse powodzenia naprawy: duże – rozpoznaliśmy dużą część usterek, opracowaliśmy skuteczne metody usuwania usterek.
 • Wsparcie: aktywne (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna BA92-06515A Bremen-M REV 1.4 Samsung E372 R730 – schemat blokowy

Wzorzec blokowy da nam szansę w prosty sposób rozeznać się w regule zasady działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) oraz pozwoli łatwiej zrozumieć segmentację na pojedyncze role spełniane przez dany moduł. Przy jego pomocy będziemy w sposób prosty mogli zobaczyć które urządzenia odpowiadają np. za osbługę portów USB, kontrolę HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych jak i również wszystkich pozostałych urządzeń peryferyjnych. Dobrze pamiętać jednak, iż diagram blokowy obrazuje tylko ideowe połączenia pomiędzy jednostkowymi układami – faktycznie fizyczne położenie konkretnych modułów na płycie głównej jest całkiem inne.

Płyta główna BA92-06515A Bremen-M REV 1.4 Samsung E372 R730

Płyta główna BA92-06515A Bremen-M REV 1.4 Samsung E372 R730 – schemat blokowy przedstawiający budowę płyty.

Płyta główna BA92-06515A Bremen-M REV 1.4 Samsung E372 R730 – naprawa

Skuteczne rozwiązanie dużej części wad występujących samorzutnie:

Ten typ płyty głównej cechuje się dużą naprawialnością, czyli, iż w wypadku samorzutnej, powtarzającej się seryjnie (przeważnie przypadłość fabryczna) usterki – wypracowano już mnóstwo działających i długotrwałych sposobów usuwania awarii.  Na ogół napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są wady sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek spowodowanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo udanej naprawy tego typu usterek jest niezależny od marki płyty głównej, w głównej mierze ponieważ każde zalanie lub każdy upadek albo uderzenie może wywołać inne spektrum uszczerbków. Wszystko będzie zależne od tego gdzie wleje się ciecz, jaka będzie jej objętość albo z jakiej wysokości bądź pod jakim kątem notebook spadnie na ziemię. Zależnie od toku takiego incydentu zakres uszkodzeń może być ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna BA92-06515A Bremen-M REV 1.4 Samsung E372 R730 – przykłady napraw

Wszelkie niżej przedstawiane nagrania są realizowane w w naszym serwisie i ukazujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym wpisie. Płyta główna BA92-06515A Bremen-M REV 1.4 Samsung E372 R730 jest z technicznego punktu widzenia ogromnie zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych filmach, tak więc realizowanie przy niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych filmach.

Płyta główna BA92-06515A Bremen-M REV 1.4 Samsung E372 R730 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, jednak w tym temacie napiszemy za moment) jest krokiem radykalnym w momencie gdy wszelakie próby przywrócenia płyty do działania zawiodą. Z jakiego powodu jest to radykalna decyzja? Ano dlatego, że jest to częstokroć kosztowna naprawa (ceny płyt głównych potrafią czasem dochodzić do 1000 zł.), usunięcie mankamentu z płyty często jest o wiele tańsze. Jednakże nie można wyprzeć się, iż występują naprawy, w których nabycie nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne albowiem zdarzają się usterki, gdzie cena końcowa naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie odstrasza i wówczas nabycie nowej jest rzecz jasna rozważnym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Kupno nowej płyty:

Zakupienie nowej płyty opłaca się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy stara płyta odmówiła współpracy do takiego stopnia, że albo dojdziemy do wniosku, że jest nie do wskrzeszenia bądź całkowity koszt jej przywrócenia do działania sporo przewyższa cenę nabycia nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Jednakże w sporej części przypadków naprawa usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis, w którym decydujemy się wykonać naprawę zapewni nam poprawne wykonanie usługi udzielając na nią gwarancji.

Kupno używanej płyty:

Wydawać by się mogło, iż pozytywną stroną tego rodzaju rozwiązania problemu jest w głównej mierze cena (jednak nie zawsze). Aczkolwiek powinno się uwzględniać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa awarii, to najprawdopodobniej posiada ona usterkę, która jest często powtarzającą się wadą fabryczną i istnieje duże niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar nabyć – ta sama wada może ukazać się ponownie w takim przypadku możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę a także na jej kolejną naprawę. Za to gdy płytę zalałeś, komputer spadał ewentualnie płyta uszkodziła się w wszelki inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – to nabycie używanej płyty wydaje się mieć większy sens, mimo to przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj koszt usunięcia problemu z kwotą nabycia płyty.

Więcej na ten temat opisaliśmy w naszym innym artykule:

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna BA92-06515A Bremen-M REV 1.4 Samsung E372 R730. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna BA92-06515A Bremen-M REV 1.4 Samsung E372 R730. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Problemów z Płyta główna BA92-06515A Bremen-M REV 1.4 Samsung E372 R730

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj