Ocena użytkowników:

Płyta główna BA92-06141B Samsung R710-R730 – podstawowe informacje

Płyta główna BA92-06141B Samsung R710-R730

Płyta główna BA92-06141B Samsung R710-R730

 • Stosowana w komputerach przenośnych: SAMSUNG
 • Rodzaj urządzenia: mobilny, (laptopy)
 • Współpracuje z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Często spotykane uszkodzenia:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Szanse na udaną naprawę: duże – rozpoznaliśmy większość usterek, opracowaliśmy skuteczne metody usuwania usterek.
 • Wsparcie: aktywne (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna BA92-06141B Samsung R710-R730 – schemat blokowy

Diagram blokowy da nam szansę łatwiej odnaleźć się w zasadzie działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) i ułatwi wyobrazić sobie segmentację na pojedyncze role realizowane przez dany element. Za jego pośrednictwem łatwiej zrozumiemy które części odpowiadają np. za osbługę interfejsu USB (ang. Universal Serial Bus), kontrolę HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych a dodatkowo wszystkich zewnętrznych urządzeń peryferyjnych. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, iż model blokowy prezentuje tylko ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi komponentami – naprawdę fizyczne umieszczenie konkretnych modułów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna BA92-06141B Samsung R710-R730

Płyta główna BA92-06141B Samsung R710-R730 – schemat blokowy przedstawiający budowę płyty.

Płyta główna BA92-06141B Samsung R710-R730 – naprawa

Naprawa dużej części awarii zdarzających się samorzutnie:

Ten typ płyty głównej odznacza się pokaźnym współczynnikiem efektywności napraw, czyli, iż w sytuacji samorzutnej, często występującej (z reguły niedoskonałość fabryczna) usterki – opisano już sporo działających i długotrwałych procedur naprawy.  Na ogół napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są wady sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek wywołanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo sukcesu naprawy tego typu usterek w ogóle nie zależy od typu płyty głównej, w głównej mierze ponieważ każde pojedyncze zalanie bądź każdy wstrząs albo uderzenie może przynieść inne spektrum uszczerbków. To wszystko będzie zależne od tego w którym miejscu dojdzie ciecz, jaka będzie jej objętość albo z jakiej wysokości ewentualnie pod jakim kątem komputer upadnie na grunt. Zależnie od obrotu tego rodzaju incydentu zakres usterek może okazać się mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna BA92-06141B Samsung R710-R730 – przykładowe naprawy

Wszelkie u dołu przedstawiane filmy są realizowane w w naszym serwisie i ukazujemy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym wpisie. Płyta główna BA92-06141B Samsung R710-R730 jest z technicznego punktu widzenia mocno zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych materiałach wideo, więc jak można się domyślić realizowanie na niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna BA92-06141B Samsung R710-R730 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, lecz w tym temacie napiszemy kilka zdań dalej) jest krokiem radykalnym podczas gdy wszelkie próby usunięcia problemu zawiodą. Z jakiego powodu jest to radykalna decyzja? Z tego powodu, że jest to nieraz zabieg bardzo drogi (ceny płyt głównych potrafią czasami dochodzić do 1000 zł.), usunięcie mankamentu z płyty nierzadko jest o wiele łagodniejsze dla portfela. Niemniej jednak nie sposób zanegować, iż są przypadki, w których nabycie nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne jako że zdarzają się awarie, gdzie cena końcowa naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie odstrasza i wobec tego nabycie nowej jest rzecz jasna racjonalnym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Kupno nieużywanej płyty:

Zakup nowej płyty opłaca się wtedy, kiedy obecna płyta odmówiła posłuszeństwa na tyle, że albo jest nie do wskrzeszenia tudzież koszt jej przywrócenia do działania przekracza ceną zakupu nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Lecz w licznej części przypadków naprawa usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis, w którym decydujemy się wykonać naprawę da nam gwarancję na taką naprawę.

Kupno używanej płyty:

Można by pozornie mieć wrażenie, iż dobrą cechą tego rodzaju rozwiązania problemu jest głównie cena (jednakże nie w każdym przypadku). Mimo to powinno się rozważać istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uszkodziła się samoistnie, to najprawdopodobniej jest ona obciążona usterką, która prawdopodobnie jest powtarzalną wadą fabryczną i istnieje spore niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką planujesz nabyć – ta sama wada może dać o sobie znać w takim przypadku możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę a także na jej powtórną naprawę. Za to gdy płytę zalałeś, komputer spadał bądź płyta uszkodziła się w obojętnie jaki inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – wówczas nabycie używanej płyty wydaje się mieć większy sens, pomimo tego przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj cenę usunięcia problemu z ceną zakupu płyty.

Więcej na ten temat opisaliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna BA92-06141B Samsung R710-R730. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna BA92-06141B Samsung R710-R730. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Problemów z Płyta główna BA92-06141B Samsung R710-R730

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj