Ocena użytkowników:

Płyta główna BA92-04951A Samsung R560 – bazowe informacje

Płyta główna BA92-04951A Samsung R560

Płyta główna BA92-04951A Samsung R560

 • Stosowana w laptopach: SAMSUNG
 • Segment: mobilny, (laptopy)
 • Działa z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Najczęściej występujące awarie:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Szanse na udaną naprawę: duże – rozpoznaliśmy większość usterek, stworzyliśmy skuteczne metody naprawy.
 • Wsparcie: aktywne (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna BA92-04951A Samsung R560 – schemat blokowy

Wzorzec blokowy da nam szansę w prosty sposób odnaleźć się w zasadzie działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) a dodatkowo ułatwi wyobrazić sobie segmentację na indywidualne role realizowane przez poszczególny element. Przy jego użyciu dowiemy się które urządzenia odpowiadają np. za osbługę portów USB (ang. Universal Serial Bus), kontrolę dysków twardych a dodatkowo wszelkich zewnętrznych modułów peryferyjnych. Dobrze pamiętać jednak, iż szkic blokowy obrazuje tylko ideowe połączenia pomiędzy jednostkowymi podzespołami – tak naprawdę fizyczne rozlokowanie konkretnych podzespołów na płycie głównej jest całkiem inne.

Płyta główna BA92-04951A Samsung R560

Płyta główna BA92-04951A Samsung R560 – schemat blokowy pokazujący zasadę działania płyty głównej laptopa.

Płyta główna BA92-04951A Samsung R560 – naprawa

Skuteczne rozwiązanie większości awarii zdarzających się samorzutnie:

Ta płyta główna wyróżnia się pokaźnym współczynnikiem efektywności napraw, czyli, iż w razie samorzutnej, notorycznie pojawiającej się (przeważnie usterka fabryczna) usterki – zredagowano już mnóstwo efektywnych i długotrwałych procedur naprawy.  Zazwyczaj napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są wady sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek spowodowanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik udanej naprawy tego typu usterek jest niezależny od marki płyty głównej, głównie ponieważ każde zalanie płynem lub każdy upadek albo uderzenie może wywołać różnego typu spektrum uszczerbków. To wszystko będzie zależne od tego w którym miejscu dojdzie ciecz, jaka będzie jej objętość albo z jakiej wysokości ewentualnie pod jakim kątem notebook upadnie. Zależnie od toku tego rodzaju incydentu zakres usterek może okazać się ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna BA92-04951A Samsung R560 – naprawy wzorcowe

Wszelkie u dołu pokazywane materiały są nagrywane w naszym serwisie laptopów i pokazujemy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym opisie. Płyta główna BA92-04951A Samsung R560 jest konstrukcyjnie ogromnie zbliżona do płyt opisywanych w poniższych filmach, tak więc realizowanie na niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna BA92-04951A Samsung R560 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, jednakże o tym kilka zdań dalej) jest krokiem skrajnym kiedy wszelkie próby przywrócenia płyty do działania nie dadzą pozytywnego skutku. Z jakiego powodu jest to radykalna decyzja? Z tego powodu, że jest to częstokroć zabieg bardzo drogi (ceny płyt głównych potrafią nieraz sięgać do 1000 zł.), usunięcie wady z płyty często jest o wiele mniej obciążające budżet. Chociaż nie sposób zanegować, iż występują naprawy, w których nabycie nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne bo bywają awarie, gdzie kosztorys naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie konsternuje i w takim przypadku nabycie nowej jest naturalnie rozważnym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Kupienie nowej płyty:

Nabycie nowej płyty jest sensowne tylko i wyłącznie wtedy, kiedy nasza płyta odmówiła współpracy na tyle, że albo dojdziemy do wniosku, że jest nienaprawialna bądź wartość jej naprawy o wiele przekracza ceną zakupu nowej płyty – to logiczne. Lecz w ogromnej części płyt usunięcie usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym decydujemy się wykonać naprawę zapewni nam poprawne wykonanie usługi udzielając na nią gwarancji.

Nabycie używanej płyty:

Można by pozornie mieć wrażenie, iż zaletą takiego rozwiązania jest szczególnie cena (chociaż nie zawsze). Mimo to powinno się rozważać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa uszkodzeniu, to najprawdopodobniej posiada ona usterkę, będącą powtarzalną wadą fabryczną i istnieje spore niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką chcesz zakupić – ta sama wada może ukazać się ponownie wtedy możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę oraz na jej powtórną naprawę. Jednakże gdy płytę zalałeś, notebook spadał bądź płyta uszkodziła się w wszelki inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – to nabycie używanej płyty wydaje się mieć większy sens, niemniej jednak przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj cenę naprawy z kwotą zakupu płyty.

Więcej na ten temat opisaliśmy w naszym innym artykule:

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna BA92-04951A Samsung R560. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna BA92-04951A Samsung R560. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Problemów z Płyta główna BA92-04951A Samsung R560

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj