Ocena użytkowników:

Płyta główna BA41-00936A BA92-04959A-B Samsung NP-R710 – podstawowe informacje

Płyta główna BA41-00936A BA92-04959A-B Samsung NP-R710

Płyta główna BA41-00936A BA92-04959A-B Samsung NP-R710

 • Stosowana w laptopach: SAMSUNG
 • Segment: mobilny, (laptopy)
 • Współpracuje z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Najczęściej występujące awarie:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Możliwości naprawy: duże – rozpoznaliśmy sporą liczbę usterek, opracowaliśmy skuteczne metody usuwania usterek.
 • Wsparcie serwisowe: wciąż działa (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna BA41-00936A BA92-04959A-B Samsung NP-R710 – schemat blokowy

Diagram blokowy da nam szansę w prosty sposób rozeznać się w regule działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) i ułatwi wyobrazić sobie rozkład na pojedyncze role spełniane przez dany element. Dzięki niemu łatwiej zrozumiemy które podzespoły odpowiadają np. za kontrolę złączy USB, realizowanie kontroli HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych i wszystkich zewnętrznych urządzeń peryferyjnych. Dobrze pamiętać jednak, iż model blokowy obrazuje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy jednostkowymi komponentami – tak naprawdę fizyczne położenie konkretnych podzespołów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna BA41-00936A BA92-04959A-B Samsung NP-R710

Płyta główna BA41-00936A BA92-04959A-B Samsung NP-R710 – schemat blokowy pokazujący zasadę działania płyty głównej laptopa.

Płyta główna BA41-00936A BA92-04959A-B Samsung NP-R710 – naprawa

Naprawa dużej części awarii występujących samorzutnie:

Ta płyta główna wyróżnia się dużą naprawialnością, oznacza to, iż w razie samorzutnej, notorycznie pojawiającej się (z reguły usterka fabryczna) usterki – wypracowano już sporo działających i długotrwałych sposobów usuwania awarii.  Z reguły napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są usterki sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek spowodowanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo sukcesu naprawy tych usterek ani trochę nie jest zależny rodzaju płyty głównej, głównie dlatego, że każde osobne zalanie płynem bądź każdy upadek albo uderzenie może przynieść różnego rodzaju spektrum uszczerbków. To wszystko zależy od tego gdzie wcieknie ciecz, jaka będzie jej objętość ewentualnie z z ilu centymetrów bądź pod jakim kątem notebook upadnie. Zależnie od obrotu takiego incydentu zakres usterek może być ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna BA41-00936A BA92-04959A-B Samsung NP-R710 – naprawy wzorcowe

Wszelkie u dołu pokazywane materiały są realizowane w w naszym serwisie i ukazujemy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym wpisie. Płyta główna BA41-00936A BA92-04959A-B Samsung NP-R710 jest konstrukcyjnie ogromnie zbliżona do płyt opisywanych w poniższych filmach, więc jak można się domyślić realizowanie na niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna BA41-00936A BA92-04959A-B Samsung NP-R710 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, jednakże w tym temacie napiszemy za moment) jest krokiem radykalnym podczas gdy jakiekolwiek sposoby usunięcia problemu zawiodą. Czemu jest to skrajny krok? Z tego powodu, że jest to nierzadko kosztowna decyzja (ceny płyt głównych potrafią nieraz dochodzić do 1000 zł.), usunięcie problemu z płyty nierzadko jest o wiele mniej obciążające budżet. Choć nie sposób zanegować, iż zdarzają się naprawy, w których nabycie nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne albowiem bywają usterki, gdzie cena końcowa naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie odstrasza i wobec tego nabycie nowej jest naturalnie racjonalnym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Zakupienie nieużywanej płyty:

Nabycie nowej płyty jest sensowne wtedy, kiedy nasza płyta odmówiła posłuszeństwa na tyle, że albo stwierdzimy, że jest nie do uratowania lub wysokość kosztów jej przywrócenia do działania przekracza cenę nabycia nowej płyty – to logiczne. Jednakże w licznej części płyt usunięcie usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis, w którym decydujemy się wykonać naprawę da nam gwarancję na taką naprawę.

Kupno używanej płyty:

Wydawać by się mogło, iż atutem takiego typu rozwiązania problemu jest w szczególności cena (chociaż nie w każdym przypadku). Aczkolwiek powinno się rozważać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa awarii, to jest wielce możliwe, że posiada ona usterkę, która jest powtarzalną wadą fabryczną i istnieje spore zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką planujesz nabyć – ta sama awaria może może się powtórzyć ponownie toteż możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę oraz na jej powtórną naprawę. Tymczasem gdy płytę zalałeś, komputer spadał ewentualnie płyta uległa uszkodzeniu w każdy inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – w takim przypadku nabycie używanej płyty wydaje się mieć większy sens, mimo to przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj koszt naprawy z ceną zakupu płyty.

Więcej o tym zagadnieniu powiedzieliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna BA41-00936A BA92-04959A-B Samsung NP-R710. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna BA41-00936A BA92-04959A-B Samsung NP-R710. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

97%

Awarii z Płyta główna BA41-00936A BA92-04959A-B Samsung NP-R710

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj