Ocena użytkowników:

Płyta główna PIWG1 LA-6759P Lenovo IdeaPad G470 – niezbędne informacje

Płyta główna PIWG1 LA-6759P Lenovo IdeaPad G470

Płyta główna PIWG1 LA-6759P Lenovo IdeaPad G470

 • Przeznaczona do laptopów: Lenovo
 • Segment: mobilny, (laptopy)
 • Współpracuje z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Najczęściej występujące awarie:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Możliwości naprawy: duże – rozpoznaliśmy większość usterek, opracowaliśmy skuteczne metody usuwania usterek.
 • Wsparcie: aktywne (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna PIWG1 LA-6759P Lenovo IdeaPad G470 – schemat blokowy

Diagram blokowy pozwoli nam łatwiej rozeznać się w zasadzie działania podstawowych elementów płyty (ang. motherboard lub mainboard) oraz pozwoli łatwiej zrozumieć segmentację na indywidualne role spełniane przez poszczególny moduł. Za jego pośrednictwem z łatwością dowiemy się które urządzenia odpowiadają np. za kontrolę portów USB (ang. Universal Serial Bus), kontrolowanie dysków twardych a także wszystkich pozostałych urządzeń peryferyjnych. Dobrze pamiętać jednak, iż diagram blokowy ilustruje tylko ideowe połączenia pomiędzy osobnymi układami – naprawdę fizyczne położenie konkretnych modułów na płycie głównej jest całkiem inne.

Płyta główna PIWG1 LA-6759P Lenovo IdeaPad G470

Płyta główna PIWG1 LA-6759P Lenovo IdeaPad G470 – schemat blokowy pokazujący budowę płyty głównej laptopa.

Płyta główna PIWG1 LA-6759P Lenovo IdeaPad G470 – naprawa

Skuteczna naprawa większości wad występujących samorzutnie:

Ten typ płyty głównej odznacza się dobrym stosunkiem naprawialności do występujących awarii, oznacza to, iż w razie samorzutnej, powtarzalnej (zwykle usterka fabryczna) usterki – zredagowano już sporo efektywnych i długotrwałych sposobów naprawy.  W większości wypadków napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są wady sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek wywołanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo sukcesu naprawy tego typu usterek nie zależy w żadnym stopniu typu płyty głównej, w głównej mierze ponieważ każde osobne zalanie bądź każdy upadek albo uderzenie może wywołać różnego typu spektrum uszczerbków. To wszystko zależy od tego w którym miejscu dojdzie ciecz, ile jej będzie ewentualnie z jakiej wysokości bądź pod jakim kątem sprzęt upadnie. Zależnie od toku tego rodzaju incydentu zakres uszkodzeń może okazać się ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna PIWG1 LA-6759P Lenovo IdeaPad G470 – przykłady napraw

Wszelkie niżej widoczne filmy są realizowane w w naszym serwisie i opisujemy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym wpisie. Płyta główna PIWG1 LA-6759P Lenovo IdeaPad G470 jest konstrukcyjnie ogromnie zbliżona do płyt opisywanych w poniższych filmikach, tak więc realizowanie przy niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna PIWG1 LA-6759P Lenovo IdeaPad G470 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, lecz w tym temacie napiszemy za chwilę) jest krokiem skrajnym kiedy wszelkie sposoby przywrócenia płyty do działania nie dadzą pozytywnego skutku. Czemu jest to radykalna decyzja? Ano dlatego, że jest to częstokroć kosztowny zabieg (ceny płyt głównych potrafią nieraz dochodzić do 1000 zł.), usunięcie wady z płyty nierzadko jest o wiele tańsze. Choć nie sposób zanegować, iż są przypadki, w których zakup nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne albowiem zdarzają się awarie, gdzie cena końcowa naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie odstrasza i wobec tego zakup nowej jest naturalnie sensownym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Kupienie nieużywanej płyty:

Nabycie nowej płyty opłaca się wtedy, kiedy stara płyta odmówiła współpracy na tyle, że albo dojdziemy do wniosku, że jest nie do wskrzeszenia tudzież kwota jej przywrócenia do sprawności o wiele przekracza cenę nabycia nowej płyty – to logiczne. Lecz w sporej części przypadków usunięcie usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis, w którym decydujemy się wykonać naprawę da nam gwarancję na taką naprawę.

Nabycie używanej płyty:

Wydawać by się mogło, iż pozytywną stroną takiego rozwiązania problemu jest w głównej mierze cena (aczkolwiek nie w każdym przypadku). Mimo to trzeba uwzględniać istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uszkodziła się samoistnie, to bardzo prawdopodobne, że jest ona obciążona usterką, która jest powtarzalną wadą fabryczną i istnieje znaczne niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką planujesz zakupić – ta sama awaria może ukazać się ponownie toteż możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę a także na jej powtórną naprawę. Za to gdy płytę zalałeś, notebook spadał albo płyta uległa uszkodzeniu w każdy inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – w takim przypadku zakup używanej płyty wydaje się mieć większy sens, pomimo tego przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj koszt usunięcia problemu z kwotą zakupu płyty.

Więcej na ten temat opisaliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna PIWG1 LA-6759P Lenovo IdeaPad G470. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna PIWG1 LA-6759P Lenovo IdeaPad G470. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

97%

Problemów z Płyta główna PIWG1 LA-6759P Lenovo IdeaPad G470

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj