Ocena użytkowników:

Płyta główna PAWGD LA-6757P REV 1.0 Lenovo IdeaPad G575 – niezbędne informacje

Płyta główna PAWGD LA-6757P REV 1.0 Lenovo IdeaPad G575

Płyta główna PAWGD LA-6757P REV 1.0 Lenovo IdeaPad G575

 • Używana w laptopach: Lenovo
 • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
 • Działa z procesorami: AMD (Sempron, Athlon, Turion)
 • Często spotykane uszkodzenia:uszkodzenia mostków (najczęściej mostków północnych}, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Szanse na udaną naprawę: duże – odkryliśmy większość usterek, opisaliśmy cechujące się dużą skutecznością metody naprawy.
 • Wsparcie: aktywne (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna PAWGD LA-6757P REV 1.0 Lenovo IdeaPad G575 – schemat blokowy

Model blokowy da nam szansę w prosty sposób odnaleźć się w regule zasady działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) oraz pozwoli łatwiej zrozumieć segmentację na pojedyncze role spełniane przez dany element. Dzięki niemu z łatwością dowiemy się które części odpowiadają np. za osbługę interfejsu USB (ang. Universal Serial Bus), realizowanie kontroli HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych a także wszystkich zewnętrznych urządzeń peryferyjnych. Dobrze pamiętać jednak, iż szkic blokowy obrazuje tylko ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi podzespołami – tak naprawdę fizyczne umieszczenie konkretnych podzespołów na płycie głównej jest całkiem inne.

Płyta główna PAWGD LA-6757P REV 1.0 Lenovo IdeaPad G575

Płyta główna PAWGD LA-6757P REV 1.0 Lenovo IdeaPad G575 – schemat blokowy pokazujący zasadę działania płyty.

Płyta główna PAWGD LA-6757P REV 1.0 Lenovo IdeaPad G575 – naprawa

Skuteczna naprawa większości awarii zdarzających się samorzutnie:

Ten typ płyty głównej wyróżnia się dużą naprawialnością, czyli, iż w momencie samorzutnej, często występującej (zwykle usterka fabryczna) usterki – wypracowano już sporo wydajnych i długotrwałych procedur naprawy.  Zazwyczaj napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są wady sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek z winy użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik sukcesu naprawy takiego rodzaju usterek w ogóle nie zależy od rodzaju płyty głównej, w głównej mierze ponieważ każde pojedyncze zalanie bądź każdy wstrząs albo uderzenie może wywołać inne spektrum uszkodzeń. Wszystko będzie zależne od tego w którym miejscu dojdzie ciecz, ile jej będzie czy też z jakiej wysokości bądź pod jakim kątem notebook upadnie. Zależnie od obrotu tego incydentu zakres usterek może okazać się ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna PAWGD LA-6757P REV 1.0 Lenovo IdeaPad G575 – naprawy wzorcowe

Wszelkie niżej pokazywane nagrania są realizowane w w naszym serwisie i pokazujemy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym wpisie. Płyta główna PAWGD LA-6757P REV 1.0 Lenovo IdeaPad G575 jest z technicznego punktu widzenia ogromnie zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych materiałach wideo, tak więc realizowanie na niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna PAWGD LA-6757P REV 1.0 Lenovo IdeaPad G575 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, jednakże w tym temacie napiszemy kilka zdań dalej) jest krokiem skrajnym podczas gdy wszelkie sposoby przywrócenia płyty do działania zawiodą. Z jakiego powodu jest to radykalna decyzja? Ano dlatego, że jest to nierzadko kosztowny zabieg (ceny płyt głównych potrafią nieraz dochodzić do 1000 zł.), usunięcie mankamentu z płyty nierzadko jest o wiele mniej obciążające budżet. Aczkolwiek nie sposób zanegować, iż występują przypadki, w których nabycie nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne dlatego że zdarzają się usterki, w jakich kosztorys naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie konsternuje i wówczas nabycie nowej jest oczywiście sensownym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Kupienie nieużywanej płyty:

Zakupienie nowej płyty ma jakikolwiek sens wtedy, kiedy stara płyta odmówiła współpracy na tyle, że albo jest nie do uratowania tudzież kwota jej naprawy sporo przewyższa cenę nowej płyty – to logiczne. Jednakże w ogromnej części płyt naprawa usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym decydujemy się wykonać naprawę udzieli nam na taką usługę gwarancji.

Kupno używanej płyty:

Zdawać by się mogło, iż dobrą cechą takiego typu rozwiązania jest w szczególności cena (aczkolwiek nie zawsze). Mimo to trzeba rozważać istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uszkodziła się samoistnie, to najprawdopodobniej posiada ona usterkę, która jest często powtarzającą się wadą fabryczną i istnieje spore zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar zakupić – tego samego rodzaju wada może może się powtórzyć ponownie w takim przypadku możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę oraz na jej kolejną naprawę. Jednakże gdy płytę zalałeś, komputer spadał bądź płyta uległa uszkodzeniu w obojętnie jaki inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – w takim przypadku nabycie używanej płyty wydaje się mieć większy sens, pomimo tego przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj koszt naprawy z ceną nabycia płyty.

Więcej na ten temat powiedzieliśmy w naszym innym artykule:

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna PAWGD LA-6757P REV 1.0 Lenovo IdeaPad G575. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna PAWGD LA-6757P REV 1.0 Lenovo IdeaPad G575. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Awarii z Płyta główna PAWGD LA-6757P REV 1.0 Lenovo IdeaPad G575

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj