Ocena użytkowników:

Płyta główna NIWE1 LA-5751P Lenovo IdeaPad G460-G460A – bazowe informacje

Płyta główna NIWE1 LA-5751P Lenovo IdeaPad G460-G460A

Płyta główna NIWE1 LA-5751P Lenovo IdeaPad G460-G460A

 • Używana w laptopach: Lenovo
 • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
 • Kompatybilna z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Najczęstsze problemy:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Szanse na udaną naprawę: duże – rozpoznaliśmy większość usterek, opracowaliśmy cechujące się dużą skutecznością metody usuwania usterek.
 • Wsparcie serwisowe: wciąż działa (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna NIWE1 LA-5751P Lenovo IdeaPad G460-G460A – schemat blokowy

Diagram blokowy pozwoli nam w prosty sposób odnaleźć się w regule działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) a dodatkowo przedstawi rozkład na pojedyncze role spełniane przez poszczególny moduł. Przy jego użyciu będziemy w sposób prosty mogli zobaczyć które urządzenia odpowiadają np. za osbługę złączy USB, realizowanie kontroli HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych i wszelkich pozostałych modułów peryferyjnych. Dobrze pamiętać jednak, iż szkic blokowy prezentuje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi podzespołami – naprawdę fizyczne położenie danych podzespołów na płycie głównej jest całkiem inne.

Płyta główna NIWE1 LA-5751P Lenovo IdeaPad G460-G460A

Płyta główna NIWE1 LA-5751P Lenovo IdeaPad G460-G460A – schemat blokowy pokazujący zasadę działania płyty głównej laptopa.

Płyta główna NIWE1 LA-5751P Lenovo IdeaPad G460-G460A – naprawa

Skuteczna naprawa większości awarii występujących samorzutnie:

Ta płyta główna wyróżnia się dobrym stosunkiem naprawialności do występujących awarii, czyli, iż w wypadku samorzutnej, często występującej (zwykle przypadłość fabryczna) usterki – zredagowano już dużo efektywnych i długotrwałych procedur naprawy.  W większości wypadków napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są dysfunkcje sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek z winy użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik sukcesu naprawy tego typu usterek ani trochę nie jest zależny rodzaju płyty głównej, w głównej mierze dlatego, że każde pojedyncze zalanie płynem bądź każdy wstrząs albo uderzenie może przynieść różnego typu spektrum uszkodzeń. Wszystko zależy od tego gdzie wleje się ciecz, ile jej będzie czy też z z ilu centymetrów ewentualnie pod jakim kątem komputer spadnie na ziemię. Zależnie od toku tego rodzaju incydentu zakres uszkodzeń może okazać się ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna NIWE1 LA-5751P Lenovo IdeaPad G460-G460A – przykładowe naprawy

Wszelkie u dołu widoczne filmy są realizowane w w naszym serwisie i pokazujemy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym opisie. Płyta główna NIWE1 LA-5751P Lenovo IdeaPad G460-G460A jest z technicznego punktu widzenia ogromnie zbliżona do płyt opisywanych w poniższych materiałach wideo, tak więc realizowanie na niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna NIWE1 LA-5751P Lenovo IdeaPad G460-G460A – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, jednakże w tym temacie napiszemy za chwilę) jest krokiem radykalnym podczas gdy wszelakie próby naprawy nie dadzą pozytywnego skutku. Czemu jest to skrajny krok? Dlatego, że jest to częstokroć kosztowny zabieg (ceny płyt głównych potrafią czasem dochodzić do 1000 zł.), usunięcie mankamentu z płyty nierzadko jest o wiele mniej obciążające budżet. Niemniej jednak nie można wyprzeć się, iż zdarzają się przypadki, w których nabycie nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne gdyż zdarzają się przypadki, gdzie kosztorys naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie konsternuje i wówczas nabycie nowej jest naturalnie przemyślanym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Zakupienie nieużywanej płyty:

Zakupienie nowej płyty ma jakikolwiek sens tylko i wyłącznie wtedy, kiedy obecna płyta odmówiła posłuszeństwa do takiego stopnia, że albo jest nie do wskrzeszenia tudzież koszt jej naprawy przekracza cenę nabycia nowej płyty – to logiczne. Lecz w ogromnej części płyt naprawa usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis, w którym naprawiamy udzieli nam na taką usługę gwarancji.

Kupno używanej płyty:

Zdawać by się mogło, iż dobrą cechą takiego rozwiązania problemu jest szczególnie cena (jednak nie w każdym przypadku). Niemniej jednak trzeba uwzględniać istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa awarii, to istnieje duże ryzyko, że posiada ona usterkę, która jest powtarzalną wadą fabryczną i istnieje duże niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką planujesz nabyć – ta sama wada może ukazać się ponownie wówczas możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę a także na jej powtórną naprawę. Jednakże gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, notebook spadał bądź płyta uszkodziła się w wszelki inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – w takim przypadku nabycie używanej płyty wydaje się mieć większy sens, lecz przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj cenę usunięcia problemu z ceną zakupu płyty.

Więcej o tym zagadnieniu powiedzieliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna NIWE1 LA-5751P Lenovo IdeaPad G460-G460A. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna NIWE1 LA-5751P Lenovo IdeaPad G460-G460A. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Problemów z Płyta główna NIWE1 LA-5751P Lenovo IdeaPad G460-G460A

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj