Ocena użytkowników:

Płyta główna LA-8681P Lenovo IdeaPad G585 – niezbędne informacje

Płyta główna LA-8681P Lenovo IdeaPad G585

Płyta główna LA-8681P Lenovo IdeaPad G585

 • Używana w laptopach: Lenovo
 • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
 • Dla procesorów: AMD (Sempron, Athlon, Turion)
 • Częste usterki:uszkodzenia mostków (w szczególności mostków północnych}, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Możliwości naprawy: duże – odkryliśmy sporą liczbę usterek, stworzyliśmy skuteczne metody naprawy.
 • Wsparcie: wciąż działa (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna LA-8681P Lenovo IdeaPad G585 – schemat blokowy

Diagram blokowy pozwoli nam łatwiej odnaleźć się w regule zasady działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) i ułatwi wyobrazić sobie rozkład na pojedyncze role realizowane przez dany moduł. Przy jego pomocy z łatwością dowiemy się które podzespoły odpowiadają np. za osbługę złączy USB (ang. Universal Serial Bus), realizowanie kontroli HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych jak i również wszystkich zewnętrznych urządzeń peryferyjnych. Pamiętać jednak należy, iż model blokowy obrazuje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy jednostkowymi komponentami – faktycznie fizyczne rozlokowanie konkretnych komponentów na płycie głównej jest całkiem inne.

Płyta główna LA-8681P Lenovo IdeaPad G585

Płyta główna LA-8681P Lenovo IdeaPad G585 – schemat blokowy obrazujący zasadę działania płyty.

Płyta główna LA-8681P Lenovo IdeaPad G585 – naprawa

Naprawa dużej części wad zdarzających się samorzutnie:

Ten typ płyty głównej wyróżnia się dużymi szansami naprawy, oznacza to, iż w sytuacji samorzutnej, często występującej (z reguły niedoskonałość fabryczna) usterki – wypracowano już sporo działających i długotrwałych sposobów naprawy.  Na ogół napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są mankamenty sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek wywołanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo sukcesu naprawy takiego rodzaju usterek nie zależy w żadnym stopniu marki płyty głównej, głównie ponieważ każde osobne zalanie bądź każdy wstrząs albo uderzenie może wywołać różnego rodzaju spektrum uszkodzeń. Wszystko będzie zależne od tego gdzie dopłynie ciecz, ile jej będzie ewentualnie z jakiej wysokości bądź pod jakim kątem notebook spadnie na ziemię. Zależnie od obrotu takiego incydentu zakres usterek może być mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna LA-8681P Lenovo IdeaPad G585 – przykładowe naprawy

Wszelkie u dołu przedstawiane filmy są nagrywane w w naszym serwisie i ukazujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym wpisie. Płyta główna LA-8681P Lenovo IdeaPad G585 jest z technicznego punktu widzenia mocno zbliżona do płyt opisywanych w poniższych materiałach wideo, więc jak można się domyślić realizowanie na niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna LA-8681P Lenovo IdeaPad G585 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, jednakże w tym temacie napiszemy za moment) jest krokiem skrajnym podczas gdy wszelkie sposoby przywrócenia płyty do działania nie dadzą pozytywnego skutku. Z jakiego powodu jest to radykalna decyzja? Dlatego, że jest to nieraz zabieg bardzo drogi (ceny płyt głównych potrafią czasami sięgać do 1000 zł.), usunięcie problemu z płyty nierzadko jest o wiele mniej obciążające budżet. Jednakże nie można zanegować, iż mogą się zdarzyć naprawy, w których zakup nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne ponieważ zdarzają się usterki, w jakich cena końcowa naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie odstrasza i w takim przypadku zakup nowej jest rzecz jasna racjonalnym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Zakupienie nowej płyty:

Zakupienie nowej płyty opłaca się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy nasza płyta odmówiła współpracy do takiego stopnia, że albo dojdziemy do wniosku, że jest nie do wskrzeszenia bądź kwota jej przywrócenia do sprawności przekracza cenę nabycia nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Lecz w ogromnej części płyt usunięcie usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym decydujemy się wykonać naprawę da nam gwarancję na taką naprawę.

Nabycie używanej płyty:

Można by pozornie mieć wrażenie, iż pozytywną stroną takiego typu rozwiązania jest szczególnie cena (jednak nie w każdym przypadku). Aczkolwiek powinno się uwzględniać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa uszkodzeniu, to istnieje duże ryzyko, że posiada ona usterkę, która jest powtarzalną wadą fabryczną i istnieje duże zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar nabyć – ta sama awaria może może się powtórzyć ponownie w takim przypadku możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę a także na jej kolejną naprawę. Tymczasem gdy płytę zalałeś, notebook spadał czy też płyta uszkodziła się w wszelki inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – to zakup używanej płyty wydaje się mieć większy sens, lecz przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj cenę usunięcia problemu z ceną zakupu płyty.

Więcej na ten temat powiedzieliśmy w naszym innym wpisie

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna LA-8681P Lenovo IdeaPad G585. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna LA-8681P Lenovo IdeaPad G585. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

97%

Problemów z Płyta główna LA-8681P Lenovo IdeaPad G585

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj