Ocena użytkowników:

Płyta główna DAKL2AMB8D0 LENOVO IDEAPAD Y460 Y460A – niezbędne informacje

Płyta główna DAKL2AMB8D0 LENOVO IDEAPAD Y460 Y460A

Płyta główna DAKL2AMB8D0 LENOVO IDEAPAD Y460 Y460A

 • Przeznaczona do laptopów: Lenovo
 • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
 • Kompatybilna z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Często spotykane uszkodzenia:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Szanse powodzenia naprawy: duże – rozpoznaliśmy sporą liczbę usterek, opracowaliśmy cechujące się dużą skutecznością metody naprawy.
 • Wsparcie serwisowe: wciąż działa (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna DAKL2AMB8D0 LENOVO IDEAPAD Y460 Y460A – schemat blokowy

Model blokowy da nam szansę łatwiej rozeznać się w regule zasady działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) a dodatkowo pozwoli łatwiej zrozumieć rozkład na indywidualne role spełniane przez dany moduł. Przy jego pomocy łatwiej zrozumiemy które podzespoły odpowiadają np. za osbługę portów USB, realizowanie kontroli dysków twardych i wszystkich pozostałych modułów peryferyjnych. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, iż diagram blokowy prezentuje tylko ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi podzespołami – naprawdę fizyczne położenie konkretnych modułów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna DAKL2AMB8D0 LENOVO IDEAPAD Y460 Y460A

Płyta główna DAKL2AMB8D0 LENOVO IDEAPAD Y460 Y460A – schemat blokowy pokazujący budowę płyty głównej laptopa.

Płyta główna DAKL2AMB8D0 LENOVO IDEAPAD Y460 Y460A – naprawa

Naprawa dużej części awarii występujących samorzutnie:

Ten typ płyty głównej odznacza się dużą naprawialnością, czyli, iż w sytuacji samorzutnej, powtarzającej się seryjnie (zazwyczaj usterka fabryczna) usterki – zredagowano już mnóstwo działających i długotrwałych sposobów naprawy.  Zazwyczaj napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są usterki sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek spowodowanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo sukcesu naprawy tego typu usterek jest niezależny od rodzaju płyty głównej, w głównej mierze dlatego, że każde pojedyncze zalanie płynem lub każdy wstrząs albo uderzenie może wywołać różnego rodzaju spektrum uszczerbków. Wszystko zależy od tego gdzie dojdzie ciecz, ile jej będzie albo z jakiej wysokości bądź pod jakim kątem sprzęt spadnie na ziemię. Zależnie od obrotu takiego incydentu zakres usterek może okazać się mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna DAKL2AMB8D0 LENOVO IDEAPAD Y460 Y460A – naprawy wzorcowe

Wszelkie niżej przedstawiane materiały są nagrywane w w naszym serwisie i przedstawiamy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym opisie. Płyta główna DAKL2AMB8D0 LENOVO IDEAPAD Y460 Y460A jest z technicznego punktu widzenia mocno zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych filmach, więc jak można się domyślić realizowanie przy niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych filmach.

Płyta główna DAKL2AMB8D0 LENOVO IDEAPAD Y460 Y460A – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, jednak o tym kilka zdań dalej) jest krokiem radykalnym podczas gdy wszelakie sposoby przywrócenia płyty do działania nie dadzą pozytywnego skutku. Czemu jest to radykalna decyzja? Z tego powodu, że jest to nieraz kosztowna naprawa (ceny płyt głównych potrafią nieraz sięgać do 1000 zł.), usunięcie mankamentu z płyty nierzadko jest o wiele mniej obciążające budżet. Choć nie można wyprzeć się, iż są przypadki, w których zakup nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne bowiem zdarzają się przypadki, gdzie cena końcowa naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie odstrasza i wobec tego zakup nowej jest oczywiście racjonalnym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Zakupienie nowej płyty:

Nabycie nowej płyty jest sensowne tylko i wyłącznie wtedy, kiedy obecna płyta odmówiła współpracy do takiego stopnia, że albo jest nie do wskrzeszenia tudzież wysokość kosztów jej przywrócenia do działania o wiele przekracza ceną zakupu nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Jednakże w ogromnej części płyt usunięcie usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym naprawiamy udzieli nam na taką usługę gwarancji.

Nabycie używanej płyty:

Zdawać by się mogło, iż pozytywną stroną takiego typu rozwiązania jest głównie cena (jednakże nie w każdym przypadku). Niemniej jednak powinno się rozważać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa uszkodzeniu, to bardzo prawdopodobne, że posiada ona usterkę, będącą często ukazującą się wadą fabryczną i istnieje wielkie niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką planujesz zakupić – ta sama wada może dać o sobie znać toteż możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę oraz na jej powtórną naprawę. Za to gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, komputer spadał albo płyta uszkodziła się w wszelki inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – wówczas zakup używanej płyty wydaje się mieć większy sens, jednak przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj koszt naprawy z ceną zakupu płyty.

Więcej na ten temat powiedzieliśmy w naszym innym artykule:

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna DAKL2AMB8D0 LENOVO IDEAPAD Y460 Y460A. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna DAKL2AMB8D0 LENOVO IDEAPAD Y460 Y460A. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Awarii z Płyta główna DAKL2AMB8D0 LENOVO IDEAPAD Y460 Y460A

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj