Ocena użytkowników:

Płyta główna QCL50 LA-8711P 698399-501 REV 1.0 HP Envy M6 – bazowe informacje

Płyta główna QCL50 LA-8711P 698399-501 REV 1.0 HP Envy M6

Płyta główna QCL50 LA-8711P 698399-501 REV 1.0 HP Envy M6

 • Przeznaczona do laptopów: HP (Hewlett-Packard)
 • Rodzaj urządzenia: mobilny, (laptopy)
 • Dla procesorów: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Najczęstsze problemy:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Szanse powodzenia naprawy: duże – rozpoznaliśmy sporą liczbę usterek, stworzyliśmy skuteczne metody usuwania usterek.
 • Wsparcie: aktywne (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna QCL50 LA-8711P 698399-501 REV 1.0 HP Envy M6 – schemat blokowy

Diagram blokowy da nam szansę łatwiej odnaleźć się w regule działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) a dodatkowo pozwoli łatwiej zrozumieć rozkład na indywidualne role realizowane przez poszczególny element. Dzięki niemu z łatwością dowiemy się które podzespoły odpowiadają np. za osbługę złączy USB, kontrolę dysków twardych jak i również wszelkich pozostałych modułów peryferyjnych. Dobrze pamiętać jednak, iż diagram blokowy ilustruje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy jednostkowymi podzespołami – faktycznie fizyczne położenie danych podzespołów na płycie głównej jest kompletnie inne.

Płyta główna QCL50 LA-8711P 698399-501 REV 1.0 HP Envy M6

Płyta główna QCL50 LA-8711P 698399-501 REV 1.0 HP Envy M6 – schemat blokowy przedstawiający zasadę działania płyty.

Płyta główna QCL50 LA-8711P 698399-501 REV 1.0 HP Envy M6 – naprawa

Skuteczne rozwiązanie dużej części wad występujących samorzutnie:

Ta płyta główna wyróżnia się dobrym stosunkiem naprawialności do występujących awarii, czyli, iż w wypadku samorzutnej, notorycznie pojawiającej się (zwykle niedoskonałość fabryczna) usterki – zredagowano już dużo efektywnych i długotrwałych sposobów naprawy.  Zazwyczaj napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są usterki sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek spowodowanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo sukcesu naprawy takiego rodzaju usterek ani trochę nie jest zależny rodzaju płyty głównej, w głównej mierze ponieważ każde pojedyncze zalanie lub każdy wstrząs albo uderzenie może wywołać różnego typu spektrum uszczerbków. To wszystko zależy od tego w jakim rejonie wcieknie ciecz, jaka będzie jej objętość czy też z z ilu centymetrów ewentualnie pod jakim kątem komputer spadnie na ziemię. Zależnie od toku tego rodzaju incydentu zakres usterek może okazać się mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna QCL50 LA-8711P 698399-501 REV 1.0 HP Envy M6 – przykładowe naprawy

Wszelkie niżej przedstawiane materiały są realizowane w naszym serwisie laptopów i demonstrujemy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym wpisie. Płyta główna QCL50 LA-8711P 698399-501 REV 1.0 HP Envy M6 jest z technicznego punktu widzenia mocno zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych materiałach wideo, więc jak można się domyślić realizowanie na niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych filmach.

Płyta główna QCL50 LA-8711P 698399-501 REV 1.0 HP Envy M6 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, jednakże w tym temacie napiszemy za chwilę) jest krokiem skrajnym w momencie gdy wszelkie sposoby naprawy zawiodą. Czemu jest to skrajny krok? Z tego powodu, że jest to nierzadko zabieg bardzo drogi (ceny płyt głównych potrafią czasami dochodzić do 1000 zł.), usunięcie problemu z płyty często jest o wiele tańsze. Jednakże nie sposób zanegować, iż mogą się zdarzyć przypadki, w których nabycie nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne gdyż zdarzają się usterki, gdzie kosztorys naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie odstrasza i wówczas nabycie nowej jest oczywiście sensownym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Kupienie nieużywanej płyty:

Zakup nowej płyty jest sensowne tylko i wyłącznie wtedy, kiedy nasza płyta odmówiła posłuszeństwa do takiego stopnia, że albo stwierdzimy, że jest nie do wskrzeszenia lub całkowity koszt jej naprawy przekracza cenę nabycia nowej płyty – to logiczne. Lecz w ogromnej części płyt usunięcie usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym naprawiamy da nam gwarancję na taką naprawę.

Kupno używanej płyty:

Można by pozornie mieć wrażenie, iż atutem takiego typu rozwiązania jest szczególnie cena (jednak nie w każdym przypadku). Aczkolwiek trzeba mieć na uwadze kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uszkodziła się samoistnie, to bardzo prawdopodobne, że posiada ona usterkę, która prawdopodobnie jest często powtarzającą się wadą fabryczną i istnieje wielkie zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką chcesz zakupić – ta sama awaria może może się powtórzyć ponownie w takim przypadku możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę oraz na jej kolejną naprawę. Tymczasem gdy płytę zalałeś, komputer spadał ewentualnie płyta uległa uszkodzeniu w obojętnie jaki inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – to nabycie używanej płyty jest bardziej uzasadnione, lecz przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj koszt naprawy z kwotą zakupu płyty.

Więcej o tym zagadnieniu powiedzieliśmy w naszym innym artykule:

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna QCL50 LA-8711P 698399-501 REV 1.0 HP Envy M6. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna QCL50 LA-8711P 698399-501 REV 1.0 HP Envy M6. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

97%

Problemów z Płyta główna QCL50 LA-8711P 698399-501 REV 1.0 HP Envy M6

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj