Ocena użytkowników:

Płyta główna 708976-601 HP Envy Sleekbook 6 – podstawowe informacje

Płyta główna 708976-601 HP Envy Sleekbook 6

Płyta główna 708976-601 HP Envy Sleekbook 6

 • Stosowana w komputerach przenośnych: HP (Hewlett-Packard)
 • Rodzaj urządzenia: mobilny, (laptopy)
 • Współpracuje z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Częste usterki:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Możliwości naprawy: duże – rozpoznaliśmy dużą część usterek, opisaliśmy cechujące się dużą skutecznością metody usuwania usterek.
 • Wsparcie serwisowe: wciąż działa (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna 708976-601 HP Envy Sleekbook 6 – schemat blokowy

Model blokowy da nam szansę łatwiej rozeznać się w regule zasady działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) i ułatwi wyobrazić sobie segmentację na pojedyncze role realizowane przez dany element. Za jego pośrednictwem z łatwością dowiemy się które podzespoły odpowiadają np. za osbługę portów USB, kontrolowanie dysków twardych a dodatkowo wszystkich zewnętrznych modułów peryferyjnych. Pamiętać jednak należy, iż diagram blokowy wizualizuje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy jednostkowymi podzespołami – tak naprawdę fizyczne umieszczenie danych komponentów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna 708976-601 HP Envy Sleekbook 6

Płyta główna 708976-601 HP Envy Sleekbook 6 – schemat blokowy obrazujący zasadę działania płyty.

Płyta główna 708976-601 HP Envy Sleekbook 6 – naprawa

Naprawa większości wad występujących samorzutnie:

Ta płyta główna wyróżnia się dobrym stosunkiem naprawialności do występujących awarii, oznacza to, iż w wypadku samorzutnej, powtarzalnej (przeważnie niedoskonałość fabryczna) usterki – wypracowano już mnóstwo wydajnych i długotrwałych sposobów naprawy.  Zazwyczaj napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są dysfunkcje sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek spowodowanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik sukcesu naprawy tego typu usterek nie zależy w żadnym stopniu marki płyty głównej, w głównej mierze ponieważ każde pojedyncze zalanie lub każdy upadek albo uderzenie może przynieść różnego typu spektrum uszczerbków. To wszystko będzie zależne od tego w którym miejscu dojdzie ciecz, ile jej będzie albo z jakiej wysokości ewentualnie pod jakim kątem notebook upadnie. Zależnie od toku takiego incydentu zakres usterek może okazać się mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 708976-601 HP Envy Sleekbook 6 – przykłady napraw

Wszelkie u dołu przedstawiane filmy są realizowane w w naszym serwisie i opisujemy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym wpisie. Płyta główna 708976-601 HP Envy Sleekbook 6 jest z technicznego punktu widzenia mocno zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych filmach, więc jak można się domyślić realizowanie na niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna 708976-601 HP Envy Sleekbook 6 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, jednakże o tym za chwilę) jest krokiem radykalnym podczas gdy wszelkie sposoby usunięcia problemu zawiodą. Z jakiego powodu jest to radykalna decyzja? Ano dlatego, że jest to częstokroć kosztowny zabieg (ceny płyt głównych potrafią czasem sięgać do 1000 zł.), usunięcie problemu z płyty nierzadko jest o wiele mniej obciążające budżet. Niemniej nie sposób wyprzeć się, iż są naprawy, w których nabycie nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne bowiem bywają awarie, w jakich cena końcowa naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie konsternuje i wówczas nabycie nowej jest naturalnie racjonalnym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Kupno nowej płyty:

Nabycie nowej płyty ma jakikolwiek sens wtedy, kiedy stara płyta odmówiła współpracy do takiego stopnia, że albo jest nienaprawialna bądź wysokość kosztów jej przywrócenia do działania przekracza ceną zakupu nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Jednakże w ogromnej części przypadków usunięcie usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis, w którym decydujemy się wykonać naprawę zapewni nam poprawne wykonanie usługi udzielając na nią gwarancji.

Kupno używanej płyty:

Można by pozornie mieć wrażenie, iż pozytywną stroną tego rodzaju rozwiązania jest głównie cena (aczkolwiek nie w każdym przypadku). Aczkolwiek trzeba rozważać istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa uszkodzeniu, to bardzo prawdopodobne, że posiada ona usterkę, która prawdopodobnie jest często powtarzającą się wadą fabryczną i istnieje znaczne zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką chcesz nabyć – tego samego rodzaju wada może dać o sobie znać wówczas możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę oraz na jej kolejną naprawę. Tymczasem gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, komputer spadał czy też płyta uległa uszkodzeniu w każdy inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – to nabycie używanej płyty wydaje się mieć większy sens, mimo to przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj koszt naprawy z kwotą zakupu płyty.

Więcej o tym zagadnieniu opisaliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 708976-601 HP Envy Sleekbook 6. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 708976-601 HP Envy Sleekbook 6. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

97%

Awarii z Płyta główna 708976-601 HP Envy Sleekbook 6

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj