Ocena użytkowników:

Płyta główna 646967-001 HP EliteBook 8560P-8560B – bazowe informacje

Płyta główna 646967-001 HP EliteBook 8560P-8560B

Płyta główna 646967-001 HP EliteBook 8560P-8560B

 • Dla notebooków: HP (Hewlett-Packard)
 • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
 • Współpracuje z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Często spotykane uszkodzenia:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Szanse na udaną naprawę: duże – rozpoznaliśmy sporą liczbę usterek, opracowaliśmy skuteczne metody usuwania usterek.
 • Wsparcie: wciąż działa (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna 646967-001 HP EliteBook 8560P-8560B – schemat blokowy

Model blokowy pozwoli nam w prosty sposób rozeznać się w regule działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) oraz ułatwi wyobrazić sobie rozkład na indywidualne role realizowane przez dany element. Przy jego użyciu dowiemy się które części odpowiadają np. za kontrolę wtyczek USB (ang. Universal Serial Bus), kontrolowanie HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych jak i również wszystkich pozostałych modułów peryferyjnych. Pamiętać jednak należy, iż diagram blokowy prezentuje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi komponentami – faktycznie fizyczne położenie danych komponentów na płycie głównej jest całkiem inne.

Płyta główna 646967-001 HP EliteBook 8560P-8560B

Płyta główna 646967-001 HP EliteBook 8560P-8560B – schemat blokowy obrazujący budowę płyty głównej laptopa.

Płyta główna 646967-001 HP EliteBook 8560P-8560B – naprawa

Skuteczne rozwiązanie dużej części wad występujących samorzutnie:

Ta płyta główna odznacza się dużą naprawialnością, oznacza to, iż w momencie samorzutnej, notorycznie pojawiającej się (przeważnie przypadłość fabryczna) usterki – opisano już dużo działających i trwałych procedur naprawy.  W większości wypadków napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są mankamenty sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek wywołanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo udanej naprawy tego typu usterek jest niezależny od typu płyty głównej, w głównej mierze ponieważ każde pojedyncze zalanie płynem bądź każdy wstrząs albo uderzenie może przynieść różnego rodzaju spektrum uszczerbków. Wszystko będzie zależne od tego w którym miejscu wcieknie ciecz, jaka będzie jej objętość ewentualnie z jakiej wysokości ewentualnie pod jakim kątem notebook spadnie na ziemię. Zależnie od obrotu tego incydentu zakres usterek może okazać się ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 646967-001 HP EliteBook 8560P-8560B – naprawy wzorcowe

Wszelkie niżej pokazywane materiały są nagrywane w w naszym serwisie i opisujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym wpisie. Płyta główna 646967-001 HP EliteBook 8560P-8560B jest konstrukcyjnie ogromnie zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych materiałach wideo, więc jak można się domyślić realizowanie na niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych filmach.

Płyta główna 646967-001 HP EliteBook 8560P-8560B – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, jednakże w tym temacie napiszemy za chwilę) jest krokiem radykalnym kiedy jakiekolwiek sposoby przywrócenia płyty do działania zawiodą. Czemu jest to radykalna decyzja? Z tego powodu, że jest to częstokroć zabieg bardzo drogi (ceny płyt głównych potrafią czasami sięgać do 1000 zł.), usunięcie problemu z płyty często jest o wiele tańsze. Niemniej nie sposób zanegować, iż zdarzają się naprawy, w których nabycie nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne jako że zdarzają się awarie, w jakich cena końcowa naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie konsternuje i w takim przypadku nabycie nowej jest rzecz jasna rozważnym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Zakupienie nowej płyty:

Nabycie nowej płyty opłaca się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy stara płyta zepsuła się na tyle, że albo stwierdzimy, że jest nie do uratowania tudzież wysokość kosztów jej naprawy o wiele przekracza ceną zakupu nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Jednakże w sporej części przypadków usunięcie usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym decydujemy się wykonać naprawę da nam gwarancję na taką naprawę.

Nabycie używanej płyty:

Wydawać by się mogło, iż atutem tego rodzaju rozwiązania jest głównie cena (jednak nie zawsze). Mimo to powinno się mieć na uwadze kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa awarii, to najprawdopodobniej jest ona obciążona usterką, będącą często ukazującą się wadą fabryczną i istnieje wielkie zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką planujesz zakupić – tego samego rodzaju awaria może ukazać się ponownie toteż możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę oraz na jej kolejną naprawę. Tymczasem gdy płytę zalałeś, komputer spadał albo płyta uszkodziła się w wszelki inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – w takim przypadku nabycie używanej płyty jest bardziej uzasadnione, pomimo tego przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj cenę usunięcia problemu z kwotą zakupu płyty.

Więcej na ten temat powiedzieliśmy w naszym innym artykule:

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 646967-001 HP EliteBook 8560P-8560B. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 646967-001 HP EliteBook 8560P-8560B. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Problemów z Płyta główna 646967-001 HP EliteBook 8560P-8560B

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj