Ocena użytkowników:

Płyta główna 642754-001 HP EliteBook 8460P – niezbędne informacje

Płyta główna 642754-001 HP EliteBook 8460P

Płyta główna 642754-001 HP EliteBook 8460P

 • Stosowana w laptopach: HP (Hewlett-Packard)
 • Rodzaj urządzenia: mobilny, (laptopy)
 • Działa z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Najczęściej występujące awarie:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Szanse powodzenia naprawy: duże – rozpoznaliśmy sporą liczbę usterek, stworzyliśmy skuteczne metody usuwania usterek.
 • Wsparcie: wciąż działa (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna 642754-001 HP EliteBook 8460P – schemat blokowy

Model blokowy da nam szansę łatwiej odnaleźć się w zasadzie działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) i przedstawi segmentację na pojedyncze role spełniane przez dany element. Przy jego pomocy będziemy w sposób prosty mogli zobaczyć które podzespoły odpowiadają np. za osbługę wtyczek USB, realizowanie kontroli dysków twardych i wszelkich pozostałych modułów peryferyjnych. Pamiętać jednak należy, iż diagram blokowy ilustruje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy jednostkowymi podzespołami – faktycznie fizyczne umieszczenie konkretnych podzespołów na płycie głównej jest kompletnie inne.

Płyta główna 642754-001 HP EliteBook 8460P

Płyta główna 642754-001 HP EliteBook 8460P – schemat blokowy przedstawiający zasadę działania płyty.

Płyta główna 642754-001 HP EliteBook 8460P – naprawa

Skuteczne rozwiązanie dużej części wad występujących samorzutnie:

Ten typ płyty głównej wyróżnia się dobrym stosunkiem naprawialności do występujących awarii, czyli, iż w wypadku samorzutnej, powtarzającej się seryjnie (w większości wypadków przypadłość fabryczna) usterki – wypracowano już mnóstwo wydajnych i długotrwałych procedur naprawy.  W większości wypadków napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są usterki sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek z winy użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo sukcesu naprawy tych usterek w ogóle nie zależy od typu płyty głównej, głównie dlatego, że każde zalanie lub każdy upadek albo uderzenie może wywołać różnego rodzaju spektrum uszkodzeń. Wszystko zależy od tego w jakim rejonie wcieknie ciecz, jaka będzie jej objętość albo z z ilu centymetrów ewentualnie pod jakim kątem sprzęt upadnie na grunt. Zależnie od toku takiego incydentu zakres usterek może okazać się mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 642754-001 HP EliteBook 8460P – naprawy wzorcowe

Wszelkie u dołu przedstawiane materiały są realizowane w w naszym serwisie i ukazujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym opisie. Płyta główna 642754-001 HP EliteBook 8460P jest z technicznego punktu widzenia mocno zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych filmach, tak więc realizowanie przy niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych filmach.

Płyta główna 642754-001 HP EliteBook 8460P – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, lecz o tym kilka zdań dalej) jest krokiem skrajnym podczas gdy wszelkie próby usunięcia problemu nie dadzą pozytywnego skutku. Z jakiego powodu jest to radykalna decyzja? Z tego powodu, że jest to częstokroć kosztowna decyzja (ceny płyt głównych potrafią czasami dochodzić do 1000 zł.), usunięcie wady z płyty często jest o wiele łagodniejsze dla portfela. Aczkolwiek nie można zanegować, iż zdarzają się przypadki, w których nabycie nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne bo bywają awarie, w jakich cena końcowa naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie konsternuje i wówczas nabycie nowej jest rzecz jasna racjonalnym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Kupno nowej płyty:

Zakup nowej płyty ma jakikolwiek sens wtedy, kiedy nasza płyta odmówiła współpracy na tyle, że albo jest nie do uratowania bądź koszt jej przywrócenia do działania o wiele przekracza ceną zakupu nowej płyty – to logiczne. Lecz w ogromnej części przypadków usunięcie usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis, w którym decydujemy się wykonać naprawę zapewni nam poprawne wykonanie usługi udzielając na nią gwarancji.

Kupno używanej płyty:

Zdawać by się mogło, iż zaletą takiego rozwiązania jest głównie cena (chociaż nie w każdym przypadku). Niemniej jednak powinno się uwzględniać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uszkodziła się samoistnie, to istnieje duże ryzyko, że jest ona obciążona usterką, która jest często powtarzającą się wadą fabryczną i istnieje znaczne zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar nabyć – ta sama awaria może może się powtórzyć ponownie wtedy możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę oraz na jej kolejną naprawę. Tymczasem gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, notebook spadał ewentualnie płyta uległa uszkodzeniu w wszelki inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – w takim przypadku nabycie używanej płyty wydaje się mieć większy sens, mimo to przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj koszt usunięcia problemu z ceną zakupu płyty.

Więcej o tym zagadnieniu opisaliśmy w naszym innym artykule:

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 642754-001 HP EliteBook 8460P. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 642754-001 HP EliteBook 8460P. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Problemów z Płyta główna 642754-001 HP EliteBook 8460P

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj