Ocena użytkowników:

Płyta główna 636371-001 HP Pavilion G4 G4-1000 – niezbędne informacje

Płyta główna 636371-001 HP Pavilion G4 G4-1000

Płyta główna 636371-001 HP Pavilion G4 G4-1000

 • Używana w laptopach: HP (Hewlett-Packard)
 • Rodzaj urządzenia: mobilny, (laptopy)
 • Dla procesorów: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Najczęstsze problemy:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Szanse powodzenia naprawy: duże – rozpoznaliśmy większość usterek, opisaliśmy cechujące się dużą skutecznością metody usuwania usterek.
 • Wsparcie: aktywne (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna 636371-001 HP Pavilion G4 G4-1000 – schemat blokowy

Model blokowy pozwoli nam w prosty sposób odnaleźć się w regule zasady działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) i przedstawi segmentację na pojedyncze role spełniane przez poszczególny element. Przy jego użyciu łatwiej zrozumiemy które urządzenia odpowiadają np. za kontrolę złączy USB (ang. Universal Serial Bus), kontrolowanie dysków twardych a dodatkowo wszelkich pozostałych urządzeń peryferyjnych. Pamiętać jednak należy, iż model blokowy prezentuje tylko ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi podzespołami – faktycznie fizyczne rozlokowanie konkretnych komponentów na płycie głównej jest kompletnie inne.

Płyta główna 636371-001 HP Pavilion G4 G4-1000

Płyta główna 636371-001 HP Pavilion G4 G4-1000 – schemat blokowy obrazujący zasadę działania płyty.

Płyta główna 636371-001 HP Pavilion G4 G4-1000 – naprawa

Skuteczne rozwiązanie dużej części wad zdarzających się samorzutnie:

Ta płyta główna wyróżnia się pokaźnym współczynnikiem efektywności napraw, oznacza to, iż w razie samorzutnej, notorycznie pojawiającej się (zwykle usterka fabryczna) usterki – opisano już mnóstwo efektywnych i trwałych procedur naprawy.  Z reguły napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są usterki sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek spowodowanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik udanej naprawy takiego rodzaju usterek jest niezależny od typu płyty głównej, głównie dlatego, że każde zalanie bądź każdy upadek albo uderzenie może przynieść różnego typu spektrum uszczerbków. To wszystko będzie zależne od tego w jakim rejonie dopłynie ciecz, jaka będzie jej objętość albo z z ilu centymetrów ewentualnie pod jakim kątem sprzęt spadnie na ziemię. Zależnie od obrotu tego incydentu zakres usterek może okazać się ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 636371-001 HP Pavilion G4 G4-1000 – naprawy wzorcowe

Wszelkie niżej widoczne filmy są nagrywane w naszym serwisie laptopów i demonstrujemy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym wpisie. Płyta główna 636371-001 HP Pavilion G4 G4-1000 jest z technicznego punktu widzenia ogromnie zbliżona do płyt opisywanych w poniższych materiałach wideo, tak więc realizowanie na niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych filmach.

Płyta główna 636371-001 HP Pavilion G4 G4-1000 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, jednak o tym za chwilę) jest krokiem skrajnym podczas gdy jakiekolwiek próby naprawy nie dadzą pozytywnego skutku. Z jakiego powodu jest to radykalna decyzja? Ano dlatego, że jest to nierzadko kosztowna naprawa (ceny płyt głównych potrafią nieraz sięgać do 1000 zł.), usunięcie problemu z płyty często jest o wiele łagodniejsze dla portfela. Aczkolwiek nie sposób zanegować, iż mogą się zdarzyć przypadki, w których zakup nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne bowiem bywają usterki, w jakich kosztorys naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie odstrasza i w takim przypadku zakup nowej jest oczywiście przemyślanym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Zakupienie nowej płyty:

Zakup nowej płyty jest sensowne wtedy, kiedy obecna płyta odmówiła współpracy na tyle, że albo jest nie do uratowania lub wysokość kosztów jej przywrócenia do sprawności przekracza cenę nabycia nowej płyty – to logiczne. Jednakże w licznej części płyt naprawa usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis, w którym naprawiamy zapewni nam poprawne wykonanie usługi udzielając na nią gwarancji.

Kupno używanej płyty:

Zdawać by się mogło, iż atutem takiego rozwiązania jest w szczególności cena (aczkolwiek nie zawsze). Niemniej jednak powinno się uwzględniać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uszkodziła się samoistnie, to jest wielce możliwe, że posiada ona usterkę, będącą powtarzalną wadą fabryczną i istnieje znaczne niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką planujesz nabyć – ta sama awaria może może się powtórzyć ponownie w takim przypadku możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę oraz na jej kolejną naprawę. Z kolei gdy płytę zalałeś, komputer spadał bądź płyta uszkodziła się w wszelki inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – to zakup używanej płyty wydaje się mieć większy sens, pomimo tego przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj cenę usunięcia problemu z kwotą nabycia płyty.

Więcej na ten temat powiedzieliśmy w naszym innym wpisie

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 636371-001 HP Pavilion G4 G4-1000. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 636371-001 HP Pavilion G4 G4-1000. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Awarii z Płyta główna 636371-001 HP Pavilion G4 G4-1000

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj