Ocena użytkowników:

Płyta główna 630819-001 HP Pavilion DV3 – niezbędne informacje

Płyta główna 630819-001 HP Pavilion DV3

Płyta główna 630819-001 HP Pavilion DV3

 • Używana w laptopach: HP (Hewlett-Packard)
 • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
 • Dla procesorów: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Najczęściej występujące awarie:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Szanse powodzenia naprawy: duże – odkryliśmy sporą liczbę usterek, opisaliśmy cechujące się dużą skutecznością metody usuwania usterek.
 • Wsparcie serwisowe: aktywne (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna 630819-001 HP Pavilion DV3 – schemat blokowy

Model blokowy pozwoli nam łatwiej rozeznać się w regule zasady działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) a dodatkowo ułatwi wyobrazić sobie segmentację na pojedyncze role realizowane przez poszczególny element. Dzięki niemu z łatwością dowiemy się które urządzenia odpowiadają np. za kontrolę wtyczek USB, kontrolowanie dysków twardych jak i również wszelkich pozostałych modułów peryferyjnych. Dobrze pamiętać jednak, iż diagram blokowy ilustruje tylko ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi układami – faktycznie fizyczne rozlokowanie konkretnych podzespołów na płycie głównej jest całkiem inne.

Płyta główna 630819-001 HP Pavilion DV3

Płyta główna 630819-001 HP Pavilion DV3 – schemat blokowy obrazujący budowę płyty.

Płyta główna 630819-001 HP Pavilion DV3 – naprawa

Skuteczna naprawa większości wad występujących samorzutnie:

Ten typ płyty głównej wyróżnia się pokaźnym współczynnikiem efektywności napraw, oznacza to, iż w sytuacji samorzutnej, powtarzalnej (zazwyczaj przypadłość fabryczna) usterki – zredagowano już sporo wydajnych i długotrwałych procedur naprawy.  Na ogół napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są mankamenty sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek z winy użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik sukcesu naprawy takiego rodzaju usterek jest niezależny od typu płyty głównej, głównie dlatego, że każde pojedyncze zalanie bądź każdy wstrząs albo uderzenie może wywołać inne spektrum uszczerbków. To wszystko będzie zależne od tego gdzie dojdzie ciecz, ile jej będzie albo z jakiej wysokości bądź pod jakim kątem sprzęt spadnie na ziemię. Zależnie od postępu tego rodzaju incydentu zakres usterek może być mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 630819-001 HP Pavilion DV3 – przykłady napraw

Wszelkie niżej przedstawiane materiały są nagrywane w naszym serwisie laptopów i przedstawiamy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym opisie. Płyta główna 630819-001 HP Pavilion DV3 jest konstrukcyjnie mocno zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych materiałach wideo, więc jak można się domyślić realizowanie na niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna 630819-001 HP Pavilion DV3 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, lecz o tym za chwilę) jest krokiem radykalnym kiedy wszelkie próby naprawy nie dadzą pozytywnego skutku. Z jakiego powodu jest to radykalna decyzja? Dlatego, że jest to częstokroć kosztowna decyzja (ceny płyt głównych potrafią nieraz sięgać do 1000 zł.), usunięcie mankamentu z płyty nierzadko jest o wiele tańsze. Niemniej jednak nie można zanegować, iż występują naprawy, w których nabycie nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne jako że zdarzają się przypadki, gdzie kosztorys naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie odstrasza i w takim przypadku nabycie nowej jest naturalnie sensownym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Kupienie nieużywanej płyty:

Zakupienie nowej płyty ma jakikolwiek sens wtedy, kiedy obecna płyta zepsuła się na tyle, że albo stwierdzimy, że jest nie do uratowania bądź całkowity koszt jej przywrócenia do sprawności sporo przewyższa cenę nowej płyty – to logiczne. Lecz w licznej części płyt naprawa usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis, w którym naprawiamy udzieli nam na taką usługę gwarancji.

Nabycie używanej płyty:

Zdawać by się mogło, iż zaletą takiego rozwiązania problemu jest głównie cena (jednak nie w każdym przypadku). Niemniej jednak trzeba rozważać istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa awarii, to najprawdopodobniej jest ona obciążona usterką, która prawdopodobnie jest powtarzalną wadą fabryczną i istnieje spore niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar nabyć – tego samego rodzaju awaria może może się powtórzyć ponownie wówczas możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę a także na jej powtórną naprawę. Za to gdy płytę zalałeś, komputer spadał czy też płyta uszkodziła się w obojętnie jaki inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – to nabycie używanej płyty wydaje się mieć większy sens, jednak przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj koszt usunięcia problemu z kwotą zakupu płyty.

Więcej na ten temat powiedzieliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 630819-001 HP Pavilion DV3. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 630819-001 HP Pavilion DV3. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

97%

Awarii z Płyta główna 630819-001 HP Pavilion DV3

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj