Ocena użytkowników:

Płyta główna 608364-001 HP Envy 14 – niezbędne informacje

Płyta główna 608364-001 HP Envy 14

Płyta główna 608364-001 HP Envy 14

 • Przeznaczona do laptopów: HP (Hewlett-Packard)
 • Rodzaj urządzenia: mobilny, (laptopy)
 • Współpracuje z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Najczęstsze problemy:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Możliwości naprawy: duże – rozpoznaliśmy dużą część usterek, stworzyliśmy cechujące się dużą skutecznością metody naprawy.
 • Wsparcie serwisowe: aktywne (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna 608364-001 HP Envy 14 – schemat blokowy

Model blokowy pozwoli nam w prosty sposób odnaleźć się w zasadzie działania podstawowych elementów płyty (ang. motherboard lub mainboard) oraz pozwoli łatwiej zrozumieć rozkład na indywidualne role spełniane przez dany moduł. Przy jego użyciu dowiemy się które podzespoły odpowiadają np. za osbługę interfejsu USB, kontrolowanie dysków twardych jak i również wszystkich pozostałych urządzeń peryferyjnych. Dobrze pamiętać jednak, iż szkic blokowy prezentuje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi podzespołami – naprawdę fizyczne położenie danych modułów na płycie głównej jest całkiem inne.

Płyta główna 608364-001 HP Envy 14

Płyta główna 608364-001 HP Envy 14 – schemat blokowy pokazujący zasadę działania płyty głównej laptopa.

Płyta główna 608364-001 HP Envy 14 – naprawa

Naprawa większości awarii występujących samorzutnie:

Ten typ płyty głównej odznacza się dużą naprawialnością, oznacza to, iż w momencie samorzutnej, powtarzalnej (zwykle niedoskonałość fabryczna) usterki – wypracowano już sporo efektywnych i długotrwałych sposobów usuwania awarii.  Zazwyczaj napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są usterki sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek spowodowanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo udanej naprawy takiego rodzaju usterek ani trochę nie jest zależny marki płyty głównej, w głównej mierze dlatego, że każde osobne zalanie płynem bądź każdy upadek albo uderzenie może wywołać inne spektrum uszkodzeń. To wszystko będzie zależne od tego w jakim rejonie dojdzie ciecz, jaka będzie jej objętość albo z z ilu centymetrów ewentualnie pod jakim kątem komputer upadnie na grunt. Zależnie od toku takiego incydentu zakres uszkodzeń może być mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 608364-001 HP Envy 14 – przykłady napraw

Wszelkie niżej przedstawiane materiały są nagrywane w naszym serwisie laptopów i pokazujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym wpisie. Płyta główna 608364-001 HP Envy 14 jest z technicznego punktu widzenia mocno zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych filmach, więc jak można się domyślić realizowanie na niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych filmach.

Płyta główna 608364-001 HP Envy 14 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, jednakże w tym temacie napiszemy kilka zdań dalej) jest krokiem skrajnym podczas gdy jakiekolwiek próby usunięcia problemu nie dadzą pozytywnego skutku. Czemu jest to skrajny krok? Ano dlatego, że jest to nieraz zabieg bardzo drogi (ceny płyt głównych potrafią czasami dochodzić do 1000 zł.), usunięcie wady z płyty często jest o wiele tańsze. Choć nie można wyprzeć się, iż zdarzają się przypadki, w których zakup nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne bo zdarzają się awarie, w jakich kosztorys naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie konsternuje i wówczas zakup nowej jest oczywiście sensownym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Kupienie nowej płyty:

Zakup nowej płyty opłaca się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy stara płyta odmówiła posłuszeństwa do takiego stopnia, że albo jest nienaprawialna tudzież całkowity koszt jej przywrócenia do sprawności przekracza ceną zakupu nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Jednakże w licznej części płyt usunięcie usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis, w którym naprawiamy zapewni nam poprawne wykonanie usługi udzielając na nią gwarancji.

Nabycie używanej płyty:

Zdawać by się mogło, iż pozytywną stroną takiego rozwiązania jest w szczególności cena (chociaż nie w każdym przypadku). Jednakże trzeba uwzględniać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa awarii, to jest wielce możliwe, że jest ona obciążona usterką, która jest powtarzalną wadą fabryczną i istnieje spore niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką chcesz zakupić – ta sama wada może ukazać się ponownie wówczas możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę oraz na jej powtórną naprawę. Za to gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, notebook spadał czy też płyta uległa uszkodzeniu w obojętnie jaki inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – wówczas zakup używanej płyty jest bardziej uzasadnione, jednak przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj koszt usunięcia problemu z kwotą nabycia płyty.

Więcej o tym zagadnieniu powiedzieliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 608364-001 HP Envy 14. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 608364-001 HP Envy 14. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Problemów z Płyta główna 608364-001 HP Envy 14

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj