Ocena użytkowników:

Płyta główna 585219-001 HP Probook 4515S – podstawowe informacje

Płyta główna 585219-001 HP Probook 4515S

Płyta główna 585219-001 HP Probook 4515S

 • Używana w laptopach: HP (Hewlett-Packard)
 • Rodzaj urządzenia: mobilny, (laptopy)
 • Współpracuje z procesorami: AMD (Sempron, Athlon, Turion)
 • Najczęściej występujące awarie:uszkodzenia mostków (najczęściej mostków północnych}, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Szanse na udaną naprawę: duże – odkryliśmy większość usterek, opisaliśmy skuteczne metody naprawy.
 • Wsparcie: aktywne (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna 585219-001 HP Probook 4515S – schemat blokowy

Wzorzec blokowy pozwoli nam w prosty sposób rozeznać się w regule działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) oraz przedstawi segmentację na pojedyncze role spełniane przez poszczególny element. Patrząc na niego będziemy w sposób prosty mogli zobaczyć które urządzenia odpowiadają np. za osbługę portów USB (ang. Universal Serial Bus), realizowanie kontroli dysków twardych a dodatkowo wszystkich pozostałych urządzeń peryferyjnych. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, iż diagram blokowy prezentuje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy jednostkowymi podzespołami – naprawdę fizyczne rozlokowanie danych modułów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna 585219-001 HP Probook 4515S

Płyta główna 585219-001 HP Probook 4515S – schemat blokowy obrazujący zasadę działania płyty.

Płyta główna 585219-001 HP Probook 4515S – naprawa

Naprawa dużej części wad występujących samorzutnie:

Ten typ płyty głównej odznacza się pokaźnym współczynnikiem efektywności napraw, oznacza to, iż w sytuacji samorzutnej, powtarzalnej (w większości wypadków usterka fabryczna) usterki – wypracowano już mnóstwo działających i trwałych procedur usuwania awarii.  Z reguły napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są wady sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek wywołanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik sukcesu naprawy tych usterek nie zależy w żadnym stopniu marki płyty głównej, głównie dlatego, że każde pojedyncze zalanie płynem lub każdy upadek albo uderzenie może przynieść inne spektrum uszkodzeń. To wszystko będzie zależne od tego w którym miejscu dojdzie ciecz, ile jej będzie czy też z z ilu centymetrów bądź pod jakim kątem sprzęt spadnie na ziemię. Zależnie od toku tego incydentu zakres uszkodzeń może okazać się mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 585219-001 HP Probook 4515S – przykładowe naprawy

Wszelkie u dołu pokazywane materiały są realizowane w naszym serwisie laptopów i pokazujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym opisie. Płyta główna 585219-001 HP Probook 4515S jest z technicznego punktu widzenia mocno zbliżona do płyt opisywanych w poniższych materiałach wideo, tak więc realizowanie na niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych filmach.

Płyta główna 585219-001 HP Probook 4515S – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, jednak o tym kilka zdań dalej) jest krokiem skrajnym w momencie gdy jakiekolwiek próby usunięcia problemu nie dadzą pozytywnego skutku. Z jakiego powodu jest to radykalna decyzja? Ano dlatego, że jest to nierzadko kosztowna decyzja (ceny płyt głównych potrafią nieraz dochodzić do 1000 zł.), usunięcie mankamentu z płyty nierzadko jest o wiele tańsze. Niemniej nie sposób zanegować, iż zdarzają się przypadki, w których nabycie nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne bo bywają przypadki, w jakich cena końcowa naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie odstrasza i wówczas nabycie nowej jest naturalnie sensownym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Kupienie nowej płyty:

Zakupienie nowej płyty opłaca się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy stara płyta odmówiła posłuszeństwa na tyle, że albo stwierdzimy, że jest nienaprawialna tudzież kwota jej naprawy przekracza cenę nabycia nowej płyty – to logiczne. Aczkolwiek w sporej części płyt usunięcie usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis, w którym naprawiamy udzieli nam na taką usługę gwarancji.

Nabycie używanej płyty:

Wydawać by się mogło, iż zaletą takiego rozwiązania problemu jest w szczególności cena (aczkolwiek nie zawsze). Jednakże trzeba rozważać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uszkodziła się samoistnie, to bardzo prawdopodobne, że jest ona obciążona usterką, będącą często powtarzającą się wadą fabryczną i istnieje duże niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką chcesz zakupić – ta sama awaria może dać o sobie znać toteż możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę a także na jej powtórną naprawę. Za to gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, notebook spadał bądź płyta uległa uszkodzeniu w każdy inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – to nabycie używanej płyty jest bardziej uzasadnione, jednakże przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj koszt naprawy z kwotą nabycia płyty.

Więcej o tym zagadnieniu powiedzieliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 585219-001 HP Probook 4515S. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 585219-001 HP Probook 4515S. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

98%

Problemów z Płyta główna 585219-001 HP Probook 4515S

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj